Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal

Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal 22.03.2014, 14:40, Łukasz Kęczkowski 3369 komentarzy

Tysięczny mecz Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu miał być swego rodzaju hołdem dla francuskiego szkoleniowca. Trzeba przyznać, że jego podopieczni sprawili mu niebywałą wręcz niespodziankę i pozwolili Chelsea na wbicie sobie jedynie sześciu bramek. Żeby tego było mało Gibbs otrzymał czerwoną kartkę - niesłusznie, powinien obejrzeć ją Chamberlain, ale sędzia popełnił błąd. Totalny brak ambicji, chęci wygranej - tyle tylko pokazali gracze Arsenalu w dzisiejszym meczu. Na tle lokalnego rywala piłkarze - o ile można ich tak dzisiaj nazwać - w czerwonych trykotach nie pokazali ani krzty umiejętności. No, chyba że bramkarskich, bo te w wyborny sposób zaprezentował Chamberlain. Czy dla podopiecznych Wengera to już definitywny koniec walki o mistrzostwo?

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, David Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

W trzeciej minucie gorąco zrobiło się od bramką Szczęsnego. Błąd po lewej stronie boiska popełnił jeden z obrońców, podał piłkę wprost pod nogi Schurrlego, który ładnie dośrodkował do Eto'o, jednak piłkę tuż spod nóg Kameruńczyka wyjął Szczęsny.

Minutę później z ładną kontrą wyszli gracze Arsenalu. Santi Cazorla podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Girouda, jednak strzał Francuza z najwyższym trudem udało się obronić Cechowi.

W 5. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki an Stamford Bridge. Eto'o otrzymał piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę, czym zmylił Chamberlaina i technicznym strzałem po długim rogu nie dał Szczęsnemu żdnych szans. 1:0 dla Chelsea.

Dwie minuty później mogliśmy zobaczyć drugiego gola, niestety drugiego dla gospodarzy. Przejęli oni piłkę w środku pola, szybko przedostali się pod pole karne Kanonierów gdzie Schurrle strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 2:0 dla The Blues.

W 10. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Samuel Eto'o. W jego miejsce na murawie zameldował się Fernando Torres.

W 15. minucie byliśmy świadkami kolejnej tragedii. Hazard próbował strzelić technicznie po długim słupku a piłkę ręką wybił Chamberlain. Sędzia po konsultacji z asystentem podyktował rzut karny i okazał czerwoną kartkę... Gibbsowi. Ogromny błąd arbitra, który pozbawił Arsenal obrońcy, a powinien słabego dzisiaj pomocnika. Piłkę na 11. metrze ustawił Hazard i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Polaka. 3:0 dla Chelsea.

W 23. minucie Podolskiego zastąpił Vermaelen.

W 30. minucie bliski pokonania Szczęsnego był David Luiz. Brazylijczyk oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak Polakowi udało się odbić futbolówkę.

W 42. minucie padła kolejna bramka, niestety kolejna dla Chelsea. Torres dośrodkował na piąty metr do wchodzącego Oscara, a ten pokonał Szczęsnego. 4:0 dla Chelsea.

W 45. minucie pięknym strzałem w boczną siatkę popisał się francuski supersnajper Olivier Giroud. Trzy minuty później strzał na bramkę oddał Tomas Rosicky. Czechowi udało się trafić w światło bramki, jednak bez problemu piłkę złapał Cech.

W przerwie Wenger zdecydował się na dwie zmiany. Chamberlaina i Koscielny'ego zastąpili Flamini i Jenkinson.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, piłkarze Arsenalu podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji, a gracze Chelsea nie potrafili wykreować sobie tak dogodnych sytuacji jak wcześniej i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Warto jednak podkreślić, że to wciąż gospodarze dyktowali tempo gry i utrzymywali się przy piłce.

W 63. minucie ładnym strzałem popisał się Oscar, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie ponad bramką.

Trzy minuty później Brazylijczyk już się nie pomylił. Mocny strzał zza pola karnego i Szczęsny bez szans. 5:0 dla Chelsea.

Chwilę później strzelca dwóch bramek, Oscara zastąpił na murawie Salah.

