Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford

Awans do 4. rundy, Arsenal 3-1 Brentford 26.09.2018, 21:47, Łukasz Wandzel 954 komentarzy

Manchester United zdążył już pokazać wszystkim, że nawet ekipa z czołówki Premier League może odpaść na tak wczesnym etapie turnieju. Niezależnie od klasy przeciwnika nie wolno jednak lekceważyć żadnej drużyny. Dlatego Unai Emery, chcąc wygrywać mecze w każdych rozgrywkach, w jakich jego podopieczni biorą udział, na mecz 3. rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Brentfordem desygnował silną jedenastkę. Jedenastkę, wśród której znaleźli się piłkarze na co dzień występujący w meczach ligowych oraz ci, którym nie brakuje jakości, aby realnie powalczyć o pierwszy skład. Nie zabrakło również młodych, rozwijających się zawodników.

Taki skład zdecydowanie wystarczył, aby Arsenal rozegrał mecz na własnych warunkach. Pewny siebie, z pomysłem na grę z przodu oraz nienaganną postawą w defensywie. W ostatnich latach, drużyna z The Emirates męczyła się w tego typu spotkaniach, ale nie tym razem. Kanonierzy po pierwszej połowie prowadzili 2-0, a Bernd Leno nie miał zbyt wiele pracy. Sytuacja odwróciła się w drugiej odsłonie, ponieważ Pszczoły wróciły do gry po ładnej bramce z rzutu wolnego, co było dla nich bodźcem, żeby powalczyć o remis. Na szczęście, londyńczycy nie pozwolili sobie na więcej błędów i to do nich należało ostatnie słowo, jakim było uderzenie Alexandre'a Lacazette'a, który ustalił wynik spotkania.

W zeszłym sezonie, pod wodzą Arsene'a Wengera, Arsenal dotarł do finału Carabao Cup. Czy prowadzony przez Unaia Emery'ego sięgnie po to trofeum?

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Mustafi, Holding, Monreal - Elneny (84' Ramsey), Guendouzi - Mchitarian (75' Torreira), Smith-Rowe (64' Lacazette), Iwobi - Welbeck.

Brentford: Daniels - Odubajo (64' Dalsgaard), Jeanvier, Konsa, Barbet - Yennaris, Mokotjo, Sawyers - Judge, Canós (74' Maupay), Watkins (79' Benrahma).

Od początku do końca przewagę miał Arsenal. Pierwszy dowód na to dostarczył już w 5. minucie, kiedy Danny Welbeck, niczym rasowy napastnik, zdobył bramkę głową po podaniu, którym uraczył go Matteo Guendouzi, 1-0! Piłkarze Kanonierów skutecznie grali pressingiem, często przejmując futbolówkę w momencie, kiedy rywale próbowali zacząć rozgrywać własną akcję. Byli jednak bez szans, ponieważ Unai Emery postawił na mocną jedenastkę. Zawodnicy z przedmieścia Londynu nie zdołali w trakcie pierwszych 45. minut zagrozić bramce Bernda Leno.

Sielankową atmosferę fanom Arsenalu przerwał Matteo Guendouzi w 26. minucie, gdy ucierpiał w walce o piłkę i dłuższy moment leżał na murawie. Młodemu graczowi, występującemu jeszcze sezon temu w Ligue 2, nie zabrakło jednak motywacji, by wrócić do gry. Chwilę później Stephan Lichtsteiner otrzymał żółtą kartkę za faul na rywalu. Szwajcar nie przyznawał racji sędziemu, wyraźnie gestykulując.

Co prawda, Brentford nie stworzył realnego zagrożenia pod bramką Leno, lecz to nie przeszkodziło Shkodranowi Mustafiemu dać się obejść jednemu z przeciwników. Na szczęście, rywal nie był w stanie oddać czystego strzału, a koledzy niemieckiego defensora szybko pomogli mu zapomnieć o błędzie, ponieważ drużynowa akcja The Gunners z 37. minuty pozwoliła im podwyższyć prowadzenie. Zaczęło się od Mchitariana w środku pola, który podał do Iwobiego. Nigeryjczyk zaczekał na nadbiegającego z lewej strony Monreala. Nacho zagrał w pole karne, gdzie na podanie przygotowany był Danny Welbeck, 2-0!

W końcówce pierwszej połowy szczególnie aktywny z przodu był Henrich Mchitarian, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Ormianin tak samo rozpoczął drugą połowę. O mały włos The Gunners nie zaczęliby jej z wysokiego C. Świetnym podaniem za obrońców popisał się wtedy Lichtsteiner, a Mchitarian był bliski strzelenia gola, jednak stał za blisko bramkarza, żeby nie trafić piłką w jego ciało. Po chwili to Pszczoły miały okazję na zdobycie gola, ponieważ pierwszy raz wywalczyli sobie możliwość oddania czystego strzału. Uderzał Canós, ale posłał piłkę obok słupka. Niedługo potem strzelał Barbet, lecz Leno znajdował się na linii strzału.

