Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów!

Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów! 06.03.2012, 21:38, Sebastian Czarnecki 3626 komentarzy

Pomimo niekorzystnego dla Arsenalu rezultatu, wszyscy sympatycy The Gunners mogą być dumni z tego, co pokazał ich ukochany zespół. Kanonierzy nie poddali się przed pierwszym gwizdkiem arbitra i od samego początku ruszyli do odrabiania strat, co w pierwszej połowie wychodziło im świetnie.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W drugiej połowie mediolańczycy pokazali się już z dużo lepszej strony i nie dali sobie wbić kolejnej bramki, która doprowadziłaby do wyrównania stanu dwumeczu. Trzeba jednak przyznać, że Abbiati miał więcej szczęścia niż umiejętności i na dobrą sprawę mecz ten wcale nie musiał się skończyć tak, jak się skończył.

Wynik 3-0 może cieszyć wszystkich smakoszy wielkiego futbolu, ale nawet tak wysoka wygrana nie usatysfakcjonowała zawodników dowodzonych przez Arsene Wengera. Nam pozostało jedynie podziękować Kanonierom za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, za wspaniały charakter i olbrzymią wolę walki, które mogły się opłacić i przynieść korzystny rezultat. Ogromne brawa dla Arsenalu, bo pomimo eliminacji z najbardziej prestiżowego turnieju w Europie, naprawdę na nie zasłużyli.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Milan: Abbiati, Abate, Mexes, T. Silva, Mesbah, Emanuelson, V. Bommel, Nocerino, El Shaarawy, Robinho, Ibrahimović.

Od samego początku meczu dominowali Kanonierzy. Podopieczni Arsene Wengera odważnie ruszyli do przodu i zamierzali odrobić stratę czterech bramek z pierwszego meczu.

Już w 6. minucie Kanonierzy udowodnili, że nie zamierzają przez cały mecz siedzieć z założonymi rękoma. Po dośrodkowaniu Chamberlaina z rzutu rożnego, Laurent Koscielny głową skierował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Cztery minuty mogło być już 2-0. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Robin van Persie, ale Abbiati zachował czujność i nogami odbił uderzenie Holendra.

Ataki Arsenalu wciąż trwały, wszak w dwumeczu wciąż przegrywał różnicą trzech bramek. W 18. minucie Van Persie mógł zmienić jego oblicze, kiedy oddał piękny strzał z dystansu. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Abbiati, który świetnie sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 26. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę, zmniejszając swoją stratę w dwumeczu do dwóch trafień! Fatalny błąd Thiago Silvy wykorzystał Tomas Rosicky, który popisał się niebywałym sprytem i pokonał Abbiatiego!

W 41. minucie świetnym rajdem popisał się Chamberlain, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez dwóch graczy Milanu. Damir Skomina wskazał na jedenasty metr.

Robin van Persie się nie pomylił! Kanonierzy powiększyli swoją przewagę do trzech trafień i już niewiele brakuje do wyrównania stanu dwumeczu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy El Shaarawy stanął przed szansą, by popsuć Kanonierom świetne nastroje, jednak w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym zachował się jak amator i oddał bardzo niecelne uderzenie.

W 59. minucie Kanonierzy stanęli przed idealną szansą na strzelenie czwartej bramki. Sam na sam z Abbiatim wyszedł Gervinho, jednak nie potrafił zaskoczyć włoskiego golkipera. Temu nie udało się jednak opanować futbolówki, do której chwilę później dopadł Van Persie i... strzelił prosto w podnoszącego się z ziemi Abbiatiego. Wciąż 3-0 na The Emirates.

Chwilę później błąd obrony Arsenalu mógł wykorzystać Ibrahimović, który przejął złe podanie Szczęsnego do Songa i oddał natychmiastowy strzał na bramkę cofającego się golkipera. Szwedowi nie udało się jednak oddać celnego uderzenia.

W 69. minucie z kolejną groźną akcją ruszyli mediolańczycy, ale słabo dysponowany dzisiaj El Shaarawy nie potrafił pokonać Szczęsnego. Chwilę później młody Egipcjanin opuścił murawę Emirates Stadium, a w jego miejscu pojawił się Alberto Aquilani.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Nie mając nic do stracenia zdjął z boiska Oxlade-Chamberlaina, a do gry dysponował Chamakha.

AC Milan nie rezygnował ze zdobycia bramki. Podopieczni Allegriego zamierzali umieścić piłkę w bramce Szczęsnego, by definitywnie zakończyć szanse Arsenalu na awans. Polski golkiper najpierw nie dał się jednak zaskoczyć przez Ibrahimovicia, a kilkadziesiąt sekund później przez Nocerino. Wciąż 3-0 dla Arsenalu.

