Arsenal z 14. Pucharem Anglii w historii!

Arsenal z 14. Pucharem Anglii w historii! 01.08.2020, 19:32, Łukasz Wandzel 6292 komentarzy

Sezon uratowany! Tak można spuentować zwycięstwo Arsenalu 2-1 z Chelsea w derbowym pojedynku na Wembley. Wygrana w finale FA Cup oznacza bowiem dla zespołu z The Emirates możliwość gry w Lidze Europy w kolejnym sezonie i zwiększony budżet na transfery. Jest to także pierwsze trofeum w trenerskiej karierze Mikela Artety, mimo że Hiszpan nie przepracował jeszcze z Arsenalem pełnego sezonu.

Piłkarze udźwignęli ciężar spotkania, od którego tak wiele zależało. Co się jednak tyczy wydarzeń boiskowych, mecz finałowy zachwycał głównie w pierwszej połowie, a Chelsea, choć jako pierwsza wyszła na prowadzenie, przegrała m.in. z samą sobą. Podopiecznych Franka Lamparda nękał w tym spotkaniu podobny pech do tego, którego ofiarami padali kibice Kanonierów. Davida Luiza zastąpił Cesar Azpilicueta, który bezsensownie faulował i podarował Arsenalowi jedenastkę. Następnie dwie kontuzje wyeliminowały z gry dwóch kluczowych zawodników, a przez drugą żółtą kartkę z boiska zszedł Kovacić. Do tego należy wspomnieć o kontrowersyjnych decyzjach sędziego, który swoimi decyzjami "zabijał grę", mimo że sprzyjały one Arsenalowi.

Bezsprzecznym bohaterem tego finału należy uznać Pierre'a-Emericka Aubameynga. Obok niego najlepszym piłkarzem na boisku był także Nicolas Pepe, którego w takiej odsłonie kibice z pewnością chcieliby oglądać w każdym meczu kolejnego sezonu. Iworyjczykowi nie brakowało fantazji w trakcie dryblingu, zaliczył on także asystę i był bliski zdobycia gola, gdyby nie odgwizdany spalony.

Arsenal: Martinez - Holding, Luiz (87' Sokratis), Tierney (90+13' Kolasinac) - Bellerin, Xhaka, Ceballos, Maitland-Niles - Pepe, Lacazette (81' Nketiah), Aubameyang.

Chelsea: Caballero - Azpilicueta (34' Christensen), Zouma, Rüdiger (78' Hudson-Odoi) - James, Jorginho, Kovacic, Alonso - Mount (78' Barkley), Giroud (78' Abraham), Pulisic (49' Pedro).

Dużo lepiej rozpoczęli to spotkanie piłkarze The Blues, wychodząc na prowadzenie już w 5. minucie. Po składnej akcji, i pogubieniu się przez zespół Arsenalu, Olivier Giroud zgrał futbolówkę piętką do Christiana Pulisica, który po zwodzie pokonał Emiliano Martineza. Amerykanin błyszczał formą nie tylko przy trafionej bramce, ale przez całą pierwszą połowę. Chelsea częściej utrzymywała się przy piłce, a pierwszy kwadrans zwiastował koszmar dla zawodników Arsenalu, którzy wrócili do gry po przerwie na uzupełnienie płynów.

W 25. minucie strzałem-marzenie popisał się Nicolas Pepe. Iworyjczyk trafił sprzed szesnastki w samo okienko. Gol nie mógł jednak zostać uznany, ponieważ wcześnie Ainsley Maitland-Niles, przyjmując podanie, znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później karma wróciła jednak do Arsenalu, ponieważ Cesar Azpilicueta faulował Pierre'a-Emericka Aubameyang, kiedy Gabończyk zdążył już wbiec w obręb pola karnego. Napastnik i kapitan The Gunners, mając na sobie ogromną presję, zmylił golkipera rywali i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Azpilicueta, stanowiąc filar obrony Chelsea, nie zaliczył najlepszego spotkania przez nierozważny błąd dający Kanonierom jedenastkę. Hiszpan nie dostał czasu, żeby się zrehabilitować, ponieważ doznał kontuzji i musiał zostać zastąpiony przez Andreasa Christensena. Po stracie kapitana podopieczni Franka Lamparda zaliczyli pojedynczy zryw, a następnie oddali pole Arsenalowi, który nękał swoich rywali dośrodkowaniami. Przed przerwą okazję na bramkę miał również Alexandre Lacazett z rzutu wolnego. Pomimo kilku okazji oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Plaga kontuzji dopadła zespół Franka Lamparda, który zmuszony był wykorzystać drugą z pięciu zmian na początku drugiej połowy. Tym razem w trakcie ofensywnej akcji Chelsea ucierpiał Christian Pulisic, będący najaktywniejszym spośród piłkarzy The Blues w całym finale.

