Bramka Ramseya w końcówce, Marsylia 0-1 Arsenal

Bramka Ramseya w końcówce, Marsylia 0-1 Arsenal 19.10.2011, 21:40, Rafal Mazur 919 komentarzy

Kolejne emocje związane z londyńskim Arsenalem i trzecia kolejka spotkań tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem Kanonierzy wybrali się na Stade Velodrome, gdzie zmierzyli swoje siły z lokalnym Olympique Marsylia. Po niezmiernie nudnym i nieciekawym meczu, podopieczni Arsene Wengera zdołali rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 1-0.

Zobacz skrót tego pojedynku

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, francuski szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger podał skład, w jakim Kanonierzy rozpoczęli środowy pojedynek. Do pierwszej jedenastki powrócili Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, a także Andre Santos. Na ławce zasiadł tym razem Gervinho.

Dokładnie o godzinie 20.45, Damir Skomina rozpoczynając gwizdkiem spotkanie, dał znak kibicom do wzmożonego dopingu.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny nie dawali za wygraną i spotkanie wydawało się być wyrównane. W 5. minucie Alex Song zupełnie niepotrzebnie sprokurował faul w okolicach szesnastego metra bramki Szczęsnego. Do piłki podszedł Valbuena, który uderzył prosto w Polaka.

Chwilę później Theo Walcott dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Marsylii. Duży błąd popełnił w tej sytuacji bramkarz gospodarzy, Mandanda, przed którym jak spod ziemi wyrósł Robin van Persie i musnął pędzącą piłkę. Odgwizdany został jednak spalony.

W 20. minucie gry miała miejsce seria trzech rzutów rożnych Kanonierów, przy których londyńczycy mieli szanse na zmianę wyniku, gdyż po główce van Persiego jeden z defensorów Marsylii wybił piłkę z linii bramkowej. Tutaj sporą pomyłkę zaliczył sędzia boczny, który nie zauważył zagrania ręką Morela. W następnych minutach poziom gry nieco się wyrównał, a w 30. minucie ciekawą akcję przeprowadził Andrew Ayew, ogrywając w polu karnym Mertesackera i Jenkinsona.

Kolejne minuty gry zdominowały zupełnie bezsensowe i bezcelowe rajdy, a potem płaskie wrzutki Walcotta i Jenkinsona, które we wszystkich przypadkach kończyły się fiaskiem. Do końca pierwszej cześci gry nic nie uległo już zmianie, więc zawodnicy udali się na zasłużoną przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut.

Pierwsze chwile drugiej części gry rozpoczęły się od wzmożonego ataku Kanonierów. Swoich szans próbował Rosicky, który starał się zacentrować w pole karne Mandandy. Ten jednak spisał się dobrze, wyłapując futbolówkę z wielką pewnością.

Obraz drugich 45 minut nie odbiegał od tego, co widzieliśmy w pierwszej połowie. Przeważały zupełnie niecelne zagrania, słabe wrzutki i gra w środku pola. W 55. minucie zakotłowało się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych gospodarzy, Lucho Gonzales próbował przyjąć piłkę, ale przeszkodził mu Jenkinson. W międzyczasie wmieszał się w to jeszcze Mertesacker. Na szczęście młody Jenkinson oddalił zagrożenie, wybijając futbolówkę.

W 63. minucie w sytuacji sam na sam z Mandandą znalazł się Theo Walcott. Anglik niestety poślizgnął się przed oddaniem strzału, który wylądował na nogach bramkarza OM.

Chwilę później na murawie zameldował się Gervinho, który zastąpił słabo dysponowanego dziś Walcotta. Natomiast w 77. minucie z boiska zszedł Arszawin, a jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W ten sposób Wenger wykorzystał limit zmian, gdyż wcześniej z powodu kontuzji boisko opuścił Carl Jenkinson. Jego miejsce na prawej obronie zajął Djourou.

Niestety, mimo większej ilości podbramkowych sytuacji ze strony Arsenalu, londyńczycy nie potrafili skonstruować kontry, która mogłaby rozmyć nadzieję gospodarzy o pozytywnym wyniku. W 90. minucie jeszcze szarżował Gervinho, który zdecydował się na zgranie do Robina van Persie. Holender jednak nastrzelił tylko bramkarza gospodarzy.

W 92. minucie zupełnie niespodziewanie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Po rajdzie Djourou, Szwajcar zdecydował się na wrzutkę do Gervinho, który tylko umyślnie, lekko musnął futbolówkę. Z lewej strony boiska nabiegał Aaron Ramsey i po przejęciu piłki, silnym strzałem po ziemi pokonał Mandandę, zostając tym samym bohaterem gości. 1-0!

Po krótkim rozegraniu ze strony Marsylii, sędzia główny zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że dzisiejsza potyczka Kanonierów nie należała do najciekawszych. Przeważały nieprzemyślane zagrania, niepotrzebne i niecelne wrzutki Walcotta i słaba skuteczność. Mimo że brakowało tempa i szybkiej gry, wygrana cieszy. Głównie z tego względu, że londyńczycy przesunęli się na pierwsze miejsce w grupie F. Miejmy nadzieję, że zwycięska forma zostanie utrzymana przez najbliższe spotkania.

