Arteta po meczu z Wolverhamptonem

Arteta po meczu z Wolverhamptonem 15.02.2022, 11:17, Dawid 8 komentarzy

Menadżer Arsenalu – Mikel Arteta – spotkał się z dziennikarzami po końcowym gwizdku. W 24. kolejce Premier League Wolverhampton uległ Kanonierom na własnym obiekcie 0-1 po bramce Gabriela w 25. minucie meczu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi hiszpańskiego szkoleniowca na temat występu jego podopiecznych.

O występie...
Oczywiście było to dla nas wymagające spotkanie. Zagraliśmy przeciwko bardzo dobremu zespołowi, który popełnia mało błędów, a jednocześnie stanowi ogromne zagrożenie. Myślę, że mieliśmy kilka dobrych momentów w meczu, napieraliśmy, ale czerwona kartka całkowicie odmieniła nasz sposób gry. Musieliśmy się cofnąć, musieliśmy cierpieć, ale ostatecznie wykazaliśmy się ogromną odpornością, bardzo dobrze broniliśmy dostępu do naszej bramki, i dlatego zdobyliśmy trzy punkty.

O odczuciach po końcowym gwizdku...
Jestem niezwykle dumny z chłopaków, ale musimy w końcu coś zrobić z tymi czerwonymi kartkami. Cztery z naszych ostatnich pięciu spotkań kończyliśmy w osłabieniu – wygrywanie meczów w tej lidze jest bardzo trudne w jedenastu, a w dziesiątkę prawie niemożliwe. Jeśli chcemy osiągnąć zamierzone cele, musimy rozegrać pozostałe 16 spotkań z jedenastoma graczami na murawie.

O walce o pierwszą czwórkę...
Nigdy nie wiadomo, ile punktów będziesz potrzebować, aby osiągnąć cel. Nie możemy wybiegać myślami daleko do przodu. Musimy patrzeć na siebie, skupić się na tym, co robimy i z meczu na mecz przeć do przodu.

Mikel ArtetaPremier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Dawid źrodło: arsenal.com
Furgunn komentarzy: 922415.02.2022, 20:53

Trzeba popracować nad głowami naszych zawodników, wtedy skończy się problem czerwonych kartek.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1015.02.2022, 16:00

Czasem mam wrażenie, że grają u nas jakieś półgłówki, którzy nie potrafią trzymać nerwów na wodzy. Tak jak Arteta mówi, wygrywanie meczów w „10” w tej lidze jest praktycznie niemożliwe, nasi piłkarze tego nie rozumieją?

kaman17 komentarzy: 498615.02.2022, 13:29

Tak naprawdę ustalili to w przerwie. Martinelli wylatuje z boiska, Arsenal zmienia styl gry i ustawia autobus, a Wolves przez 30 minut z szoku nie będzie mogło wyjść i spokojne zwycięstwo. Rozegrane perfekcyjnie. :D

69Hunter1997 komentarzy: 63915.02.2022, 13:21

Arteta od 60 minuty wiedział, że ktoś wyleci, dlatego kazał piłkarzom już się przyzwyczajać i powoli cofać. Zmysł taktyczny i psychologiczny level 1000 ;)

kuade komentarzy: 73715.02.2022, 12:01

,,napieraliśmy, ale czerwona kartka całkowicie odmieniła nasz sposób gry."
Nie zgodzę się, Arsenal grał na czas już od 60 minuty, kartka odmieniła sposób gry, ale nie całkowicie

kuzguwu komentarzy: 538615.02.2022, 11:44

"Musieliśmy się cofnąć, musieliśmy cierpieć, ale ostatecznie wykazaliśmy się ogromną odpornością, bardzo dobrze broniliśmy dostępu do naszej bramki, i dlatego zdobyliśmy trzy punkty."