Arsenal vs Brentford: Trudne zadanie w derbach Londynu
12.02.2026, 06:25, Patryk Bielski
1965 komentarzy
Arsenal zamyka kolejkę Premier League, mierząc się z Brentford na wyjeździe w czwartkowy wieczór. Kanonierzy mieli szansę zakończyć weekend z dziewięciopunktową przewagą na czele tabeli, ale późne zwycięstwo Manchesteru City na Anfield ponownie ożywiło wyścig o tytuł. Mimo to, drużyna Mikela Artety pozostaje faworytem do zdobycia mistrzostwa Anglii po raz pierwszy od legendarnego sezonu "Niezwyciężonych" 2003/04. Po porażce 2:3 z Manchesterem United, która mogła przerodzić się w kryzys, Arsenal odpowiedział przekonującymi zwycięstwami nad Leeds United i Sunderlandem.
Mecz z Brentford zapowiada się jednak jako trudna przeprawa dla liderów ligi. Pod wodzą trenera Keitha Andrewsa, Pszczoły grają nadwyraz dobrze. Na własnym boisku są niełatwym rywalem do pokonania, a ich ostatnie imponujące zwycięstwo miało miejsce na wyjeździe. Wygrana 3:2 z Newcastle United sprawia, że Brentford ma realne szanse na historyczny awans do europejskich pucharów. Przed 26. kolejką zajmowali siódme miejsce, tracąc zaledwie cztery punkty do piątej Chelsea.
Wieści z obozu Brentford
Reiss Nelson, wypożyczony z Arsenalu, nie zagra przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Brentford będzie musiało sobie również radzić bez zawieszonego Kevina Schade, który został ukarany czerwoną kartką w meczu z Aston Villą. W jego miejsce świetnie spisuje się Dango Ouattara, który zdobył bramki w dwóch ostatnich spotkaniach, w tym decydującą na St. James’ Park. Josh Dasilva, były zawodnik akademii Arsenalu, jest kontuzjowany, a Fábio Carvalho nie zagra do końca sezonu z powodu poważnej kontuzji kolana.
Przewidywany skład Brentford na mecz z Arsenalem
Brentford (4-2-3-1): Kelleher; Kayode, Ajer, Van den Berg, Henry; Janelt, Henderson; Ouattara, Damsgaard, Lewis-Potter; Thiago.
Wieści z obozu Arsenalu
Arsenal prawdopodobnie znów będzie musiał radzić sobie bez Bukayo Saki, który zmaga się z urazem biodra. Noni Madueke zastępuje go na prawej stronie i powinien utrzymać miejsce w składzie. Martin Ødegaard opuścił trzy ostatnie mecze z powodu kontuzji mięśniowej, ale ma większe szanse na powrót niż Saka. Mikel Merino przeszedł operację stopy, a młody talent Max Dowman wciąż pozostaje poza grą. Niestety wczoraj internet obiegła informacja o nowej kontuzji mięśniowej Kaia Havertza, który nie zagra w dzisiejszym spotkaniu.
Przewidywany skład Arsenalu na mecz z Brentford
Arsenal (4-2-3-1): Raya; Timber, Saliba, Gabriel, Hincapié; Rice, Zubimendi, Eze; Madueke, Gyökeres, Martinelli.
Prognoza wyniku: Brentford vs Arsenal
W poprzednim starciu Arsenal łatwo pokonał Brentford na początku grudnia, ale czwartkowy mecz zapowiada się na bardziej wyrównany pojedynek. Kanonierzy będą musieli się napracować, by zdobyć trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Brentford potrafi uczynić ten mecz nieprzyjemnym dla liderów tabeli. Przewidywany wynik: Brentford 1–2 Arsenal.
źrodło: si.com
godzinę temu 1 komentarzy
godzinę temu 1 komentarzy
12.02.2026, 06:25 1965 komentarzy
12.02.2026, 06:17 21 komentarzy
11.02.2026, 15:36 2 komentarzy
11.02.2026, 15:33 12 komentarzy
11.02.2026, 07:49 17 komentarzy
10.02.2026, 14:10 21 komentarzy
10.02.2026, 09:06 4 komentarzy
09.02.2026, 07:05 22 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Kolejny mecz w którym nic nie kreujemy a tym razem drużyna nie broni się tak nisko.
@Marzag: o ile to nie jest straszak to jak najszybciej, Madueke to gra gorzej niż się spodziewałem nawet drybling mu średnio idzie
Przespaliśmy Semenyo i Lookmana zimą, a latem lepszych opcji na horyzoncie raczej nie widać
Znowu jakiś patafian wysędziuje mecz.To jest jakaś parodia.
