Bez walki nie można wygrywać. Schalke 2-2 Arsenal

Bez walki nie można wygrywać. Schalke 2-2 Arsenal 06.11.2012, 21:45, Łukasz Szabłowski 1976 komentarzy

Po serii słabych występów, wśród których zwycięstwo z Reading świeciło niczym sztabka złota na wysypisku śmieci, Arsenal przyleciał do Niemiec na mecz Schalke w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie Londyńczycy mogą być zadowoleni, gdyż prowadzenie 2-1 pozwala spokojnie patrzeć na drugie 45 minut. Samego spotkania nie można jednak zaliczyć do tych porywających, przez długi czas gra tkwiła w okolicy środka pola. Ale od początku.

Arsenal

Mannone, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Wilshere, Cazorla (90. Coquelin), Podolski (90. Santos), Walcott, Giroud

Ławka rezerwowych

Shea, Santos, Djourou, Jenkinson, Coquelin, Arshavin, Chamakh

Schalke

Unnerstall, Howedes, Uchida (25. Hoger 66. Papadopoulous), Fuchs, Matip, Holtby, Afellay, Jones, Neustader, Farfan, Huntelaar

Hildebrand, Papadopoulous, Kolasinac, Hoger, Moritz, Draxler, Marica

Po pierwszym gwizdku obie ekipy niemrawo zabrały się do gry, pierwsze dziesięć minut to dużo niedokładności, mało akcji i festiwal nieporadności piłkarzy obu drużyn.

W 9. minucie Lukas Podolski stracił piłkę w środku pola, futbolówka szybko trafiła pod nogi Afellaya, ten pomknął w stronę bramki gości, oddał strzał, jednak zbyt słaby by zaskoczyć Vito Mannone.

Po kolejnych, nudnych minutach meczu przyszła 18. minuta gry. Mertersacker kopnął mocno do przodu w stronę Oliviera Girouda, piłkę przeciął Neustädter, jednak tak niefortunnie, że przeszła dalej. Francuski napastnik Arsenalu miał przed sobą jedynie bramkarza Schalke, jednak nie zdołał oddać strzału, gdyż świetnie interweniował obrońca gospodarzy. Piłka trafiła do Theo Walcotta, który sprytnie ominął bramkarza i strzelił do pustej bramki. 1-0 dla Londyńczyków!

Niedługo po pierwszej bramce, dokładnie w 26. minucie Arsenal przeprowadził składną akcję. Wilshere dostał piłkę na skraju pola karnego, zagrał ją do Girouda, ten podał do Podolskiego, który czekał na lewej flance. Niemiec zakręcił prawym obrońcą Schalke, po czym dośrodkował w pole karne gdzie czyhał Giroud. 26-latek oddał silny strzał głową uniemożliwiając bramkarzowi interwencję. 2-0!

Po drugiej bramce, Schalke próbowało się odgryźć. Przeprowadzało akcje, jednak były one niedokładne, dochodzili do pola karnego gości, jednak brakowało skutecznego ostatniego podania. Kanonierzy świetnie kontrolowali mecz, nie pozwalali rozwinąć skrzydeł Niemcom.

W 40. minucie w środku pola piłkę przejął aktywny w tym meczu Farfan, w dziecinny sposób ograł Vermaelena, po czym popędził na bramkę Mannone, oddał strzał, jednak piłka przeszła nad bramką.

Gdy na zegarze mijała 47. minuta, a kibice powoli opuszczali swoje siedzenia, Schalke zadało jednak skuteczny cios. W okolicach środkowej linii boiska piłkę stracił Cazorla, dopadł do niej Holtby, który od razu przekazał ją Huntelaarowi, a ten umieścił piłkę w siatce. 2-1.

Początek drugiej części spotkania był ciekawszy niż praktycznie cała pierwsza połowa. Już trzy minuty po wznowieniu gry ciekawą akcję przeprowadzili goście. Wilshere z głębi pola zagrał do Podolskiego, który dośrodkował z lewego skrzydła na nogę Oliviera Girouda, ten jednak uderzył bardzo niecelnie.

51. minuta przyniosła stuprocentową sytuację dla Schalke. Na trzydziestym metrze piłkę przejął Jones, który przytomnie zagrał ją nad głowami obrońców Arsenalu, wprost na nogę Huntelaara. Holenderski snajper stanął oko w oko z Vito Mannone, jednak strzelił słabo, prosto w bramkarza.

