Bramka Ramseya w końcówce, Marsylia 0-1 Arsenal

Bramka Ramseya w końcówce, Marsylia 0-1 Arsenal 19.10.2011, 21:40, Rafal Mazur 919 komentarzy

Kolejne emocje związane z londyńskim Arsenalem i trzecia kolejka spotkań tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem Kanonierzy wybrali się na Stade Velodrome, gdzie zmierzyli swoje siły z lokalnym Olympique Marsylia. Po niezmiernie nudnym i nieciekawym meczu, podopieczni Arsene Wengera zdołali rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 1-0.

Zobacz skrót tego pojedynku

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, francuski szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger podał skład, w jakim Kanonierzy rozpoczęli środowy pojedynek. Do pierwszej jedenastki powrócili Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, a także Andre Santos. Na ławce zasiadł tym razem Gervinho.

Dokładnie o godzinie 20.45, Damir Skomina rozpoczynając gwizdkiem spotkanie, dał znak kibicom do wzmożonego dopingu.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny nie dawali za wygraną i spotkanie wydawało się być wyrównane. W 5. minucie Alex Song zupełnie niepotrzebnie sprokurował faul w okolicach szesnastego metra bramki Szczęsnego. Do piłki podszedł Valbuena, który uderzył prosto w Polaka.

Chwilę później Theo Walcott dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Marsylii. Duży błąd popełnił w tej sytuacji bramkarz gospodarzy, Mandanda, przed którym jak spod ziemi wyrósł Robin van Persie i musnął pędzącą piłkę. Odgwizdany został jednak spalony.

W 20. minucie gry miała miejsce seria trzech rzutów rożnych Kanonierów, przy których londyńczycy mieli szanse na zmianę wyniku, gdyż po główce van Persiego jeden z defensorów Marsylii wybił piłkę z linii bramkowej. Tutaj sporą pomyłkę zaliczył sędzia boczny, który nie zauważył zagrania ręką Morela. W następnych minutach poziom gry nieco się wyrównał, a w 30. minucie ciekawą akcję przeprowadził Andrew Ayew, ogrywając w polu karnym Mertesackera i Jenkinsona.

Kolejne minuty gry zdominowały zupełnie bezsensowe i bezcelowe rajdy, a potem płaskie wrzutki Walcotta i Jenkinsona, które we wszystkich przypadkach kończyły się fiaskiem. Do końca pierwszej cześci gry nic nie uległo już zmianie, więc zawodnicy udali się na zasłużoną przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut.

Pierwsze chwile drugiej części gry rozpoczęły się od wzmożonego ataku Kanonierów. Swoich szans próbował Rosicky, który starał się zacentrować w pole karne Mandandy. Ten jednak spisał się dobrze, wyłapując futbolówkę z wielką pewnością.

Obraz drugich 45 minut nie odbiegał od tego, co widzieliśmy w pierwszej połowie. Przeważały zupełnie niecelne zagrania, słabe wrzutki i gra w środku pola. W 55. minucie zakotłowało się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych gospodarzy, Lucho Gonzales próbował przyjąć piłkę, ale przeszkodził mu Jenkinson. W międzyczasie wmieszał się w to jeszcze Mertesacker. Na szczęście młody Jenkinson oddalił zagrożenie, wybijając futbolówkę.

W 63. minucie w sytuacji sam na sam z Mandandą znalazł się Theo Walcott. Anglik niestety poślizgnął się przed oddaniem strzału, który wylądował na nogach bramkarza OM.

Chwilę później na murawie zameldował się Gervinho, który zastąpił słabo dysponowanego dziś Walcotta. Natomiast w 77. minucie z boiska zszedł Arszawin, a jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W ten sposób Wenger wykorzystał limit zmian, gdyż wcześniej z powodu kontuzji boisko opuścił Carl Jenkinson. Jego miejsce na prawej obronie zajął Djourou.

Niestety, mimo większej ilości podbramkowych sytuacji ze strony Arsenalu, londyńczycy nie potrafili skonstruować kontry, która mogłaby rozmyć nadzieję gospodarzy o pozytywnym wyniku. W 90. minucie jeszcze szarżował Gervinho, który zdecydował się na zgranie do Robina van Persie. Holender jednak nastrzelił tylko bramkarza gospodarzy.

W 92. minucie zupełnie niespodziewanie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Po rajdzie Djourou, Szwajcar zdecydował się na wrzutkę do Gervinho, który tylko umyślnie, lekko musnął futbolówkę. Z lewej strony boiska nabiegał Aaron Ramsey i po przejęciu piłki, silnym strzałem po ziemi pokonał Mandandę, zostając tym samym bohaterem gości. 1-0!

Po krótkim rozegraniu ze strony Marsylii, sędzia główny zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że dzisiejsza potyczka Kanonierów nie należała do najciekawszych. Przeważały nieprzemyślane zagrania, niepotrzebne i niecelne wrzutki Walcotta i słaba skuteczność. Mimo że brakowało tempa i szybkiej gry, wygrana cieszy. Głównie z tego względu, że londyńczycy przesunęli się na pierwsze miejsce w grupie F. Miejmy nadzieję, że zwycięska forma zostanie utrzymana przez najbliższe spotkania.