Druga była znacznie spokojniejsza od pierwszej. Kanonierzy ponownie mniej czasu utrzymywali się przy piłce, licząc na kontrę. Kiedy oba zespoły uśpiły czujność kibiców, Hector Bellerin popisał się rajdem przez środek boiska. Następnie piłkę przejął Pepe i zagrał ją do Aubameyanga. Gabończyk popisał się fantastyczną zmyłką i sygnalizując zejście w prawo, przełożył futbolówkę na lewą nogę, po czym podciął ją nad Caballero, 2-1!

Nie był to koniec "pomyślnych" wydarzeń dla Arsenalu, ponieważ chwilę po akcji bramkowej drugą żółtą kartkę obejrzał Kovacić. Opuszczenie murawy przez Chorwata odmieniło grę, ponieważ podopieczni Mikela Artety zaczęli grać na czas, skupiając się na obronie korzystnego rezultatu. W samej drugiej połowie, poza kontrowersyjną kartką dla Kovacicia, można wspomnieć o łapaniu piłki przez Emiliano Martineza poza polem karnym, czemu arbiter spotkania nie poświęcił uwagi. Anthony Taylor, niezależnie od debaty o słuszności jego decyzji, gwizdał (bądź nie) w tym finale na korzyść Kanonierów.

Zawodnikom Chelsea brakowało sił, aby doprowadzić do wyrównania. Tym samym Arsenal został zdobywcą Pucharu Anglii 14. raz w historii!

Chelsea FCFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gorrann komentarzy: 211413.08.2020, 22:27

@Ech0z: Ambicje raczej są, gorzej z budżetem i tym, by przekonać zawodnika do gry w Londynie.

sWinny komentarzy: 772913.08.2020, 22:25

Po co symulowac jak jest VAR? XD no mają niektórzy pojęcia

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 22:24

@Garfield_pl: bo ten klub jak widzisz po tabeli jest coraz niżej.

Ech0z komentarzy: 1034413.08.2020, 22:23

No jest dobry Upamecano, zmienilby nasza obrone o 100%. Szkoda ze Arsenal nie ma takich ambicji

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11713.08.2020, 22:23

@hot995: Wiem że chcesz ich gloryfikować, ale wczoraj grali jeden wielki syf. Neymar kozak a reszta bardzo drewniana.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.08.2020, 22:23

@Rafson95: To samo można powiedzieć o Mourinho, a jednak widzę skrajnie inne opinie.

Womanizer komentarzy: 986313.08.2020, 22:21

Felix ledwo wszedł i już cofa na swoją połowe bronić :D
To kto tam ma tworzyć okazje?

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2413.08.2020, 22:21

Ten Lipsk nas to z 4-0 by pyknal xd

NaZawszeArsenal komentarzy: 122413.08.2020, 22:21

Kurde ciekawie wygląda ta LM bez dwumeczów i na neutralnych stadionach. Mogliby przy tym zostać. :D

Rafson95 komentarzy: 1045113.08.2020, 22:20

@gnabry_: Nawet jeśli dziś odpadna z lipskiem, to taktyka Simeone dała Atletico na przestrzeni lat duzo więcej, niż ewentualnie dziś może zabrać

tomke komentarzy: 26313.08.2020, 22:19

@Gunner915: Bardzo bym tego chciał tak dla przykładu

sWinny komentarzy: 772913.08.2020, 22:18

Podczas akcji bramkowej dla Lipska naliczylem chyba 6 zawodników tej drużyny w polu karnym przeciwnika. Ciekawi mnie kiedy my ostatnio podczas konstrukcji akcji "wbiliśmy" się tak w pole karne przeciwnika. Pewnie tylu zawodników to tylko przy rożnych delegujemy.

Garfield_pl komentarzy: 2707613.08.2020, 22:16

@Paul77 napisał: "ja mam ważniejsze sprawy w życiu niż Arsenal, więc patrzę na to wszystko z wielkim dystansem.
Nie mam dwadzieścia parę lat by się spinać."

Jak Ty tu spamujesz codziennie, to aż tak ważne te inne sprawy nie są ;) tym gorzej jeśli jesteś starszy i tak lamentujesz ;)

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.08.2020, 22:16

Simeone to taki Wenger tylko, że w drugą stronę.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 513.08.2020, 22:16

@arsenallord napisał: "Tak jakby PSG coś wczoraj pokazało. Zdecydowanie słabsza ta część drabinki."
Nic nie pokazało. xG na poziomie 3.08 do 0.44 Atalanty. Przepaść i całkowicie zasłużony awans.

Gunner915 komentarzy: 276713.08.2020, 22:14

jeszcze byki wygrają LM i Werner wyjdzie na łosia roku :D

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.08.2020, 22:14

AvP miał rację. Simeone to największa męczybuła na świecie i zapłaci za to karę. Najpewniej stano się to co pisałem wcześniej, a więc panika. Mógł równie dobrze dać jeszcze Thomasa zamiast Costy i grać dwoma defensywnymi pomocnikami w ataku.

