Awans do kolejnej rundy. Brentford 0-1 Arsenal

Awans do kolejnej rundy. Brentford 0-1 Arsenal 28.09.2023, 12:23, Trempa 132 komentarzy

Za nami kolejne derby Londynu. Tym razem przyszło nam zmierzyć się w wyjazdowym meczu z drużyną Brentford w ramach EFL Cup. Kanonierzy wygrali to spotkanie 0-1, awansując tym samym do kolejnej rundy pucharu ligowego.

W wyjściowej jedenastce znalazło się kilku piłkarzy, którzy do tej pory nie rozegrali zbyt wielu minut. Od początku zagrali m.in. Kiwior, Tomiyasu, Jorginho, Smith Rowe oraz Nelson. Do bramki wrócił Ramsdale, a debiut w drużynie seniorskiej zaliczył Sagoe Jr.

Pierwsza połowa przebiegła pod kontrolą boiskowych wydarzeń przez Arsenal. Już w 8 minucie Nketiah wykorzystał błąd w rozegraniu piłki, przejął futbolówkę i podał do Nelsona, który spokojnym strzałem zdobył bramkę. Chwilę później, po rzucie rożnym wykonywanym przez Arsenal, piłkę przejęli gospodarze i wyszli z groźnym atakiem, ale zabrakło im precyzji w ostatnim podaniu, dzięki czemu wracający do defensywy Nelson zdołał odzyskać piłkę. Kolejne minuty przebiegały w spokojnym tempie, Kanonierzy długo wymieniali piłkę między sobą i nie pozwalali na wiele graczom The Bees. w 31 minucie, po długim rozgrywaniu piłki, Smith Rowe zagrał dwójkową akcję z Jorginho, wpadł w pole karne, minął kilku obrońców, ale jego strzał obronił Flekken. Niedługo potem w dobrej sytuacji znalazł się Havertz, ale jego strzał został zablokowany. W 34 minucie gospodarze przeprowadzili najgroźniejszą akcję w 1 połowie. Wissa otrzymał piłkę w polu karnym, nie miał obok siebie żadnego obrońcy, ale oddał niecelny strzał.

Poza tą akcją w pierwszej połowie gospodarze nie stwarzali większego zagrożenia. Wśród Kanonierów dobrze spisywał się Nketiah, który mimo braku sytuacji strzeleckich był bardzo dynamiczny, naciskał obrońców, odbierał piłkę. Dobre wrażenie sprawiali również Nelson i Smith Rowe.

W drugiej połowie gospodarze starali się wyrównać stan meczu. Najlepszą okazję miał w 65 minucie Wissa, ale po świetnej obronie Ramsdale’a piłka odbiła się od słupka. Groźnie było również w 84 minucie, kiedy to strzał po ziemi oddał Lewis-Potter, piłką minęła Ramsdale’a, ale Kiwior wślizgiem zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. Kanonierzy wypracowali sobie w drugiej odsłonie spotkania jedną dogodną sytuację. W 70 minucie lewą stroną pomknął Havertz, podał na 16 metr do Nelsona, ale Anglik nieznacznie przestrzelił.

Bramka Nelsona z pierwszej połowy okazała się być jedyną w tym meczu. Arsenal pokonał Brentford 0-1 uzyskując awans do kolejnej rundy. Warto odnotować, że po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko wrócił Elneny, który w 82 minucie wszedł na boisko w miejsce Jorginho. Cieszy również fakt, że bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Kiwior, który był jednym z najlepszych graczy na boisku.

Brentford: Flekken; Collins, Pinnock, Zanka (Ajer 82’); Roerslev (Ghoddos 63’), Onyeka (Lewis-Potter 79’), Norgaard, (Jensen 63’), Janelt, Hickey (Olakigbe 79’); Mbeumo, Wissa

Arsenal: Ramsdale; White (Zinchenko 69’), Gabriel, Kiwior, Tomiyasu; Jorginho, Havertz; Nelson (Elneny 82’), Smith-Rowe (Odegaard 82’), Sagoe Jr (Jesus 68’); Nketiah (Cedric 87’)

sWinny komentarzy: 784328.09.2023, 19:42

Co do Rice'a to uwielbiam gościa, ale jak patrzę na te jego wejścia w rywali z pełnym impetem to aż mnie zaczyna coś boleć. Mam nadzieję, że ta jego kontuzja nie jest poważna, ale z jego grą to się nie zdziwię jak co jakiś czas będzie wypadać z gry.

damianARSENAL komentarzy: 853428.09.2023, 19:33

@Garfield_pl: Rice tez był okazem zdrowia… u nas już wyleciał z powodu pleców

klusek_1991 komentarzy: 8928.09.2023, 19:26

Wiadomo jak sytuacja kadrowa obecnie?

