Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce

Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce 27.08.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 2400 komentarzy

Wiadomo było, że będzie ciężko, że Turcy na pewno narzucą trudne warunki, a Arsenal do samego końca będzie walczył o przetrwanie. Nikt nie przypuszczał jednak, że londyńczycy zrobią to na własne życzenie. Mimo że podopieczni Wengera mogli rozstrzygnąć spotkanie znacznie wcześniej, to kończyli je w osłabieniu i sami sprowokowali Besiktas do agresywnej i ofensywnej gry.

Kanonierzy zdołali jednak dowieźć korzystny wynik do końca. Mimo że przyszedł on w ogromnym trudzie, to najważniejsze jest teraz to, że udało się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po drużynie widać jeszcze brak zgrania, ale nie można odmówić jej zaangażowanie i woli walki. Należy liczyć, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Wilshere - Chamberlain, Cazorla, Özil (76. Chambers) - Sanchez

Besiktas: Zengin - Koybasi, Franco, Gulum, Motta - Hutchinson, Özyakup, Kavlak (77. Uysal) - Pektemek (87. Tosun), Demba Ba, Sahan (63. Töre)

Początek spotkania zdecydowanie należał do Kanonierów. Już w 9. minucie Alexis Sanchez przejął źle podaną piłkę przez jednego z Turków, po czym ruszył w kierunku bramki strzeżonej przez Zengina. Chilijczyk został sfaulowany przed polem karnym, ale do futbolówki w porę dopadł Jack Wilshere, który postanowił w pojedynkę zakończyć tę akcję. Zamysł bardzo dobry, ale wykończenie już nieco słabsze - Anglik uderzył minimalnie obok słupka.

Minutę później fatalny błąd popełnił Tolga Zengin, który pod naciskiem Alexisa Sancheza podał piłkę prosto pod nogi Santiego Cazorli. Hiszpan nie miał jednak czystej pozycji do oddania strzału, a jego próba z pierwszej piłki była daleka od ideału. Turecki bramkarz mógł odetchnąć z ulgą, bo po jego kiksie londyńczycy mogli prowadzić już 1-0.

Londyńczycy zdawali się kontrolować przebieg gry. Utrzymywali piłkę w środkowej części boiska i nie pozwalali stambułczykom przedrzeć się pod ich pole karne. Nawet jeżeli podopiecznym Bilicia udało się dotrzeć pod bramkę Szczęsnego, za każdym razem udawało się w porę oddalić zagrożenie.

W 25. minucie Pedro Proecna podyktował rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Santiago Cazorli. Alexis Sanchez stanął przed szansą na zamienienie stałego fragmentu gry na bramkę, bo od bramki strzeżonej przez Zengina dzieliło go około 20 metrów. Strzał Chilijczyk leciał jednak w sam środek i turecki golkiper nie miał problemów z interwencją.

W 41. minucie Motta runął w polu karnym Arsenalu jak rażony piorunem, próbując wymusić na arbitrze wskazanie na wapno, jednak Portugalczyk nie dał się nabrać na tę amatorską zagrywkę i kontynuował grę. Jak pokazały powtórki, nie było żadnego kontaktu ze strony Jacka Wilshere'a.

Dwie minuty później karma mogła się zemścić na podopiecznych Slavena Bilicia. Jack Wilshere posłał prostopadłe podanie do wybiegającego Alexisa Sancheza, jednak Chilijczyk nie potrafił dobrze opanować futbolówki, a Tolga Zengin w porę wyszedł z bramki i zatrzymał szturmującego napastnika.

W 45. minucie Chilijczyk odkupił swoje winy sprzed dwóch minut i tym razem się nie pomylił. Świetna akcja Özila i Wilshere'a zakończyła się podaniem do Sancheza, który plasowanym strzałem pokonał Zengina i wyprowadził Arsenal na prowadzenia. 1-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył już ulec zmianie. Arsenal zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od natarcia ze strony gospodarzy. W 51. minucie dobrą akcją popisał się Chamberlain, który wyciągnął z bramki Tolgę Zengina, ale nie potrafił zrobić z tego użytku, a kilka chwil później przed szansą stanął Alexis Sanchez, który był o krok od podwyższenia prowadzenia. Chilijczyk otrzymał piękne podanie od wyróżniającego się w tym meczu Jacka Wilshere'a, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

W 56. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Besiktasu po faulu Koscielnego na Kavlaku, a przed szansą na strzelenie gola stanął były Kanonier - Oguzhan Ozyakup. Pomocnik oddał jednak niecelny strzał.

