Blisko. Rewanż rozstrzygnie.
29.04.2026, 23:53, Patryk Bielski
1747 komentarzy
W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Arsenal zremisował 1:1 z Atletico Madryt, co sprawia, że wszystko rozstrzygnie się w rewanżu na Emirates Stadium. Obie drużyny zdobyły bramki z rzutów karnych – najpierw Viktor Gyokeres dał prowadzenie Kanonierom tuż przed przerwą, a później Julian Alvarez wyrównał po zmianie stron.
Mecz rozpoczął się w gorącej atmosferze na Metropolitano Stadium, gdzie kibice Atletico stworzyli prawdziwy spektakl. Arsenal skutecznie odpierał początkowe ataki gospodarzy, a David Raya musiał interweniować już w 13. minucie po strzale Alvareza. Kanonierzy również mieli swoje szanse, ale ostatecznie to Gyokeres wykorzystał rzut karny po faulu Davida Hancko i dał Arsenalowi prowadzenie.
Druga połowa toczyła się pod dyktando Atletico, które szukało wyrównania. Alvarez miał kilka okazji, a w końcu po ręce Bena White'a w polu karnym, sam wykorzystał jedenastkę, doprowadzając do remisu.
W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, gdy Ebere Eze został sfaulowany w polu karnym przez Hancko, ale po interwencji VAR sędzia cofnął swoją decyzję o rzucie karnym dla Arsenalu. Mimo to Kanonierzy nie przestawali atakować i byli blisko ponownego objęcia prowadzenia, ale zabrakło im skuteczności.
Remis oznacza, że Arsenal wyrównał swoją najdłuższą serię meczów bez porażki w Lidze Mistrzów – 13 spotkań, co ostatnio miało miejsce w 2006 roku. Teraz przed nimi rewanż na własnym stadionie, gdzie będą mieli szansę awansować do finału.
Co dalej?
Arsenal wraca do gry już w sobotę, kiedy na Emirates Stadium przyjedzie Fulham w ramach Premier League. Trzy dni później odbędzie się rewanż z Atletico, a następnie Kanonierzy zmierzą się z West Ham United 10 maja.
źrodło: arsenal.com
11 godzin temu 14 komentarzy
18.05.2026, 23:19 1194 komentarzy
12.05.2026, 23:14 24 komentarzy
10.05.2026, 22:41 9 komentarzy
10.05.2026, 19:54 3951 komentarzy
10.05.2026, 12:19 1677 komentarzy
09.05.2026, 16:18 6 komentarzy
09.05.2026, 16:15 27 komentarzy
09.05.2026, 16:10 2 komentarzy
07.05.2026, 16:15 13 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Atletico pełna rezerwa, oszczędzają się na nas
@Marcel90 napisał: "Marsylia 3:0 w dupe i Nwaneri nawet się z ławki nie podnosi, ale ten chłopak się tam musi prezentować na treningach."
ale wincyj, wincyj szans dla nwaneriego i dowmana
Marsylia 3:0 w dupe i Nwaneri nawet się z ławki nie podnosi, ale ten chłopak się tam musi prezentować na treningach.
@arsenallord napisał: "Raya - White, Saliba, Gabriel, Calafiori - Zubi, MLS - Saka, Eze, Madueke - Gyo"
Rice za Zubimendiego
Dowman za Sake
Opcjonalnie ktokolwiek inny w atak
@thegunner4life napisał: "Kolega przyłapał mnie w niecodziennej sytuacji podczas oglądania zdjęć Havertza i Artety. Co zrobić"
A ja spotkałem Gyokeressa na Grindrze :o
@Topek: Atletico to już od kilku meczy gra taką rotację i nie ma co się dziwić że nasi gorzej fizycznie wyglądali w 2 połowie meczu z nimi ale mam nadzieję że na ten jeden mecz się zepną i ich odprawimy u siebie jak w tamtym roku ta lepsza drużynę z Madrytu ;)
Raya - White, Saliba, Gabriel, Calafiori - Zubi, MLS - Saka, Eze, Madueke - Gyo
Tak bym zagrał dziś
@thegunner4life napisał: "Kolega przyłapał mnie w niecodziennej sytuacji podczas oglądania zdjęć Havertza i Artety. Co zrobić?"
