Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea

Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea 29.09.2012, 14:45, Marcin Stefaniak 2331 komentarzy

Po słabym spotkaniu na The Emirates Kanonierzy przegrali 1-2 z Chelsea. Podopieczni Wengera zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i nawet przez chwilę nie przypominali drużyny, która dobrze rozpoczęła ten sezonie angielskiej Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego spotkania

Wiele prostych błędów i niecelnych podań, to właśnie to przyczyniło się najbardziej do porażki Arsenalu.

Składy:

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole - Ramires, Obi Mikel - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Obie drużyny od samego początku nie porywały się na ataki, a przez pierwsze minuty większość akcji była prowadzona w środku pola.

W 12. minucie indywidualną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Abou Diaby, jednak jego uderzenie spokojnie wychwycił Petr Cech. 5 minut później Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain.

W 20. minucie wynik spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę otworzył Fernando Torres. Mimo wszelkich starań Laurenta Koscielnego Hiszpan był w stanie umieścić piłkę w siatce po strzale nogą. Vito Mannone nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Kanonierzy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę The Blues, jednak zaraz po trafieniu narazili się na groźną kontrę. Do bramki po raz drugi mógł trafić Torres, ale nie zdołał oddać strzału w sytuacji sam na sam z włoskim golkiperem.

W 28. minucie jeszcze raz dał o sobie znać hiszpański napastnik. 28-latek zdobył swojego drugiego gola, jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra się uspokoiła i po raz kolejny obie ekipy starały się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska, nie porywając się na wypady do przodu.

Wreszcie, w 42. minucie podopieczni Wengera przeprowadzili składną akcję zakończoną golem. Ze środka pola na skrzydło piłkę podał Mikel Arteta, tam znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który dośrodkował do Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mimo problemów z przyjęciem piłki wyrównał pewnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha

Rozochoceni zdobytym golem Kanonierzy chcieli pójść za ciosem. Większość akcji nadal była prowadzona prawą stroną boiska, ale mimo kilku groźnych dośrodkowań wynik nie uległ zmianie.

W 50. minucie prostopadłą piłkę do Lukasa Podolskiego zagrał Kieran Gibbs, po interwencji defensora Chelsea futbolówka trafiła pod nogi Cazorli, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału.

4 minuty później Kanonierzy stracili kolejną bramkę również po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę. Gol był jednak skutkiem fatalnych błędów Laurenta Koscielnego i Vito Mannone.

Pierwszą dogodną sytuację na wyrównanie miał Lukas Podolski, który oddał bardzo dobry strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Petr Cech.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zaraz ruszą do ataku w celu odrobienia strat. Tak się jednak nie stało, mecz momentami usypiał, a większość akcji, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców The Gunners, była prowadzona właśnie na połowie gospodarzy.

Kanonierzy starali się odgryzać pojedynczymi akcjami, jednak mieli straszne problemy ze sklejeniem kilku celnych podań. W 73. minucie strzał oddał wprowadzony wcześniej Giroud, piłka po rykoszecie leciała w światło bramki Chelsea, jednak Petr Cech końcówkami palców zdołał sparować ją na rzut rożny.

Dopiero 11 minut Arsenal po raz kolejny zagroził bramce The Blues. Po rzucie rożnym wykonywanym na wysokości pola karnego szansę na zrehabilitowanie się miał Laurent Koscielny, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry 1 punkt dla Kanonierów mógł uratować Giroud, który jednak po minięciu Petra Cecha nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
piti16 komentarzy: 209901.10.2012, 17:03