W 67. minucie blisko było kolejnej bramki dla Chelsea. Z dystansu uderzył Luiz, Szczęsny odbił piłkę, ale w ostatniej chwili udało mu się rzucić na nią zanim dopadł do niej Torres.

71. minuta i kolejna bramka dla Chelsea. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Salah i pewnym, płaskim strzałem pokonał bezradnego Polaka. 6:0 dla The Blues.

W 84. minucie bliski strzelenia kolejnej bramki był Schurrle, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki Szczęsnego.

W 89. minucie prawdopodobnie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gracze Arsenalu, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony Giroud nie trafił czysto w piłkę i nie udało mu się skierować jej do bramki Cecha. Dwie minuty później pierwszy, naprawdę groźny strzał oddał Rosicky, jednak z najwyższym trudem czeski bramkarz odbił to uderzenie.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.03.2014, 01:07

@CarlosV

Czy ja gdzieś pisałem o zimowym okienku ? Przypomnę, że w letnim okienku było naprawdę kilku ciekawych grajków za grosze do wyciągnięcia. A Wenger se przespał całe okno i wysyłał śmieszne oferty za Suareza.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 01:06

illpadrino
Henry to niech najpierw karierę skończy, a potem się podszkoli. Rok czy dwa to jeszcze za wcześnie. Co najmniej 3.

Afan
Już nie przeżywaj tak tego City, otworzyliśmy się chcąc odrobić wynik to nam wpakowali, sędzia również swoje dołożył.

Chelsea na Emirates z kolei ładnie się murowała, nie takie kluby jak Arsenal Mourinho potrafił zacementować, tak czy siak mieliśmy 2 setki, które spartaczył nasz supersnajper.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.03.2014, 01:05

@Arsenalfcfan

Prawda jest taka, że nasza "taktyka" jest jak odgrzewany kotlet. Dlatego przydałoby się trochę świeżości do tego składu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 01:04

A co byście powiedzieli Na Henry'ego jako nowy trener Arsenalu? Może nie z tym sezonem ale np za rok jak Wengerowi nie wyjdzie?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 01:04

Ty też uważasz, że w styczniu można wyciągnąć kogo się chce? No to brrrrawo. Oczywiście, mógł ściągnąć kogoś lepszego niż Kim, ale nie byłby to żaden top, którego potrzebujemy, i kiedy taki przyjdzie w lato to przeciętniak, który doszedłby w minione okienko tylko ciągnąłby tygodniówkę i blokował miejsce na ławce chociażby Gnabry'emu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 01:03

Carlosv,

Ale to jest szukanie wymowek... Z Chelsea u siebie czy City na wyjeździe, przecież mieliśmy praktycznie cały pierwszy skład, to i tak nie potrafiliśmy ograć Chelsea, a City nam 6 wpakowalo.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.03.2014, 01:02

@CarlosV
Dodaj do tego jeszcze nowego DM'a, bo Arteta stracił już to co reprezentował w pierwszym sezonie. Po za tym nasze luki widać jak na dłoni, a Wenger miał całe okno by to naprawić.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 00:59

Tomo
A nie ma świetnego składu? Dodaj Theo, Mesuta, Jacka, Ramseya do pierwszego zespołu, a masz świetną drużynę, jedynie pozycja napastnika kuleje.

Tomo

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.03.2014, 00:57

Otóż to, bo Ozil tak tragicznie nie grał i zawsze potrafił dwie sytuacje 100% stworzyć.

Teraz pytanie czy Wenger da se spokój i odejdzie, bo jego techniki taktyczne są na poziomie mizernym czy dalej będzie starał się na siłę udowodnić jaki ma świetny skład.

Moim zdaniem przydałaby się jakaś świeża krew na ławce trenerskiej.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 00:56

Carlos

Puchar 11 kwietnia o ile się nie mylę.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.03.2014, 00:55

FA Cup, top 3/4 i jestem względnie szczęśliwy, choć do grudnia apetyt miałem na mistrzostwo nieziemski, potem przypałętały się kontuzje. Kiedy gramy puchar? Którego kwietnia?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 00:51

Ozil odpadli jak Walcott bedzie zdrowy i bedzie klasowy napastnik. Jeżeli te wymogi nie bedą spełnione, to ozil nie bedzie mógł swoich głównych atutów pokazać.

