AZ Alkmaar w końcówce ratuje remis 1-1

AZ Alkmaar w końcówce ratuje remis 1-1 20.10.2009, 21:12, Szymon Ortyl 191 komentarzy

O 20:45 na DBS Stadium rozpoczął się mecz pomiędzy AZ Alkmaar a Arsenalem. Kanonierzy przyjechali do Holandii bez wielu kontuzjowanych zawodników, w tym Theo Walcotta i Tomasa Rosicky'ego. W bramce londyńskiej drużyny stanął Vitto Mannone.

W 8. minucie przed wspaniałą szansą na pokonanie bramkarza holenderskiej drużyny stanął Robin van Persie, jednak piłka po jego strzale poszybowała wprost w ręce bramkarza.

Mecz toczył się w niesamowicie szybkim tempie, jednak zarówno jedna, jak i druga drużyna nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

W 25. minucie William Gallas nie upilnował jednego z napastników AZ. Ten odwrócił się i z całej siły uderzył na bramkę Mannone, jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę.

3 minuty później, po podaniu Eboue do piłki dopadł Arszawin. Rosjanin oddał strzał z bardzo ostrego kąta, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała poza obręb boiska.

Do 30. minuty spotkania najaktywniejsi na boisku byli Tomas Vermaelen, Emmanuel Eboue, Robin van Persie i Andriej Arszawin.

W 30. minucie spotkania Andrei Arszawin popędził lewą stroną boiska. Zagrał prostopadłą piłkę po ziemi do Robina van Persiego a ten przerzucił ją na drugie skrzydło do Cesca Fabregasa, który nie miał problemu ze strzeleniem bramki.

15 minut później Robin van Persie oddał bardzo silny strzał w środek bramki AZ. Bramkarz Holenderskiej drużyny zachował się bardzo niepewnie i mało brakowało, a wypiąstkowałby piłkę do własnej siatki.

Pierwszą połowę Kanonierzy zakończyli z jednobramkową przewagą. Kilka sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, żółtą kartkę obejrzał Van Persie

W 58. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Robin van Persie, jednak bramkarz AZ zdołał sparować piłkę poza linię końcową.

7 minut później Holender oddał kolejny strzał, lecz piłka poszybowała daleko w trybuny. 3 minuty później, żółtą kartką ukarany został Gael Clichy.

W 71. minucie po rzucie rożnym bliski strzelenia bramki samobójczej był Abou Diaby. Na szczęście piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Arsenalu.

4 minuty później napastnik AZ dobiegł do turlającej się w kierunku bramki piłki. Chcąc strzelić bramkę zrobił wślizg i... wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

W 76. minucie Carlos Vela zastąpił na boisku Robina van Persiego.

Minutę później Carlos Vela otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny

W 78. minucie olbrzymie szczęście dopisało kanonierom, gdyż strzał jednego z piłkarzy AZ odbił się od nogi jego kolegi dzięki czemu piłka nie wpadła do siatki.

Arsene Wenger świadom tego, iż AZ uzyskało wyraźną przewagę zastąpił zmęczonego Emmanuela Eboue, Aaronem Ramsey'em.

W 87. minucie strzał na bramkę AZ oddał Arszawin. Bramkarz Holenderskiej drużyny nie potrafił złapać piłki, jednak z pomocą przyszli mu obrońcy, którzy pomogli zażegnać niebezpieczeństwo.

Niestety w 93. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i błędzie obrony, gola wyrównującego dla AZ strzelił Mendes.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy zagrali nienajlepszy mecz. Alkmaar było dziś dobrze zorganizowane i nie pozwalało na swobodne rozgrywanie piłki podopiecznym Wengera. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik nie wpłynie na dyspozycję graczy Arsenalu w meczu z West Ham.

AZ AlkmaarLiga Mistrzów autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
poprzednia1234 następna
REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:43

No co jest, przycina mi się co 3 sekundy ta transmisja z atdhe :/

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:43

a co do eboue , ładnie mu dzisiaj idzie, przynajmniej sie pokazuje.

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:42

RVP ciągle cos probuje, ale nie ma do kogo podac bo wszyscy z tylu.

Kanonier95 komentarzy: 288220.10.2009, 21:41

Kikut gra wywalczył wolnego jak by co :P

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:40

jakie smieszne czapy maja - Jack i Carlos- takie smerfetki :D niech juz wejda.

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:38

dalbym Andrzej - Carlos. Niech sie chlopak szykuje na WHU.

gawliq komentarzy: 112120.10.2009, 21:37

Rangers 1 - 3 Unirea Urziceni
2 samobóje rangersów i niewykorzystany karny :D

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:37

spoko :) no ladnie, ladnie, ale niech mu w koncu wejdzie ten wolny,

REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:35

A poza tym: Ładnie z wolnego Van Persie :)

REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:34

Strzeluch ---> Dzięki :]

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:33

atdhe.net/9980/watch-az-alkmaar-vs-arsenal

Diaby i Sagna ladnie podania, rozumieja sie dzisiaj.

waldek83_1983 komentarzy: 5520.10.2009, 21:32

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:31

ARSENAL: Mannone, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Song Billong, Eboue, Diaby, Fabregas, Arszawin, van Persie

Rezerwowi: Almunia, Vela, Ramsey, Silvestre, Wilshere, Gibbs, Merida

REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:30

Mannone, Sagna, Gallas, Song, Vermaelen, Clichy, Diaby, Fabregas, Eboue, Arshavin, Van Persie :)

piterj1771 komentarzy: 12820.10.2009, 21:28

Mógłby ktoś napisac skład? bo strona się cały czas ścina i nie moge sprawdzić czy jest gdzieś podany.

Strzeluch komentarzy: 153020.10.2009, 21:27

1 : 1 juz barca.

REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:27

Mam prośbę, jeśli ktoś ogląda to proszę, o linka :]

topol95 komentarzy: 152720.10.2009, 21:23

Nudna ta pierwsza połowa ,ale przynajmniej wygrywamy ;) Kluby ze wschodu sobie dobrze radzą jak narazie Rubin wygrywa 1-0 z Barcą ,a Dynamo Kijów z Interem 2-1.

adamandium komentarzy: 127720.10.2009, 21:18

FC Barcelona 0 - 1 Rubin Kazan naaajs :)

R4d3k99 komentarzy: 169020.10.2009, 21:18

Dobrze jest! My prowadzimy, w Pireusie remis! :D

zogi komentarzy: 14320.10.2009, 21:17

Widzieliście jak Cesc podniósł koszulkę i poklepał się po sercu?Myślec że to w jego dziadek jest chory na serce i dedykuje mu tą bramkę!

REO komentarzy: 110720.10.2009, 21:17

Cieszy mnie nasze prowadzenie, jednak miałbym większą satysfakcje jakbym widział co się dzieje :P
Obczajam wszystkie linki, a jak jeden mi się ładuje w nieskończoność, to drugi ma ścinę co 3 sekundy

fabregas1987 komentarzy: 2582420.10.2009, 21:17