Przeczytaj, co powiedział po tym meczu Arsene Wenger

Aktualna tabela grupy F Ligi Mistrzów:

Aaron RamseyLiga MistrzówOlympique Marsylia autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
popekns komentarzy: 742021.10.2011, 23:07

No nie wierzę, w końcu konstruktywna rozmowa :)

arsenal33fan komentarzy: 149821.10.2011, 22:58

Midgarson ahahh :D swietna muza :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.10.2011, 22:58

Thrust - miał być o 18

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.10.2011, 22:57

I jak tam Ice, nadal jesteś zawiedziony brakiem końca świata :( ?

mskafc

Ja słyszałem - parę tygodni temu kumpel mi wspominał, że Barca jest nim zainteresowana. Nie wierzyłem. A teraz proszę...

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 121.10.2011, 21:41

btw. Boss jutro obchodzi urodziny tak?:)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16421.10.2011, 21:33

koniec świata... no nie, ja chciałem do kina jutro iść... :C

fcescf komentarzy: 255421.10.2011, 21:16

Na pewno nie powie że się pomylił i pewnie się wytłumaczy tym, że to byłą druga faza niszczenia ducha...

fcescf komentarzy: 255421.10.2011, 21:12

IceMan no mówił ten prorok że 21 maja byłą zagłada duchowa i trzeba było patrzeć na koniec świata duszą(WTF?). A dzisiaj mają być trzęsienia ziemi i ogólne zniszczenia.

fcescf komentarzy: 255421.10.2011, 21:02

Mizzou no ja też bo podobno przeniósł z 21 maja na 21 października.

concrete13 komentarzy: 869821.10.2011, 20:52

taa..fajne disco

Mizzou komentarzy: 605321.10.2011, 20:51

Dzisiaj był koniec świata, Shit zapomniałem...

arsenal33fan komentarzy: 149821.10.2011, 20:48

mizzou fajna ta nutka ;):D;p

mitmichael komentarzy: 4924321.10.2011, 20:39

Niestety nie

TheoS komentarzy: 96721.10.2011, 20:35

Mamy zaszczyt ogladac nasz zespol w niedzielne popołudnie na C+??

Damian21UK komentarzy: 23621.10.2011, 20:13

fajnie ze arsenal radzi sobie dobrze w LM , ale ciesze sie takze ze w lidze coraz lepsza forme prezentuje np. ostatnie 3 mecze arsenal 1 czy 2 razy wygral a raz z totemem przegral tylko 2-1.
Najgorzej zawalil poczatek 5 meczy i chyba 2, czy 3 porazki.

Ale teraz mam nadzieje ze bedzie tylko lepiej !

Mizzou komentarzy: 605321.10.2011, 19:43

@c13
Kolejny do "arsenalowskiej" kolekcji

concrete13 komentarzy: 869821.10.2011, 19:42

Dudek mógł grać w Arsenalu ? nie przypominam sobie
sport.wp.pl/kat,1744,title,Dudek-bylem-blisko-gry-w-Arsenalu,wid,13915726,wiadomosc.html

Mizzou komentarzy: 605321.10.2011, 19:42

youtube.com/watch?v=FBhwK89YTSs&ob=av2n
Świetna polska nuta.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.10.2011, 19:27

Kolega chyba właśnie z komory hibernacyjnej wyszedł.

grand92 komentarzy: 793721.10.2011, 19:05

panowie jakiś czas temu było zamieszanie wokół Robina , że podobno jakąś dziewczyne zgwałcił , mógłby mi ktoś w skrócie opisać tą sprawę ? bo jakoś umknęło to mojej uwadze

KrzychuVanPersie komentarzy: 7921.10.2011, 19:03

dobry mecz gra nie powala ,ale jest poprawa

tsude komentarzy: 4521.10.2011, 18:41

Gratuluje dla arsenalu, Ramsey ma szczęście chłopak. jak checie se pograc w fajna gre przegladarkowa to zapraszam //s6.footballteam.pl/index.php?polecil=16941

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2011, 18:28

Axxxe

Boskie. Może ze mnie głupek, ale mam pytanie: dlaczego jest mowa o naszej wyprawie na Etihad Stadium - mecz na Stamford Bridge jest wcześniej?

Zdawalem sobie sprawe z tego, ze Ramsey to Rambo, ale nie az tak :D

talksport.co.uk/magazine/features/2011-10-21/picture-why-aaron-ramsey-responsible-death-colonel-gaddafi?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.10.2011, 17:41

Xercez - nie podobno :) Skoro onet o tym wypisuje to musi być prawda!

Xercez komentarzy: 35021.10.2011, 17:27

tutaj źródło:
sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/luca-toni-trafi-do-arsenalu-londyn,1,4886228,wiadomosc.html

jakby robin miał wrocić na pozycje cofniętego to wolałbym teveza albo kogos innego ale NA POZIOMIE a nie jakiegos odgrzanego kotleta

Xercez komentarzy: 35021.10.2011, 17:23

podobno interesujemy się Luka Tonim - co o tym myślicie bo dla mnie to smiech na sali juz wolalbym teveza

concrete13 komentarzy: 869821.10.2011, 17:23

albo wyrosła z tego

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.10.2011, 16:45

Chyba większość zapomniała o tej grze.

mitmichael komentarzy: 4924321.10.2011, 16:45

W najnowszym rankingu UEFA zajmujemy 5 miejsce wyprzedzajac m.in Real i FC Porto. Pierwsze miejsce ma United, 2 miejsce ma Barcelona, 3 Chelsea a 4 Bayern Monachium

gooner1992 komentarzy: 57721.10.2011, 16:43