Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal

Blamaż na Stamford Bridge, Chelsea 6:0 Arsenal 22.03.2014, 14:40, Łukasz Kęczkowski 3369 komentarzy

Tysięczny mecz Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu miał być swego rodzaju hołdem dla francuskiego szkoleniowca. Trzeba przyznać, że jego podopieczni sprawili mu niebywałą wręcz niespodziankę i pozwolili Chelsea na wbicie sobie jedynie sześciu bramek. Żeby tego było mało Gibbs otrzymał czerwoną kartkę - niesłusznie, powinien obejrzeć ją Chamberlain, ale sędzia popełnił błąd. Totalny brak ambicji, chęci wygranej - tyle tylko pokazali gracze Arsenalu w dzisiejszym meczu. Na tle lokalnego rywala piłkarze - o ile można ich tak dzisiaj nazwać - w czerwonych trykotach nie pokazali ani krzty umiejętności. No, chyba że bramkarskich, bo te w wyborny sposób zaprezentował Chamberlain. Czy dla podopiecznych Wengera to już definitywny koniec walki o mistrzostwo?

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, David Luiz, Schurrle, Oscar, Hazard, Eto'o.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud.

W trzeciej minucie gorąco zrobiło się od bramką Szczęsnego. Błąd po lewej stronie boiska popełnił jeden z obrońców, podał piłkę wprost pod nogi Schurrlego, który ładnie dośrodkował do Eto'o, jednak piłkę tuż spod nóg Kameruńczyka wyjął Szczęsny.

Minutę później z ładną kontrą wyszli gracze Arsenalu. Santi Cazorla podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Girouda, jednak strzał Francuza z najwyższym trudem udało się obronić Cechowi.

W 5. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki an Stamford Bridge. Eto'o otrzymał piłkę na skraju pola karnego, przełożył ją na lewą nogę, czym zmylił Chamberlaina i technicznym strzałem po długim rogu nie dał Szczęsnemu żdnych szans. 1:0 dla Chelsea.

Dwie minuty później mogliśmy zobaczyć drugiego gola, niestety drugiego dla gospodarzy. Przejęli oni piłkę w środku pola, szybko przedostali się pod pole karne Kanonierów gdzie Schurrle strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 2:0 dla The Blues.

W 10. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Samuel Eto'o. W jego miejsce na murawie zameldował się Fernando Torres.

W 15. minucie byliśmy świadkami kolejnej tragedii. Hazard próbował strzelić technicznie po długim słupku a piłkę ręką wybił Chamberlain. Sędzia po konsultacji z asystentem podyktował rzut karny i okazał czerwoną kartkę... Gibbsowi. Ogromny błąd arbitra, który pozbawił Arsenal obrońcy, a powinien słabego dzisiaj pomocnika. Piłkę na 11. metrze ustawił Hazard i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Polaka. 3:0 dla Chelsea.

W 23. minucie Podolskiego zastąpił Vermaelen.

W 30. minucie bliski pokonania Szczęsnego był David Luiz. Brazylijczyk oddał potężny strzał zza pola karnego, jednak Polakowi udało się odbić futbolówkę.

W 42. minucie padła kolejna bramka, niestety kolejna dla Chelsea. Torres dośrodkował na piąty metr do wchodzącego Oscara, a ten pokonał Szczęsnego. 4:0 dla Chelsea.

W 45. minucie pięknym strzałem w boczną siatkę popisał się francuski supersnajper Olivier Giroud. Trzy minuty później strzał na bramkę oddał Tomas Rosicky. Czechowi udało się trafić w światło bramki, jednak bez problemu piłkę złapał Cech.

W przerwie Wenger zdecydował się na dwie zmiany. Chamberlaina i Koscielny'ego zastąpili Flamini i Jenkinson.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, piłkarze Arsenalu podobnie jak w pierwszej połowie nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji, a gracze Chelsea nie potrafili wykreować sobie tak dogodnych sytuacji jak wcześniej i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Warto jednak podkreślić, że to wciąż gospodarze dyktowali tempo gry i utrzymywali się przy piłce.

W 63. minucie ładnym strzałem popisał się Oscar, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie ponad bramką.