W 64. minucie stambułczycy stanęli przed fantastyczną okazją do strzelenia bramki. Błąd Flaminiego wykorzystał Demba Ba, który przejął piłkę, wypatrzył pozostawioną lukę w obronie i oddał strzał w boczną siatkę. Senegalczykowi znowu zabrakło trochę szczęścia.

Na kolejne sytuacje musieliśmy czekać osiem minut, kiedy to londyńczycy zmarnowali dwie stuprocentówki w odstępie około sześćdziesięciu sekund. Świetną solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który wypracował sobie dogodną pozycję do oddania strzału, po czym... podał do Santiego Cazorli, który został zablokowany. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Oxlade-Chamberlain, który z najbliższej odległości został zatrzymany przez Tolgę Zengina.

Kilka chwil później Mathieu Debuchy został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na jednym z tureckich zawodników. Powtarza się sytuacja ze Stambułu, kiedy to londyńczycy muszą bronić rezultatu w osłabieniu.

Arsene Wenger szybko zareagował na stratę bocznego obrońcy i posłał w bój Caluma Chambersa, który zastąpił Mesuta Özila. Anglik przy okazji zarobił idiotyczną żółtą kartkę za przedwczesne wbiegnięcie na murawę.

Mimo wszystko Calum Chambers dał dobrą zmianę, bo już w swojej pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę. Alexis Sanchez zmarnował jednak podanie Anglika.

Mijały minuty, a Besiktas coraz groźniej nacierał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Mimo wszystko w Londynie wciąż utrzymywał się korzystny rezultat dla gospodarzy. W 86. minucie polski bramkarz został ukarany żółtym kartonikiem za grę na czas.

Na dwie minuty przed końcem meczu serca wszystkich kibiców Arsenalu stanęły na moment w miejscu, po tym jak perfekcyjne dośrodkowanie otrzymał Demba Ba. Na całe szczęście piłka leciała jednak za wysoko i Senegalczyk nie zdołał do niej doskoczyć. Milimetry uratowały londyńczyków przed utratą gola.

Mimo że Turcy do samego końca nacierali na bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego, to nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Kanonierzy dowieźli do końca jednobramkowe prowadzenie.

BesiktasChampions LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
elksiak komentarzy: 45928.08.2014, 19:10

E, F ciężkie grupy.
Chelsea bez komentarza...
Nasza grupa ciężka jednak nie jest tragicznie.

Grupa deja vu F

Nie mamy co narzekac. Niezle losowanue Afc.

ja8pl komentarzy: 296628.08.2014, 18:47

nie ma co plakac bo to liga mistrzow i sie gra z najlepszymi a nie z ogorasami

Mihex komentarzy: 2360428.08.2014, 18:46

Grupa H jest tragiczna, nikogo z tamtej grupy nie widzę dalej jak 1/8 :P Ale my i tak nie trafimy na nikogo stamtąd.

Sympatyczny komentarzy: 170728.08.2014, 18:46

Szczerze, niezła grupa nam się trafiła pod względem poziomu, ale myślę, że faworytów znamy. Zdecydowanie grupa E najciekawsza.

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2014, 18:45

Nie ma co płakac, mogło byc PSG i Roma a wtedy dopiero byłby płacz. Arsenal nikogo sie nie boi, zapamietajcie :P

gunners007 komentarzy: 954328.08.2014, 18:45

Średnie losowanie. W każdym meczu musimy grać na 100%, żeby awansować. Do tego przeciwnicy nudni - Z BVB już graliśmy kilka razy , z Turasami również.