Var nasza bramkę to tu będzie kwadrans sprawdzał
Tragedia jak ten łysy i te błękitne dziady im siedzą w głowach xD a tutaj jakieś anonimy piszą o jajach i mentalach,że mamy mieć,inne anonimy xD
Strach strzelić bramkę, bo jeszcze strzelcowi wlepi kartkę
Ten mecz wygląda identycznie jak ten WHU z MU, a nasza gra jest bliźniaczo podobna do Diabłów xD
35 minut i po jednym strzale kazda druzyna xd
@krzykus1990: tak Jesus w 1. Największa krzywda dla tego składu to Gyo w wyjściowym.
męczenie buły póki co, ale obyśmy wymęczyli choćby to 1:0
Sedzia jeszcze nam krzywdy nie zrobił, ale ewidentnie nalezy się spodziewać czerwonej albo karnego z kapelusza
Tylko brakuje żeby ten pajac na niebiesko nam jakiegoś karnego z dupy sprzedał, albo wyrzucił Gabriela
Jak Gyo wygląda dobrze w tym meczu to reszta jakoś anemicznie...
Sędzia chyba postawił powyżej 8 żółtych dziś xdd
@Garfield_pl napisał: "Jak Eze nie dostał żółtej, to beka w uj"
Tam chyba faulu nie było, piłkarze wyczuli że sędzia gwiżdże każdy kontakt to zaczęli się przewracać, tu chłop liczył że jak się przewróci to żółta będzie
Jestem ciekaw czy piłka w grze będzie dzisiaj przez chociaż 55 minut
RvP z Aubameyangiem na ławce a my gramy a to Gyokeresem a to Jesusem. O co kaman.
Eze cos kręcił , że od dziecka jest fanem Arsenalu. Ja jestem od dziecka i gdybym dostał szanse od swojego ukochanego klubu to bym tam trawę gryzł i zostawiał serducho w każdym meczu.
Ja wale nabrał się na taką symulke ten debil z gwizdkiem
I po co on go odpycha. Niewygodna sytuacja a ten mu daje wyjście.
@Pikinier napisał: "Gyökeres to już dawno powinien ławę grzać. Jest zdrowy Jesus i to on powinien zaczynać w 11-tce, Gyökeres jako "joker" w ok 60-70 min"
No zagrał od początku w ostatnim meczu i wyglądał jeszcze gorzej od Szweda.
Ale paskudny mecz.
Atletico-Barcelona 3:0 po 30 minutach.
Szykuje się mecz jak na Dyche’a i to dzięki ułomowi z gwizdkiem
Sędzia jest dramatyczny
Hahahah co to było?! Jakiś pierd ten sędzia dziś
Kolejny Madueke xd Ci goście mają coś w tych łbach ?
Bez stresu panowie
Barcelona po 33 minutach ma 0:3 z Atletico. Nasza sytuacja z Brentford można powiedzieć jest mega komfortowa xD
Nie no Brooksa poyebauo dzisiaj...
sedzia nie pozwala na gre
@Pikinier: Jesus w pierwszym składzie? Albo masz sklerozę albo trollujesz
Widzę że piłkarze Brentford dużo symuluja bo trener ślepy. Zaraz będzie w dychę i po meczu
Słaby ten Everton dzisiaj przeciwko Brentfordowi. Jak Owen Gols nie strzeli to nie wyvrają
@alexis1908: super, że się zgadzamy ;)
Przecież tu nawet nie było faulu Eze, on go ledwie dotknął.
Eze to może niech sobie skoczy po jakieś chrupki czy coś do kiosku, żeby miał co wcinać na trybunach
Eze i manduke to nie pierwszy skład czekam na sale .
@alexis1908 napisał: "nikt nie bierze ciężaru gry zgodzę się z toba właśnie dlatego każdy płakał że Kai wypadł w tym momencie, on rozegra strzeli przetrzyma piłkę wyglądał świetnie na tej 10 tce w ostatnich meczach"
Saka pewnie miał wejść na 20-15 minut, a będzie musiał wejść szybciej
Sędzia dzisiaj lekko mówiąc niedysponowany
Eze dosyć że cienki to jeszcze glupi
@varatas: mówisz to tak jakby Sesko pokazywał nie wiadomo jaka gra i szybkość, a jeszcze 2 mecze temu sami kibicie Utd określali go mega flopem
Eze gra okropnie
Za chwilę za głośniejsze okrzyki będzie gwizdał faule
Gyökeres to już dawno powinien ławę grzać. Jest zdrowy Jesus i to on powinien zaczynać w 11-tce, Gyökeres jako "joker" w ok 60-70 min
Co to za jaja?
Nie no ten sędzia to komedia
Eze to jest głąb. Serio
@Marzag: nikt nie bierze ciężaru gry zgodzę się z toba właśnie dlatego każdy płakał że Kai wypadł w tym momencie, on rozegra strzeli przetrzyma piłkę wyglądał świetnie na tej 10 tce w ostatnich meczach
Jak Eze nie dostał żółtej, to beka w uj