Trzy minuty później Brazylijczyk już się nie pomylił. Mocny strzał zza pola karnego i Szczęsny bez szans. 5:0 dla Chelsea.

Chwilę później strzelca dwóch bramek, Oscara zastąpił na murawie Salah.

W 67. minucie blisko było kolejnej bramki dla Chelsea. Z dystansu uderzył Luiz, Szczęsny odbił piłkę, ale w ostatniej chwili udało mu się rzucić na nią zanim dopadł do niej Torres.

71. minuta i kolejna bramka dla Chelsea. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Salah i pewnym, płaskim strzałem pokonał bezradnego Polaka. 6:0 dla The Blues.

W 84. minucie bliski strzelenia kolejnej bramki był Schurrle, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki Szczęsnego.

W 89. minucie prawdopodobnie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gracze Arsenalu, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony Giroud nie trafił czysto w piłkę i nie udało mu się skierować jej do bramki Cecha. Dwie minuty później pierwszy, naprawdę groźny strzał oddał Rosicky, jednak z najwyższym trudem czeski bramkarz odbił to uderzenie.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
turysta komentarzy: 608923.03.2014, 23:39

@English_AS: Canal+ showing the replays of the Neymar penalty. Sergio Ramos' knee takes out the Brazilian's leg. Penalty.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:39

Już szybciej RM sprzeda Bale'a nam niż Benzemę. Nie po to tyle czasu się z nim męczyli, żeby odsprzedać, gdy jest w życiowej formie.

Chciałem Benzynę latem za 30mln, ale jakbym wiedział, że tak wystrzeli z formą to bym powiedział, żeby nawet za 50mln go brać. Za późno.

ATID komentarzy: 115023.03.2014, 23:34

Benzema do nas? Już prędzej Tottenham będzie 4 w lidze :D

James komentarzy: 167423.03.2014, 23:33

ani benzema ani balloteli nie przyjdą do nas

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:33

Ja się zgodzę z ekspertami C+Sport jeden z lepszych o ile nie najlepszy mecz w tym sezonie.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.03.2014, 23:33

NineBiteWolf---> Przed sezonem byłe bardzo przeciwny transferowi Benzemy do Arsenalu, ale teraz jestem bardzo na tak. Niesamowicie się wyrobił.

Ars3n komentarzy: 1235423.03.2014, 23:30

Jimmy
Faktycznie.
Z nami remis/przegrana, united remis/przegrana, z city wygrana/przegrana, z live przegrana/przegrana, z totkami remis/remis.
(Mogles gdzies zrobic blad)

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.03.2014, 23:29

FadeIn---> Benzema w porównaniu do Balotellego jest grzecznym dzieckiem. I piłkarsko jest chyba lepszy.

aNormalny komentarzy: 348223.03.2014, 23:28

Ja przyznaje sie bez bicia, wylaczylem sie z koncowki GD, poniewaz chcialem zobaczyc jak Balo gra z Lazio. Alez by bramke trafil, tyle ze slupek.

rayuuuu komentarzy: 313223.03.2014, 23:28

"Najlepszy mecz od kilku lat" ~ ekspert Canal+

Kanonierro komentarzy: 150323.03.2014, 23:27

Oczywiście jak to w La Bitwie. Musiała być bitwa. Eh... dobrze ze w PL czegoś takiego nie ma.

arsenallord

Benzema to za...napastnik tylko z nim jak z Ballo. Sraka w głowie aż z uszu śmierdzi ale potrafi się chłop ogarnąć i chwała mu za to bo przyjemnie się patrzy na jego grę

Ars3n komentarzy: 1235423.03.2014, 23:24

Gunners
A chelsea jak wygrala LM to jaka byla? Z nami 5:3, z united 3:3 ( jesli dobrze pamietam), z Liverpoolem to chyba wtedy tez przegrali i zajeli 5 miejsce, ale LM wygrali.

gunners007
też tak myslę w dodatku dziś mogą narzekać na sędziego ale przypomnijcie sobie wydrukowany karny w meczu z granada (kpina) lecz komplet dzięki temu był, z atletico jak grali ostatnio też mieli szczęsci bo ramos perfidnie faulowal coste sędzie nic nie podyktował, więc jesli o mnie chodzi nie szkoda mi dzis realu, chociaz gardze takim aktorstwem jaki prezentuje barcelona,

