Arteta po meczu z Leicesterem

Arteta po meczu z Leicesterem 26.10.2020, 14:40, Mateusz Kubacki 14 komentarzy

Wczorajszy wieczór był bardzo rozczarowujący dla kibiców Arsenalu. Pomimo zdominowania rywala, Kanonierzy przegrali z Leicesterem 0:1 po golu Jamiego Vardy'ego. Poniżej wypowiedź Mikela Artety po tym spotkaniu.

O występie...
Szczerze mówiąc, byłem bardzo zadowolony z naszej gry w pierwszej połowie. Graliśmy agresywnie i potrafiliśmy złamać taktykę przeciwników, która opierała się przede wszystkim na kontrach. Strzeliliśmy także gola po stałym fragmencie gry. Nie rozumiem, dlaczego nie został uznany. Przeciwnicy cały czas czekali na nasz błąd i się doczekali. Później, w ostatnich 15 minutach, bardzo ciężko było nam ich przełamać, nawet mając trzech napastników na murawie. Trzeba uszanować występ rywali. Dla nas jest to bardzo trudny do przyjęcia wynik, patrząc na to, jak przebiegał mecz.

O nieuznanym golu...
Granit stał za Schmeichelem, a nie przed nim. Nie dotknął piłki, była daleko od niego. No ale cóż, taka decyzja została podjęta i nie możemy nic z tym zrobić. Możemy mieć swój pogląd na tę sprawę, ale specjalistami są sędziowie i to oni podjęli taką decyzję. Ta decyzja miała ogromny wpływ na mecz, ponieważ różnica pomiędzy obiema drużynami była minimalna.

O braku agresji w drugiej połowie...
Myślę, że wpływ na to miało zmęczenie. Nie wyglądaliśmy dobrze przy piłce. Brakowało nam trochę Davida Luiza, który dawał w pierwszej połowie dodatkowe atrybuty w ofensywie. Trzeba pochwalić rywali za ich zorganizowanie. Ciężko nam było stwarzać sobie szanse. Mieliśmy dobrą okazję po akcji Hectora, ale nie wykorzystaliśmy jej. Na koniec różnicę robi to, jak umiesz zachować się w polu karnym. Z pewnością jest to aspekt, który musimy poprawić.

Czy Hector Bellerin powinien dostać czerwoną kartkę?
Nie widziałem tej sytuacji. Widziałem reakcję na ławce Leicesteru, ale samej akcji nie.

O braku pewności siebie Alexa Lacazette'a...
Oczywiście, napastnicy potrzebują strzelać bramki i od początku meczu wyglądał bardzo dobrze i grał agresywnie. Miał okazję strzelić gola, ale się to nie udało. Ja ze swojej strony dalej będę wspierał swoich zawodników, by ich pewność siebie rosła.

O kontuzji Davida Luiza...
Nie wiem nic na ten moment. W ostatnim tygodniu straciliśmy kilku zawodników. Wczoraj David miał problem mięśniowy i nie mógł przez to kontynuować gry. Ocenimy jego stan w ciągu najbliższych 48 godzin.

Leicester CityMikel Arteta autor: Mateusz Kubacki źrodło: Arsenal.com
Elastico07 komentarzy: 1252526.10.2020, 23:37

@jurandos80 napisał: "Wiedzialem ze to powie. "jest zadowolony" i dobrze mu tak :) j"
Nigdzie nic takiego nie ma.Zadowolony z pierwszej połowy jak 90% na k.com,poźniej stwierdził że źle wyglądali z piłka przy nodze.Czytaj uważnie i nie tłumacz sobie po swojemu.

Elastico07 komentarzy: 1252526.10.2020, 23:36

Dobrze że ten wywiad czyta się lepiej niż ogląda grę Arsenalu.

kuzguwu komentarzy: 538626.10.2020, 20:08

Co mecz wychodzi brak kreatywnego zawodnika w środku.

jurandos80 komentarzy: 25926.10.2020, 19:35

Wiedzialem ze to powie. "jest zadowolony" i dobrze mu tak :) ja tez bede jak przyjdzie sadny dzien dla niego

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 126.10.2020, 17:39

Może i Arteta był zadowolony, ale to nadal wygląda tragicznie. Jeśli naszym głównym kreatorem był David Luiz czyli nominalny środkowy obrońca to chyba jednak coś jest nie tak. Akcje w ogóle się nie kleją, wszystko wygląda jak w zwolnionym tempie. Xhaka i Ceballos tragiczni. Podają na stojąco z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Mam nadzieję, że zimą kupimy ofensywnego pomocnika bo nie wróżę sukcesu w takim zestawieniu.

Mzil komentarzy: 16226.10.2020, 16:16

Jak słyszę że trener jest zadowolony z pierwszej połowy która została zremisowana i w której zmarnowano tyle sytuacji bramkowych to aż mnie skręca. Możecie bronić Artety dalej ale żaden poważny trener nie powiedziałby takich słów. Obniżenie standardów i oczekiwań względem Arsenalu jest tak ogromne że niedługo znowu będziemy cieszyć się z meczów w których przeciwnik nie odda 15 strzałów w naszą bramkę w pierwszej połowie.

Adi17 komentarzy: 299826.10.2020, 15:46

Mikel chłopie musisz coś zrobić, bo Arsenalu nie da się oglądać w tym momencie. Jeszcze jakby za tym szły wyniki to pal licho, ale w tym momencie nie ma nic. Tempo to jeden z większych problemów.

gunner1990 komentarzy: 370926.10.2020, 15:31

nie dodatkowe atrybuty a jedyne ofensywne atrybute ktore od pewnego czasu sa naszym znakiem rozpoznawczym czyli laga z obrony do przodu i niech sie dzieje. zalosne

Dainc komentarzy: 84726.10.2020, 15:15

@lucasnoline: dlaczego?
Przecież właściwie jedynym pozytywnym znakiem rozpoznawalnym Luiza są właśnie otwierające, długie piłki, zazwyczaj na lewe skrzydło. I wczoraj mimo wyniku, to działało.

lucasnoline komentarzy: 541626.10.2020, 15:08

Naprawdę ciężko się czyta - jako kibic Arsenalu - pomeczowy wywiad trenera, w którym mówi, że zejście obrońcy osłabiło naszą grę w ofensywie.

mitmichael komentarzy: 4924326.10.2020, 15:04

Zabraklo pytania o zmarnowanym potencjale Aubameyanga ustawianego na skrzydle, gosc sie gubi, nie wie gdzie biegac, najlepiej mu wychodzi jak przesuwa sie na srodek. Kolejny mecz z rzedu bez bramki

Ech0z komentarzy: 1041126.10.2020, 14:58

Kolejny zadowolony z naszej gry. Emery też przez prawie dwa lata był zadowolony z naszej gry.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 126.10.2020, 14:51

Graliśmy dobrze w pierwszej połowie, ale agresji to ja tam nie widziałem. Przewidywalnie do bólu grali, oj Arteta jeszcze sporo się musisz nauczyć, ten sezon dostanie pewnie jeszcze czas, ale już kolejny sezon to albo LM albo koniec przygody trenerki w Arsenalu, nie mówię że i w tym sezonie to się nie uda, być może zakwalifikujemy się do przyszłorocznej edycji, ale na ten moment to nie wygląda, aby się tak miało stać.