Przez krótką chwilę obserwowaliśmy jak futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. Okazję po stronie Arsenalu miał Smith-Rowe, lecz młody zawodnik znajdując się z lewej strony pola karnego posłał piłkę za bramkę. Nie wiadomo, czy starał się dośrodkowywać czy uderzać.

Śmiałe poczynania Brentfordu starał się powstrzymywać m. in. Guendouzi, jednak posunął się do przewinienia, przez które obejrzał żółty kartonik. Na pewno nie można nazwać tego zagrania faulem taktycznym, ponieważ Brentford dostał prezent. Konkretnie rzut wolny z bliskiej odległości do bramki, który drużyna z Championship wykorzystała perfekcyjnie. Stały fragment na gola zamienił Alan Judge w 58. minucie, 2-1!

Koszmar wrócił, przez parę minut jawił się stary (nie)dobry Arsenal, który daje się zepchnąć we własne pole karne nawet znacznie słabszym drużynom. W tym czasie doszło do pierwszej zmiany Emery'ego. Na murawie zameldował się Alexandre Lacazette, a zszedł Smith-Rowe. Danny Welbeck przesunął się na skrzydło, żeby Francuz mógł grać jako dziewiątka.

Brentford nie przestał jednak straszyć, Bernd Leno w przeciwieństwie do pierwszej odsłony spotkania musiał być nieprzerwanie skupiony, stojąc między słupkami. Wystarczy wspomnieć o strzale z 77. minuty, który Niemiec musiał obronić. Były golkiper Bayeru Leverkusen nie miał momentu na drzemkę, ponieważ jego zespół wygrywał tylko jednym golem. Z drugiej strony, choć Arsenal próbował akcji w ofensywie, to żadnemu z Kanonierów nie udawało się wykończyć akcji.

Aż w doliczonym czasie gry Alexandre Lacazette wywalczył futbolówkę ciałem, obrócił się z piłką i pobiegł w stronę bramki, po czym popisał się klasowym wykończeniem, 3-1! To niesamowite, z jak chirurgiczną precyzją strzela ostatnio francuski napastnik. Na fali tej bramki na listę strzelców chciał się wpisać Alex Iwobi. 22-latek nawet trafił do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - spalony. Zaraz po tym arbiter zagwizdał po raz ostatni.

BrentfordCarabao CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 22:12

Nowy news

ZelGrey komentarzy: 252428.09.2018, 21:41

25 : 14.
Naprawde konkretny wynik seta, jak na ten etap mistrzostw.

Kredens komentarzy: 369428.09.2018, 21:41

Tadaaam

ZelGrey komentarzy: 252428.09.2018, 21:34

Nasi z tego co widze chwilowo przejezdzaja sie walcem po Wlochach.
I dobrze. Wygrac pierwszego seta, a potek wpuscic rezerwowych.

Marcel90 komentarzy: 812228.09.2018, 21:33

@mistiqueAFC: Daj spokoj, patrzac co Polacy robia na ta chwile to jest niemozliwe zebysmy nie przeszli dalej

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2018, 21:19

Duduś na 2:0, a jego początki były tragiczne w Hercie, wiecznie się leczył, a jak grał to kopał po czole, a tu proszę, ma mega początek sezonu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2018, 21:15

Panowie, jaka katastrofa musi się stać żebyśmy nie awansowali do półfinału?

Mihex komentarzy: 2360428.09.2018, 21:10

Dobra, będzie nerwowo xd

Lolke komentarzy: 37828.09.2018, 20:58

Bach. Karny po faulu na Kalou. Pewnie nawet nie zdążyliście nastroić odbiorników.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2018, 20:57

VAR w Bundeslidze po byku, moim zdaniem Boateng nie faulował, to bardziej Kalou w niego się wjepał.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2018, 20:56

@Gunner012: oczywiście że tak. Gdyby było inaczej, to dzis byśmy z Włochami nie grali w takiej sytuacji. Siatkowka to nie piłka nożna, że zamurujesz bramkę i strzelisz jakiegoś farfocla z kontry czy po SFG. Braku umiejętności nie da się niczym przykryć.

Lolke komentarzy: 37828.09.2018, 20:55

Polecam włączyć mecz Hertha-Bayern. W zespole gospodarzy, na prawej flance biega piłkarz, którego może uda nam się upolować w najbliższym okienku transferowym. Jego godność to Salomon Kalou.

