Bolesna porażka Emery'ego: Chelsea 3-2 Arsenal

Bolesna porażka Emery'ego: Chelsea 3-2 Arsenal 18.08.2018, 19:39, Łukasz Wandzel 4264 komentarzy

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Unai Emery został rzucony na głęboką wodę. Najpierw debiut w Premier League przeciwko City, tym razem derby Londynu, w których jego drużyna musiała stawić czoła Chelsea. Pomimo tego hiszpański szkoleniowiec starał się udowodnić, że potrafi pływać. Jednak marzenia o tym, że Arsenal po tak krótkim czasie z nowym trenerem odmieni się nie do poznania trzeba na razie odłożyć. Choć Arsenal pokazał w tym meczu charakter, odrabiając dwubramkową stratę, nie zdołał zdobyć ani jednego punktu. Chelsea zdominowała początek spotkania oraz całą drugą połowę, więc nie ma nic dziwnego w tym, że Kanonierzy nie obronili się, mając udany jedynie fragment meczu i marnując sporo ze swoich okazji na gola.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho - Willian (61' Willian), Barkley (60' Kovacic), Pedro - Morata.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi, Xhaka (46' Torreira) - Iwobi (75' Lacazette), Özil (68' Ramsey), Mchitarian - Aubameyang.

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie najgorzej, jak tylko mogli. Byli zbyt nerwowi, a ich ustawianie się na boisku pozostawiało wiele do życzenia. Zupełnie inaczej wyglądał gospodarz derbowego spotkania. Chelsea, grając na własnym stadionie, od razu ruszyła do ataku i bardzo szybko stłamsiła gości. Skutkiem tego było otwarcie wyniku już w 9. minucie przez Pedro, do którego futbolówkę zagrał Alonso, przedzierając się lewym skrzydłem. Po tym golu Arsenal nie poprawił znacznie swojej gry. Piłkarze prezentowali podobną taktykę jak w meczu z City. Wychodzili wysoko z pressingiem i akcje starali się rozgrywać od tyłu przez Petra Cecha.

Pierwszy prawdziwy pazur The Gunners pokazali w 19. minucie, kiedy dogodną akcję zmarnował Aubameyang. Chelsea szybko jednak skarciła swojego rywala, podwyższając prowadzenie. Nagle Morata znalazł się pod bramką Cecha i łatwo go pokonał. Wydawało się, że Arsenal nie uniknie dotkliwej porażki, ale na szczęście obudził się w 37. minucie, kiedy po wielu zmarnowanych przez drużynę okazjach, w końcu trafił Mchitarian - przyjemnym dla oka strzałem z lewej nogi. Zaraz po tym gola dołożył Iwobi. Dało się zauważyć schemat Arsenalu z wrzucaniem piłki w pole karne z lewej lub prawej strony, który zaczął działać. Przy wyniku 2-2 naładowani energią gracze Arsenalu nie przestawali atakować, ale marnowali swoje okazje aż sędzia gwizdnął, zapraszając wszystkich na przerwę.

W drugiej połowie The Gunners jakby ochłonęli, co nie zadziałało na nich dobrze. Całkowicie dali się zdominować w posiadaniu piłki zawodnikom The Blues, nie stosowali już tak wysokiego pressingu i nie mieli pomysłu na atak. Zmiany, które przeprowadził Unai Emery, choć dodały wigoru drużynie, ale nie przełożyły się na rezultat. Na domiar złego, w 81. minucie Podopieczni Maurizio Sarriego uśpili czujność Kanonierów i za sprawą Marcosa Alonso zdobyli gola dającego trzy punkty. Arsenal nie wyglądał na drużynę, która miałaby siłę na jeszcze jeden podryw, by ponownie wywalczyć remis i podzielić się punktami w derbach Londynu.

Ta porażka musi być dla Unaia Emery'ego niezwykle rozczarowująca. Gdy Arsenal przegrał z Manchesterem City, nie było tragedii. Lepsi i bardziej poukładani Obywatele pokonali drużynę debiutującego w Premier League szkoleniowca. Jednak przegrana z Chelsea musi być bardziej dotkliwa przez sam fakt, jak blisko piłkarze prowadzeni przez Hiszpana zaledwie przez kilka miesięcy byli udanego występu. Powinni wywalczyć remis, a stać ich było nawet na zwycięstwo.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1233323.08.2018, 16:38

@Gunner012: To może jednak 2v2 z hotem wypali.

Po jednej stronie Eryk z Rahem, po drugiej hot z CCGB.

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73023.08.2018, 16:34

@FabsFAN napisał: "Triggerowaly cie te slowa, mordo?"

