Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford

Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford 26.09.2018, 21:47, Łukasz Wandzel 954 komentarzy

Manchester United zdążył już pokazać wszystkim, że nawet ekipa z czołówki Premier League może odpaść na tak wczesnym etapie turnieju. Niezależnie od klasy przeciwnika nie wolno jednak lekceważyć żadnej drużyny. Dlatego Unai Emery, chcąc wygrywać mecze w każdych rozgrywkach, w jakich jego podopieczni biorą udział, na mecz 3. rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Brentfordem desygnował silną jedenastkę. Jedenastkę, wśród której znaleźli się piłkarze na co dzień występujący w meczach ligowych oraz ci, którym nie brakuje jakości, aby realnie powalczyć o pierwszy skład. Nie zabrakło również młodych, rozwijających się zawodników.

Taki skład zdecydowanie wystarczył, aby Arsenal rozegrał mecz na własnych warunkach. Pewny siebie, z pomysłem na grę z przodu oraz nienaganną postawą w defensywie. W ostatnich latach, drużyna z The Emirates męczyła się w tego typu spotkaniach, ale nie tym razem. Kanonierzy po pierwszej połowie prowadzili 2-0, a Bernd Leno nie miał zbyt wiele pracy. Sytuacja odwróciła się w drugiej odsłonie, ponieważ Pszczoły wróciły do gry po ładnej bramce z rzutu wolnego, co było dla nich bodźcem, żeby powalczyć o remis. Na szczęście, londyńczycy nie pozwolili sobie na więcej błędów i to do nich należało ostatnie słowo, jakim było uderzenie Alexandre'a Lacazette'a, który ustalił wynik spotkania.

W zeszłym sezonie, pod wodzą Arsene'a Wengera, Arsenal dotarł do finału Carabao Cup. Czy prowadzony przez Unaia Emery'ego sięgnie po to trofeum?

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Mustafi, Holding, Monreal - Elneny (84' Ramsey), Guendouzi - Mchitarian (75' Torreira), Smith-Rowe (64' Lacazette), Iwobi - Welbeck.

Brentford: Daniels - Odubajo (64' Dalsgaard), Jeanvier, Konsa, Barbet - Yennaris, Mokotjo, Sawyers - Judge, Canós (74' Maupay), Watkins (79' Benrahma).

Od początku do końca przewagę miał Arsenal. Pierwszy dowód na to dostarczył już w 5. minucie, kiedy Danny Welbeck, niczym rasowy napastnik, zdobył bramkę głową po podaniu, którym uraczył go Matteo Guendouzi, 1-0! Piłkarze Kanonierów skutecznie grali pressingiem, często przejmując futbolówkę w momencie, kiedy rywale próbowali zacząć rozgrywać własną akcję. Byli jednak bez szans, ponieważ Unai Emery postawił na mocną jedenastkę. Zawodnicy z przedmieścia Londynu nie zdołali w trakcie pierwszych 45. minut zagrozić bramce Bernda Leno.

Sielankową atmosferę fanom Arsenalu przerwał Matteo Guendouzi w 26. minucie, gdy ucierpiał w walce o piłkę i dłuższy moment leżał na murawie. Młodemu graczowi, występującemu jeszcze sezon temu w Ligue 2, nie zabrakło jednak motywacji, by wrócić do gry. Chwilę później Stephan Lichtsteiner otrzymał żółtą kartkę za faul na rywalu. Szwajcar nie przyznawał racji sędziemu, wyraźnie gestykulując.

Co prawda, Brentford nie stworzył realnego zagrożenia pod bramką Leno, lecz to nie przeszkodziło Shkodranowi Mustafiemu dać się obejść jednemu z przeciwników. Na szczęście, rywal nie był w stanie oddać czystego strzału, a koledzy niemieckiego defensora szybko pomogli mu zapomnieć o błędzie, ponieważ drużynowa akcja The Gunners z 37. minuty pozwoliła im podwyższyć prowadzenie. Zaczęło się od Mchitariana w środku pola, który podał do Iwobiego. Nigeryjczyk zaczekał na nadbiegającego z lewej strony Monreala. Nacho zagrał w pole karne, gdzie na podanie przygotowany był Danny Welbeck, 2-0!