No co jest z wami myślałem że bardziej interesujecie się piłką ode mnie :D

piti16 komentarzy: 209901.10.2012, 17:01

morszczuk66

ON 20 lat chyba juz skończył więc raczej nie chociaż w Realu jest jakiś super młodziak chyba Jese Rodriguez czy jakoś tak

piti
polecam torresa z atletico, 17 lat ma, kup ake z chelsea tez ten sam wiek oraz polecam zielinskiego z udinese (znam go osobiscie bo z mojego miasta jest). On akurat 18 lat xd

triumphst666 komentarzy: 257401.10.2012, 16:49

piti16@
Frei z Fulham

piti16 komentarzy: 209901.10.2012, 16:47

aha dzięki

A tak zupełnie inny temat kogo polecicie mi kupic w fife13 z bardzo młodych zawodników maks.20 lat chce zrobić taki skład i oprócz graczy Arsenalu planuje Lucasa Moure oraz Adryana Tavaresa o Neymarze nawet nie chce słyszeć wasze propozycje?

steveaoki komentarzy: 76601.10.2012, 16:47

I tak i nie ---> Znów chcesz zgarnąć 100% ;ppp ????

olusia31071997 komentarzy: 14701.10.2012, 16:45

0:1 dla WBA

piti16 komentarzy: 209901.10.2012, 16:43

jaki wynik na u21 ? sory że głupio pytam

pronik komentarzy: 517901.10.2012, 16:43

panowie LM leci na n sport czy n premium,chce kupic n i nie wiem jaki pakiet.z gory dzieki

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.10.2012, 16:41

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?EventId=153154894&EditorialProduct=Sport

Macie parę fotek z meczu WBA vs Arsenal do
lat 21 :P Każde zdjęcie z Jackiem czy Frimpongiem ,ale nic dziwnego :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141401.10.2012, 16:33

sport.interia.pl/pilka-nozna/news-podolski-nazwany-leniem-przez-bylego-trenera-reprezentacji-n,nId,639171

wmaciek1 komentarzy: 401.10.2012, 16:28

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 16:25

"So a good hour-long workout for Jack Wilshere, who did well without being quite at his best understandably (63) 0-1 "

"Arsenal change: Kristoffer Olsson comes on to replace Jack Wilshere, who gets a good reception from the home fans (62) 0-1 "

twitter.com/ArsenalLive

Nie łatwiej tak? Każdy sobie może poczytać...

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 16:13

@Shinev

Co chwile o nim wspominają, więc chyba nie jest źle ;)

triumphst666 komentarzy: 257401.10.2012, 16:13

mallen@
Oby mniej takich cytatów jak ten ostatni. Jego początek przyprawia o zawał:P.

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 16:12

"Wilshere runs at the West Brom defence again, but his through ball for Yennaris has too much on it and the West Brom keeper collects (51)0-1 "

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.10.2012, 16:12

Jednak pokazuje klasę, przeczytałem twitty i co drugi wpis o nim ;]

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.10.2012, 16:10

Czyli co, Jack klasy nie pokazuje ale przynajmniej wszystko w porządku z jego zdrowiem?

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 16:09

*straszą

Ale strzaszą :/

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 16:08

"Jack Wilshere goes down, and the physio is on. But relax, he is straight back to his feet and back into the fray (49) 0-1 "

triumphst666 komentarzy: 257401.10.2012, 16:06

Sandruus_afc@
mima

Sandruus_afc komentarzy: 76801.10.2012, 16:01

jest jakas radiowka?

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 15:50

"Half time: West Brom 1-0 Arsenal - Jack Wilshere has been lively and showing no ill effects from his injury problems at all encouragingly "

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 15:47

"Big chance for West Brom to double their lead as Frimpong's stray pass finds El Ghanassy on edge of the box, but his shot is blocked(43) 0-1 "

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 15:43

"Goal for West Brom - El Ghanassy is played in behind the Arsenal backline, and keeps his cool to slot past Martinez (40) 0-1 "

Kanonier25 komentarzy: 175801.10.2012, 15:42

Bramka dla West Bromu ..

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 15:41

"It's been a composed display from Jack Wilshere so far. He's been neat and tidy, and played some lovely passes off that left foot (38) 0-0 "

mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 15:38