Arteta: Ważne było poradzić sobię z presją

Arteta: Ważne było poradzić sobię z presją 19.09.2012, 11:20, Tomasz Socha 27 komentarzy

Mikel Arteta wierzy, że kluczem do wczorajszego zwycięstwa w Montpellier było poradzenie sobie z presją przy prowadzeniu gospodarzy. Bramki Lukasa Podolskiego i Gervinho pozwoliły jednak Kanonierom odwrócić losy spotkania i przywieźć trzy punkty do Londynu.

W drugiej połowie presja wzrosła jeszcze bardziej, kiedy trzeba było bronić prowadzenia na Stade de la Mosson, co ostatecznie zawodnikom z Londynu się udało.

- Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki pojedynek. Montpellier to mistrzowie Francji. Wygranie przez nich Ligue 1 w ubiegłym sezonie to nie był przypadek. Grali u siebie, pierwsi zdobyli bramkę. W takich sytuacjach zawsze ciężko jest wrócić do gry - mówi Arteta.

- Jednak nam udało się zdobyć dwa wspaniałe gole i ostatecznie uzyskaliśmy korzystny wynik na wyjeździe. To bardzo dla nas ważne. W ostatnich 25 minutach rywale rzucili się na nas. Mieli dogodne sytuacje, ale ich nie wykorzystali. Cieszę sie, że udało nam się dobrze zacząć te rozgrywki - dodaje pomocnik.

Zawodnicy Arsenalu udadzą się teraz do Manchesteru i w niedzielę zmierzą się z miejscowym City. Arteta ma nadzieję, że drużynie uda się podtrzymać passę trzech zwycięstw z rzędu.

- To będzie trudny mecz. City nie przegrało u siebie od dawna. To wielki sprawdzian dla nas. Musimy pokazac charakter w tym spotkaniu. W ubiegłym roku nieszczęśliwie przegraliśmy na Etihad. Teraz również będzie ciężko. W końcu to mistrzowie Anglii - kończy Hiszpan.

Mikel Arteta autor: Tomasz Socha źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.09.2012, 09:04

Dobrze jest, nie ma się o co czepiać :P. Teraz czekamy na City ;D

scKanonier94sc komentarzy: 318920.09.2012, 13:12

Remis z City na ich stadionie nie bedzie zlym wynikiem, ale wiadomo jako kibic Arsenalu wiadomo, ze oczekuje wygranej;p

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 19:44

Arteta- ale on wczoraj był faulowany.

fabregas1987 komentarzy: 2582219.09.2012, 19:05

dziwi mnie dlaczego Bould tak późno zrobił zmiany ?? ciekawe czy tak go Wenger poinstruował ?? uważam, że Coquelin i Walcott powinni wejść już ok. 70 minuty ...

FcArs komentarzy: 127519.09.2012, 18:51

Musimy wygrać to spotkanie ;D
City nie prezentuje dobrej formy, już z Live powinni przegrać jednak dopisało im szczęście, podobnie było wczoraj. Gdyby Real był odrobine bardziej skuteczny to mógłby byc pogrom ;p Mamy spore szanse, tylko Gervinho musi grać na szpicy ;D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.09.2012, 18:11

arteta jak zwykle człowiek z cienia,ale bardzo dobrze wykonujący swoją pracę

MociumPAN komentarzy: 126619.09.2012, 17:36

@niski93 Każdy z nich mówi jak uważa :)

piter1908 komentarzy: 510719.09.2012, 17:11

City to najgorszy dla nas Rywal.
Całe 45 min możemy ich atakować oni nic a w drugiej połowie stworzą jedną akcję i strzelą gola. Ważne żeby się nie podłamywać tylko walczyć do końca jak wczoraj real :)

limonka95 komentarzy: 96619.09.2012, 17:03

No z City czeka nas trudny mecz lecz ostatnio nie prezentują oni wyjątkowej formy, mam nadzieję na fajny mecz i korzystny wynik dla nas.

niski93 komentarzy: 581619.09.2012, 16:48

Niedawno Arsene mówił, że zdobycie mistrzostwa przez Montpellier to cud, teraz Mikel powiedział, że ten wyczyn to nie był przypadek. Ktoś widzi tutaj ukryty sens ich wypowiedzi? :P

Rider komentarzy: 242219.09.2012, 16:33

trzeba wygrywać :D

mitmichael komentarzy: 4924319.09.2012, 16:31

Presja ciazyła jak na faworyta przystało i to nie powinno nikogo dziwic. Klub na szczescie z presja radzi sobie wspaniale - jeszcze nie dawno gdyby przytrafiło sie takie spotkanie na pewno byłoby ciezej

AlexVanPersie komentarzy: 806419.09.2012, 16:10

Arteta to ostatnio mój ulubieniec. Obserwuję go z wielką przyjemnością.

Zawodnikiem meczu to on nie zostanie, ale ile on ton węgla przerzuca w trakcie jednego meczu, to szacunek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.09.2012, 14:12

Oto chyba jedyny zawodnik w przypadku, którego kontuzji leżymy i kwiczymy.

bartosz93m, Jak mecz byłby na Emirates to z pewnością bylibyśmy faworytem, a że gramy na od dawien dawna niezwyciężonym terenie w Manchesterze szanse będą wyrównane.

cavlary komentarzy: 262019.09.2012, 14:01

Też kurcze czuję, że wygramy ;D. Będzie bajeczne spotkanie ^^

MichalM komentarzy: 63119.09.2012, 13:22

bartosz

Bo mamy aktualnie najlepiej grajaca druzyne w PL :) W rankingu Whoscored many lepsza note jako zespol niz chelsea ;>

bartosz93m komentarzy: 103519.09.2012, 13:16

nie wiem czemu ale uwazam ze jesteśmy faworytami przed meczem z City

scKanonier94sc komentarzy: 318919.09.2012, 13:00

Jak na razie odejscie RVP i Songa nam sluzy;p

binio83 komentarzy: 30619.09.2012, 12:27

Oj będzie meczyk oj będzie z MC, mam nadzieję że ten mecz pokaże wiele...

papiez4 komentarzy: 36119.09.2012, 11:55

No to Mikel prosimy o taką bramkę z City jak w poprzednim sezonie :).

luku komentarzy: 37319.09.2012, 11:54

Sory za błąd w drugim zdaniu... -_- Chodziło mi , że poradzilismy z brakiem tego zawodnika

luku komentarzy: 37319.09.2012, 11:52

Dla mnie odejście Alexa nie było dobre. Na szczęście nie ma większego problemu jego brak. Arteta na prawdę też wielkie wyrazy uznania. Wykonuje kawał dobrej roboty !

hei007 komentarzy: 352819.09.2012, 11:48

W sumie muszę się z Mallenem zgodzić.

mallen komentarzy: 2123919.09.2012, 11:33

Arteta respect dla Ciebie za to co robisz na swojej pozycji :) Dla mnie odejście Songa wyszło dla nas na +.