Skoro pytasz mordo, to jednak bardziej rozsierdziły.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.08.2018, 16:31

@FabsFAN
Pewnie mylą go z fajkami.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.08.2018, 16:28

@FabsFAN: Jak dromader.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.08.2018, 16:28

@polishbrigadesx: Jest, jest. Oby to zespoły przepchnęły.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.08.2018, 16:27

Ciekawe, jak sie czuje w Polsce Tomasz Kammel, nie nazywajac sie "wielbłądem"

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 16:26

@ChatCrapGetBanged:

Podsumowując:

1. Piszesz o czymś co Cie denerwuje
2. Używasz słowa" triggeruje", bo nie możesz znaleźć słowa w języku polskim, które je zastąpi
3. Podsuwam "rozsierdzony", bo idealnie pasuje
4. Tłumaczysz, że chodzi o kontekst
5. Z kontekstu nadal pasuje "rozsierdzony"
6. Tłumaczysz, że jednak nie chodzi o kontekst
7. Twierdzisz, że słowo rozszerzyło znaczenie, ale nie umiesz powiedzieć o co
8. Denerwujesz się i łapiesz warna za wulgaryzmy
9. Obrażasz się i uciekasz. Pewnie dalej oglądać memy, które Cię triggerują.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.08.2018, 16:25

@OldFashion:
Triggerowaly cie te slowa, mordo?

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73023.08.2018, 16:21

*Zęby

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73023.08.2018, 16:20

Oglądałem ostatnio The Voice od Poland. Aż żeby bolały od grin rumów, blaindów, lajwów i bekstejdżów.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.08.2018, 16:19

@erykgunner

Jak mnie w****ia to wpychanie słów w czyjeś usta. Tłumaczysz, uzasadniasz, ale "przeciwnika" w dyskusji stać tylko na tanie chwyty.

Nie, nie wolę się posługiwać językiem memów. Mam jednak świadomość, że język ewoluuje i rozwija się, gdy zachodzi taka potrzeba. Wytworzyła się pewna społeczność która nieświadomie zaczęła nadawać słowom konotacje, by lepiej się porozumiewać. Jak wyłączę przeglądarkę, to nic mnie nie triggeruje. Dostosowuję się jednak do standardów Internetu w Internecie, tak jak w Anglii mówiłbym po angielsku.

Dziękuję za obrzydzenie mi tej strony, teraz nie będę miał problemów ze zrobieniem sobie przerwy. Nie odpiszę, więc śmiało możecie zrobić ze mnie idiotę dla następnych plusów.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 16:10

@ChatCrapGetBanged napisał: "ale występowanie tego pierwszego słowa w memach i różnych żartach rozszerzyło znaczenie tego słowa"

Rozszerzyła o co?
I serio zamiast ojczystym językiem wolisz się posługiwać językiem memów? Przykre.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.08.2018, 16:09

@erykgunner:
Rozsierdzony to super slowo, niemalże jak chrząszcz, źdźbło czy "pęka pąkowie" od tuwima

Btw. byłem kiedyś na wykładzie prof. Bralczyka i o fenomenie słowa "źdźbło" z 15 minut nawijał:P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.08.2018, 16:08

@erykgunner

Nie chodzi o kontekst mojej wypowiedzi, tylko budowanie słowa "triggered" w internetowej społeczności. "Triggeruje" i "rozsierdza" mają identyczne znaczenie, ale występowanie tego pierwszego słowa w memach i różnych żartach rozszerzyło znaczenie tego słowa i zwyczajnie bardziej ono pasuje. Bo ludzie widzieli słowo "triggeruje" w podobnych sytuacjach i mają mnóstwo podświadomych odniesień, przez co lepiej mogą zinterpretować moją wypowiedź.

polishbrigadesx komentarzy: 1020723.08.2018, 16:07

@polandblood:

Jest ciekawie i jest szansa dla Roberta .

mar12301 komentarzy: 2313723.08.2018, 16:05

@filo94: wtedy dopiero byłoby Emery out.

19TOMEK91 komentarzy: 156923.08.2018, 16:04

@polandblood: cyrk :P

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 16:04

@ChatCrapGetBanged napisał: "Czy nie jest dla Was jasne, że oprócz samej definicji słowa, uczymy się też z kontekstu jego użycia w określonych sytuacjach?"

No i z kontekstu posta którego napisałeś:

@ChatCrapGetBanged napisał: "Też Was triggeruje to oznaczanie ludzi w komentarzach na fejsbuku?"

Wynika, że słowo "rozsierdzony" pasuje idealnie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.08.2018, 16:03

Aż mi przypomniałeś by dokończyć prozę różewicza

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.08.2018, 16:02

W sobotę West Ham 2:0 z nami, a bramki strzeli Perez i Wilshere :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.08.2018, 16:01

@erykgunner + @Witowo95

Ale po co, skoro wyjaśniłem o co mi chodzi?