Wyslij jakie fotki
CHOLERA to nie tutaj miało być ;/
Kolega przyłapał mnie w niecodziennej sytuacji podczas oglądania zdjęć Havertza i Artety. Co zrobić?
Jak tak patrze nasze forum to gorszy syf ostatnio niz devilpage czy lfc.pl wieczne klotnie i dysputy o gyokeresa.
Atletico oczywiście totalne rezerwy na ligę. Oby nasi to fizycznie wytrzymalo
@Rafson95: nie no tu to trolujesz a RVP, Adebayor czy Auba to gdzie grali :D
@Rafson95: jeszcze był pan piłkarz RVP ale Gyokeres jak na pierwszy sezon to ma niezłe staty i lepiej go mieć niż nie mieć bo na Havertzie i jego zdrowiu nie można polegać
@Nicsienieda: wtedy marzaga nie miałby jak nabijać komentarzy
My understanding is Pep Guardiola will step down at the end of the season with Enzo Maresca all but agreed to take charge next season.
Let me explain.
Everyone at their club knows this is the direction of travel and they have gone as far as to talk about naming a stand in his honour.
The reason it has not been reported as of yet is because every single credible journalist fears Pep and his erratic nature of making a U-Turn “out of the blue” and you cant attach your lifes work and reputation to such a erratic yet genius human being without being 100000% sure and I respect that.
In summary, City have prepared for life without him with everything in place hoping he says “ we cannoh replace me”
The direction of travel is for him to step down and they have agreed an in-depth package with Maresca.
They will deny it and I respect that but…
Let the chips fall where they may.
@HandofArsenal
Ktoś dzisiaj chętny na obejrzenie razem meczu we Wrocławiu w wembley?
Odegard nie ze składem.Niesamowite że gościa chyba niby już 2 razy przygotowali lub 3 po czym wychodzi i w pierwszym,drugim meczu ma odnowienie kontuzji.Kto tam w tym sztabie pracuje to nie mam pytań
@vitold napisał: "Może na pierwszy rzut weźmy jakąś biografię Gyokeresa? XD"
Viktor Gyokeres: "Marzag, historia prawdziwa."
@Nicsienieda napisał: "@vitold: O książkach piłkarzy, kojarzę że czytałem kiedyś Ibrahimovicza i była niezła, ale to chyba niemożliwy poziom dla książki o Gyokeresie"
Chyba Zizou dla mnie mial lepsza tylko nie pamietam która to wersja
@vitold: O książkach piłkarzy, kojarzę że czytałem kiedyś Ibrahimovicza i była niezła, ale to chyba niemożliwy poziom dla książki o Gyokeresie
@Nicsienieda napisał: "Ewentualnie zamiast gadać o Gyokeresie załóżmy klub czytania książek i co tydzień rozkładajmy na czynniki pierwsze jakąś lekturę."
Może na pierwszy rzut weźmy jakąś biografię Gyokeresa? XD
Ewentualnie zamiast gadać o Gyokeresie załóżmy klub czytania książek i co tydzień rozkładajmy na czynniki pierwsze jakąś lekturę.
@Nicsienieda:
Pięknie leje wodę.
The Arsenal manager also highlighted how he only opts to listen to criticism from those who want the best for the club - and that any other opinions are worthless.
"In my [playing] career I never read so much - especially from people who did not want the best for us," said Arteta.
"I'm really curious. When somebody wants the best for me and has an opinion, I open myself up and be ruthless. No pain and I gain a lot of things.
"But I really need to feel that the person wants the best for us, the team and the club. If that's genuine, that's great.
"But if it's somebody who's there to damage you, with no purpose, then I don't think they're worth your time."
@Rafson95 napisał: "Gyokeres to nasz najlepszy napastnik od czasów Henryego"
Słysząc co Henry gada ostatnio w mediach to Gyokeres > Henry
@arsenallord napisał: "@Theo10 napisał: "Tak szczerze, to ta dyskusja o Gyo jest trochę bez sensu, jeśli dyskutuje się z @alexis1908: @vitold: i @WygramyTo"
Za to z tobą, @Damperem czy @Marzagiem aż kipi sensem"
No a Ty gdzie w tym wszystkim jesteś? Rozumiem, że ponad? xD
Dzisiaj licze na niezawodna trójkę z przodu Martinelli - Gyokeres - Madueke.
