Było blisko niespodzianki: Arsenal 4-2 Leicester

Było blisko niespodzianki: Arsenal 4-2 Leicester 28.09.2024, 22:47, Mateusz Rosłoń 438 komentarzy

Nie bez kłopotów przebiegło spotkanie Arsenalu z tegorocznym beniaminkiem Premier League, Leicesterem. W drugiej połowie meczu Kanonierzy roztrwonili dwubramkowe prowadzenie z pierwszej odsłony. Na szczęście w doliczonym czasie gry zdołali wyrwać zwycięstwo.

Arsenal: Raya; Timber, Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (85' Nwaneri), Rice, Trossard (90+8' Jesus); Saka, Havertz, Martinelli (74' Sterling)

Leicester: Hermansen; Justin, Faes, Okoli (90+8' Issahaku), Kristiansen; Skipp (90+1' Reid), Winks, Buonanotte (85' Ayew), Ndidi (90+8' Edouard), Mavididi (90+1' El Khannouss); Vardy

Kanonierzy dominowali od samego początku spotkania. W 20. minucie ich starania przyniosły wymierny skutek: dośrodkowanie Timbera na bramkę zamienił Martinelli. W czasie doliczonym do pierwszej połowy na 2-0 podwyższył Trossard, a Martinelli tym razem asystował.

Druga połowa rozpoczęła się dla Arsenalu pechowo - Buonanotte dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Justin oddał pozornie niegroźny strzał głową, jednak piłka zmieniła tor lotu po kontakcie z głową Havertza i wpadła do siatki. Arsenal kontynuował ataki, ale wkrótce to Leicester wyprowadził kolejny cios. W 63. minucie przerzut na prawą stronę pola karnego wykonał Ndidi, a cudownym strzałem na dalszy słupek popisał się Justin - Raya był bez szans i mieliśmy remis.

Choć Arsenal nie spuszczał z tonu, na kolejną bramkę przyszło nam czekać aż do doliczonego czasu gry. Saka posłał dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi Trossarda, a ten skorzystał z zamieszania i umieścił ją w siatce, odbijając ją od nóg Ndidiego. Kilka minut później podopieczni Artety przypieczętowali swoje zwycięstwo, kiedy po nieco nieudolnej akcji Jesusa Havertz wykorzystał błąd bramkarza rywali i zaliczył swoje trzecie trafienie w tym sezonie.

Po sześciu kolejkach Arsenal znajduje się na trzeciej lokacie w tabeli Premier League - tyle samo punktów ma drugi Manchester City, a świeżo upieczony lider, Liverpool, wyprzedza obie ekipy o jeden punkt. Następnym ligowym rywalem Arsenalu będzie Southampton. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 5 października. W międzyczasie, we wtorek 1 października, Kanonierzy zmierzą się w Lidze Mistrzów z ekipą PSG.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
minio7 komentarzy: 314529.09.2024, 19:27

Przypomniało mi się jakie komentarze pisali na DP po naszej czerwonej kartce z City. „Tak gra mistrz?!” No na pewno nie tak jak ich ulubieńcy xD

minio7 komentarzy: 314529.09.2024, 19:25

Jeśli przyrównać sytuację United do Among Us to gra jeden cabin crew i reszta impostorów

Damper komentarzy: 310729.09.2024, 19:25

@Socjopata: Widziałem tego tweeta, ale generalnie to za dużo w sprawie nie rozjaśnia. Wiadomo, że na pewno poczuł jakiś dyskomfort, bo było to widać po reakcji jak wylądował po tym pojedynku główkowym z bodaj Justinem w samej końcówce meczu.

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 429.09.2024, 19:25

@Garfield_pl napisał: "xD tak to by było, jakby na ławce był Holding czy Luiz;)"
2 lata temu jak wchodził Holding to nawet nie było się o co modlić, bo chłop wybijał na aut na wszelki wypadek jak Haaland był 5m za nim i biegł w jego stronę.

Natomiast teraz mamy dobrych obrońców, ale nie oszukujmy się, u nas nie ma rotacji tylko na śo i na bramce, bo Saliba i Gabriel to już jest beton nie do wymiany. Możemy udawać, że wszystko będzie ok, jak za Salibę zagra White, ale to już będzie inny zespół i na pewno do takiego meczu (gdyby to był ważny mecz o punkty, a zmiana nie wymuszona względami sportowymi) podeszlibyśmy dużo ostrożniej i grali inną piłkę, bez bezgranicznego zaufania w naszą obronę.

Zauważyłem z Leicester np, że Saliba zostawał z Vardym 1v1 na połowie boiska. Pomyślałem, że to kryminał takie ryzyko, bo wystarczy jedno wybicie na aferę, a potem przy takiej sytuacji Saliba zezłomował Vardy'ego i już zaufałem temu pomysłowi. Jakby tam był White albo Timber to nie wierzę, że Mikel by się na coś takiego zdecydował.

pawel_1986 komentarzy: 21029.09.2024, 19:24

@Garfield_pl: Właśnie po to mamy uniwersalnych graczy w obronie żeby ich rotować i wstawiać na różne pozycje i nie tylko na jakieś śmieszne puchary. M.in. na srodek obrony aby później jednej wielkiej kupy nie było jak wypadnie Saliba lub Gabi :) Jesteś zwolennikiem żelaznego składu w środku obrony to ok ale nie przekonasz mnie do tego ;)

Krzyk komentarzy: 21529.09.2024, 19:24

Ale 10haag jednak konsekwentny, bilans bramkowy -3

Socjopata komentarzy: 17729.09.2024, 19:22

@Damper: Okej wydawało mi się, że napisali o utkaniu, a chodziło o usztywnienie kolana

Socjopata komentarzy: 17729.09.2024, 19:21

Cieniutki Solanke, już lepiej grać Havertzem na 9 niż nim

minio7 komentarzy: 314529.09.2024, 19:19

United musi gonić wynik a Antony na ławce, skandal

Krzyk komentarzy: 21529.09.2024, 19:18

Fernandes zawieszenie, mainoo podobno kontuzja, mount schodzi po 30 minutach, kłopoty Najmana

MarkOvermars komentarzy: 934729.09.2024, 19:17

@Damper:czyli to jest prawda że nabawił się kontuzji, okoliczności nie mają znaczenia

Garfield_pl komentarzy: 3140029.09.2024, 19:17

Ściema, czy kolejny do szpitala? Ostatnio lubimy kupić i nie pocieszyć się zbyt długo"

Nic konkretnego nie wiadomo

@miki9971: do tego czasu przyjdzie nowy trener i będzie efekt nowej miotły i będą trudni do ogrania

Garfield_pl komentarzy: 3140029.09.2024, 19:16

@pawel_1986 napisał: "Rotować po to żeby odciążać zawodnikow? To nie jest wystarczający powód? :D Szczególnie w meczach ze słabszymi rywalami. Czy tam rotacja jest skuteczna? Chyba tak skoro w ostatnich 7 sezonach zdobyli 6 razy majstra."
Rotować możesz na puchary:) jednak nie zawsze te ich puchary to zasługa obrony samej ;)

Damper komentarzy: 310729.09.2024, 19:16

@Socjopata napisał: "@GenzoArs: widziałem zdjęcia jak po meczu chodził utykając i rozdawał autografy"