Arteta po meczu z Villarrealem

Arteta po meczu z Villarrealem 30.04.2021, 09:53, Patryk Bielski 55 komentarzy

Wczoraj Kanonierzy przegrali na wyjeździe z Villarrealem 1-2. Oto, co po meczu miał do powiedzenia Mikel Arteta:

O tym, że mogło być gorzej...
W zupełności. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że przegraliśmy, ponieważ nie tego oczekiwaliśmy po końcowym rezultacie. Ale biorąc pod uwagę przebieg meczu, musimy wziąć to na klatę, ponieważ nadal pozostajemy w grze. W pewnych etapach meczu, sprawa awansu była doprawdy zagrożona.

Czy rozpoczęcie spotkania bez nominalnego napastnika było ryzykowne?
W ten sposób przygotowywaliśmy się do meczu. Podjąłem decyzję, sądząc, że to najlepszy pomysł, ale mecz potoczył się tak a nie inaczej już w 4. minucie, więc ciężko ocenić, czy mój zamysł był słuszny. Podchodząc do meczu w ten sposób, musieliśmy zmienić swoje nastawienie.

O sytuacji Aubameyanga z końcówki spotkania...
Oczywiście, chcąc zwyciężyć, musisz wykorzystywać najlepsze sytuacje. Ale sądzę, że miał pecha, bo chyba poślizgnął się przed oddaniem strzału. Ale zgadzam się, miał sporą szansę na zdobycie bramki.

Czy rozmawiałeś z Danim i co sądzisz po decyzji sędziego?
Nie widziałem jeszcze ponownie tej sytuacji. Rozmawialiśmy w przerwie i mówiłem mu, że musi grać ostrożnie. Zamierzałem nawet zdjąć go z boiska, ale nie zdążyłem. Gabi był już gotowy do zmiany.

Czy Emile grał jako fałszywa dziewiątka, czy graliśmy dwiema dziesiątkami?
Jednym z głównych powodów, dla których to nie zagrało, było przeorganizowanie gry po stracie bramki. Przy pressingu byliśmy naprawdę spięci i nie potrafiliśmy się odpowiednio zachować, mając przestrzeń do wykorzystania. Nie daliśmy sobie nawet szansy w kluczowej tercji boiska. To dlatego, że nie byliśmy dostatecznie zdyscyplinowani, operując piłką. Ogólnie, nie radziliśmy sobie najlepiej. Zaczęliśmy drugą część spotkania w tym samym zestawieniu, ale w innej formacji. Wyszliśmy trzema napastnikami. W tym sezonie to często nie przynosiło pożądanych skutków. To ja podjąłem taką decyzję, to wszystko.

Czy źle dobrałeś skład?
Oczywiście, kiedy przegrywasz, nigdy nie masz racji.

Czy półfinał Ligi Europy to czas na kadrowe eksperymenty?
Słuchajcie, kiedy wygrywaliśmy 4:0 na wyjeździe ze Slavią Praga, która nie przegrała u siebie od trzech lat, a Granit grał świetnie, niesamowicie... Ale wiem, że kiedy coś takiego się dzieje, zawsze ktoś będzie na celowniku.

O bramce zdobytej na wyjeździe...
To oczywiście zmienia postać dwumeczu i robi różnicę. Wiemy, że musimy zagrać lepiej w kolejnym meczu. Jeśli tego nie zrobimy, nie damy sobie szans na finał.

O nastrojach w szatni po meczu...
Cóż, porównując do tego, co działo się w przerwie, było całkiem inaczej. Mówiłem, że przed nami wielka szansa, którą musimy podjąć teraz, nie w rewanżu, wtedy będzie za późno. Jeśli damy radę, nasze położenie będzie zupełnie inne. Później znów dolaliśmy oliwy do ognia. Czerwona kartka i gra w 10. Mimo tego podciągnęliśmy się i zdobyliśmy bramkę.

Co dało impuls, by w dziesiątkę podnieść się przy niekorzystnym wyniku?
Myślę, że druga połowa była zupełnie inna niż pierwsza. Po czerwonej kartce wiedzieliśmy, że musimy powalczyć albo to dla nas koniec. Zaryzykowaliśmy i wszystko dobrze się ułożyło.

Typy bukmacherskie - sprawdź najlepsze propozycje na dziś!

Mikel ArtetaVillarreal CF autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
poprzednia12 następna
bizooon komentarzy: 681630.04.2021, 10:19

"Zamierzałem nawet zdjąć go z boiska, ale nie zdążyłem. Gabi był już gotowy do zmiany."

Wiedziałem że się będzie tak tłumaczył - ale Naczynie gliniane z niego

Dainc komentarzy: 84730.04.2021, 10:18

Nie powiedział niczego głupiego, więc można czytać :p
No smutne niestety, że na cały mecz stworzyliśmy jedna sytuację na zdobycie gola i to w końcówce meczu, a jedyny gol to mocno naciągany rzut karny :p

xValorx komentarzy: 38030.04.2021, 10:11

Tylko pytanie co nas czeka po takim sezonie. Właściciel puści przelew, nastąpi zmiana zarządu która zmieni trenera. Ten natomiast w jedno okienko przebuduje skład i od przyszłego sezonu bijemy się o mistrza? Bez gry w Europie przecież nasi zawodnicy będą mniej zmęczeni więc to będzie działało na naszą korzyść.

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19230.04.2021, 10:00

Nie wiem czy mam nerwy żeby to czytać...

Kaczaza komentarzy: 719230.04.2021, 09:59