KanonieR_ST komentarzy: 85428.08.2014, 18:45

BVB będzie łatwiej ograć niż rok temu.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 728.08.2014, 18:45

Ilość powtórek mnie przeraża :/

Sztofort komentarzy: 259528.08.2014, 18:45

Oprocz Galaty to luz. Dortmund gra lipe i nie wroze im wyjscia. Wyjdziemy z 1szego w zaleznosci od meczu z Turkami. Dobrze ze Romy nam nie dowalili bo bylaby grupa smierci.

marz2 komentarzy: 521928.08.2014, 18:45

Już w fazie grupowej niezłe hity nam się trafiły także będzie co oglądać nie możemy narzekać ;) Papcio pakuj kase i do samolotu, trzeba sie wzmocnić! :D

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.08.2014, 18:44

Czelsi jak co roku lajcik choć szalke w poprzednim sezonie dwukrotnie ich ograło ale spokojnie awanują

Mizii komentarzy: 419128.08.2014, 18:44

Chelsea garupa smiechu. My srednie losowanie

AdeCk komentarzy: 22428.08.2014, 18:44

Came4Fame, nie warto o tym pisać, bo nikt tu nie czyta komentarzy, tylko spamuje na swoje konto. Sam pisałem o tym kilkakrotnie, a i tak wraz wszyscy wypisywali "oby nie Roma" czy podobne kwiatki.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103628.08.2014, 18:44

D,E,F MASAKRA

ja8pl komentarzy: 296628.08.2014, 18:44

C , H i E fajnie grupy

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 328.08.2014, 18:44

Dlaczego z drugiego?? Pokonać Turków i Belgów a później wysoki remis z BvB u nich i będzie nieźle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2014, 18:44

Grupa E grupa smieci

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 18:43

mskafc
Postaram sie zrobic wszystko zeby sie tam wbic ! ; )

Mihex komentarzy: 2360428.08.2014, 18:43

Galata w Turcji może być cholernie ciężka do ogrania, coś jak Beskitas. Z tym, że BvB nie ma takich psychologicznych blokad jak nasi, więc mogą ich tam ograć. Stawiam na wyjście z 2 miejsca w dramatycznych okolicznościach.

Kanonier

łooooo!!!!! Od kiedy? Ja bylem rok temeu na 3 miesiace w pracy :D Prawie z tutejszym adminem IceManem umowilem sie na browara, bo akurat mial staz.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.08.2014, 18:42

Żenada... No i znów z drugiego miejsca wyjdziemy i odpadamy w 1/8.

stovegunner komentarzy: 238228.08.2014, 18:42

Jak zawsze ciężka grupa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2014, 18:42

Ominelismy Monaco i Rome niezle losowanie. Szkoda tego BVB, bo nuda i ciezko bedzie o Sokratisa.

KanonieR_ST komentarzy: 85428.08.2014, 18:42

Chelsea łatwa grupa, jak zawsze.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.08.2014, 18:42

Dużo powtórek z zeszłego sezonu LM

Misq komentarzy: 88328.08.2014, 18:42

Chelsea się ostro napoci w swojej grupie... Może będziemy mieli farta w krajowych pucharach.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30928.08.2014, 18:41

Romy nie moglo byc, bo Juve jest w A! LOL!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 18:41

mskafc
Ja mieszkam tam ^^

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2014, 18:41

Spokojnie ludziska, rok temu mielismy najgorsza grupe gdzie wszystkie 3 druzyny miały po 12 punktow, teraz mamy łatwiejsza grupe. Turkow nie chciałem ale z Nimi przeciez mamy bardzo dobre statystyki gdzie u Siebie nie przegralismy meczu o stawke. I najwazniejsze nie ma juz u nich Drogby :D

Agher komentarzy: 278428.08.2014, 18:41

ciężka grupa, chyba najbardziej wyrównana. Będzie się działo :)

archterror komentarzy: 428728.08.2014, 18:41

Kurua jeb### chelsea co za farty

minio7 komentarzy: 263228.08.2014, 18:41

czemu Roma nie mogła być w naszej grupie?

Turek44 komentarzy: 231728.08.2014, 18:41

smerfy jak zwykle :d

marz2 komentarzy: 521928.08.2014, 18:41

Ważne żeby te zasrane BVB ograć i nie tracić głupich pkt z Galata to pierwsze miejsce bedzie

Adu (zawieszony) komentarzy: 549828.08.2014, 18:41

No to co Pany dwa ciężkie wpie.dole od ekipy ogolonogiego żelka a z reszta grupy kiełbasy do góry i golimy frajerów