Bitwa o Londyn: Chelsea vs Arsenal

Bitwa o Londyn: Chelsea vs Arsenal 21.01.2020, 10:36, Patryk Bielski 1033 komentarzy

Premier League znów przyspiesza. Już dziś o godzinie 21:15 Kanonierów czeka kolejny ważny sprawdzian. Podopieczni Mikela Artety pojadą na Stamford Bridge, by w derbowym pojedynku zmierzyć się z zespołem Chelsea. Pod wodzą nowego szkoleniowca Arsenal wciąż nie potrafi odnaleźć odpowiedniego rytmu i mimo nieco lepszej gry, nadal pewnie zmierza po wyrównanie rekordu remisów w ligowym sezonie. Wielu kibiców pogodziło się już ze stratą szansy na zajęcie miejsca w czołowej czwórce, jednak w przypadku porażki w dzisiejszym meczu, różnica dzieląca Kanonierów i The Blues wynosiłaby już 13 punktów.

Pewne zwycięstwo z Manchesterem United na The Emirates oraz wyeliminowanie Leeds United w Pucharze Anglii na nowo rozbudziły nadzieje w sercach fanów The Gunners. Po nich przyszły jednak dwa remisy - kolejno z Crystal Palace oraz Sheffield United. O ile wspomniane drużyny dość dobrze radzą sobie w obecnym sezonie Premier League, to od klubu pokroju Arsenalu wymaga się, by takie spotkania po prostu wygrywał.

Nasi dzisiejsi rywale zajmują obecnie upragnioną czwartą lokatę w tabeli ligowej. Podopieczni Franka Lamparda mają pięć punktów przewagi nad Czerwonymi Diabłami. Choć The Blues potrafią grać porywający futbol, to często zdarza im się zaliczyć wpadkę, jak choćby w ostatnim starciu z Newcastle, w którym w samej końcówce przegrali na St James’ Park 0-1. W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach drużyna ze Stamnford Bridge zdobyła siedem punktów, co z pewnością nie robi na nikim wrażenia.

Kanonierzy w tym meczu będą musieli sobie radzić bez swojej gwiazdy - Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który pauzuje za czerwoną kartkę. Lista nieobecnych jest jednak dłuższa. Z powodu kontuzji wykluczeni z gry są Calum Chambers, Kieran Tierney, Sead Kolasinac i Reiss Nelson. Możliwe, że na boisku zobaczymy jednak Sokratisa, który w ostatnim czasie zmagał się z przeziębieniem.

Po przeciwnej stronie barykady Frank Lampard nie ma aż tylu powodów do zmartwień. W szeregach gospodarzy na pewno zabraknie kontuzjowanych Loftusa-Cheeka oraz Christiana Pulisica. Niepewny występu jest też Reece James.

W ostatnim meczu obu drużyn na The Emirates górą okazała się Chelsea, która rzutem na taśmę zdobyła dwie bramki i wydarła Kanonierom cenne trzy punkty. W tamtym spotkaniu widzieliśmy dwa oblicza Arsenalu. W pierwszej części podopieczni Artety zdominowali rywala i szybko wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie oddali pole gry i stracili dwa gole, co ostatecznie doprowadziło do porażki. Jaki Arsenal ujrzymy dziś na Stamford Bridge? To wciąż spora zagadka, której rozwiązanie poznamy około godziny 23.

Sędzia: Attwell S. (Anglia)
Stadion: Stamford Bridge (Londyn)
Czas: 21:15; 21.01.2020
Transmisja: CANAL+ Sport (Pol)

Typ Kanonierzy.com: 1-1 - Kurs 3.80 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com

Chelsea FCZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759121.01.2020, 21:10

COYG, jazda ze Smerfami, po 3 punkty :D

kkam195 komentarzy: 138021.01.2020, 21:10

@Maxwolgd napisał: "jak widzę Mustafiego to chyba tylko cud jest w stanie nas uratować."
Proszę się nie wyżywać na naszym obrońcy

Gofer999 komentarzy: 1471221.01.2020, 21:09

@Janusz_Kanonier: Wiaderka nie masz?

Jacek1s komentarzy: 764621.01.2020, 21:09

@fabregas1987: A ja myślę, że Chelsea siądzie na nas, że nic nie zrobimy przez pierwszą połowę, a w drugiej zagramy w stylu Artety

Janusz_Kanonier komentarzy: 29421.01.2020, 21:08

@Gofer999 właśnie widziałem takie coś na AlliExpress. Taki fotel jakby przed kompa z dziurą na dupę. Po prostu walisz pod siebie do wora.

helzing komentarzy: 327321.01.2020, 21:07

ze 2 m przed bramką był

Maxwolgd komentarzy: 58821.01.2020, 21:07

Wierzyłbym w remis, albo fartowne zwycięstwo, ale jak widzę Mustafiego to chyba tylko cud jest w stanie nas uratować.

fabregas1987 komentarzy: 2582221.01.2020, 21:07

Chelsea mocny skład cholera. Obawiam się ze będzie klasycznie za Artety, do 35 minuty dobra gra, dominacja i może nawet prowadzenie, a później zejdziemy do poziomu Championship.

przeciez to powinien być powtórzony lol

helzing komentarzy: 327321.01.2020, 21:06

a jakoś w sobotę za identyczne karnego nie było... to w końcu to jest faul czy nie???!!

