Bez walki nie można wygrywać. Schalke 2-2 Arsenal

Bez walki nie można wygrywać. Schalke 2-2 Arsenal 06.11.2012, 21:45, Łukasz Szabłowski 1976 komentarzy

Po serii słabych występów, wśród których zwycięstwo z Reading świeciło niczym sztabka złota na wysypisku śmieci, Arsenal przyleciał do Niemiec na mecz Schalke w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie Londyńczycy mogą być zadowoleni, gdyż prowadzenie 2-1 pozwala spokojnie patrzeć na drugie 45 minut. Samego spotkania nie można jednak zaliczyć do tych porywających, przez długi czas gra tkwiła w okolicy środka pola. Ale od początku.

Arsenal

Mannone, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Wilshere, Cazorla (90. Coquelin), Podolski (90. Santos), Walcott, Giroud

Ławka rezerwowych

Shea, Santos, Djourou, Jenkinson, Coquelin, Arshavin, Chamakh

Schalke

Unnerstall, Howedes, Uchida (25. Hoger 66. Papadopoulous), Fuchs, Matip, Holtby, Afellay, Jones, Neustader, Farfan, Huntelaar

Hildebrand, Papadopoulous, Kolasinac, Hoger, Moritz, Draxler, Marica

Po pierwszym gwizdku obie ekipy niemrawo zabrały się do gry, pierwsze dziesięć minut to dużo niedokładności, mało akcji i festiwal nieporadności piłkarzy obu drużyn.

W 9. minucie Lukas Podolski stracił piłkę w środku pola, futbolówka szybko trafiła pod nogi Afellaya, ten pomknął w stronę bramki gości, oddał strzał, jednak zbyt słaby by zaskoczyć Vito Mannone.

Po kolejnych, nudnych minutach meczu przyszła 18. minuta gry. Mertersacker kopnął mocno do przodu w stronę Oliviera Girouda, piłkę przeciął Neustädter, jednak tak niefortunnie, że przeszła dalej. Francuski napastnik Arsenalu miał przed sobą jedynie bramkarza Schalke, jednak nie zdołał oddać strzału, gdyż świetnie interweniował obrońca gospodarzy. Piłka trafiła do Theo Walcotta, który sprytnie ominął bramkarza i strzelił do pustej bramki. 1-0 dla Londyńczyków!

Niedługo po pierwszej bramce, dokładnie w 26. minucie Arsenal przeprowadził składną akcję. Wilshere dostał piłkę na skraju pola karnego, zagrał ją do Girouda, ten podał do Podolskiego, który czekał na lewej flance. Niemiec zakręcił prawym obrońcą Schalke, po czym dośrodkował w pole karne gdzie czyhał Giroud. 26-latek oddał silny strzał głową uniemożliwiając bramkarzowi interwencję. 2-0!

Po drugiej bramce, Schalke próbowało się odgryźć. Przeprowadzało akcje, jednak były one niedokładne, dochodzili do pola karnego gości, jednak brakowało skutecznego ostatniego podania. Kanonierzy świetnie kontrolowali mecz, nie pozwalali rozwinąć skrzydeł Niemcom.

W 40. minucie w środku pola piłkę przejął aktywny w tym meczu Farfan, w dziecinny sposób ograł Vermaelena, po czym popędził na bramkę Mannone, oddał strzał, jednak piłka przeszła nad bramką.

Gdy na zegarze mijała 47. minuta, a kibice powoli opuszczali swoje siedzenia, Schalke zadało jednak skuteczny cios. W okolicach środkowej linii boiska piłkę stracił Cazorla, dopadł do niej Holtby, który od razu przekazał ją Huntelaarowi, a ten umieścił piłkę w siatce. 2-1.

Początek drugiej części spotkania był ciekawszy niż praktycznie cała pierwsza połowa. Już trzy minuty po wznowieniu gry ciekawą akcję przeprowadzili goście. Wilshere z głębi pola zagrał do Podolskiego, który dośrodkował z lewego skrzydła na nogę Oliviera Girouda, ten jednak uderzył bardzo niecelnie.

51. minuta przyniosła stuprocentową sytuację dla Schalke. Na trzydziestym metrze piłkę przejął Jones, który przytomnie zagrał ją nad głowami obrońców Arsenalu, wprost na nogę Huntelaara. Holenderski snajper stanął oko w oko z Vito Mannone, jednak strzelił słabo, prosto w bramkarza.