W końcówce pierwszej połowy szczególnie aktywny z przodu był Henrich Mchitarian, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Ormianin tak samo rozpoczął drugą połowę. O mały włos The Gunners nie zaczęliby jej z wysokiego C. Świetnym podaniem za obrońców popisał się wtedy Lichtsteiner, a Mchitarian był bliski strzelenia gola, jednak stał za blisko bramkarza, żeby nie trafić piłką w jego ciało. Po chwili to Pszczoły miały okazję na zdobycie gola, ponieważ pierwszy raz wywalczyli sobie możliwość oddania czystego strzału. Uderzał Canós, ale posłał piłkę obok słupka. Niedługo potem strzelał Barbet, lecz Leno znajdował się na linii strzału.

Przez krótką chwilę obserwowaliśmy jak futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. Okazję po stronie Arsenalu miał Smith-Rowe, lecz młody zawodnik znajdując się z lewej strony pola karnego posłał piłkę za bramkę. Nie wiadomo, czy starał się dośrodkowywać czy uderzać.

Śmiałe poczynania Brentfordu starał się powstrzymywać m. in. Guendouzi, jednak posunął się do przewinienia, przez które obejrzał żółty kartonik. Na pewno nie można nazwać tego zagrania faulem taktycznym, ponieważ Brentford dostał prezent. Konkretnie rzut wolny z bliskiej odległości do bramki, który drużyna z Championship wykorzystała perfekcyjnie. Stały fragment na gola zamienił Alan Judge w 58. minucie, 2-1!

Koszmar wrócił, przez parę minut jawił się stary (nie)dobry Arsenal, który daje się zepchnąć we własne pole karne nawet znacznie słabszym drużynom. W tym czasie doszło do pierwszej zmiany Emery'ego. Na murawie zameldował się Alexandre Lacazette, a zszedł Smith-Rowe. Danny Welbeck przesunął się na skrzydło, żeby Francuz mógł grać jako dziewiątka.

Brentford nie przestał jednak straszyć, Bernd Leno w przeciwieństwie do pierwszej odsłony spotkania musiał być nieprzerwanie skupiony, stojąc między słupkami. Wystarczy wspomnieć o strzale z 77. minuty, który Niemiec musiał obronić. Były golkiper Bayeru Leverkusen nie miał momentu na drzemkę, ponieważ jego zespół wygrywał tylko jednym golem. Z drugiej strony, choć Arsenal próbował akcji w ofensywie, to żadnemu z Kanonierów nie udawało się wykończyć akcji.

Aż w doliczonym czasie gry Alexandre Lacazette wywalczył futbolówkę ciałem, obrócił się z piłką i pobiegł w stronę bramki, po czym popisał się klasowym wykończeniem, 3-1! To niesamowite, z jak chirurgiczną precyzją strzela ostatnio francuski napastnik. Na fali tej bramki na listę strzelców chciał się wpisać Alex Iwobi. 22-latek nawet trafił do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - spalony. Zaraz po tym arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Dominik11 komentarzy: 2019728.09.2018, 18:55

A co powiecie na takie stroje Arsenalu na przyszły sezon?

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:55

@Chopinno
Wszystko fajnie tylko zauważ, że nie mamy za dużo fajnych obrońców.Obecne ŚO to Mustafi i Sokratis. Obaj to nie jest światowy TOP. Każdy się cieszył z przyjścia Sokratisa tak samo jak się cieszył z przyjścia Mustafiego. Oba transfery dawały nadzieję. Najśmieszniejsze jest to, że duet Per-Kosa to chyba był najlepszy duet ŚO od chyba 10 lat w Arsenalu a był przez te 10 lat najbardziej ciśnięty. Zwłaszcza Per, który zjadał obecnych ŚO. A ja byłem zadowolony z chłopaków.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.09.2018, 18:49

Jak pierwsza połowa Wisła - Lechia?

