Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 20:42

No bo w Barcelonie nie ma już tak mocnego środka jak kiedyś. Ofensywne trio robi odwala całą robotę. Ciekawi mnie co by było gdyby nagle Neymar i Messi złapali kontuzje. Lech by powojował z nimi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2015, 20:39

Wchodzi kuzyn Lukaku!!

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:39

@MaciekGoooner

Rakitić, Iniesta, Busquets - pokaż mi wśród tych zawodników koksa. Jest jeden świetny Busquets, który zalicza czasem solidne obniżki formu. Dwóch pozostałych da się spokojnie zastąpić.

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:37

@IAWT123

Może Realu nie (choć Coquelin > Casemiro), bo tam mają Kroosa i Modricia, ale Cazorla z miejsca stałby się trzonem pomocy Barcelony, a i taki Ramsey spokojnie mógłby wygryźć Rakiticia.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2015, 20:36

Simao12
Lepsza różnica bramek we wszystkich meczach grupowych.

lajcik_84 komentarzy: 31705.11.2015, 20:36

Bayern to powoli zaczyna przypominac Barcelonę za najlpeszych lat, jeszcze jakby formę ustabilizowali to już mega, ale myślę że jakby nasi wszyscy zawodnic byli zdrowi moglibyśmy osiągnąć taki sam poziom ( + jakis napastnik chociaż z TOP 10 )

new_star komentarzy: 6852 newsów: 905.11.2015, 20:36

Kolejna motywacja przed derbami.

meczyki.pl/obrazki,34152

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 20:36

thide
No to dokładasz z własnej woli i nie masz co marudzić. Jak nie chcesz żeby dostali coś od ciebie to nie kupujesz, proste. Możesz sobie sam zrobić na drutach szalik, wydziergać koszulke czy ulepić kubek z gliny.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2015, 20:35

ja też uważam, że Ramsey mógłby grać.
W Barcelonie B i Realu Castilli

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 20:34

A ja uważam, że taki Ramsey czy Cazorla z powodzeniem by grali w Realu czy Barcelonie. Nasza środkowa pomoc >= środkowa pomoc Realu/Barcy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2015, 20:33

@IAWT, a pieniądze kibiców to czyje są? można powiedzieć, że jeśli kupiłeś koszulkę, byłeś na stadion tourze, na meczu albo kupiłeś tampon z logiem Arsenalu na stronie lub w armoury to dołożyłeś do tego cegiełkę

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:32

porządnego ofc.
Kali przepraszać za gwałt na ortografii.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2015, 20:32

Simao12
A widzisz. Mój błąd. Nie linczuj mnie.

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:31

@adrian12543

Tak, Bayern odstaje zdecydowanie, Barcelona i Real na ten moment mniej, ale i tak są z przodu.

Katalończykom wystarczyło odebrać Messiego i trochę tej magii zniknęło, a sam zespół się męczy. Gdyby nie świetny atak, to mamy do czynienia z drużyną na poziomie Sevilli od pomocy w dół, nie ma tam żadnego wybitnego pomocnika (jest jeden bardzo dobry Busquets, przeciętny już Iniesta i do bólu solidny Rakitić) oraz obrońcy (Pique się traci, a to powoduje, że na najlepszego wyrasta tam... Verma mimo przesiadywania w gabinetach).

A Real? Coś gaśnie. Ostatnio Kroos i Modrić nie potrafili dać rady Rabiotowi i Matuidiemu. Kto oglądał, ten wie, że Real wygrał mecz, który przegrałby w 9/10 przypadków.

Nie mniej jednak - te dwa zespoły jednak dalej są na poziomie wyższym niż Arsenal. Ale! Uważam, że jeszcze poza PSG, które wyrasta na pożądnego kandydata na finał LM - można z KAŻDYM spokojnie konkurować, jeśli pierwszy skład Arsenalu nie rozpadnie się w jakiś idiotyczny sposób (czyt. kontuzje).

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 20:31

Doktor
Ale co nas obchodzą pieniądze? Za twoje płynie do niego kasa? Nie wydaje mi się. Tyle piłkarze teraz zarabiają, a ile im da klub to nie nasza sprawa. Lewy zarobił z tego co ostatnio usłyszałem 107 mln w 2014 roku. Dużo? Mało? Co mnie to obchodzi? Dopóki mi się krzywda nie dzieje z tego powodu, to niech nawet ćwierć księżyca dostanie.

Przestańcie pisać o pieniądzach, bo jedni twierdzą, że Arsenal musi oszczędzać, skracać pensje, wywalać niepotrzebnych zawodników, grać w LE tylko żeby grosza nałapać, a inny mówią, że możemy kupić każdego zawodnika oprócz Bale'a(?) i Messiego(?).

