Arsenal wygrywa 4:2 i melduje się w finale Ligi Europy!

Arsenal wygrywa 4:2 i melduje się w finale Ligi Europy! 09.05.2019, 22:05, Michał Koba 1739 komentarzy

Pewnie każdy fan Arsenalu, który oglądał w tym tygodniu półfinały Ligi Mistrzów, z nostalgią patrzył na rywalizację ekip w najlepszych rozgrywkach klubowych na świecie. Kanonierzy kolejny sezon z rzędu rywalizują jedynie w mniej prestiżowej Lidze Europy i niestety często swoją postawą udowadniają, że nie do końca zasługują na awans do elitarnego grona.

Dziś w pierwszej połowie oglądaliśmy Arsenal z ostatnich meczów, na którego grę ciężko było patrzeć. Co prawda wynik po 45 minutach był remisowy, co dawało Kanonierom awans do finału Ligi Europy, jednak z pewnością fani od swoich ulubieńców oczekiwali dużo lepszej postawy na boisku.

W kolejnej części gry The Gunners szybko wyszli jednak na prowadzenie, czym nieco odebrali chęci do rywalizacji swoim rywalom. Gospodarcze zdołali jeszcze wyrównać, ale później strzelał już tylko Aubameyang. Ostatecznie Arsenal wygrał dzisiejsze spotkanie 4:2, a całą rywalizację aż 7:3 i zakwalifikował się do finału Ligi Europy!

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Valencia: Neto - Gabriel, Gaya, Piccini, Garay - Guedes, Parejo, Coquelin, Wass - Gameiro, Moreno

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maintland-Niles, Xhaka, Torreira, Kolašinac - Özil, Lacazette, Aubameyang

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli gospodarze i już w 11. minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Szybką kontrę z prawej strony zamknął Gameiro, a Nietoperze poczuły, że awans jest jeszcze kwestią otwartą. Od razu do głowy przychodziły niesamowite comebacki z meczów w Lidze Miestrzów z tego tygodnia.

Na całe szczęście Arsenal w swoich szeregach ma jeszcze Lacazette’a i Aubemeyanga. Po długim wykopie Cecha pomylił się jeden z obrońców Valencii, co wykorzystał Lacazette i głową zgrał piłkę do Aubemeyanga. Gabończyk przyjął futbolówkę w kierunku bramki i zza pola karnego świetnie uderzył prostym podbiciem tuż przy słupku, dając Kanonierom wyrównanie.

W pierwszej części spotkania gospodarze mieli kilka okazji, by wykorzystać nieporadność w obronie Arsenalu i wyjść na prowadzenie. Problemem podopiecznych Marcelinio była jednak skuteczność.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęli The Gunners. Piłkę w środkowej strefie wywalczył świetnie dziś dysponowany Aubemeyang, następnie przejął ją Torreira i zagrał w pole karne do Lacazette’a. Francuz zatańczył z obrońcami Valencii i strzałem po długim słupku pokonał Neto, 1:2!

Nietoperze dość szybko wyrównały, a strzelcem znów okazał się Gameiro. Przy tej bramce kolejny raz nie popisała się defensywa Arsenalu, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się francuski napastnik gospodarczy, który dosłownie wcisnął futbolówkę do bramki obok próbującego ofiarnie mu przeszkodzić Cecha.

Mimo wyrównania piłkarze Valencii zdawali się już nie wierzyć w awans, do którego potrzeba im było jeszcze trzech bramek. Brak determinacji gospodarzy wykorzystali zawodnicy Arsenalu. W 69. minucie futbolówkę na prawym skrzydle opanował Maitland-Niles, szybkim zwodem minął rywala i posłał płaskie podanie na krótki słupek. Tam na piłkę nabiegał Aubemeyang i po raz drugi w tym meczu pokonał golkipera. Już w końcówce spotkanie Gabończyk skompletował hattricka, wykańczając ładną zespołową akcję potężnym strzałem z ostrego kąta.

Tym samym Arsenal wygrał dziś 4:2 i zameldował się w finale Ligi Europy. Jeśli jednak Kanonierzy myślą o triumfie w tym rozgrywkach, to w ostatniej potyczce muszą zaprezentować się solidnie w całym spotkaniu. Dziś w pierwszej połowie podopieczni Emery’ego mieli bowiem sporo szczęścia. W kolejnej natomiast bardzo pomogła im szybko strzelona bramka, która zgasiła zapał w piłkarzach Valencii.