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 18:48

@TheBestGooner: jednak jak grali razem to Mustafi wyglądał gorzej i moim zdaniem to jest gracz na poziomie Fulham, a nie Arsenalu. Inna sprawa, że Holding nadaje się do max. Championship. ŚO to pozycja gdzie potrzeba najwięcej zmian w tym klubie. Kosa będzie pełnił funkcję Pera, a Mustafi, Holding i Chambers to zbyt niski poziom na pierwszą jedenestkę, jeśli nie chcemy gonić Liverpoolu w oczekiwaniu na puchar.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11728.09.2018, 18:48

Jeżeli Conor to wygra to tylko w pierwszej rundzie. Później będzie służył do wycierania oktagonu.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 18:47

Ktoś też się dziś wybiera na Kler?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 18:46

Conor easy win

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:44

@Chopinno
Sokratis na początku się gubił strasznie. Jak junior. Mam nadzieję, że to już nie wróci. Holding raz zagrał połowę meczu w PL a Brentford to nie był jakiś czołowy klub. Mustafi zagrał o wiele więcej meczów i nie bez powodu to on jest stawiany jako pierwszy na SO. Bez względu na to czy go lubimy czy nie, trzeba patrzeć obiektywnie. Dokłada nawet bramki, fajnie się odnajduje przy rożnych

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:41

@arsenallord
Jeśli chodzi o wynik walki to wydaje mi się, że będzie tak jak mówisz, bo Conor nie da rady całej walki w stójce przetrzymać Khabiba. Jednak będę trzymać za niego kciuki. Po prostu robi fajną robotę i show.

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 18:37

@TheBestGooner: w dwóch ostatnich meczach to Holding wyglądał pewniej, obok poziomu Sokratisa to Mustafi nawet nie stał...

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11728.09.2018, 18:37

@TheBestGooner: Już się nie mogę doczekać tej walki. CMG to niesamowity showman. Obstawiam, że on daje UFC z połowę przychodów. Co do samej walki to obstawiam jego porażkę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.09.2018, 18:34

@Redzik
Ogrzewanie na jesień?

Woda ognista.

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:34

@Chopinno:
A kto bardziej od niego ogarnia na ŚO? Sokratis czy Holding?

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:32

Obejrzałem fragment konferencji UFC. Conor to niesamowity gość. Robi show. Moim skromnym zdaniem robi niesamowitą robotę dla UFC. Irlandczyk jest tak amerykański, tak ekspresywny, tak fajnie gra, że gwiazdeczki z WWE się przy nim chowają.

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 18:32

@Redzik: ogrzewanie tylko powietrze wysusza, a to niezdrowo

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 18:31

@TheBestGooner napisał: "Mustafi- najlepszy nasz środkowy obrońca aktualnie"

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:21

A co do drugiej trójki. U Cecha wiek nie ma większego znaczenia, bo jeszcze z 2 sezony może zagrać, Koscielny może już nie pogra za wiele, raczej jakieś ogony w pucharach. Monreal po trzydziestce przeżyła drugą młodość, robi nową karierę. Jeszcze zobaczycie, że emeryckie boki obrony Nacho-Lichy będą robiły dzieciaków z drużyn przeciwnych jak chcą.

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 18:19

@Theo10 napisał: "Jeśli faktycznie Ramsey jest na wylocie, to porównując obecny skład (pierwszą XI) z tym z sezonu 2016/2017, zostało tylko 6 graczy - Ozil, Bellerin, Mustafi, Kosa, Monreal i Cech. Pierwszą trójkę większość tutaj by najchętniej wywaliła ze składu i kupiła kogoś nowego, a druga trójka to praktycznie emeryci. Ciekawa sprawa."

Liczba osób chcących wyrzucić pierwsza trójkę jest niewielka. Mustafi- najlepszy nasz środkowy obrońca aktualnie. Ozil-nie gra fajerwerków ale miernotą nie jest a ciężko kogokolwiek sprowadzić w jego miejsce lepszego. Bellerin-23 lata, przyszłość Arsenalu na PO. Ma czasem gorsze chwile, słabiej zagrał jeden sezon, ale w tym sezonie wraca do formy, pokazuje coraz więcej. Ostatnio nawet zaczął strzelać na bramkę co mnie niezmiernie ucieszyło, bo jak mu ładnie piłka wejdzie to potrafi ładnie silnie przymierzyć.

lays komentarzy: 3987128.09.2018, 18:14

Czulem ze z tego British Core nic nie bedzie i zostanie tylko 1-2 najlepsyzch grajków. Ramsey zrobi out i zostajemy z Jenkim :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.09.2018, 18:11

@arsenallord:
A o to będzie zdecydowanie gorzej. Ciężko będzie ugrać drugie miejsce.