FadeIn komentarzy: 354723.03.2014, 23:21

afc4life

Klop i Loew to ciekawe opcje. Wenga jeżeli w najbliższym okienku nie wyda niestety ale przynajmniej 150 ml na wzmocnienie kadry a pewnie odejdzie Verma i Sagna to zapomnijmy o mistrzostwie. Niestety mówi się, że mistrzostwa nie można kupić za pieniądze ale w naszym przypadku są one konieczne bo od kilku ładnych lat oddajemy a nie kupujemy gwiazdy. Tylko to może pomóc Wengerowi który się wypalił. Porządny zastrzyk gotówki i chęć dokonania rewolucji transferowej w Arsenalu

afc4life
kloppa kiedyś bym chciał w Arsenalu i to najbardziej, jednak to co piszesz to czysta fantazja :P Wenger jesli odejdzie kiedys to albo emerytura albo jakas inna posada w Arsenalu.

gunners007 komentarzy: 954323.03.2014, 23:19

Real Madryt w meczach z czołówką la ligi zdobył 1 pkt na 12 możliwych.
Udało im się jedynie raz zremisować z Atletico i oni mają wygrać LM??

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.03.2014, 23:17

Całkiem niezłe te Gran Derbi. Di Maria to prze kot - lepszy niż Bale i Ronaldo razem wzięci dzisiaj. Benzema też się fajnie ogarnął.

afc4life komentarzy: 478323.03.2014, 23:17

El Classico zabite znowu przez czerwo+karny, musza cos z tym zrobic w koncu bo to konczy mecz niesprawiedliwie najczesciej.

A teraz z innej beczki, co myslicie nad takim rozwiazaniem ? :P

Borussia przechodzi przez to samo co Arsenal ostatnich lat, najlepsi zawodnicy wykupywani lub po prostu odchodza. Na ratunek przychodzi Wenger by przez kilka lat utrzymywac BvB w "TOP 2 - angielskim TOP 4" w Bundeslidze a moze cos wiecej ? (z pewnoscia) a Klopp do Londynu dac kopa i pozytywnej energii zawodnikom, moze po prostu potrzebuja jakiegos silnego bodzca, takiego motywatora i wariata jak Klopp by ruszyl ta spiaca machine z przytupem, kilka trafnych transferow i rywalizujemy na rowni z kazdym.

Po ostatnich wynikach Wenger wydaje sie byc lekko "wypalony". Caly czas jedna taktyka, jedna gadka na konferencjach, malo rotacji kiedy najbardziej sie o nie prosi). Zmiana otoczenia i nowa presja otoczenia by wyciagnela pewnie z Wengera jakby to nazwac spiacy przez ostatnie lata geniusz, a i Klopp by mogl dac tego i swiezego powiewu i pozytywnej energii, ktorych zdajemy sie tak bardzo potrzebowac.

FadeIn komentarzy: 354723.03.2014, 23:15

Wydaję mi się, że po sezonie odejdą Verma i Sagna. Jeżeli chcemy walczyć o tytuł to tak naprawdę moim zdaniem potrzebujemy 5/6 transferów wtedy kadra by była szeroka a konkurencja duża. Kadra dla oka by była okazała

mar12301
z bayernem badz z manchesterem! bo jesli cleverley zlapie forme to bayern będzie miał piekło !!! :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.03.2014, 23:15

Ktoś serio wierzy w Atletico ?
Naprawdę chciałbym, żeby byli mistrzem, ale nie mają takiej kadry jak Barca i Atletico. Powoli zaczynają puchnąć, IMO skończą 4-5 punktów za wspomnianą dwójką

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.03.2014, 23:14

Natalia Siwiec o GD >> Murawki, Dudek, Bojarska o GD

arsenalbarca komentarzy: 115623.03.2014, 23:14

Real nie jest pierwszy. Jest pierwszy teraz, ale jeśli będzie miał dalej tyle samo punktów na koniec co Atletico, to pierwsze będzie Atletico. Decydują bramki w bezpośrednim starciu.