Orandzo komentarzy: 338024.03.2014, 00:46

Właśnie, wszyscy po przyjściu Oezila myśleli chyba, że on sam będzie w stanie wygrywać mecze. On potrzebuje czasu, jestem pewny, że zacznie wymiatać. To tylko kwestia czasu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2014, 00:45

Młody trener , który będzie chciał wygrywać, będzie z kunsztem i przemyśleniem i skupieniem ogarniać taktykę. Pokrzykiwać na zawodników w trakcie meczu, motywować, zaklaskać jak zagrają pięknie. O*******ić jak totalnie oleją system.
Kurcze no wiadomo, że czegoś takiego nam potrzeba.
Wengera szanuję i lubię ale jak nie widzę zmian w ciągu 5 lat..5lat! To jest dłuuugi okres czasu przecież..!
I te same sytuacje się powtarzają :
-wychodzimy posrani na mecz z czołówką
-masa kontuzji
-brak różnych taktyk na różne zespoły albo minimalne jej wprowadzanie w życie.
- brak transferów potrzebnych (pomijam Ozila bo jego chciałem już kiedyś, a dwa dał nam kopa psychicznego)

Dzisiaj byłem w kurtce Arsenalu na zewnatrz akurat pojechałem do churcha, i usłyszałem od kumpli , którzy wiedzą, że twardo kibicuje:

"szczere kondolencje / co? / no arsenal 6 zero"
"CO to za kurtkę zakładasz po takim meczu"

no cóż.

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:41

Sry za bledy, ale pisze z tel. Ide spac! Dobrej nocy.

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:32

Wkurza mnie tez gadanie, ze bez sensu kupilismy ozila i lepiej jakby prsyszedl Higuain. Ja uwazam, ze juz nigdy nie wyciagnelibysmy ozila z zadnego klubu a napastnija mozemy kupic nadal. Ozil to najlepsza 10 na swiecie i mega gwiazda a Higuain to dobry napastnik. Przyjscie Ozila dodalo naszym kopa. Kto wie czy to nie przez przyjscie Ozila nie wystrzelil tak z forma Rambo?

aNormalny komentarzy: 348224.03.2014, 00:31

Nie mowie ze jest 'superinteligentny', tylko ze sie ogarnal. Po prostu.. Gdy ktos go mocniej sfauluja nie wyskakuj do niego. Przybija piatki i jest OK. IMO przydalby sie nam.

JacobC komentarzy: 23324.03.2014, 00:26

Pewnie po prostu wstydzi się, albo boi się odwalać takich numerów na własnym podwórku. Nie wierze żeby małpa która podpala własną łazienkę fajerwerkami itp itd (można by dużo takich akcji wymieniać) Nagle zmieniła by się w super inteligentnego gościa... Jego umiejętności nigdy nie negowałem, ale skill to nie wszystko

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:26

Ja uwielbiam Wengera i po prostu ciezko mi przejdzie jego odejscie a w koncu to nastapi. Arsenal to Wenger a Wenger to Arsenal. To on stworzyl ten nowoczesny, fantastyczny zespol.

Jako trener bardzo podoba mi sie Simeone. Mlody, stoi za zespolem, jak atletico gra piach to on krzyknie na nich, solidnie ich opierd*** i zyje calym meczem. Widac ze jest ambitny i mu zalezy

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:23

Ja nie widzę juz u Wengera tej rzadzy wygrywania. Zawsze mial misje do wykonania natomiast teraz jakby byl w letargu, marazmie. O jego bezradnosci swiadczy fakt, ze zostanie odwolana jutrzejsza konferencja. Spojrzcie na Rodgersa. Mlody, ambitny trener. Widac rzadze zwyciestwa u niego.

aNormalny komentarzy: 348224.03.2014, 00:22

JacobC
IMO Balo juz nie jest takim 'nieogarem'. Moge sie zalozyc, ze nie ogladasz Serie A i nie wiesz jak sie zachowuje na boisku. Po prostu niektorzy juz dali mu nalepke z napisem 'kretyn' i tak juz zostanie.

aNormalny komentarzy: 348224.03.2014, 00:20

lays
+10

Mimo wszystko, ja jeszcze w Papcia wierze

JacobC komentarzy: 23324.03.2014, 00:16

Kto wpadł na pomysł tego osła Ballo w Arsenalu? Debil pokroju Teveza. Jego obecnośc tylko pogorszyła by sytuację. Nie dość że AW musiał by ogarniać coroczny szpital, to jeszcze musiał by się użerać z bezmózgą gwiazdeczką. Pewnie nie okiełznał by jego włoskiego temperamentu. Pieniądze wywalone w błoto.