W 84. minucie murawę boiska opuścił Theo Walcott, który kilka minut wcześniej doznał urazu. Jego miejsce zajął Koreańczyk Park.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ już zmianie. Kanonierzy pokazali się ze wspaniałej strony i od początku do końca meczu dzielnie walczyli o korzystny wynik. Niestety nie udało się strzelić czterech bramek Milanowi, który wcale nie rozegrał dobrego spotkania, a w kilku sytuacjach mediolańczykom dopisało ogromne szczęście.

kwiatinho komentarzy: 1313210.03.2012, 17:25

Wazne sa te trafienia Benka... Dobra koncowka sezonu moze podbic cene Dunczyka ktory zapewne zostanie sprzedany w letnim okienku transferowym

arni_gunner komentarzy: 31410.03.2012, 17:25

teraz trzymajmy kciuki za Sunderland !!

Arsenal_1886, myślę, że za te 3 punkty było warto 'poświęcić' nawet Podiego :) Po tym meczu Koeln widocznie się oddaliło od strefy spadkowej.

Gol Hoilett'a

arsenal2395 komentarzy: 134010.03.2012, 17:25

Kto ogladal poldiego dzis?

arsenal2395 komentarzy: 134010.03.2012, 17:23

Moze chce wrocic do nas I robi wszystko zebysmy grali w lm

bialysul komentarzy: 369910.03.2012, 17:23

Benio stara sie by Arsenal byl w top 4 ;)

grand92 komentarzy: 793710.03.2012, 17:22

Podolski to już głową w Arsenalu dlatego dziś tak słabo w Koln

mirand14 komentarzy: 66110.03.2012, 17:21

tydzień temu Niklas dał remis z Newcastle teraz strzela z Live on chyba jednak chce pomóc Arsenalowi za wszelką cenę

arsenal2395 komentarzy: 134010.03.2012, 17:20

Ale benio w drugim meczu z rzedu trafia

maq komentarzy: 996 newsów: 15510.03.2012, 17:19

Dunczyk z 3 metrow praktycznie na pusta bramke ( w dodatku nie kryty ) ;P Pilka odbila sie od slupka trafila Reine w glowe, po czym znowu odbila sie od slupka i trafila pod nogi Bendtnera ;P

arsenal2395 komentarzy: 134010.03.2012, 17:18

Podolski dzis slabo? Dlaczego dostal czerwona?

karlo komentarzy: 906910.03.2012, 17:17

Bendtner daje znać o sobie zdobywając bramkę.

kanonier91 komentarzy: 457010.03.2012, 17:15

Sunderland prowadzi :D po kursie 3.35 siada... Jeszcze mam kurczaki remis z PL :))

vergil99111 komentarzy: 128810.03.2012, 17:06

Jak chelsea nie wygra meczu ze stoke to bedzie smiech na sali;) . Dawać rzeźnicy

KanonierChris komentarzy: 292410.03.2012, 17:06

Podesłałby ktoś link do bramki przy której Ryo asystował?

Gunner48 komentarzy: 792910.03.2012, 17:06

Co za patologia w meczu Koeln - Hertha. Kobiaszwili jaki świr...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.03.2012, 17:04

Lukas Podolski czerwona kartka za ... nic .
Teraz to chyba Koeln spadnie z ligi jak będą musieli grać 3 mecze bez Poldiego .

kanonier91 komentarzy: 457010.03.2012, 16:55

Przy obecnej naszej formie smerfy nie maja z nami szans... Ostatnie 3 mecze na ES to 7:1,5:2,3:0 jezeli się nie mylę. Zobaczymy jak ze Srokami będzie w poniedziałek ale liczę na wysoki wynik również :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.03.2012, 16:55

Chelsea jest mało kreatywna .
Bez Maty mało sobie kreują sytuacji .

Oby utrzymały się remisy w meczu Sunderland vs LFC i w Chelsea vs Stoke City :P
Oczywiście jakby Sunderland i Stoke City wygrały to by było pięknie ,ale remis też będzie piękny :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.03.2012, 16:52

Henri Lansbury rozegrał już jedną połowę dla West Hamu ;p Na szczęście nie jako bramkarz :D

kanonier91 komentarzy: 457010.03.2012, 16:39

Ludzie mało to takich meczy Chelsea nie potrafiło wygrać? Trzeba wierzyć w remis przynajmniej