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 18:11

@new_star: bez różnicy, jak chce się zostać mistrzem świata nie można kalkulować

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 17:52

@kamilo_oo: ale jak my przegramy wysoko to Włosi sobie małych nie nadrobią?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.09.2018, 17:49

@kamilo_oo:
Aaa no wszystko jasne.

Z kim wolelibyscie zagrać w półfinale? Z USA czy Brazylia?

kamilo_oo komentarzy: 2356728.09.2018, 17:43

@new_star:

Ale w małych punktach Włosi będą gorsi od Serbii, bo wysoko sety przegrali

Elastico07 komentarzy: 1255628.09.2018, 17:42

@lays: Szybko przejrzał na oczy,brawa dal niego.

lays komentarzy: 3987128.09.2018, 17:38

@Mihex:

Noo, nawet w ostatni mmeczu z Evertonem, gdy Laca strzelil gola to akurat w tym momencie Emery chcial go chyba zdjac z boiska, ale Laca wybil mu to z glowy i zagral do konca :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.09.2018, 17:35

Dlaczego Serbia już ma awans do półfinału? Od czego to zależy? Przecież jak Włochy dziś wygrają 3 0, to każdy będzie miał tyle samo setów.

Theo10 komentarzy: 829328.09.2018, 17:13

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.09.2018, 17:04

@JanikK: przecież ten feature był w Fifie już od bodajże 13

Glajskor komentarzy: 106128.09.2018, 17:00

Cristiano Ronaldo left Manchester United NINE years ago...

In the 9 years since, players who wore his #7 shirt have combined to score 13 league goals.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.09.2018, 16:59

Nie nie, wczoraj:)

Kredens komentarzy: 369828.09.2018, 16:55

@ Chopinno

chyba, ze zainstalowal to 33 minuty temu ;)

Słowo klucz: 'upierdliwy student prawa':p

Nie bede przeciez pisał oddzielnie, ze Lewgo odkryl a Reussa kupił jak byl juz znany.
Chodzi o to, ze sciagnal do klubu ogromna liczbe mniej lub bardziej znanych przyszlych wielkich graczy.

I niech to samo zrobi w Arsenalu, także za pinionszki po Aaronku.

czesiek_4 komentarzy: 111228.09.2018, 16:24

Mam na sprzedaż 4 bilety na mecz Arsenal - Leicester 22,10,2018r. więcej info priv

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.09.2018, 16:23

Mnie w tej fifce denerwuje tylko to że biegnąc aubą taki cahill zawsze jest mnie w stanie dogonić i odebrać piłkę:(

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.09.2018, 16:10

@AlexVanPersie napisał: "Nie ma szans żeby gość, który odkrył takich zawodników m.in. jak Lewy, Reuss, Goetze, Obama, Miki, Sokratis"

Słowo klucz - odkrył. Sven nie odkrył tych 3 przeze mnie wymienionych,bo każdy, kto chociaz trochę interesował się wtedy piłką ,ich znał. Dlatego mi to nie pasowało. Reusa odkryl Favre,bo w Dortmundzie za młodu z niego ZREZYGNOWANO.

Womanizer komentarzy: 992528.09.2018, 16:02

Jak Emery uznał że Ramsey nie pasuje mu do koncepcji, to ja mu ufam w 100%. Skończyło sie granie za ładną buzie i pierdzielenie non stop o kłaliti. Dobrze że Unai nie ma klapek na oczach jak Wenger, tylko od razu rozstawia tą hołote po kątach.

Przy Wengerze Aaronek nadal byłby nietykalny. Tylko było wmawianie że każdy ma jakość. Czasem sie zastanawiam, czy nasz skład w głowie Wengera nie wyglądał tak:

De Gea- Alves, Godin, Ramos, Marcelo, Kante, Modrić, De Bruyne, Messi, Ronaldo, Neymar

Mihex komentarzy: 2360428.09.2018, 15:59

@lays: Nie chce Aarona, nie chce Welbecka, za Lacą chyba też nie przepada ;P Szykują się czystki. Choć ci dwaj pierwsi znikną za darmo niestety.

TheBestGooner komentarzy: 358428.09.2018, 15:47