Zluzujcie gacie z tymi pensjami, bo nie za wasze pieniądze piłkarze żyją w luksusie.

Simao12 komentarzy: 775205.11.2015, 20:31

2 wyniki 3:2 i jesteśmy gorsi w dwumeczu? Co ćpasz

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2015, 20:30

Brugge się broni :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2015, 20:28

nie to, że coś, ale panie doktorze, liczba mnoga kontuzji to kontuzje. kontuzję to jeżeli odnosisz się np. do kontuzji Koscielnego, czyli np. złapał kontuzję, a E przy: Koscielny łapie kontuzje.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 20:26

Mikel Arteta prowadzi sejsę treningowa dla młodzieży U16 Walii

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:26

Poza tym - nawet jeśli Jackowi czy Theo w końcu przestaną dokuczać kontuzję (a nie łudźmy się, nie przestaną, więc mówimy o sytuacji absurdalnie hipotetycznej) - nie osiągną oni swojego pełnego poziomu, gdyż przerwy od piłki źle wpływają na zawodników. Takiemu Falcao wystarczyło 1,5 roku z najbardziej zajebistego napastnika stać się pośmiewiskiem ligi. A co dopiero ma powiedzieć taki Wilshere? Przecież on nie osiągnie przez to nawet ćwiartki swojego talentu. Zmarnowany gracz i pieniądze, bo 100 tys. tygodniówki (ale taki lojalny... wg true kibiców) piechotą nie chodzi.

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:22

Prawda, Wengerowi chyba udało się w końcu zbudować kolektyw, ale niestety problemem są Ci co zawsze. Tu nawet nie chodzi o kontuzję, bo Giroud, Cazorla czy Sanchez nie wylatują praktycznie nigdy. To samo tyczy się Cecha, Monreala czy Coquelina.

A kto wypada? Wilshere, Ramsey, Walcott, Ox - taki standard, Jacka nie ma ponad połowę sezonu zawsze, Theo spędził połowę kariery w szpitalu, Ox kaleczy na boisku i co chwila łapie jakieś urazy oraz Ramsey... który jako jedyny spełnia oczekiwania i byłby prawdopodobnie bardzo mocnym punktem zespołu, lecz gdy zaczyna łapać formę, to przydarzają mu się "trzy tygodnie" - tak mniej więcej trzy razy do roku. Niby da się znieść, ale nie pomaga złapać stabilności. Wenger dał dupy z tym brytyjskim trzonem zespołu i tu powinny zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje - także z uwagi na przeciętnych zawodników jakimi są Gibbs czy Welbeck. Poza tym - ludzie krzyczą: kup! A Wenger na to: mam Wilshere'a czy Walcotta. A to jest gówno prawda. Nie masz i nie będziesz miał. W Jacka to tylko wierzą niepoprawni optymiści i banda zauroczonych fanbojów, bo to "true" Kanonier i przyszły kapitan. Szkoda że ani na boisku (lub w gabinetach, na jedno wychodzi), ani poza nim nie daje odpowiedniego przykładu.

Więc? Szacunek dla Wengera za zbudowanie zespołu po wielu latach. Nagana za notoryczą wiarę w Anglików, którzy grają słabo lub siedzą w gabinetach co sezon - czyli za brak wniosków, transfery są potrzebne na gwałt, gdyż stawianie takiego Wilshere'a za pełnoprawdnego gracza pierwszego zespołu to absurd. Jego przecież nigdy w nim nie ma.

Simao12 komentarzy: 775205.11.2015, 20:22

Co będzie przy wyniku 3:2 w Pireusie? Bilans ?

Barney komentarzy: 2090805.11.2015, 20:16

hahah nawet nie wiedzialem, dziwilem sie bo w Marsylii go nie widać mówię pewnie ma kontuzje. heheh duzo juz gral tam spotkań?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2015, 20:14

Barney
No jasne ze on :D

Doktor komentarzy: 770605.11.2015, 20:13

Nie no, nie uważałbym Anglii za aż tak słabą. "Mocni" Hiszpanie w tej kolejce zanotowali wpiernicz u siebie od City, remis w Kazachstanie oraz w Belgii. "Mocny" Wolfsburg dostał od PSV, wyrównało się to wszystko.

Barney komentarzy: 2090805.11.2015, 20:12

Hej w brugge to nasz Diaby asystował??

arsenallord komentarzy: 29702 newsów: 11705.11.2015, 20:11

adrian---> Ok, ale tylko o avka? Proponuję, że wygrany wybiera przegranemu. Czas noszenia - tydzień.
Słaby zakład, poważniejszym mam z Dancerem :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2015, 20:10

navy
Liga angielska nie jest najlepsza już od bardzo, bardzo dawna.

