Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea

Bezbarwni Kanonierzy przegrywają u siebie 1-2 z Chelsea 29.09.2012, 14:45, Marcin Stefaniak 2331 komentarzy

Po słabym spotkaniu na The Emirates Kanonierzy przegrali 1-2 z Chelsea. Podopieczni Wengera zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i nawet przez chwilę nie przypominali drużyny, która dobrze rozpoczęła ten sezonie angielskiej Premier League.

Zobacz obszerny skrót tego spotkania

Wiele prostych błędów i niecelnych podań, to właśnie to przyczyniło się najbardziej do porażki Arsenalu.

Składy:

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole - Ramires, Obi Mikel - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Obie drużyny od samego początku nie porywały się na ataki, a przez pierwsze minuty większość akcji była prowadzona w środku pola.

W 12. minucie indywidualną akcję zakończoną strzałem przeprowadził Abou Diaby, jednak jego uderzenie spokojnie wychwycił Petr Cech. 5 minut później Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain.

W 20. minucie wynik spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę otworzył Fernando Torres. Mimo wszelkich starań Laurenta Koscielnego Hiszpan był w stanie umieścić piłkę w siatce po strzale nogą. Vito Mannone nie miał najmniejszych szans na interwencję.

Kanonierzy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę The Blues, jednak zaraz po trafieniu narazili się na groźną kontrę. Do bramki po raz drugi mógł trafić Torres, ale nie zdołał oddać strzału w sytuacji sam na sam z włoskim golkiperem.

W 28. minucie jeszcze raz dał o sobie znać hiszpański napastnik. 28-latek zdobył swojego drugiego gola, jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra się uspokoiła i po raz kolejny obie ekipy starały się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska, nie porywając się na wypady do przodu.

Wreszcie, w 42. minucie podopieczni Wengera przeprowadzili składną akcję zakończoną golem. Ze środka pola na skrzydło piłkę podał Mikel Arteta, tam znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który dośrodkował do Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mimo problemów z przyjęciem piłki wyrównał pewnym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha

Rozochoceni zdobytym golem Kanonierzy chcieli pójść za ciosem. Większość akcji nadal była prowadzona prawą stroną boiska, ale mimo kilku groźnych dośrodkowań wynik nie uległ zmianie.

W 50. minucie prostopadłą piłkę do Lukasa Podolskiego zagrał Kieran Gibbs, po interwencji defensora Chelsea futbolówka trafiła pod nogi Cazorli, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału.

4 minuty później Kanonierzy stracili kolejną bramkę również po rzucie wolnym wykonywanym przez Matę. Gol był jednak skutkiem fatalnych błędów Laurenta Koscielnego i Vito Mannone.

Pierwszą dogodną sytuację na wyrównanie miał Lukas Podolski, który oddał bardzo dobry strzał głową, ale świetną interwencją popisał się Petr Cech.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zaraz ruszą do ataku w celu odrobienia strat. Tak się jednak nie stało, mecz momentami usypiał, a większość akcji, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców The Gunners, była prowadzona właśnie na połowie gospodarzy.

Kanonierzy starali się odgryzać pojedynczymi akcjami, jednak mieli straszne problemy ze sklejeniem kilku celnych podań. W 73. minucie strzał oddał wprowadzony wcześniej Giroud, piłka po rykoszecie leciała w światło bramki Chelsea, jednak Petr Cech końcówkami palców zdołał sparować ją na rzut rożny.

Dopiero 11 minut Arsenal po raz kolejny zagroził bramce The Blues. Po rzucie rożnym wykonywanym na wysokości pola karnego szansę na zrehabilitowanie się miał Laurent Koscielny, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Jeszcze w doliczonym czasie gry 1 punkt dla Kanonierów mógł uratować Giroud, który jednak po minięciu Petra Cecha nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123901.10.2012, 08:50

Siemka,

oglądał ktoś mecz Totków z MU?
Mój kumpel fan MU powiedział, że w drugiej połowie Totki miały posiadanie piłki 80%?!

hei007 komentarzy: 352801.10.2012, 08:46

Powiem wam, że nocka potrafi zmęczyć.

Kaczaza komentarzy: 722401.10.2012, 08:28

szkoda straszna..giroud na 2-2 i byloby super a tak klops

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.10.2012, 08:06

o tak kolejka z rana do lekarza jak smietana...

cwalin komentarzy: 236630.09.2012, 23:15

Tabela na naszej stronie jest bledna ,kuraki maja 11 pkt.i sa niestety przed nami.

Yakub97 komentarzy: 574630.09.2012, 22:52

Krol T.Henry powrocil po karze za czerowona kartke i znow popisal sie 3 asystami i cudowna bramka wygrywajac 4-1
Moze znow by z Kanonierami w zimie potrenowal i nauczyl wykanczac sytuacje Girouda i Gervinho jak wczesniej nauczyl RvP

TakKrzysiu komentarzy: 893830.09.2012, 22:50

Vito*

Na środe skłąd widze taki:
Merceses
Jenki,Verma,Kosa(poprzednio to dla mnie zwykły pech bo to jeden z najlepszych obrońców),Gibbs
Arteta,Coq
Arshavin
Cazorla,Giroud,Grevazy/AOC(na lewej jakos mam lepsze wspomnienia co do jego występów).