Garfield_pl komentarzy: 2822228.09.2023, 19:23

Thomas Partey missed 7 games his entire career… Before joining Arsenal.

Since joining Arsenal, he’s missed a total of 50 games for club and country.

sWinny komentarzy: 784328.09.2023, 19:17

Ciekawa analiza gry nketiaha

Garfield_pl komentarzy: 2822228.09.2023, 18:59

Napoli statement on Victor Osimhen:

“Calcio Napoli, wishing to avoid any exploitation of the issue, point out that we never wanted to offend or mock Victor Osimhen, who is a treasure of this club.

As proof of that, during the summer training retreat, the Club firmly rebuffed every offer that was received for the striker’s transfer abroad.

Social media, in particular TikTok, has always used an expressive form of language with a light heart and creativity, without wanting to, as in the case with Osimhen as protagonist, have any intention of insult or derision.

In any case, if Victor perceived any offence towards him, this was not what the club intended.”

To go przeprosili xD

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 128.09.2023, 18:51

@Garfield_pl: xD Najlepiej samych Anglików i Hiszpanów - sport w europie będzie bardziej zrozumiały.

Garfield_pl komentarzy: 2822228.09.2023, 18:41

Saudi Arabia is looking to recruit leading referees from the Premier League and across Europe to officiate on a full-time basis in the Saudi Pro League.

[The Times]

Garfield_pl komentarzy: 2822228.09.2023, 18:29

BREAKING: Reece James could make his return vs Arsenal on October 21st. (@SamiMokbel81_DM) #CFC

Olczyck komentarzy: 106428.09.2023, 18:16

@Adi17: ja mam s23 polecam chociaż nigdy już nie kupię tak drogiego telefonu to muszę powiedzieć że jest odskocznia od telefonu do 1 tyś chociaż może też widzę różnicę bo nigdy telefonu powyżej tysiąca nie miałem xD

ksowa90 komentarzy: 147028.09.2023, 17:46

@havoc: jeśli nie wyjdziemy w mocniejszym składzie to nie przejdziemy kolejnej rundy

Chroma komentarzy: 14628.09.2023, 17:34

Fajne te nowe koszulki, szkoda że nie ma tej tańszej wersji za 200 zł.

1886gunner1886 komentarzy: 144128.09.2023, 17:20

@Adi17: ja się nad nią ostatnio zastanawiałem ale koniec konców wybrałem Poco F5 Pro i nie żaluje, dużo tańszy a wydajnościa nie ustepuje flagowcom

havoc komentarzy: 1914 newsów: 428.09.2023, 16:23

Bdb wyniki dla nas wczoraj wypadly. Pozegnalismy Man City, Brighton i Aston Ville, a te kluby zawsze nam nie lezaly.

havoc komentarzy: 1914 newsów: 428.09.2023, 16:22

@Adi17: Mam Pixela 7 Pro ale wolalbym wlasnie te motke. Ale nie kupuje z jednego powodu, nawet ne chodzi o krotsze wsparcie, po prostu nie ma na te telefony i ogolnie cala motorole sensownych case'ow. A wiadomo jak to ekran edge, raz upadnie i po telefonie.

Adi17 komentarzy: 300628.09.2023, 15:07

Pany i Panie ma ktoś może Motorole Edge 40 Pro? Parametry ma bardzo dobre, wygląda super, opinie na necie też dobre.
Ktoś użytkuje?

Garfield_pl komentarzy: 2822228.09.2023, 14:41

Ivan Toney plan remains clear: try new, different opportunity in 2024 as he signed with new agents, represented by Stellar.

Arsenal and Chelsea are both informed on potential conditions of the deal for January or summer, different price.

Race still open.

Joker_224 komentarzy: 521528.09.2023, 14:19

Emilek w którymś momencie meczu zaczyna chodzić, ani się nie pokazuje, nie ogarnia za dużo dookoła tylko sobie idzie i idzie, niezależnie czy wszedł z ławki czy był w wyjściowym składzie

ozzy95 komentarzy: 1976 newsów: 128.09.2023, 14:09

We will see what time will tell.

swistak86 komentarzy: 121028.09.2023, 13:39

@kaziu874: no i oby tak było, a na razie zasługuje na baty po każdym swoim meczu.

swistak86 komentarzy: 121028.09.2023, 13:38

@kaziu874: no i oby tak

Piotrek95 komentarzy: 965228.09.2023, 13:37

@Ups147 napisał: "Myślę, że nie ma osoby która by nie chciała żeby Kai odpalił."

