Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium
19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski
3289 komentarzy
Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.
3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.
Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:
Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.
Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.
Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.
Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.
Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.
W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.
Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.
W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.
Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.
W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!
W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.
W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.
Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.
źrodło: własne
19 godzin temu 1 komentarzy

19 godzin temu 1 komentarzy

23 godziny temu 6 komentarzy

23 godziny temu 0 komentarzy

23 godziny temu 3 komentarzy

11.05.2025, 19:39 6 komentarzy

11.05.2025, 16:37 1 komentarzy

11.05.2025, 09:50 2 komentarzy

11.05.2025, 09:48 2 komentarzy

11.05.2025, 09:46 3 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Thierry77
firstrow1.eu/watch/169998/1/watch-arsenal-vs-bayern-munchen.html
Dzisiaj to nawet nikt nie narzeka na komentatorów:D
jest promyk nadziei...
Łilszir?! Co to za komentarz?
na c+ nasz skrot bedzie komentowal nahorny i przemek pelka
siema dajcie jakis dobry link najlepiej sopcast dziekuje z góry
W 75 minucie zmiany będą.
I jeszcze ta żałosna przyśpiewka o Giroud. Znaleśli sobie kurva bohatera. Drewno z Francji nadające się co najwy zej do Stoke City...
@skyrim_to_erotoman
W którym słowie mojej wypowiedzi wyczytałeś "bez mózgu" problem z trofeami. Kocham tą drużynie i tak będzie. To ty zalewasz nas śmiesznymi wypowiedziami typu: dostaniemy baty to będzie dobrze, bo coś się zmieni. Pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz.
Ciekawe czy w ogole oddamy jakis strzał na bramke w tym spotkaniu
ramsey jeszcze fauluje, nie no masakra
Prima Cool czechy
Przewiduję jednak inne zmiany, bo wenger nie myśli jak większość:
Diaby wejdzie
Coquelin wejdzie
i Giroud na ostatnie 10 minut
ciekawe kiedy zmiany?
Ramsey najwięcej przebiegniętych kilometrów, ale pewnie, zdejmijmy go. Nie potrzebujemy walki...
ja oglądam na jakimś czeskim kanale z dekoderu dvbt w jakości hd
poda ktos link na sopa
Kupić Valdesa, ze 2 obrońców i wtedy można grać aha i pomocnik z klasą jakiś ogarniety !
Kosa ratuje nam dupe
Emirates nie jest oficjalnym sponsorem uefa i nie moze byc uzywana nazwa emirates stadium
Czy ktoś dysponuje linkiem ?
Bo wszystkie transmisje albo tną albo się wyłączają
Ehh, no niestety w tej drużynie po prostu mało kto ma "jaja". Wilshere, Walcott i Cazorla może... A reszta? Panienki. Żeby chociaż biegali jak wściekli. A oni nie dość że umiejętności przeciętne to i ambicji brak...
Rynkos7 - jak masz problem z brakiem trofeów to skończ kibicować Arsenalowi albo na golasa protestuj pod siedzibą zarządu Arsenalu w Londynie. A nie gadać głupoty typu, że wciąż to słyszymy. Boże co za typ.
Emirates nie jest oficjalnym parnerem czy tam sponsorem UEFA, dlatego nasz stadion w meczach europejskich pucharó nazywa się Arsenal Stadium.
aron biega
Co chwila dostajemy baty na wszystkich frontach. Zarówno od klubów światowej klasy jak i klubów z 4 ligi angielskiej i jakoś nic to nie zmienia. Nawet jakbyśmy przegrali z Bayernem 20:0 w dwumeczu to Wenger dalej by robił to co robi.
Giroud jest?
Giroud wejdzie??
Sopy powylaczali ...
Ramsey najwiecej biegał?.. no tak , kto nie ma w głowie ten ma w nogach
a ramsey dalej w podstawie ;/ wenger wez sie obudz
teraz jedyne emocje to zastanawianie się do ktorej min wytrzymają kibice i zaczną szydzić ze wszystkiego
david
co za kretyn ;x
draka,
wengerowski Arsenal :)
DAWAC ARSENAL 5-2 !!!!
tak bo w czasie LM nie uzywa sie nazw "firmowych" stadionow
mam jedno pytanie: CO TO KU*WA JEST ?!
Teraz tylko atak i tak nie mamy szans w monachium czy będzie 2 0 czy 4 0
kanonierosll;
albo podniosa cene zeby zalatac dziure budzetowa jak sie nie dostaniemy do LM
nie dość że w dupę, to jeszcze ci "komentatorzy" N-ki... NIe wiem co gorsze - oni czy Arsenal...?
@QuaresmaMiz14
Bo my kochamy Arsenal, a Wengera coraz mniej ...
nie porównujcie do Milanu prosze was, Bayern jest o klase lepszy w tym sezonie ..
songoku Tak, bo w LM tak muszą mówić
Emirates miszczu!
songoku - dokladnie
Ciekawe czy dożyje jakiegoś trofeum Arsenalu
a co mial szczesny zrobic przy tej 1 bramce? wy jestescie chyba po*****i, a przeciez ramsey nie potrafi nawet wybic pilki a pera z taki obronca ze boi sie dostac w ryj a woli sie obrocic jak wiadomo kto zarabiajac same kokosy
Dobra. Jedziemy z QURVAMI
czy on powiedział Arsenal Stadium?
Masakra i dno dna. A jednak nadal ta jabena nadzieja..