I bardzo prawdopodobne, że Barca odpuści sobie ostatni mecz, jeśli nie będzie już miała szans na mistrza.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.03.2014, 23:14

Te "źródła z Londyny" to zawsze są wiarygodne jak The Sun.

Dopóki jakieś BBC nie napisze tego, to nie napalam się.

Verminator97 komentarzy: 1490023.03.2014, 23:14

ATID > A w pierwszej dawał się objeżdżać jak dziecko co chwilę przez Di Marię. :p

mar12301 komentarzy: 2315523.03.2014, 23:13

Ja tam wolę przejście Realu, przynajmniej na pewno mają szanse w starciu z Bayernem, w przeciwieństwie do Borussii.

mic_now komentarzy: 218923.03.2014, 23:13

Tak , na bank atletico sobie puchar odpuscilo. Co ja czytam

Dominik11 komentarzy: 2023323.03.2014, 23:12

oczywiście że teraz będzie masa plotek po takim meczu a co do meczu real barca super mecz ale wydaje się że real będzie mistrzem

ATID komentarzy: 115023.03.2014, 23:12

W drugiej połowie podobał mi się Alves, aktywny w ofensywie.

James komentarzy: 167423.03.2014, 23:12

Ars3n
fakt jest, poprostu chciałem wyrazić chociaż malutką cząstke tego co mysle ciezko to napisac w komentarzach, ale 1 dla mnie jest pewne jesli wengera nie zastąpi ktoś z topu to szybko zatęsknimy za nim. oczywiście mówie o przyszłości bo w te plotki nie wierze.

ATID komentarzy: 115023.03.2014, 23:11

NBW

IMO Atletico musiało sobie ten puchar odpuścić, ale to moje zdanie. Wiadomo, BVB nie jest faworytem, ale czuję, że awansują dalej.

Verminator97 komentarzy: 1490023.03.2014, 23:10

Kto był dla Was najlepszym graczem El Classico? Bo jak dla mnie to Di Maria. :) Oczywiście zaraz za nim Messi. :p

Dominik11 komentarzy: 2023323.03.2014, 23:09

1 kto będzie wiedział o odejściu wengera to będą piłkarze raczej im powie 1 a potem zarządowi

mar12301 komentarzy: 2315523.03.2014, 23:09

ATID

zobaczymy, Real i tak jest faworytem i będzie niespodzianką ich odpadnięcie.

Vendeful komentarzy: 237023.03.2014, 23:09

mar12301 komentarzy: 2315523.03.2014, 23:07

No bo w Anglii poziom sędziowania jest wysoki. Podobny poziom do La Ligi. Kiedyś było inaczej, teraz to parodia sędziów.

Dominik11 komentarzy: 2023323.03.2014, 23:07

Rumour: Apparently, in the dressing room, after the Chelsea match, Arsène Wenger told the players "play for me until the end of the season".
-PB

Ars3n komentarzy: 1235423.03.2014, 23:07

James
Gadka co by bylo gdyby jest bez sensu.

ATID komentarzy: 115023.03.2014, 23:07

mar12301

Real z dobrymi drużynami gra średnio, żeby nie powiedzieć słabo. W dodatku Borussia umie z nimi grać.

Verminator97 komentarzy: 1490023.03.2014, 23:07

Byłem w tym meczu za Realem, ale przyznam, że karne dla Barcy były słuszne tak samo jak i czerwo dla Ramosa. Za to faul na Ronaldo był poza polem karnym. Szkoda mi Realu bo grali naprawdę dobrze. To co dzisiaj robił Di Maria to nie mam pytań. Benzema mógł mieć na swoim koncie nawet z 5 bramek. :p Ogólnie to bardzo dobry mecz, czego się nie spodziewałem. :p Jednak Gran Derbi bez Jose o wiele ciekawsze. :D Swoją gra zawiódł mnie dzisiaj Ronaldo. Nic ciekawego nie pokazał oprócz akcji z "karnym".

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11723.03.2014, 23:05

A na Facebooku widzę, że chyba z 20. znajomych nagle polubiło Barcelonę...

Thierry77 komentarzy: 340623.03.2014, 23:05