Po tej świetnej okazji, Schalke przejęło kontrolę nad przebiegiem gry. Przez długie minuty to gospodarze oblegali pole karne Londyńczyków, dochodzili do sytuacji strzeleckich, przeprowadzili mnóstwo akcji oskrzydlających, nieraz zakotłowało się w polu karnym drużyny przyjezdnych.

W 60. minucie po jednym z wielu rzutów rożnych, do piłki dopadł Hoger, który oddał piekielnie mocny strzał, który frunął prosto do bramki. Gdyby nie stojący przy słupku Arteta, mielibyśmy remis.

Kolejne minuty to coraz większa przewaga Niemców. Między 64, a 66 minutą Schalke oddało dwa groźne strzały. Najpierw z dystansu uderzał Holtby, którego strzał z trudem obronił Mannone, a następnie Afellay. Ten ostatni strzelił jednak prosto w ręce włoskiego golkipera.

W 67. minucie Mannone nie miał już nic do gadania. Schalke przeprowadziło kolejną akcję lewym skrzydłem, skąd piłkę dośrodkował Fuchs. Futbolówka trafiła do Farfana, który na siłę uderzył w kierunku bramki. Piłka po interwencji Vermaelena zatrzepotała w siatce. 2-2.

Po wyrównującym golu obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Schalke kontrolowało mecz, Arsenal nie potrafił otrząsnąć się po stracie drugiej bramki. Londyńczycy wyglądali jakby w ogóle nie wyszli z szatni na drugą połowę.

74. minuta to wreszcie akcja Kanonierów, prostopadłym podaniem popisał się Wilshere, do piłki doszedł Walcott, oddał strzał, który wylądował na słupku. Nawet gdyby trafił do bramki, sędzia liniowy słusznie zasygnalizował pozycję spaloną.

Później było już tylko gorzej. I dla Arsenalu i dla widowiska. Obie drużyny zakleszczyły się w środkowej strefie boiska, niewiele było ładnej, składnej gry.

Na sześć minut przed końcem składna akcja drużyny z Niemiec powinna zakończyć się golem, jednak Huntelaar nie trafił w bramkę, a na dodatek był na spalonym.

Gospodarze, wyraźnie zadowoleni z osiągniętego wyniku, do końca już nie pozwolili gościom na choćby zalążek akcji. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Arsenal zagrał fatalne drugie 45 minut, piłkarze grali bez zaangażowania, bezbarwnie. Londyńczycy w słabym stylu stracili szansę na objęcie prowadzenia w grupie.

dan komentarzy: 59309.11.2012, 17:32

O której gra Arsenal U21?? Wojtek ma grać:)

Belzebub666 komentarzy: 280109.11.2012, 17:32

Ja jestem fanatykiem FM'a, ale po paru godzinach gry w demo 13 gra mnie zniechęciła, ilośc błędów i niesamowicie słaby silnik meczowy mnie odstraszyły, wolę poczekac do grudnia lub stycznia aż zostaną wydane łatki bo w obecnym stanie gra jest niegrywalna

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.11.2012, 17:32

Ja bym chcial zeby Cazorla jutro co najwyzej z lawki wszedl zeby na Totham byc gotowym w 100 %

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 17:19

maniek56: Szkoda, ale dzięki za chęci. ;)

maniek56 komentarzy: 300709.11.2012, 17:17

Camillo

Nie mam pojęcia co się dzieje w takim razie nie będe się mądrzył. Tak w ogóle to mam dość duże ciśnienie żeby zagrać a tu crack felerny, gra zbugowana, patcha nie można pobrać bo nie ma skąd ;/

vinio komentarzy: 254709.11.2012, 17:16

pronik ten rok też będą mieli na minus dopiero kolejne na plus wyjdą chyba, że znów kogoś sprowadzą

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 17:14

Marzag;
trzeba przyznac ze ladny skok CFC zrobila z minus 70mln na plus 1,4mln

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 17:11

"A serious error was encountered and the application will close."