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5021.01.2020, 21:06

Tu powinien wisieć przypięty komentarz z linkami do meczu, bo co chwile ktoś się pyta o link bo mu ciężko poszukać.

mitmichael komentarzy: 4924321.01.2020, 21:06

Co ten Henderson wyprawia w bramce dzisiaj, karny obroniony ale powinien byc powtorzony, sedzia sprzyja xD

Jacek1s komentarzy: 764621.01.2020, 21:05

@Damaks: Emerson = Saka, tak coś czuję, że przez niego możecie stracić bramkę, bo z tego co mi się wydaje to on ma tam u was ciężko ostatnio (chyba nawet miał mieć transfer, ale głowy nie dam), ale za to pomoc i atak macie mocniejszy (przynajmniej na papierze).

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19221.01.2020, 21:05

Kurczę coś na dawno nie łączyli z Turanem i Gourcuffem...

Gofer999 komentarzy: 1471221.01.2020, 21:04

@Janusz_Kanonier: Najlepiej wal w gacie tak jak siedzisz...

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2020, 21:04

Dobra jedziemy.

COYG!

patryksz komentarzy: 365021.01.2020, 21:04

@arsenal159: wiem, wiem, ale po cichu liczę, że w końcu zwolni miejsce komuś co lubi grać w piłkę

Gofer999 komentarzy: 1471221.01.2020, 21:03

@patryksz: Fajnie by bylo. Tylko teraz za niego moze z 5mln bysmy dostali. xD

Naburator komentarzy: 278421.01.2020, 21:03

@schnor25: U Mustafiego jest taki problem, że gra solidnie i nagle po 30 minutach wyłączy mu się mózg, po chwili znowu wraca do solidnego grania. Niestety często te jego przerwy w dostawach prądu kosztują nas bramki

bzyku1997 komentarzy: 3421.01.2020, 21:03

Poratuje ktoś linkiem ?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282121.01.2020, 21:03

@Jacek1s: Sorry, źle przeczytałem pytanie :D
Obstawiam remis 1:1

simson16 komentarzy: 461421.01.2020, 21:03

jestem Pewien ze dzis wygramy!!!Arteta Teams Winners!!!!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2020, 21:03

@patryksz: nie no, złapie kontuzje w 30 minucie i nie zagra pewnie do końca sezonu. Co ty Bellerina nie znasz.. on nie je mięsa..

Janusz_Kanonier komentarzy: 29421.01.2020, 21:03

Panowie co lepiej przegapić początek I połowy czy początek II połowy. Strasznie mnie ciśnie na kibel i nie wiem czy teraz czy w przerwie.

patryksz komentarzy: 365021.01.2020, 21:02

@arsenal159: w końcu odchodzi?

schnor25 komentarzy: 1854621.01.2020, 21:01

Mustafi często rozgrywa dobre spotkania, szkoda tylko, że nie do końcowego gwizdka.

Naburator komentarzy: 278421.01.2020, 20:58

Gdzieś czytałem, że Arteta bardzo mocno wierzy w Bellerina i może chcieć go przesuwać do środka pola...

mitmichael komentarzy: 4924321.01.2020, 20:58

Mustafi dobry mecz
Mustafi zły mecz

wybierz jedno xD

silvano95 komentarzy: 984021.01.2020, 20:58

Lacazette has had about a dozen shots in the warm-up, at the moment he can hardly hit a barn door.

Benge

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2020, 20:58

@DyktatorArsene: i właśnie dlatego ty możesz jedynie ten mecz oglądać sobie przed TV i głupio gadać, a Arteta ustala skład i taktyke ;)

Paul77 komentarzy: 989821.01.2020, 20:57

Jeśli Mustafi zagra dziś dobry mecz, to Arteta chyba jest cudotwórcą

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2020, 20:57

ostatni mecz Bellerina w sezonie pewnie XDD

Jacek1s komentarzy: 764621.01.2020, 20:57

@Damaks: Jak kumpel smerfik ocenia szanse Chelsea w meczu z nami?

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2421.01.2020, 20:57

Gotowi rozprawic sie z tymi mięczakami?

DyktatorArsene komentarzy: 220421.01.2020, 20:56

@arsenal159:
Po prostu grac bez 10?

zdyp komentarzy: 457321.01.2020, 20:56

szabelki pieknie sie bronia to jest OBRONA a nie te nasze MUSTAFOpodobne produkty...

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 321.01.2020, 20:55

Gdyby Arteta postawił dziś na diament i dał AMN na asekurację z prawej, Toriere z Lewej Xakhe do głębi , Ozila w rozgrywaniu i dwóch Pepe i Martina w ataku. Dla mnie takie coś myślę mogłoby być optymalne. Z KFC jakiś czas temu się sprawdziło.

Naburator komentarzy: 278421.01.2020, 20:55

Otamendi wlasnie strzelil z przewrotki prawie gola Xd

Tevez komentarzy: 408721.01.2020, 20:54

My kibice możemy wierzyć zwycięstwo ale Stamford Bridge to jest taki obiekt gdzie nasi piłkarze zawsze wychodzą z nadmiernym szacunkiem do rywala (czyt. pełnymi portkami)

Elastico07 komentarzy: 1256621.01.2020, 20:54

@Maciekkk10 napisał: "Tyle, że ja nic nie napisałem przed poprzednim komentarzem, więc nie do końca rozumiem? :D"