@Paul77

kolego pamiętaj, że pisze się "wziąć", a nie żadne "wziąść" bo będzie wstyd i ludzie w oknach.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 113.08.2020, 22:12

@Womanizer: Właśnie napoczęli xd

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2020, 22:12

Cyk pyk i teraz będzie ciekawej, dobrze że to Lipsk strzelił a nie Atleti.

Womanizer komentarzy: 986313.08.2020, 22:12

Gdyby na boisku był Werner i Forsberg to byłbym pewny że Lipsk awansuje.
Byłby napór, kreatywność, pressing i w końcu to schowane Atletico by napoczęli.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 113.08.2020, 22:11

Brawo Lipsk

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 22:11

Ponoć Real fal do zrozumienia że albo kupujemy Ceballosa, albo sprzedają go po ich warunkach gdzie indziej.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 113.08.2020, 22:10

A co się dzieje z tym drugim młodym obrońcą Lipska Konate? Też ma spory potencjał

Ech0z komentarzy: 1034413.08.2020, 22:09

Ale. Ogladanie meczów atletico to męczarnia

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11713.08.2020, 22:08

Tak jakby PSG coś wczoraj pokazało. Zdecydowanie słabsza ta część drabinki.

zdyp komentarzy: 448113.08.2020, 22:07

@Paul77: nie wiem ile razy,
ale jakby nasi go kupili to bym chyba sie turlal po podlodze z radosci
upa wali takie volty ze dzis ogladamy go w 1\4 LM

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.08.2020, 22:05

Oj niezbyt widze te 2 ekipy z psg. Jednym i drugim brakuje takich 2-3 kozakow z przodu.

Nicsienieda komentarzy: 561 newsów: 113.08.2020, 22:04

Upamecano przerasta wszystkich dosłownie i nie o głowę.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.08.2020, 22:04

Atletico załatwi to w regulaminowym czy dogrywka???

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 22:03

@fabregas1987: już go Bayern chciał, tylko chyba się dogadali , został i ma większą klauzulę wykupu

fabregas1987 komentarzy: 2570613.08.2020, 21:58

Upamecano będzie do 2022 zawodnikiem Bayernu/Realu/Barcy/City

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 21:56

@zdyp: to poszukaj.

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 21:55

@zdyp: A zapytam Ciebie ile razy widziałeś go w akcji? Ja od kiedy pojawiły się plotki że może trafić do nas oglądałem go by się przyjrzeć. Miał fajnie mecze, ale i walił volty aż miło. Atut, to że jest młody, mobilny i ma zdecydowane wejścia.

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 21:51

@zdyp: powiedziałem średnio, a to różnica.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 413.08.2020, 21:50

Kanonierzy, mam straszną ochotę zabić Chalresa Akonnora, selekcjonera reprezentacji Ghany, wy pewnie też.

TakKrzysiu komentarzy: 893613.08.2020, 21:49

Bardzo rzadko spojrzę na Bundesligę, mało mam czasu i zwykle poświęcam go po prostu na Arsenal, ale nie sądziłem, że RB Lipsk jest tak zgraną ekipą.
Naprawdę przyjemnie się ich ogląda, brakuje wykończenia.

Reucik komentarzy: 93713.08.2020, 21:49

Bezzębny z przodu ten Lipsk. Z Wernerem moze bym im nawet finał siadł z taką drabinką, nie rozumiem czemu chłopowi sie tak spieszylo do chelsea.

zdyp komentarzy: 448113.08.2020, 21:47

@Paul77: btw pamietam ze mowiles za upamekano cie jakos nie przekonuje to co mi powiesz dzisiaj?

Paul77 komentarzy: 965713.08.2020, 21:46

@Garfield_pl: ja mam ważniejsze sprawy w życiu niż Arsenal, więc patrzę na to wszystko z wielkim dystansem.
Nie mam dwadzieścia parę lat by się spinać.

fabregas1987 komentarzy: 2570613.08.2020, 21:44

@kwiatinho: ale za to grałby w dużo szybszej i bardziej fizycznej Anglii, więc chyba nie ma na co narzekać selekcjoner

fabregas1987 komentarzy: 2570613.08.2020, 21:43

Lipsk świetnie przyśpiesza grę z pierwszej piłki

Gunner72 komentarzy: 167813.08.2020, 21:42

Z jednej strony chciałbym wygranej Atletico, naprawdę lubię ten klub, jedyny który dorównuje obecnie Barcelonie i Realowi bez tej otoczki nAjLepSzEgO klubu śwata, ale z drugiej strony chciałbym żeby odpadli i można było dopiąć transfer Partey'a

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.08.2020, 21:42

Upamecano ma większe cohonez niż cały blok defensywny Arsenalu.