Camillo

a co to za błąd? tak w ciemno to ciężko cokolwiek stwierdzić.

tomekafc95 komentarzy: 413609.11.2012, 17:08

Thierry Henry Stat of the season [MLS]: 15 goals and 12 assists in 25 games and was named 5 times player of the week.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 17:08

@maniek56: Ale mi się w ogóle nie chce włączyć gra. Jak próbuje włączyć to od razu wyskakuje błąd...

vinio komentarzy: 254709.11.2012, 17:07

Panowie ile będziemy czekać aż ten kronke odejdzie.już mnie strasznie irytuje brak sukcesów w 90% to wina zarządu, już może lepszy by był ten Usmanow. Kronke ma inne kluby i Arsenal go w ogóle nie obchodzi

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 17:06

Marzag;
U nas bylo takie sprawozdanie,ciekawy jestem jaki my mamy zysk za tamten sezon?

maniek56 komentarzy: 300709.11.2012, 17:05

Camillo144

Też mam ściągniętego FMa i cracka od Skidrowa i też mi wywala grę. Po pierwsze to gra jest zbugowana i wyszła już jakaś poprawka od sigames tylko jest problem z jej ściągnięciem bo pobiera się ona automatycznie ze steama jak ktoś ma oryginałke. Następna rzecz to crack który jest wadliwy i trzeba czekać aż skidrow zrobi fixa.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.11.2012, 17:03

pronik, kroenke obchodzi wylacznie zysk, nie wazne ile on w to wlozy, ma byc rocznie tyle i tyle zysku zeby byl usatysfakcjonowany, a Abramowicza chyba zysk nie obchodzi, to jest raczej jego drogie hobby ktorego nie traktuje jak interes

vinio komentarzy: 254709.11.2012, 17:02

Wenger chyba dalej nie widzi problemu skrzydło i napastnika czy to jakiś młodziutki czy doświadczony piłkarz jest potrzebny. Skład jest mocny ale chyba Wenger nie ma na niego pomysłu

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 17:01

Marzag
Przy wydaniu takiej kasy na transfery to i tak duzo,w porownaniu z poprzednim sezonem gdzie bylo - 70mln

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.11.2012, 16:58

pronik, myslisz ze zysk 1.4 mln to jakikolwiek zysk dla Kroenke? To tak jakbyś dostał do wypłaty 14 zł bonusu rocznie ;p

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 16:56

eurofutbol.pl/news/625890-Pierwszy-zysk-finansowy-Chelsea-za-czasow-Abramowicza/
czyli da sie inwestowac w zespol i zarabiac

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 16:53

@Flisu: Mam problem z crackiem. Zainstalowałem FM'a wgrałem cracka ale cały czas wyskakuje mi jakiś błąd. Może miałeś tez ten problem ?

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 16:50

Po przerwie Celtic był przy piłce tylko przez 47 sekund i strzelil Barcelonie bramke :).W calym meczu ok.7min.Ale ta FCB slaba:)

Flisu komentarzy: 160209.11.2012, 16:50

Camillo
W czym rzecz? :)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 16:42

@Flisu: Masz kupionego FM'a czy ściągniętego ? Bo jak byś ściągnął to miałbym pytanie. ;)

Flisu komentarzy: 160209.11.2012, 16:39

Chodzi mi, żeby szybciej leciały :D

pronik komentarzy: 517909.11.2012, 16:38

teraz w lidze gramy 2 ciezkie mecze u siebie jesli zdobedziemy 6pkt to mam nadzieje bedzie oznaka ze cos mozemy osiagnac w tym sezonie

TW_Szczepan komentarzy: 188409.11.2012, 16:37

Po co symulować mecze w FM'ie ? To nie ma sensu

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.11.2012, 16:34

pusiorek14, racja

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 609.11.2012, 16:33

@Flisu
Ostatni FM w jakiego grałem to 08 ale w tym też się chyba tak da, weź urlop na w dniu meczu na jeden dzień ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50309.11.2012, 16:33

@Flisu: Chyba nie da się symulować meczów.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 209.11.2012, 16:24

Jak Cazorla będzie grał na zmęczeniu to w późniejszych meczach będzie jeszcze gorzej :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.11.2012, 16:23

Fulham nie bardzo lajtowo można traktować, to niby średniak,a ciężko będzie :)

Flisu komentarzy: 160209.11.2012, 16:22

Wiecie co zrobić, żeby w Football Managerze można było mecze symulować czy coś? Bo chce w 13 pograć a zawsze mecze trwają z 15 minut jeden i nie chciało mi się grać. Nawet niech 3 minuty trwa gdzieś ;d

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 209.11.2012, 16:22