Weług mnie czas na zmiany. Z Wengerem chyba nic nie wygramy.

Dominik11 komentarzy: 2023324.03.2014, 00:15

Lub Akpom z rezerw w meczu z Swansea 20 min mógł by dostać

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:15

A powiem wam, że bardzo dobrze. Jest cisza bo po takim meczu było by śmiechem jakby nagle piłkarze wypowiadali się na twitterach itp jak np po Liverpoolu. Wenger się za przeproszeniem w****** i im zakazał wypowiadania się w jakiś sposób. Teraz zawodnicy będą mega zmotywowani bo z Chelsea polecieli w ch***. Wenger jest odpowiedzialny za porażkę bo wystawił za odważnie skład, natomiast to co robił Ox czy Cazorla to prosi o pomstwe do nieba... same straty i kontry po których padły bramki.

Na miejscu piłkarzy ostro spiął bym dupę z Swansea... Ten mecz trzeba wygrać i trzeba wygrać ten mecz porządnie przed meczem z City. To nie może być tak, że po przegranym meczu 6-0 mówimy to co zawsze czyli '' musimy odpowiedzieć na porażkę '' przejdzmy ze słów do czynów bo mam wrażenie, że jest to podstawowa gadka naszych zawodników. Albo mówią, że muszą się trzymać razem albo, że muszą się odkuć za porażkę. Meczem z CFC przegraliśmy mistrzostwo i to nie chodzi o to, że CFC zagrało super mecz tylko po prostu słaba... albo inaczej '' brak '' taktyki Wengera oraz gówniana gra piłkarzy doprowadziła do kompromitacji.

Uwielbiam papcia... to jest prawdziwy kanonier. Nie żaden WIlshere, którego wszyscy nim nazywają, nie inni. Tylko Wenger. Mógł uciec z klubu gdy nastały gorsze czasy i brak trofeów. Jest doskonałym trenerem i wiedział, że ludzie będą na niego naciskać gdy nie będzie trofeów, ale okazał się kimś więcej niż trenerem. Stał się ojcem wielu zawodników, kształtując ich i wprowadzając do składu. Jest ikoną.

Uważam, że Wenger musi odejść. Moim zdaniem może i za Arsene jeszcze wygramy trofea, ale mi brakuje w tym zespole zimnej krwi, woli zwycięstwa i porządnego kopa.

Brakuje mi w tym zespole prawdziwej woli walki. Tak jak wczoraj powiedział pauleta. Mamy hobbitów w zespole: mali wyśmienici technicznie zawodnicy, ale brakuje nam siły, walczaków. Nie musimy mieć DM, który klepie kiwa. Potrzebny nam gość od czarnej roboty, ktoś kto wsadzi noge raz, wbije sie barem w kogoś drugi raz i będzie przerywał ataki.

Ciągle Wenger mówi o jakości i stabilności w naszym składzie, odpowiedniej równowadze, ale ja tej równowagi nie widzę niestety.

Mamy bardzo dobrego bramkarza, mamy dobrych obrońców, którzy potrafią zagrać kapitalnie, ale najczęściej tylko wtedy gdy dobrze gra DM. Gdy nie ma asekuracji dobrej to kończymy tak jak w meczu z Lpoolem czy Chelsea. Mamy świętna pomoc jednak brakuje mi na lewej flance szybkiego skrzydłowego.

Uważam, że gdyby na lewej flance grał szybki ruchliwy pomocnik ktoś typu: Gierezmann, Rodriguez czy Draxler to Ozil pokazałby swoją klasę. Spada na niego krytyka a on nie ma komu grać. Już nie będę cisnał Giroud bo jest on po prostu przecietny i pewnego poziomu nie przeskoczy.