Po dzisiejszym spotkaniu z pewnością nie możemy narzekać na ofensywę The Gunners. Jedne z najlepszych zawodów w koszulce z armatką na piersi rozegrał Aubemeyang, a świetnie zaprezentował się także Lacazette, do czego Francuz zdążył już nas z resztą przyzwyczaić. W finale jednak na pewno dużo czujniejsza musi być defensywa Arsenalu. Siedem strzelonych bramek w dwumeczu z Valencią może cieszyć, ale trzy stracone powinny być przestrogą. Miejmy nadzieję, że Kanonierzy zatrą złe wrażenie z ostatnich tygodni i z przytupem zakończą tegoroczne zmagania, wygrywając wielki finał w Baku. COYG!

Liga EuropyRaport pomeczowyValencia autor: Michał Koba źrodło: własne
Patriko komentarzy: 530109.05.2019, 23:35

Meirid komentarzy: 61709.05.2019, 23:35

Będzie finał LE transmitowany w jakiejś niepłatnej telewizji? Polsat? TVP?

SoulStorm komentarzy: 744509.05.2019, 23:33

@Patriko: Żeby po 15 minutach już nic nie usłyszeć bo dwójka skończy nawalona pod stolikiem komentatorskim. Nie dziękuje. xd

schnor25 komentarzy: 1854609.05.2019, 23:32

Tak w ogóle fajnie, że w tym sezonie z dobrej strony pokazał się Ajax czy Frankfurt. Oby w kolejnym sezonie w ich miejsce wskoczyły inne, mniejsze ekipy.

michal192837465 komentarzy: 765409.05.2019, 23:31

Nie wiem jak to wyglądało do 90 minuty, ale w dogrywce jest taka niesamowita intensywność, mimo wielkiego zmęczenia, że obie drużyny zasługują na finał.

Patriko komentarzy: 530109.05.2019, 23:31

Wyobrażacie sobie na finał LE duet komentatorów Wichniarek - Hajto? xD

pierre_afc komentarzy: 1207109.05.2019, 23:31

Ten Hinteregger to taki austriacki Glik w top formie XD

SoulStorm komentarzy: 744509.05.2019, 23:31

Stream mi się chyba spóźnia. Sędzia nie uznał bramki wybaczcie za wprowadzenie w błąd.

@arsenallord:

Ciężko się nie zgodzić, bo Jović jest najbardziej perspektywicznym napastnikiem z młodego pokolenia.

gunners007 komentarzy: 954309.05.2019, 23:27

@mallen napisał: "Zawodnicy gotowi do odejścia z Barcelony : Boateng, Murillo, Vermaelen, Cillessen, Coutinho, Umtiti, Malcom Rakitić, Rafinha oraz Denis"
Z tego grona jedynie Malcolma bym przygarnął. Dobry stosunek ceny do wieku i potencjału.

Umtiti zbyt drogi jak na tak podatnego na kontuzje piłkarza. Mimo jego jakości, ciągłość występów bez urazów jest ważniejsza. Szczególnie w AFC.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.05.2019, 23:27

Auba gra w tym AFC, a ja caly czas nie moge uwierzyc ze on tak gladko tu przyszedl, to jest facet na 45 goli w sezonie lekko.

Facet moglby miec spokojnie pomnik przed ES.

Ranczomen komentarzy: 1236109.05.2019, 23:27

Coutinho, Malcoma, czy Umtitego (choć z tym obawy co do zdrowia) brałbym z otwartymi ramionami. Może jeszcze Cillessena na ławeczkę udałoby się zaangażować :P

Meirid komentarzy: 61709.05.2019, 23:27

@pauleta19:

Cech w końcu zacznie dobrze grać nogami i strzeli z pola.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 109.05.2019, 23:26

@mallen: Nie dość, że jakość to jeszcze po znajomości.

Pablo19 komentarzy: 37309.05.2019, 23:26

@Theo10: Będziesz zadowolony
Mogą wypożyczyć albo kupić transfer był przed zakazem

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11709.05.2019, 23:25

Jovic robi na mnie jeszcze lepsze wrażenie niż Piątek.

Meirid komentarzy: 61709.05.2019, 23:25

Jak Chelsea awansuje, to w finałach europejskich pucharów będą trzy drużyny z Londynu. #CaptainObvious