Arsenal w półfinale Pucharu Anglii!

Arsenal w półfinale Pucharu Anglii! 17.03.2009, 21:41, Bartosz Polek 402 komentarzy

Świadkami szybkiego i interesującego meczu byli dziś kibice zgromadzeni na Emirates Stadium w Londynie. Arsenal po bramkach van Persiego oraz Gallasa w ostatnim kwadransie, pokonał drużynę Hull City 2:1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii! Tam czeka na nas już londyńska Chelsea.

W pierwszym składzie Arsenalu nie zabrakło ani Andrieja Arszawina ani Theo Walcotta. Na ławkę rezerwowych powędrowali zaś Nicklas Bendtner oraz Samir Nasri.

Po dosyć spokojnych pierwszych minutach spotkania, to goście niespodziewanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 12 minucie Nick Barmby zdecydował się na strzał z woleja, piłka odbiła się po rykoszecie od Johana Djourou i wpadła do bramki Łukasza Fabiańskiego! Polak był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po straconym golu inicjatywę przejęli podopieczni Arsene’a Wengera. Pomimo wielu piłkarzy typowo ofensywnych w pierwszej ‘jedenastce’, gospodarzom ciągle nie udawało się sforsować defensywy ‘Tygrysów’.

W 22 minucie za faul na Halmosim przed polem karnym, żółtą kartką został ukarany Gallas. Do piłki podszedł Geovanni, uderzył bardzo precyzyjnie, piłka leciała pod samą poprzeczkę, lecz piękną interwencją popisał się Fabiański i przeniósł futbolówkę na rzut rożny!

Dwie minuty później Barmby zdobył swojego drugiego gola w meczu, lecz w tej sytuacji znajdował się na ewidentnym spalonym, którego nie mógł nie zauważyć sędzia boczny.

W 34 polskiego bramkarza postraszył Zayatte, który z najbliższej odległości posłał piłkę tuż nad poprzeczką po strzale głową.

Arsenal posiadał optyczną przewagę, którą usilnie starał się udokumentować w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy. Szczególnie aktywni byli Carlos Vela oraz Andriej Arszawin. Najpierw strzał Rosjanina w ostatniej chwili zablokował Ricketts. Nowy nabytek Kanonierów dał o sobie znać również cztery minuty później uderzając mocno z woleja z narożnika pola karnego. Futbolówka powędrowała centymetry obok dalszego słupka bramki Myhilla.

Na przerwę Hull schodziło więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Zaraz po przerwie z rzutu wolnego płasko uderzał van Persie, lecz piłka przeleciała obok słupka. W 52 minucie po dośrodkowaniu Arszawina z rzutu rożnego główkował po koźle Diaby, niestety niecelnie. Napór gospodarzy ciągle trwał. Kolejny rzut rożny, piłkę po strzale van Persiego wybija z linii bramkowej Dawson, przy dobitce ładnie do strzału złożył się Song, lecz po raz kolejny zabrakło jedynie centymetrów.

W 65 minucie Wenger zdecydował się na pierwsze zmiany. Boisko opuścili Vela oraz Song, zaś ich miejsce na placu gry zajęli Samir Nasri oraz Nicklas Bendtner.

Między 69 a 71 minutą dwukrotnie dał o sobie znać Robin van Persie. Najpierw po jego strzale z rzutu wolnego piłkę w ostatniej chwili odbił Myhill, zaś po chwili Holender główkował w poprzeczkę!

Upragniony remis nadszedł dopiero w 74 minucie meczu. Na prawej stronie z piłką przedarł się Bendtner, podał na lewą stronę do Arszawina, ten mogąc uderzać wybrał podanie do van Persiego, który stojąc niemalże przed pustą bramką nie mógł spudłować! 1:1!

Arsenalowi nadal było mało i ciągle atakował. Swoje sytuacje marnował Bendtner, do czego nas już w poprzednich spotkaniach przyzwyczaił.

W 84 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki na 5 metr wybiega Myhill, skutecznie przyblokował go jednak Djourou, futbolówka trafia na głowę Gallasa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. 2:1, choć powtórki telewizyjne wykazały, iż Francuz znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej!

Pomimo aż pięciu doliczonych minut do regulaminowego czasu gry, Arsenal zdołał utrzymać prowadzenie i tym samym zapewnił sobie miejsce w półfinale najstarszych rozgrywek na świecie.

Składy:

Arsenal:

Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Johan Djourou, William Gallas, Kieran Gibbs, Theo Walcott (82’ Emmanuel Eboue), Abou Diaby, Alex Song (65’ Nicklas Bendtner), Carlos Vela (65’ Samir Nasri), Andriej Arszawin, Robin Van Persie (c)

Ławka rezerwowych:

Kolo Toure, Denilson, Mikael Silvestre, Vito Mannone

Hull City:

Boaz Myhill, Andy Dawson, Samuel Ricketts, Peter Halmosi (68’ Bernard Mendy), Kamil Zayatte, Ian Ashbee (c) (45’ Bryan Hughes), Nick Barmby (76’ Ryan France), Geovanni, Anthony Gardner, Craig Fagan, Alberto Manucho

Matt Duke, Richard Garcia, Caleb Folan, Nicky Featherstone.