TakKrzysiu komentarzy: 893830.09.2012, 22:46

Wilshere misi wrócic i załatać dziure po Diabym bo Ramsey jeszcze nie załatał tej w głowie po kontuzji

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7230.09.2012, 22:35

Jack przydałby się teraz. Bo bez Diaby'ego środek już nie będzie wyglądał tak dobrze.

pronik komentarzy: 517930.09.2012, 22:33

real 5-1 cr7 hat-trik

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.09.2012, 22:33

Jutro mecz WBA vs Arsenal do lat 21 .
Jack ma zagrać około 60 minut .
Mecz będzie o 15 czasu polskiego .
8 października będzie mecz też do lat 21 ,ale z Reading i wtedy będzie kolejna okazja do gry dla Wilshere'a oraz Frimponga .

Kociek komentarzy: 116130.09.2012, 22:21

Dokładnie, Arsha to jest rozwiązanie. Zawsze w niego wierzyłem...

bialysul komentarzy: 369930.09.2012, 22:18

mitmichael

dla mnie to wygladalo jak celowa zagrywka, moze wynik sprzedany? a moze Mandanda obstawil u buka ze wpusci bramke ;)

gunners007 komentarzy: 954330.09.2012, 22:16

Z Olympiakosem koniecznie chciałbym zobaczyć Arshavina od pierwszych minut.

bialysul komentarzy: 369930.09.2012, 22:15

bozinov

no juz Barca nauczyla Fabregasa teatru...

jakikolwiek kontakt, i odrazu lapanie sie za twarz, sedziowie powinni wkoncu przestac sie na to nabierac.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7230.09.2012, 22:11

Kociek
No tak, ale kto na jego miejsce? Wenger strzelił focha na Walcotta, Gerva wolałbym póki co przez jakiś czas nie oglądać. Zostaje jeszcze Rusek, któremu dałbym szansę.

Kociek komentarzy: 116130.09.2012, 22:05

Czajnik17, jest okej, chcoiaz OX nie prezentuje sie dobrze w tym sezonie...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 230.09.2012, 22:05

No, a innej teraz nie można bo instalacja się przez Origin odbywa :)

OX---Giroud---Poldi

Giroud stwarza sobie sytuacje, brakuje tylko wykończenia. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 230.09.2012, 21:54

Z tego co wiem to FIFA w cyfrowej wersji na Originie bez płyty chodzi :)

Michal123 komentarzy: 154130.09.2012, 21:51

bozinov-Dla mnie to jest faul.

bozinov komentarzy: 28030.09.2012, 21:45

kwejk.pl/obrazek/1438763 and the Oscar goes to...
Cesc Fabregas!! Ojojoj, ile on się nauczył w tej barcelonie

Zielony komentarzy: 1430.09.2012, 21:43

Panowie, ma ktoś cracka do Fify 13? Bo mi napęd przed chwilą pierdziulnał...

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 630.09.2012, 21:32

Xdkarol -> Ja gram ligą włoską systemem 4-4-1-1 z Pazzinim na szpicy ataku, który z głowy strzeli wszystko :). Polecam tą taktykę. Można grać bardzo fajnie tiki-taka :D

vinio komentarzy: 254730.09.2012, 21:25

jestem ciekawe co BVB zagra przeciwko City wiadomo za kim jestem

vinio komentarzy: 254730.09.2012, 21:21

Cech to wybronił im mecz remis zasłużony by był z którego pewnie i tak byśmy się nie cieszyli dla mnie na SB ich walniemy dalej uważam, że lecimy na mistrza

TakKrzysiu komentarzy: 893830.09.2012, 21:09

Mandanda nie był w formie bo nie zjadł bananda przed meczem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.09.2012, 21:08

afcforever

W tym obrazku jest błąd. Symulowanie to inaczej "nurkowanie", a to nie jest basen do nurkowania, tylko do pływania.

A co do Mandandy - okazuje się, że te rękawice bramkarskie wcale takie pewne nie są. Zdarzyło się już tak kiedyś, że bramkarz chcąc wyrzucić piłkę, rzucił ją sobie za plecy i trafił do własnej bramki. Było tak chyba kiedyś w PL, ale znalazłem jedynie filmik z Azji:

youtube.com/watch?v=WxrjlveATXI

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 630.09.2012, 21:03

Mandanda to ogólnie dobry bramkarz, ale zdarzają mu się babole takie jak ten z filmiku, chyba brakuje mu pewności siebie albo koncentracji coś jak u Fabiana

Zaxori komentarzy: 35230.09.2012, 21:03

Noo ładnie to rozegrał :D Tak z zaskoczenia bo nikt sie tego nie spodziewał. ;p

Xdkarol komentarzy: 98830.09.2012, 21:02

Jakie polecacie ustawienie w fifa 13 w ultimate team?

Wszystkie mecze na N Sport :)
Nie będę się musiał męczyć z transmisją w internecie na szczęście ,ale niestety mecz będzie na N Sport ,a tam okropni są "eksperci" .

Kociek komentarzy: 116130.09.2012, 20:48

Kamil_malin, fajnie sie czyta Twoja analize, powienes czesciej to robic ;)

veron komentarzy: 459230.09.2012, 20:44

sulia.com/channel/arsenal-fc/f/f0a147a1-04cb-4603-a9f2-cbb90ff289a1/?source=twitter

AFCAMDENa przemyślenia po meczu, lubię czytać jego spostrzeżenia, często są bardzo trafne