Reamoner komentarzy: 467428.09.2018, 20:49

@Gunner012: Zależy co uważasz za siatkarski top ?? mamy prawie co roku zespół w Final Four. Oczywiście są gwiazdy Mihaiłow Anderson Leon Juantorena czy Musersk,i Atanasjejević,... reszta to mniej znani zawodnicy, jak zdobywaliśmy ostatnie MŚ też tylko Winiar był znany na całym świecie bo zdobywał tytuły z Trento,

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 20:41

Jest ktoś w kadrze Polski z siatkarskiego Topu?

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144828.09.2018, 20:33

Heh Legia już w doopke

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 20:19

Może to chore, ale na naszym rodzimym podwórku porażki Lechii cieszą mnie niemal tak samo jak zwycięstwa "mojej" Jagiellonii. Tak piłkarze jak i kibice z Gdańska irytują mnie na poziomie Diego Costy czy Dele Alego...

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11728.09.2018, 20:05

@Kysio2607: Widzisz piątek wieczór działa na mnie. Chodzi o sezon 2019/20. To co podałem niżej to obecny...

M4zzz1 komentarzy: 36628.09.2018, 20:05

@Kysio2607:

Chodzi o sezon 2019/20 :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 20:03

Teraz całkiem niedługo w kinach Venom z Hardym, Creed 2 i wreszcie... Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

@arsenallord:
Nie przesłyszałem się - Turcja? Skąd w ogóle taki wybór?

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11728.09.2018, 19:59

@NineBiteWolf: Nie wiem jak z zawodnikami, ale na trybunach ponoć ma być znacznie goręcej.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.09.2018, 19:57

@arsenallord: niby jak gdzie? :D skad masz to info, bo w tym kalendarzu co widzę to zadnych nowosci xd

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.09.2018, 19:55

@Gunner012: wybrałem się dziś na Johnny'ego Englisha. Mocne 6/10.

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11728.09.2018, 19:51

@Gunner012: Turcja, USA i przede wszystkim to co chciałem już ostatnio - mniej zawodów drużynowych.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 19:50

Co nowego?

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11728.09.2018, 19:49

Ale fajnie wygląda kalendarz nowego sezonu Pucharu Świata w skokach. Sporo nowości :D

coooyg11 komentarzy: 318328.09.2018, 19:48

@Chopinno: nie potrzebują nawet seta, muszą ugrać 61 punktów :)

Er4s komentarzy: 310928.09.2018, 19:43

@Gunner012:
Dla mnie Mustafi od początku był przeciętny. Murem nie do przejścia był wtedy Kosa z Nacho a Mustafi przeplatał dobre interwencje z idiotycznymi babolami które albo mu się szczęśliwie piekły albo ratowali go koledzy.
Dla mnie Niemiec i Grek to zupełnie inna półka ale róbcie screeny.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 19:40

@Er4s:
Nie byłbym taki hop do przodu po kilku spotkaniach. Pamiętasz wejście Mustafydo ligi, kiedy z Kosą tworzył mur nie do przejścia, huh?

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11728.09.2018, 19:39

@SoulStorm: Ponoć chcą rezerwowego za Albę. Wymagania to doświadczenie i najlepiej Hiszpan, który pogodzi się z rolą rezerwowego.

Er4s komentarzy: 310928.09.2018, 19:37

@TheBestGooner:
Jakieś zastrzeżenia do Sokratisa uwzględniając że rozegrał 5 pierwszych spotkan w życiu w nowym zespole w Premier League? Dla mnie grek w ostatnich spotkaniach wygladal już bardzo solidnie i śmiało mogę powiedzieć że to jeden z najlepszych stoperów w lidze co udowodni do końca sezonu. To że musi robić robotę za dwóch bo gra w duecie z cykajaca bomba też nie ułatwia mu zadania.

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 19:35

@wojtek1256: nasi potrzebują seta i będzie grał drugi garnitur, Włosi muszą się kibicom pokazać

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 228.09.2018, 19:34

@wojtek1256:
Zgaduję, że pewnie dlatego, iż faworytami są Włosi.

wojtek1256 komentarzy: 298628.09.2018, 19:31

czemu kurs na polaków dzis taki duzy?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.09.2018, 19:19

@Kanonier204: Bo ty Pjoter, nie auczony roboty jesteś...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.09.2018, 19:16

@Redzik
Mów mi tato ^^

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.09.2018, 19:15

@Kanonier204: Moje średnie wykształcenie to jak twoje wyższe synek.

Ale teraz to jedt po prostu dramat:(
Nie kupowałem 18, wiec jedynie mogę ocenić z perspektywy 17 i poprzednich odsłon, w których można było się rozpędzić, kiwnąć czy cus, a tutaj to nawet sztuczek ani wypuszczenia pilki już nie odpalam bo wiem że przegram xd

Chopinno komentarzy: 328728.09.2018, 19:02

@TheBestGooner: dlatego moim zdaniem już w styczniu przydałoby się coś ogarnąć w temacie ŚO

Ranczomen komentarzy: 1232228.09.2018, 19:01