Przeczytaj, co powiedział po tym meczu Arsene Wenger

Aktualna tabela grupy F Ligi Mistrzów:

Aaron RamseyLiga MistrzówOlympique Marsylia autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
tidzejjj komentarzy: 138521.10.2011, 15:02

maddern - nie, o tej samej godzinie są derby Manchesteru, więc c+ pewnie będzie transmitować 'mecz nie z tej ziemi' :D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 221.10.2011, 15:00

Będzie transmitowany mecz w niedzielę na c+??

popekns komentarzy: 742021.10.2011, 14:50

Oho, nawet IceMan wrócił na nasz serwis :) Powoli stronka schodzi na właściwe tory ;)

mitmichael komentarzy: 4924321.10.2011, 10:24

Wenger tylko nie da wiec o Edenie mozemy zapomniec

"Dyrektor futbolowej akademii Lille, Jean-Michel Vandamme uważa, że Chelsea Londyn wyraża obecnie największe zainteresowanie pozyskaniem gwiazdy mistrzów Francji - Edenem Hazardem. Reprezentant Belgii jest wyceniany na około 40 milionów funtów."

No chyba, ze na prawde chce grac tylko w Arsenalu badz Realu. A jak nie Hazard to moze uda sie z Gotze

RuteQ komentarzy: 93121.10.2011, 10:20

I tyle mieliśmy Hazarda....

mitmichael komentarzy: 4924321.10.2011, 09:32

Musimy wygrac grupe tylko, ze Barcelona moze zajac 2 miejsce w grupie za Milanem i znowu na nich trafimy. Musimy w koncu awansowac dalej niz tylko do 1/8

Rafi komentarzy: 128121.10.2011, 09:00

Presti-Bedzie losowanie.Jak wyjdziemy z pierwszego miejsca to nie bedziemy mogli trafic tylko na kluby ktore zajely drugie miejsca.No i nie moga to byc angielskie kluby:)

Presti komentarzy: 42821.10.2011, 08:15

jak wyjdziemy pierwsi z grupy to z kim gramy? z którym zespołem? tzn z której grupy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2011, 00:48

GFL

ŚO Wenger nie sprowadzi - chciałbym Cahilla u nas, ale realnie rzecz biorąc, w obecnej sytuacji to raczej nie ma sensu. DP to był dla mnie mus jeszcze przed letnim okienkiem - mamy Songa i dwóch nieopierzonych, więc jakiś doświadczony by się przydał (na przykład De Rossi). Co do środka pola i skrzydłowych to sprawa jest skomplikowana. Mamy tam teraz Wilshere'a, Artetę, Ramseya, Diaby'ego i Rosicky'ego (a na przyszły rok wróci Lansbury) na środku oraz Gervingo, Walcotta, Arshavina, Chamberlaina i Benayouna na skrzydłach. Z jednej strony ilość jest wystarczająca i przyjście kogoś nowego i młodego trochę to wszystko dodatkowo utrudnić - zwłaszcza zawodnikom powoli pukającym do pierwszej drużyny (Ozyakup czy Ryo). Z drugiej jednak strony Arteta, Rosicky, Arshavin młodzi już nie są, a Benayouna raczej nie wykupimy. Sam więc nie wiem co o tym myśleć.

@Mid

Spoko ;) Jak dla mnie to w zimie powinno zawitać 3 zawodników , SO - Cahill , PS - Gotze , Hazard i SPO - Martiv badż DP - M'Vila , chociaż wolał bym Martina .

GunnerForLife

Zapomniałeś o Martinie. Nie chodzi o to, że może ktoś wkroczyć i przeszkodzić nam w pozyskaniu kogoś. Zawodnik może nie chcieć do nas przyjść, bo ważna jest też możliwość uczestniczenia w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Co z tego, że jakiś spadkowicz z Champions League do nas przejdzie, jak za rok może z nami tam nie zagrać (tak - biorę pod uwagę taki scenariusz) jak może zostać i grać tam za rok. Choć zdaję sobie sprawę, że Liga Mistrzów to nie wszystko (choć rzecz ważna). Ja myślę, że Wenger nie sprowadzi kogoś ze względu na to, że Gervinho nie będzie - jest przecież Arshavin czy nawet Yossi lub Alex. Jeśli Boss kogoś sprowadzi to będzie miał inny powód.

concrete13 komentarzy: 869820.10.2011, 23:28

legia grała całkiem dobrze ..

Kanonier9p komentarzy: 99420.10.2011, 23:22

Gervinho zagrał słabo :(

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.10.2011, 23:12

Wygląda na to, że kolejny raz polski zespół przejdzie fazę grupową LE ;)

amadeo komentarzy: 514920.10.2011, 23:06

Ładnie, ładnie oba nasze kluby po 1-0 wygrały...może w końcu polska piłka zacznie powolutku odzyskiwać swe dawne znaczenie w europejskim futbolu...

