Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne

Ale trzeba przyznać, że są gówniane.

Jakby FIFA chodziła na serwerach steam to podczas TOTY czy innych promocji nic by nie cięło :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.01.2015, 20:39

Niech dają oficjalke i trzeba drugi transfer dopinać.

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 127.01.2015, 20:39

ma być w kadrze na AV

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 127.01.2015, 20:38

facebook.com/premierleaguenabiezaco

songoku95 komentarzy: 2348627.01.2015, 20:38

po co Wam ta oficjalka? Ważne że jest już Nasz, bo przecież z AVL nie zagra a potem NLD to tym bardziej.

crisadus komentarzy: 850727.01.2015, 20:38

Posiada ktoś dobrego Sopcasta do Chelsea - Liverpool?

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 20:38

Kiedy Livki grają ?
Ma ktos streama?

thegunners101 komentarzy: 248527.01.2015, 20:36

Co tak długo ten Gabriel. Już wczoraj spodziewałem się oficjalki, a dzisiaj to już przesada. No nic, pozostaje czekać...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.01.2015, 20:33

Jaki koment typa na fejsie do Fifa Ultimate Team:

"Mertesacker is faster than your servers."

:D

polishbrigadesx komentarzy: 1022027.01.2015, 20:32

Alonso;

tak tylko buzia

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 20:32

skrobinho

poczytaj na forach, mnóstwo opinii jest :)

XandeR komentarzy: 971127.01.2015, 20:31

Wlanie tez tego nie moge pojac, przeciez wszystko juz zostalo potwierdzone, a na jego zdjecia, to czekaja chyba tylko jacys masochisci i lekarze weterynarii.
Paulista jest jak kun, to moze pociagnie ten nasz powoz po jakies trofea ;P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.01.2015, 20:30

Tak dokładnie. Gabriel już nasz, a przecież i tak w weekend nie zagra.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 227.01.2015, 20:30

Gdzie polecacie zakłady na necie obstawiac? Bet-at-home, betclick, bet365 czy co? Czy może to wszystko jedno?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.01.2015, 20:29

wiadomo,ze będzie już nasz. Ale na co oni czekaja. Villarreal potwierdził, Wenger także, od wczoraj już ma być zaprezentowany,a tu już środa za pasem.

michalm1 komentarzy: 702027.01.2015, 20:27

co wy tak przezywacie tego Gabriela przeciez jest juz nasz, bedzie u nas grac.

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 20:27

facebook.com/apsf14/photos/a.395612137216790.1073741828.393441240767213/679195665525101/?type=1&theater

:D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.01.2015, 20:25

Alonso, obleśne. Tylko od tyłu dobrze wygląda.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125127.01.2015, 20:25

Sesja zdjęciowa się przedłużyła ;)

XandeR komentarzy: 971127.01.2015, 20:25

I tak najlepszy jest PES, zagrasz 1-2 sezony i zaraz sie zaczynaja pojawiac, a to 16letni Drogba, a to 17letni Forlan. W 2019 najlepszymi obroncami sa Distin i Toure, obaj sa jeszcze nastolatkami.
Rzyc nie podcierac.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.01.2015, 20:24

co to za kpina z Gabrielem. Kurcze w sobote się pożegnał, a tu jeszcze nic. Chyba dokładnie mu tą szczenę prześwietlają na testach.

Alonso komentarzy: 1282427.01.2015, 20:24

polishbrigadesx
tylko buzia ładna albo jak się odwróci, reszta fuj

polishbrigadesx komentarzy: 1022027.01.2015, 20:22

smog.pl/sandra-prikker-umiesniona-slicznotka-74907/galeria_18/#gallery-2 ładna ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783427.01.2015, 20:22

A mi sie wydaje ze Liverpool dzis skarci Chelsea

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.01.2015, 20:22

royal87, to zdjęcie z kimś duszącym kota jest już co najmniej od pół roku w internetach.

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 20:21

Dawać mi tu tego Gabriela.

XandeR komentarzy: 971127.01.2015, 20:20

thide

Juz ktos wrzucal. Za rok-dwa zacznie sie voda, kobiety to i potencjal mu spadnie ;P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.01.2015, 20:18

sofifa.com/player/151514-aidan-okelly?hl=en-GB

heheszki, 98 potencjału :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.01.2015, 20:17

Campbell juz po badaniach i podpisal dokumenty. No Gabriel kwestia minut.

royal87 komentarzy: 142427.01.2015, 20:16

fangol.pl/view/85309/makabryczny-zart-kibica
sporo osob sie nie moze doczekac ogloszenia gabriela ale ten to przesadził :P

michalm1 komentarzy: 702027.01.2015, 20:12

Simao
Ja mysle ze pewniejsza opcja jest postawic ilosc goli nie wiecej jak 2 w meczu. Pilka jednak jest tak nieprzewidywalna ze ciezko o skuteczny typ.

XandeR komentarzy: 971127.01.2015, 20:11

bmwz

Pewnie jeden z tworcow zapomnial o urodzinach syna i chcial mu to jakos wynagrodzic ;P
Ale z komentarzy wynika, ze to jakis pilkarz widmo, jedni go maja, a drudzy tylko o nim slyszeli.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34127.01.2015, 20:07

Orientujecie się, czy to jest jakiś błąd? xd sofifa.com/player/151514-aidan-okelly?hl=en-GB

XandeR komentarzy: 971127.01.2015, 20:05

kubus

Wyglada na to, ze nikt sie nie garnie do pracy nad Crackiem nawet po zlamaniu tego zabezpieczenia.
Panowie piraci maja racje, bo na PC w tym roku zdecydowanie PES> Fifa.
Jeszcze z 5-6 lat i symulacje pilki noznej bede na poziomie NBA2K, taka mam nadzieje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.01.2015, 20:01

Jaki mecz dzisiaj będziecie?bo ja chyba zdecyduje się na Puchar Włoch i spotkanie Milan-Lazio.COC mnie jakos nie interesuje.Tylko wynik sprawdze :P

kubus766 komentarzy: 36127.01.2015, 20:01

Kiedy bedzie ten crack do fifa 15 ??? wie ktoś coś ?

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 20:01