EkEl komentarzy: 298922.03.2009, 21:22

Do boju Kanonierzy! Mamy szanse na 2 trofea. Priorytetem będzie Liga Mistrzów xD

stefen17 komentarzy: 1620.03.2009, 23:31

jusz arsenal jest tak blisko suksecu zeby wygrac puchar angli i lige mistrzów mi by wystarczyło puchar angli

Cesc_Fan komentarzy: 452420.03.2009, 12:12

Z Villarealem powinniśmy wygrać , natomiast z MU to będą dwa zacięte pojedynki . Najpierw jednak trzeba myśleć o klubie Piresa :D
Napewno nie pokażą naszego meczu w tv :(
Ale jest szansa ,że jak awansuje do półfinału to na pewno pokażą nasz mecz z MU/Porto :D

4everlast komentarzy: 220.03.2009, 12:03

chelsea- liverpool, barca-bayern, ARSENAL- villareal, ManU- porto! wyniki losowania

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 220.03.2009, 12:03

Co najważniejsze gramy drugi mecz u siebie

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7220.03.2009, 12:03

Arsenal Villareal jeśli awansujemy to z ManU albo z Porto ;) hehe będzie powtórka z półfibału 05/06...

Java289 komentarzy: 115320.03.2009, 12:03

No to teraz miec nadzieje ze Villareal nie sprawi niespodzianki i półfinal marzeń ;d ARSENAl - ManU ;d A najlepsze ze oba mecze gralibysmy pierwsze na wyjezdzie ;d

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 220.03.2009, 11:38

Nie chciałbym wylosować angielskiego zespołu ani Barcy. Villarreal i Porto grają bez presji bo już osiągneli to co chcieli więc mogą być nieobliczalni. Został Bayern i jego chciałbym widzieć jako rywala Arsenalu.

Java289 komentarzy: 115320.03.2009, 11:36

No to cóż panowie ... niedlugo poznamy pary ćwierćfinalistów lm ;d do dzisiaj jeszcze mialem przeczucie ze bedzie to Bayern ale teraz jakoś mysle ze na ManU ... jedyna na co mam nadzieje ze drugi mecz bedziemy grali u siebie ;)

cegla5055 komentarzy: 152520.03.2009, 11:35

sorry za dwa komentarze z rzedu ale tu macie link dla tych ktorzy nie maja Eurosportu

atdhe.net/live-tv-5288.html

cegla5055 komentarzy: 152520.03.2009, 11:34

losowanie transmitowane jest o 12:00 na Eurosporcie:) a swoja drogą chcialbym trafic na Bayern maja lekki problem ze skladem ostatnio. choc z drugiej strony z nikim juz nie bede latwo w tej fazie rozgrywek

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 220.03.2009, 09:04

Na justin.tv będzie. Jak chodzi o jakieś losowania to tam oglądam!!!

Jeżeli chodzi o Eurosprot to też transmitują.

mstarzyk2 komentarzy: 10720.03.2009, 08:01

może ARSENAL -Porto TAKIE ;)

arsenal122 komentarzy: 113020.03.2009, 07:03

ej a losowanie jest o 12;00?

FanekAFC komentarzy: 511220.03.2009, 07:03

No tak rozumiem, bedzie raczej news o losowaniu i tam raczej będzie jakis link.

arsenal122 komentarzy: 113020.03.2009, 06:30

słuchaj ivexo123-> Barca ma fanów po 12,13,14 lat to daj spokój.. takie kibcowanie Barca Barca Barca a nawet nie składu nie zna < Messi,Etto>

ivexo123 komentarzy: 176619.03.2009, 23:24

na fcbarca.com panuje taka atmosfera jak by nas mieli pojechac 5;0 u siebie i 3;0 u nas na Emirates ;///

JaroAFC komentarzy: 32819.03.2009, 18:06

Fajnie, ze udało nam sie awansowac dalej ... :) zależy mi na tym pucharze ;]

titi_henry komentarzy: 356819.03.2009, 15:53

czusiek - no ale Chelsea nie bd grala tak defensywnie wiec moze byc ciekawy spektakl :P swoja droga ktos ma jakis skrocik fajny tego meczu z Hull?? ja poza youtube nie kojaze stron :/ a niestety tam nie da sie juz ogladac tych skrotow.

DawidAFC komentarzy: 155819.03.2009, 15:27

ale ten brown to głąb... niech obejrzy powtorke gola Gallasa i zobaczy ze ich bramkarz dotknal pilke czyli spalonego nie bylo !

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.03.2009, 14:53

No to brawo dla mlodzikow , miejmy nadzieje ze w 2 meczu pojdzie im rownie dobrze

versus23 komentarzy: 4518.03.2009, 22:55

Theo14 --> jak sie nie myle to w 1/2 FA Youth Cup są już dwumecze tj. mecz i rewanż. Faktycznie wygrali 2:1, ale to dopiero pierwszy mecz:D Grali na wyjeździe.

Theo14 komentarzy: 18718.03.2009, 22:08

Younggunsi wlasnie wygrali polfinal F.A Cup

Marc komentarzy: 39318.03.2009, 21:28

"Po meczu chciałem uścisnąć mu dłoń, ale nie spotkałem go. Pat Rice poszedł go poszukać."

brown xD

mstarzyk2 komentarzy: 10718.03.2009, 21:18

arsenal 1 -0 manchester united takkkkk finał

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.03.2009, 21:00

Poprostu Arshavin pokazuje jakim jest klasowym graczym i nie jak inni... Nie narzeka na kalendarz na forme itd. Gra caly czas swietnie , chociaz co 3 dni gra po 90minut... I to jeszcze ze szwami na nodze , szacunek

EkEl komentarzy: 298918.03.2009, 20:27

Zauważyliście że odkąd jest u nas Arshavin to gra w zasadzie każdy mecz po 90 minut?

czusiek komentarzy: 78118.03.2009, 20:21

Wygraliśmy w Hull ale z Chelsea będzie o wiele trudniej chyba że będą mieć dużo kontuzji:)

Java289 komentarzy: 115318.03.2009, 19:48