Kanonier9p komentarzy: 99420.10.2011, 23:05

Dla mnie Ramsey to Sredniak . Czyli za słaby na Arsenal.

kubanczykpl komentarzy: 82620.10.2011, 23:03

LEGIA WYGRAŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

spinson komentarzy: 70020.10.2011, 22:52

Legia prowadzi:)

GunnerForLife komentarzy: 335520.10.2011, 22:49

Mnie ciekawi sytuacja jaka będzie po nowym roku , czyli przełom stycznia i lutego . Okienko transferowe i ten puchar afryki . Gervinho nas opuści , będzie trzeba kogoś na jego miejsce i tu rodzi się pytanie , czy Wenger kogoś kupi ? Większości marzy się Hazard , są szanse że do nas trafi , wyjdziemy z grupy a Lille raczej nie . Chyba że....no właśnie , chyba że real go nie podkupi . Drugim celem może być jakiś kreatywny pomocnik , ale czy mamy Szanse na Gotze ? Szczerze wątpię , nawet nie przekona go to że my będziemy dalej w LM a Borussia nie , bo wkroczyć może znowu Real , czy choćby ManU . Kolejnym celem będzie M'Vila , ale pytanie czy jest nam potrzebny ? Coq , Frimpong , Song i Jack . Też są różne ploty o vargasie czt choćby o Moussa Sow , na którego nie mamy szans patrząc ze strony Hazarda . Ale czy oni będą chcieli do nas przyjść ? Duży wpływ na ich decyzję będzie miała pozycja w lidze , stan puchary Anglii , CC oraz LM i chyba najważniejsze ; szanse na mistrzostwo .

spinson komentarzy: 70020.10.2011, 22:43

@Midgardsorm
To fakt. Chlopak mial bardzo ciezki sezon. Trzeba go wprowadzac ostroznie. Tylko Jack z przed kontuzji to nasz najbardziej kreatywny zawodnik wiec Wenger moze go znow przeciazyc

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2011, 22:36

spinson

Jacka nie można zbyt wcześnie zbyt bardzo eksploatować. Chłopak jest młody i będzie miał swój czas.

spinson komentarzy: 70020.10.2011, 22:33

Juz nie pamietam dokladnie ktory to byl sezon ale Denilson gral w nim genialnie. Aron poki co pojedyncze przeblyski. Zobaczymy co z niego wyrosnie poki co czekam na Jacka ciekawe jak on bedzie spisywal sie po dlugiej kontuzji. To mlody chlopak(moj rowiesnik) wiec wieze ze wroci mocny

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2011, 22:26

spinson

Oczywiście. Jednak ja swojego czasu bardzo wierzyłem w Denilsona i to w jakim stopniu mnie zawiódł sprawiło, że teraz jestem ostrożny w wydawaniu zbyt wczesnych osądów na temat młodych graczy - niech się wykażą. Wyjątkiem może być jedynie Henri Lansbury - bardzo lubię tego chłopaka i mam nadzieję, że po powrocie będzie dostawał szanse i dobrze się zaprezentuje.

spinson komentarzy: 70020.10.2011, 22:20

Trzeba miec nadzieje ze Aron tak nie skonczy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2011, 22:16

Kaltinor

Denilson też w pewnym momencie wydawał się całkiem dobrym graczem. Dopiero później zaliczył bolesny upadek.

spinson komentarzy: 70020.10.2011, 22:14

@Kaltinor
Zgodze sie z toba. A co do Wisly to nalezy dodac ze Fulham nie zagralo rezerwowym skladem. Zabraklo 2-3 zawodnikow a pozostali to ograni w Premier League gracze.

angel1953 komentarzy: 68620.10.2011, 22:13

Camillo144

ty nie ale wiekszocs uzytkownikow wypisywala jaki to on jest "cienki"

Kaltinor komentarzy: 48120.10.2011, 22:09

Song to obecnie zapewne nasz najlepszy piłkarz. Ramsey w tym sezonie gra zwykle kiepsko, ale gdyby ktoś porównywał Walijczyka z Denilsonem to źle by było z takim człowiekiem ;) Kapitan Walii bowiem strzelił dla nas już dwie bramki w tym sezonie - z Tottenhamem i z Marsylią. Szczególnie ta wczorajsza było ważna, gdyż poskutkowała zwycięstwem. W reprezentacji rozegrał kilka świetnych meczy. To naprawdę dobry piłkarz co pokazał już kiedyś. W tym sezonie forma trochę szwankowała i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej. Gervinho po raz kolejny asysta. Widzę pewną poprawę, ale wciąż jeszcze daleko chłopakom do dawnego Arsenalu.
A z innej bajki - Wisła pokonała Fulham, jeśli ktoś jeszcze nie wie :)

TomekAFC komentarzy: 53320.10.2011, 22:08

youtube.com/watch?v=fn59lzCQg2o&feature=channel_video_title >>> Alex Song z Marsylią

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.10.2011, 22:01

Zaloguj > Dobrze ,że mają czerwoną ,bo przynajmniej jedną połowę będą grali w 10 .
Będą trochę zmęczeni na spotkanie z nami :D
Nie dość ,że mecz grają dzień później to jeszcze przez większość meczu będą grali w osłabieniu .

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.10.2011, 22:00