Po tej świetnej okazji, Schalke przejęło kontrolę nad przebiegiem gry. Przez długie minuty to gospodarze oblegali pole karne Londyńczyków, dochodzili do sytuacji strzeleckich, przeprowadzili mnóstwo akcji oskrzydlających, nieraz zakotłowało się w polu karnym drużyny przyjezdnych.

W 60. minucie po jednym z wielu rzutów rożnych, do piłki dopadł Hoger, który oddał piekielnie mocny strzał, który frunął prosto do bramki. Gdyby nie stojący przy słupku Arteta, mielibyśmy remis.

Kolejne minuty to coraz większa przewaga Niemców. Między 64, a 66 minutą Schalke oddało dwa groźne strzały. Najpierw z dystansu uderzał Holtby, którego strzał z trudem obronił Mannone, a następnie Afellay. Ten ostatni strzelił jednak prosto w ręce włoskiego golkipera.

W 67. minucie Mannone nie miał już nic do gadania. Schalke przeprowadziło kolejną akcję lewym skrzydłem, skąd piłkę dośrodkował Fuchs. Futbolówka trafiła do Farfana, który na siłę uderzył w kierunku bramki. Piłka po interwencji Vermaelena zatrzepotała w siatce. 2-2.

Po wyrównującym golu obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Schalke kontrolowało mecz, Arsenal nie potrafił otrząsnąć się po stracie drugiej bramki. Londyńczycy wyglądali jakby w ogóle nie wyszli z szatni na drugą połowę.

74. minuta to wreszcie akcja Kanonierów, prostopadłym podaniem popisał się Wilshere, do piłki doszedł Walcott, oddał strzał, który wylądował na słupku. Nawet gdyby trafił do bramki, sędzia liniowy słusznie zasygnalizował pozycję spaloną.

Później było już tylko gorzej. I dla Arsenalu i dla widowiska. Obie drużyny zakleszczyły się w środkowej strefie boiska, niewiele było ładnej, składnej gry.

Na sześć minut przed końcem składna akcja drużyny z Niemiec powinna zakończyć się golem, jednak Huntelaar nie trafił w bramkę, a na dodatek był na spalonym.

Gospodarze, wyraźnie zadowoleni z osiągniętego wyniku, do końca już nie pozwolili gościom na choćby zalążek akcji. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Arsenal zagrał fatalne drugie 45 minut, piłkarze grali bez zaangażowania, bezbarwnie. Londyńczycy w słabym stylu stracili szansę na objęcie prowadzenia w grupie.

Liga Mistrzów autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28660 newsów: 308.11.2012, 22:37

Tak to o Gazdisie śpiewał Jahmimek w swoim protest-songu Zło i teraz wszystko jasne.

zidanefrance komentarzy: 24008.11.2012, 22:37

O Gourcuff wraca powoli do formy, a z Lacazetta będzie w przyszłości bardzo dobry zawodnik.

mallen komentarzy: 2123908.11.2012, 22:34

Gazidis to ZŁO!

AFC1208 komentarzy: 137008.11.2012, 22:31

Założeń strajku jest o wiele więcej. Ten artykuł z goal.com opisuje to tylko ogólnikowo.

pronik komentarzy: 517908.11.2012, 22:30

AFC1208
jeszcze szrot oddac za darmo zeby tygodniowki zwolnic i kosztem zakontraktowania tych 2 zawodnikow bedzie kwota wydana za nich

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:28

dennis93,

o tym samym trąbiłem, że zastępujemy poprzedników zawodnikami równymi bądź słabszymi.. dlatego mamy problem..

a co do strajku to tak jak mówiłem: strajkujący będą domagać się aby Aliszer został włączony do zarządu oraz aby bilety potaniały.

steveaoki komentarzy: 76608.11.2012, 22:28

Ładny mecz Athletic - Lyon :)

Qarol komentarzy: 1450208.11.2012, 22:26

Ale Lacazette bramę sieknął.

dennis93 komentarzy: 107208.11.2012, 22:26

Do Londynu trafiają głównie piłkarze, którzy wypełniają w drużynie miejsce, ale nie dają jej dodatkowej jakości.

No wlasnie..