Jeśli chodzi o trenerów to widziałbym u nas: Simeone, Kloppa, Martineza lub kogoś z AFC legende jakąś: Parlour. Bergkamp...

aNormalny komentarzy: 348224.03.2014, 00:11

Sanogo powinien byc ogrywany. Z Giroud juz nic wiecej sie nie wyciagnie.

Dominik11 komentarzy: 2023324.03.2014, 00:10

fajnie jak by Sanogo zagrał ze Swansea

aNormalny komentarzy: 348224.03.2014, 00:08

Jak myslicie? To ostatni sezon Wengi w Arsenalu? Oby nie..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.03.2014, 00:06

Ale szpital. Końcówkę sezonu gramy drugim garniturem.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.03.2014, 00:04

Czyli jednak zejście Koscielnego nie było spowodowane słabszą grą, a coś mu się stało... kolejny w szpitalu?

Niedługo nie będzie kim grać. Dobrze, że Jack i Ramsey wracają, jeszcze tylko Ozil i jakoś to zacznie wyglądać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.03.2014, 00:01

Real moim zdaniem, gdyby nie czerwona kartka w najgorszym razie by zremisował, ale co ciekawe mimo tego, że Barca była słabsza do czerwa Ramosa sędzia uwalił ją na dwa karne. Także może dobrze, że wygrali.

lays komentarzy: 3987124.03.2014, 00:01

Może i dobrze niech Verma zagra.

Trzeba troszkę odświerzyć skład na Swansea...

Fabiański
Bac-Mertesacker-Verma-Monreal/Gibbs
Flamini-Kalstrom/Arteta
Gnabry- Rosa/Cazorla -Podolski
Sanogo

Dominik11 komentarzy: 2023324.03.2014, 00:01

dzieje się źle piłkarze mają zakaz rozmowy z mediami wenger cisza nie przyjdzie na konferencje to może być koniec wengera w arsenalu

lays komentarzy: 3987123.03.2014, 23:59

Bramka na 5-0 i 6-0 to fatalne interwencje Szczesnego... szczególnie ta przy technicznym strzale Oscara... widać było, że bronił już od niechcenia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:58

The guardian reporting that there was a meeting at the training ground today between players and management . And Koss to miss Swansea

Kos might miss the Swansea game [Guardian]

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.03.2014, 23:56

Czemu szukać winnego wśród Wojtka? Pierwsze 3 bramki nie do obrony... Kolejne nie wiem, bo przestałem mecz oglądać, ale jak tutaj bronić, kiedy po kilkunastu minutach dostajesz w łeb 3:0 i grasz w 10.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:53

Arsenal keeper Wojciech Szczesny may be dropped by Arsene Wenger after 6-0 loss to Chelsea [Star]

Jak się nie sprawdzi to nigdy nie uwierzę tej szmatławej gazecie

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.03.2014, 23:52

Nie wierze... jak można porażkę tłumaczyć godziną gry?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:50

R700, zgoda co do Benzyny. Piłkarza na takim gazie się nie zdejmuje.

Meczyk zacny, ja nie przypominam sobie lepszego w tym sezonie. Mecz stulecia? No cóż płacą mu za budowanie emocji.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:48

turysta;

youtube.com/watch?v=AmmPKDHWKgM

ATID komentarzy: 115023.03.2014, 23:47

najlepszy mecz tego sezonu IMO to Borussia-Bayern w superpucharze, aczkolwiek ten też był niezły

turysta komentarzy: 608923.03.2014, 23:44

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-applying-fa-stop-playing-3275997#.Uy9jVslxZaY.twitter

huehuehue

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.03.2014, 23:42

Orlowski nazwal dzisiejszy mecz cytuje ,,meczem stulecia''

w ogole obrony w tym meczu obydwoch klubow byly komiczne , nie wiem co robila obrona przy 1 i 2 golu benzemy, oraz co robila obrona przy faulu Neymara, gdy podawal Messii, a przy faulu na Iniescie , Xabi i Carvalaj zrobieni jak dzieci.