KArooo23 komentarzy: 190305.11.2015, 20:10

No i wcisneli, Liverpool 1

KArooo23 komentarzy: 190305.11.2015, 20:07

Ogląda ktoś Live? Wcisna bramke?

Z tego roku polecam Mr Robot, bardzo dobry serial

wojtek1256 komentarzy: 298605.11.2015, 20:04

Nie tak dawno ktoś tu pisał o jakimś nowym serialu i mówil, że dawno go tak pierwszy odcinek nie zainteresował, wiecie o czym mowie?

arsenallord komentarzy: 29702 newsów: 11705.11.2015, 20:02

adrian---> Oczywiście, że mamy lepszy zespół niż Olympiakos. Ale to boisko wszystko weryfikuje, a nie papier (pierwszy mecz). My pod ścianą gramy dobrze, ale nie wystarczająco.
A o tych kontuzjach to się nie wypowiadam, bo pewnie ktoś wróci, ale wątpię, żeby nikt nie wypadł.

wojtek---> The Killing

wojtek1256 komentarzy: 298605.11.2015, 19:58

Skończyłem ostatnio oglądać Breaking Bad. Bardzo mi się spodobał. Ogolnie to był mój pierwszy serial, nie jestem jakiś maniakiem i wczesniej nie oglądałem. Jednak ten mnie zachęcił i chciałbym zacząc jakiś inny ciekawy, niekoniecznie o podobnej tematyce, chociaz tez niekomediowy na pewno. Moja prośba do Was jest taka: czy moglibyście podać mi jakiś dobry tytuł serialu, który Wam najbardziej przypadł do gustu? I nie wymieniajcie po 10 w kometarzach, bo tak to moge w necie poszukać :D Z góry dzięki

AaronLieber27 komentarzy: 612705.11.2015, 19:56

Jedza w kolejny meczu nie gra. Po kontuzji stracil miejsce, a widze ze konkurentow w walce o sklad wybitnych nie ma.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2015, 19:56

mar12301
Dostaną jeszcze pewnie gola lub dwa.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2015, 19:56

mar12301
Ale do tej pory ponieśli najniższą porażkę z Napoli, więc aż tak źle nie jest.

mar12301 komentarzy: 2311705.11.2015, 19:50

lays

Bardzo prawdopodobny scenariusz jest taki, że Arsenal wygra w Pireusie, ale tylko jednym golem. To byłoby w naszym stylu :D

mar12301 komentarzy: 2311705.11.2015, 19:48

Legia i tak nie ma szans z Napoli (choć Włosi już mają 1. miejsce pewne, więc zagrają pewnie na luzie), więc niech sobie dadzą spokój, bo aż żal patrzeć na tę ich kopanie się po czole.

Barney komentarzy: 2090805.11.2015, 19:46

Arsenallord nasi też będą gryźć trawę uwiesz mi, a są oni klasę lepsi od greków. Wygramy z nimi raz jak przegraliśmy z Olympiakosem to był ostatni mecz fazy grupowej i gralismy rezerwa. Nie pamietam tylko , która to byla edycja w LM.

lays komentarzy: 3987105.11.2015, 19:46

Ja nadal podtrzymuję. Jestem pewien, że Arsenal wyjdzie z grupy i ogra Olympiakos 2 bramkami.

arsenallord komentarzy: 29702 newsów: 11705.11.2015, 19:42

adrian---> Nie twierdzę, że się ich boimy. Będzie ciężko uważam. Jeżeli wygramy z Zagrzebiem, to w meczu o wszystko taki Olympiakos będzie gryzł trawę. Mają przewagę psychologiczną, potrafią z nami wygrać. A jeżeli kontuzje dalej będą się tak "rozwijać" to zagramy tam Bielikami albo innym Kamarami.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.11.2015, 19:38

I Legia w plecy.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 19:37

adrian12543
Diaby nie grał, Jack gra ale mało.

arsenallord
Nie zawsze, a jak są to i ze sporym opóźnieniem czasami.

arsenallord komentarzy: 29702 newsów: 11705.11.2015, 19:35

IAWT---> Czemu wypisujesz farmazony? Przecież są dodawane zawsze wypowiedzi Wengera.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267205.11.2015, 19:32

Henryk14
Są wrzucane tylko po wygranych meczach bo redakcja idzie pić po przegranych. Stąd również te nieuzasadnione ostrzeżenia i bany.

thegunnersfan4ever komentarzy: 11405.11.2015, 19:31

A na końcu będzie, że nic nie będzie. Ani mistrza, ani awansu z grupy LM, ani pucharów krajowych ;)