Na Metropolitano dali nam zwycięski remis, a zwycięskiego składu się jak wiadomo nie zmienia.
@thegunner4life: A myslalem kto 1 ten lepszy. Typowe sapiensy
@vitold:
Też napisał
@thegunner4life napisał: "@Rafson95:
Jak coś to już do mnie nie pisz skoro jesteś homo sapiens."
Ale to nie Rafson
@Rafson95:
Jak coś to już do mnie nie pisz skoro jesteś homo sapiens.
Ja tam jestem pod wrażeniem, jak każda dyskusja po chwili i tak kończy się tym, że Gyokeres jest zły. Aż się boje, co będzie po sezonie, jak wjadą te wszystkie tematy konfliktów politycznych, szczepionek, spisków elit, psiej karmy i się okaże, że Gyo też jest w to zamieszany xd
NA PEWNO NIE JA
@thegunner4life: Zobacz kto jest homo-sapiens XD
Gyokeres to nasz najlepszy napastnik od czasów Henryego i jak w kimś pokładać nadzieje w końcówce sezonu ligi i LM, to właśnie w nim.
Przykład
> ktoś wrzuca, że Sesko więcej strzela i wrzuca porównanie z Gyokiem
>Ktos sie orientuje ze to sama liga i dorzuca LM
> NO TAK TO NIE, A ILE MA ASYST?
I wiele innych innych bezsensownych xD
@thegunner4life napisał: "@arsenallord:
To są najbardziej merytoryczne dyskusje."
To są bardzo bezsensowne dyskusje, bo to wszystko zostało powiedziane i tylko sie powtarza xD Ja kiedys wrzucałem posty kogoś innego i tak naprawdę dyskutowali sami ze sobą
@arsenallord:
To są najbardziej merytoryczne dyskusje.
@Theo10 napisał: "Tak szczerze, to ta dyskusja o Gyo jest trochę bez sensu, jeśli dyskutuje się z @alexis1908: @vitold: i @WygramyTo"
Za to z tobą, @Damperem czy @Marzagiem aż kipi sensem
@Theo10 napisał: "Ten drugi po prostu trolluje"
Przecież ja od paru miesięcy wspominam, że niektórzy za bardzo do siebie wzięli do tego co wrzucałem od lipca i że ja sam osobiście nie jestem zadowolony z Gyokeresa i licze na poprawe. A to że co chwile pojawiaja sie rozne konta które celowo trolluja np. ten WygramyTo i temat sie ciagle ciagnie ;p
@Theo10: fakty
@Theo10: dokładnie nie spełnił i będziemy oceniać nowego napastnika w przyszłym sezonie ;)
Tak szczerze, to ta dyskusja o Gyo jest trochę bez sensu, jeśli dyskutuje się z @alexis1908: @vitold: i @WygramyTo:
Ten pierwszy już i tak przyznał, że Gyo nie spełnił oczekiwań
Ten drugi po prostu trolluje
A ten trzeci to ciężko powiedzieć, czy to taki niskich lotów trolling, czy gość jest po prostu niezbyt rozgarnięty.
@Adamarsenal1:
Elegancko pograł parę meczy czas na szpital.
Martin Odegaard was absent from the team walk this morning.
@Damper: swoją drogą ciekawe czy faktycznie coś jest na rzeczy z tym Osimhenem znaczyło by to że Arczi nie ufa naszym 9 Nigeryjczyk mógłby być kotem w PL tylko trochę zdrowi kruche
@Damper: kurde nastukal tak jak Hojlund w United 10 goli bez karnych ;D najbardziej w Sesko podoba mi się to że nie gra w Arsenalu ;)
Każdy kto napiszę od tego momentu cokolwiek o Gyokeresie jest homo sapiens,
@Gunnerrsaurus: więcej Gyokeres z Doku cherkim i Semenyo to spokojnie koło 50 goli w lidze Haaland z Madueke Martinellim i Odegaardem koło 5/9