No nie, Dziadyga i BetAgain wrecz kochają jak on słabo gra, taki ich wewnętrzny masochizm

Ups147 komentarzy: 348128.09.2023, 13:36

@Piotrek95 napisał: "Może i tak, ja w przeciwieństwie do takiego Dziadygi trzymam kciuki żeby odpalił ale fakty są takie że na razie może nie jakoś bezpośrednio ale tracimy przez niego punkty."

Myślę, że nie ma osoby która by nie chciała żeby Kai odpalił. Każdy by chciał, żeby gość grał na miarę oczekiwań i kwoty którą na niego wydaliśmy, ale na ten moment tak poprostu nie jest. W ogóle Piotrek jaki Ty odmieniony po tym banie wróciłeś, szanuje :D

mlody323323 komentarzy: 213128.09.2023, 13:33

Eleneny nie Grajacy prawie rok w piłkę Lepiej sie prezentował od Jorginho , co do havertza .hmm też mam nadzieje ze wszystko jeszcze przed nim i potrzeba czasu ale , ten czas ma swoje granice jesli ma realnie pomagac w Wynikach to niech bierze za to odpowiedzialność i zmieni mental-moze pomoc psychologa cos! ale jak bedzie dalej Arteta zwodił każdego za nos ze KAi i Kai tamto zobaczycie bedzie Top to ja dziekuje ..

Sandbead komentarzy: 342628.09.2023, 13:28

A ja uważam, że zobaczymy jeszcze najlepszą wersję Kaia, może to nie będzie w tym sezonie tylko dopiero w przyszłym ale ufam Artecie, że nie wydałby takich pieniędzy gdyby nie był pewien, że potrafi uwolnić potencjał Havertza, który niewątpliwie posiada. Jeżeli z defensywnego Xhaki Arczi potrafił zrobić ofensywnie podłączającego się pomocnika na staty 9G/7A (gdzie umówmy się, mógł mieć spokojnie kilka goli/asyst więcej gdyby nie fakt, że ograniczał go brak dynamiki bo z głowy potrafię sobie przypomnieć przynajmniej 5 sytuacji z poprzedniego sezonu gdzie szła super piłka w pole karne do Granita a zabrakło tych kilkudziesięciu cm żeby do niej zdążyć) to tym bardziej uważam, że z Kaia Mikel będzie potrafił zrobić pomocnika na 10G/10A w sezonie. A przy naszym rozłożeniu odpowiedzialności strzeleckiej na Ode, Jesusa, Gabiego i Sakę to w zupełności wystarczy żeby inaczej postrzegać grę Kaia

Piotrek95 komentarzy: 965228.09.2023, 13:22

@kaziu874 napisał: "Kai Havertz nie będzie żadnym flopem i jeszcze udowodni wszystkim niedowiarkom, że może być ważnym ogniwem w układance Artety"

Oczywiście nie jest największym winowajcą, jak Jorginho z kurami ale ja takim poziomie Premier League jak nie pomagasz drużynie to znaczy że przeszkadzasz

Adamarsenal1 komentarzy: 319828.09.2023, 13:21

Emile Smith Rowe: "I really believe in myself now.

"I have all the right people around me, my family and friends, everyone at the club always willing to help every day on and off the pitch.

"I've got to keep going, keep believing and I'm sure the chances will come."

WSP komentarzy: 180728.09.2023, 13:10

@kaziu874: Na razie wygląda flegmatycznie, ociężale, bez polotu i pomysłu. Przypomina Vieirę z poprzedniego sezonu. Oczywiście, mam nadzieję, że odbuduje swoją formę, ale jak na razie jest to zawodnik, który w meczach Arsenalu ma często najniższą notę po meczu.

Remek komentarzy: 103228.09.2023, 13:09

@kaziu874: tymczasem Havertz: agent 007

kaziu874 komentarzy: 674828.09.2023, 13:04

Kai Havertz nie będzie żadnym flopem i jeszcze udowodni wszystkim niedowiarkom, że może być ważnym ogniwem w układance Artety.