Arteta: Nie mogliśmy odpuścić w połowie spotkania

Arteta: Nie mogliśmy odpuścić w połowie spotkania 12.04.2012, 15:03, Marcin Stefaniak 22 komentarzy

Mikel Arteta stwierdził, że Kanonierzy nie popadli w samozachwyt w połowie spotkania z Wolves i także w drugiej części byli skupieni na grze.

Podopieczni Wengera zaliczyli już 9 zwycięstwo w ostatnich 10 meczach w Premier League i po trafieniach Van Persiego, Walcotta i Benayouna pokonali Wilki 3-0.

Hiszpan przyznał, że łatwo byłoby zadowolić się wynikiem i spocząć na laurach, jednak Kanonierzy nie chcieli pozwolić gospodarzom na powrót do gry.

- Rozmawialiśmy o tym w przerwie i zdawaliśmy sobie sprawę, że najłatwiej byłoby uznać ten mecz za wygrany i powiedzieć "ok, to koniec". Musieliśmy pozostać skupieni, bo ich gol znacznie utrudniłby nam zadanie.

- Przez 5 czy 10 minut drugiej połowy rzeczywiście zaatakowali i posłali kilka groźnych dośrodkowań, ale Wojtek świetnie sobie z nimi poradził. Ogólnie myślę jednak, że to my stworzyliśmy sobie ciekawsze sytuacje.

- Ciężko walczyliśmy, by znaleźć się na tej pozycji, więc nie możemy tego zepsuć. Wszyscy pozostajemy skupieni i zdeterminowani, nie spoczniemy na laurach. Wydaje mi się, że ostatnio gramy naprawdę dobrze.

Mikel Arteta autor: Marcin Stefaniak źrodło: Arsenal.com
karlo komentarzy: 906913.04.2012, 10:38

Wreszcie gramy na miarę swoich możliwość i oczekiwać kibiców.

Mizii komentarzy: 419112.04.2012, 21:17

Dokładnie, nigdy nie można odpuszczać. Już raz Milan był pewny zwycięstwa w finale LM z Liverpoolem i zemściło się to na nich. Dlatego trzeba grać do ostatniej minuty i dopiero po końcowym gwizdku sędziego świętować zwycięstwo!

mitmichael komentarzy: 4924312.04.2012, 20:44

Nie mozemy odpuszczac w zadnym spotkaniu nawet jezeli jest to słaby przeciwnik. Musimy do konca byc skupieni i walczyc o jak najwieksza ilosc punktow

KanonierTH1411 komentarzy: 482812.04.2012, 19:36

Wczoraj tylko ManUtd mi nie weszło. Trzeba pokazać Diabełkom w poniedziałek jak się bije atletów z Wigan.

Korss komentarzy: 234212.04.2012, 18:56

@Mizzou

Nie wiem czy to jakaś marna prowokacja czy po prostu robisz sobie jaja ale nie zgadzam się z twoją opinią i nawet nie muszę tego uzasadniać.

Hortex komentarzy: 102412.04.2012, 18:20

Mizzou- ten sredniak ma 90% celnych podan, i druga najwieksza ilosc podan w lidze. Tylko Yaya Toure jest lepszy.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 412.04.2012, 16:43

Ciężko zachować skupienie kiedy to rywal gra w 10 i prowadzi się 2-0 do przerwy. Nie podpalić i się i dalej grać swoje a przy tym za bardzo się nie namęczyć potrafią tylko profesjonaliści.

aRamsey komentarzy: 948612.04.2012, 16:34

widać było, że po 2 golach nasi troche 'siadli', WW stworzyło sobie pare groźnych akcji w 2 połowie i to grając w '10' - brawa dla nich, nasi muszą uczyć się koncentracji przez cały mecz oraz jak dobić przeciwnika strzelić szybko 3 bramkę i pozbawić go złudzeń na jakikolwiek satysfakcjonujący rezultat.

Mizzou komentarzy: 605312.04.2012, 16:26

bo Arteta to średniak, solidny i nic wiecej, zero przebłyskow.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 612.04.2012, 16:14

Gervinho takim słabym transferem nie jest, fakt po Pucharze Narodów gra piach, ale przed radził sobie przyzwoicie może oprócz wykańczania akcji

Kangur96 komentarzy: 158612.04.2012, 16:11

Pamiętam jeszcze jak wszyscy krytykowali Wengera, że ściąga średniaka Artete :D

Już nie moge się doczekać meczu z ****sami na Emirates, coś czuję, że zrobimy z nich miazgę :DD

fabregas1987 komentarzy: 2581412.04.2012, 16:07

W tym sezonie kilka transferów Wenger'a zasługuje na duzo uznanie (Arteta, Chamberlain), kilka na naganę (Park, Gervinho), a do kilku bedzie się trzena jeszcze przekonac (Santos, Mertesacker)

Kanonier8 komentarzy: 198312.04.2012, 15:59

Arteta to naprawdę fajny transfer. Uspokaja grę i mądrze rozprowadza piłke. Drużyna faktycznie zaczyna przypominać Arsenal na przestrzeni ostatniu spotkań. Jednak Wenger to Wenger ;)

damian199656 komentarzy: 762612.04.2012, 15:39

Dobrze ze nie popełniają już tych samych błędów co na jesień.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 312.04.2012, 15:39

Nie musimy wszystkiego wygrywać. Możemy sobie pozwolić na jedną przegraną i jeden remis ale musimy wygrać najmniej trzy razy i będziemy trzeci bo Chelsea gra z Newcastle i z Nami i jeśli dodatkowo wygramy z The Blues a oni ze Srokami to możemy być pewni trzeciego miejsca.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 612.04.2012, 15:31

Cel to wygrać wszystkie spotkania do końca, nieoglądając się za siebie gdyż to czy utzrymamy 3 miejsce zależy tylko i wyłącznie od nas

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 312.04.2012, 15:28

Kurcze ten terminarz nie jest zły a jak Chelsea i KFC będą grały taką padakę to miejsca w czwórce możemy stracić tylko poprzez głupotę a trzeciego miejsca może Nas pozbawić jedynie Newcastle.

Ars3n komentarzy: 1235412.04.2012, 15:27

Wlasnie to mnie troche denerwuje. Po 2/3 bramkach kanonierzy rezygnuja z dalszego ataku i nic z pilka nie robia. Nie wiem czy Wenger im kazal nie krzywdzic druzyn duzymi wynikami ,ale w koncu musza to zmienic.

4cesc44 komentarzy: 136712.04.2012, 15:26

Do końca sezonu 5 meczów (Wigan,Chelsea, Stoke, Norwich, WBA), oby takie nastawienie miała cała drużyna do końca sezonu i wygrała wszystkie spotkania ;)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125112.04.2012, 15:15