Czy nie jest dla Was jasne, że oprócz samej definicji słowa, uczymy się też z kontekstu jego użycia w określonych sytuacjach? W prawdziwym życiu nic mnie nie triggeruje, ale w Internecie tak, bo wytworzyła się wokół tego słowa otoczka, która niejako żyje swoim życiem.

Witowo, specjalnie dla Ciebie follow up "mylę się, jeśli zabierzemy rap na uniwersytet"

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.08.2018, 15:59

Słyszeli co się dzieje w F1?

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 15:58

@JanikK napisał: "@erykgunner
Tylko krew skandująca ciemne tautologie spina dalekie brzegi nicią porozumienia"

Czy miesnie juz mu na wiecej nie pozwola w tym momencie
I ci co maja 100% to najpierw musza popracowac zeby lepiej pobiec"

@erykgunner
Tylko krew skandująca ciemne tautologie spina dalekie brzegi nicią porozumienia

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 15:57

Czyli po prostu chcesz być elo i szpanować, że używasz angielskiego słówka. Przykro mi, nie jesteś.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.08.2018, 15:54

@ChatCrapGetBanged: Jeśli Ty kurde oczekujesz oprócz znaczenia to zbudowaną kulturowo wymowę słowa to zagadaj z profesorem Miodkiem albo spytaj się polonistki, gdzie popełniła błąd.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.08.2018, 15:51

@erykgunner

"I nie chodzi mi o samo znaczenie"

Nie musisz dziękować.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.08.2018, 15:49

@Witowo95 napisał: "Gorsze od oznaczania znajomych na FB jest wszędobylskie wciskanie angielskich słów do mowy potocznej."

Same, aż dostaję cringe'u jak to czytam.

BizoN_XD komentarzy: 2523.08.2018, 15:47

Składzie* ^^

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 15:47

@JanikK napisał: "ale mój gimnazjalny kolega z ławki, który wyjechał do Kanady mówi ze tam tylko i wyłącznie instagram"

A nie mówił, że "tylko i wyłącznie" to tautologia? ;)

Jak Leno nie wyjdzie w 1 składnie na West Ham to skomentuje to tak...

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161723.08.2018, 15:46

@ChatCrapGetBanged napisał: "A jak zarzuty @Witowo95 mam traktować poważnie, to nie potrafię w języku polskim znaleźć słowa, które w pełni zastąpiłoby "triggered". I nie chodzi o samo znaczenie, a o zbudowaną... kulturowo (w internetach) wymowę tego słowa."

Rozsierdzony. Nie musisz dziękować.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.08.2018, 15:44

Instagram teraz wziął ze wszystkiego.
U nas jest jeszcze fb na topie, ale mój gimnazjalny kolega z ławki, który wyjechał do Kanady mówi ze tam tylko i wyłącznie instagram

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.08.2018, 15:42

@Gunner012

Nie mam pojęcia, nie miałem snapa, nie mam, i jeśli cokolwiek w moim życiu jest pewne to to, że nigdy nie będę go miał.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.08.2018, 15:42

Najgorzej, jak znajomy robi ci snapa tak niby przypadkowo, ale ty to widzisz i jest to lekko żenujące IMO.

mar12301 komentarzy: 2313723.08.2018, 15:40

Parę lat była tylko nasza klasa i jakoś ludzie sobie radzili. No ale to też czasy gadu-gadu.

A teraz tych snapchatów, messengerów, instagramów że już czasem ktoś ma kilkanaście kont, nie wiadomo po co bo to właściwie wszystko to samo heh.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.08.2018, 15:39

@JanikK:
Chyba, że tak. Może to być też rezultat na pierwwzych metrach lub w pełnym biegu.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.08.2018, 15:37

@Witowo95:
Podoba mi sie!

@Gunner012: napisał, że jest taka możliwość. Może to być tez czas liczony na innym, mniej standardowym dystansie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.08.2018, 15:36

@JanikK: Cyrulik albo golibroda

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.08.2018, 15:35

@Gunner012:
Ja snapa bardzo mocno używałem sobie przed trzy lata w liceum i ceniłem sobie niezwykle mocno. Wszystko załatwiałem na snapie, lekcje przesyłałem itp, a na fb w ogóle nie wchodziłem. Ma zupełnie inny charakter niż pisanie do kogos na czacie. Jak się ma grono 2-3 bliskich znajomych to w porządku jest im wysłać zdj co się ciekawego robi czyta czy cus aniżeli pisać na fb”cr?”