AFC1208 komentarzy: 137008.11.2012, 22:22

pronik

Tu jest trochę o tym

goal.com/en-us/news/1956/europe/2012/11/05/3504845/arsenal-protest-group-to-march-against-complacent-board

steveaoki komentarzy: 76608.11.2012, 22:21

Bale jest świetny, ale na PL się nie nadaje - taki nuurek, że głowa boli;/ Idealny dla Farcy:)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:20

pronik,

ja to wiem, Ty to wiesz.. napewno możliwość gry w LM Bainsowi spodobałaby się.. reszte pieniędzy przeznaczyć na Isco.. takie 2 transfery napewno pomogłby na 2 półrocze...

steveaoki komentarzy: 76608.11.2012, 22:19

Ade by to wykorzystał, ale tylko w przypadku pozostania w Arsenalu...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:19

transfery.info/55095,czy-wenger-jeszcze-odmieni-arsenal

dzisiejszy dość ciekawy temat o naszym człowieku lubiącym młodzież :)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.11.2012, 22:18

No w sumie fajny taki styl kibicowania. Wiecznie zadowolony ^^

pronik komentarzy: 517908.11.2012, 22:17

Lyon prowadzil 2-0 juz jest 2-2

pronik komentarzy: 517908.11.2012, 22:16

Arsenalfcfan;
Wlasnie, problem to Wenger.Ma kase na styczen i bez problemu moglby wylozyc te 16-18mln ma za to doswiadczonego i nie podatnego na kontuzje zawodnika od ktorego Gibbs moglby sie duzo nauczyc

AFC1208 komentarzy: 137008.11.2012, 22:14

Ramsi

No to jest proste. Jak Arsenal przegra mecz w danej kolejce, to liczą na wygraną Realu, Barcy czy innego zespolu, zeby pozniej móc sie pochwalic kolegom. Znam kilku takich "fanów" ;D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:13

pronik,

nie mam, ktoś wrzucał tutaj ostatnio i wtedy po prostu to widziałem.

steveaoki komentarzy: 76608.11.2012, 22:12

Defoe ponownie, kury prowadzą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:12

pronik,

każdy tutaj zobaczyłby Bainesa u nas.. ale Wenger woli Santosa i Gibbsa, który co miesiąc ma kontuzje.. w tym jest problem.. Baines gra w sumie cały sezon, ograny, do tego świetny w offensywie i deffensywie.. no nic tylko brać za te 16-18mln funtów..

pronik komentarzy: 517908.11.2012, 22:11

masz ten artykul o strajku

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 208.11.2012, 22:10

Cazorla niech sobie lepiej odpocznie. Arshavin gogogogogogo.

----------------------Żiru------------------

Pierwsze miejsce w "11" (mam nadzieję) będzie miał Vitek. Ostatnio coś dobrze bronił przeciwko tej drużynie - youtube.com/watch?v=Wqu4H1nwgHg

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:09

mallen,

jedź do Anglii , bo w przeciągu miesiąca ma być strajk :)

z tego co wyczytałem, to strajk ma polegać na tym, że kibice będą domagać się, aby dano Aliszerowi, dostęp do finansów oraz ogólnie aby był członkiem zarządu. Ma to mieć na celu zmniejszenie cen biletów, ale jeśli Aliszer by wszedł to napewno wspomógłby klub finansowo podczas okienka.. więc licze na to, że Aliszer wejdzie do tego zarządu.. a najbardziej to chciałbym aby wykupił całe udziały od Kroenke.

Czajnik17

Oni sie nie przerzucają, tylko "kibicują" 5 klubom jednoczesnie, żeby mieć wymówkę jak kilka z nich przegra.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:04

a tak ogólnie co do LO, to naprawde za Gibbsa trzeba kogoś kupić.. ale pamiętajcie, że Wenger NIGDY nie kupuje zawodnika na jakąś pozycje, jeśli ma kontuzjowanego gracza, nawet gdyby to była roczna kontuzja to i tak nie kupiłby.. bo mu po prostu szkoda kasy..

nie ma co, ale licze, że ten strajk co chcą kibice zrobić by Usmanov do zarządu wszedł coś przyniesie..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.11.2012, 22:02

afcforever,

jak już masz wynik 4:0 po pierwszym meczu to raczej jedziesz na mecz by go po prostu rozegrać...

a w końcowej fazie kto dalej wyszedł?

mówisz, że jednak Milan ma kase? oni wydają 1/3 tego co my a są lepsi.. i tu mamy problem.. w postaci Wengera..

Milan z Milanem.. ? ty to naprawde niekumaty jesteś... Inter, Napoli, Juventus.. tak naprawde jeśli, z którymś z tych 3 zespołów w dwumeczu byśmy wygrali to bardzo bym się cieszył..

mallen komentarzy: 2123908.11.2012, 22:01