Cazorla zapewnia Kanonierom zwycięstwo, Arsenal 2-1 AV

Cazorla zapewnia Kanonierom zwycięstwo, Arsenal 2-1 AV 23.02.2013, 16:52, Marcin Stefaniak 3698 komentarzy

Po dwóch kompromitujących porażkach z Blackburn i Bayernem Kanonierzy przerwali złą passę i pokonali Aston Villę 2-1. Nie było to jednak powalające zwycięstwo. Podopieczni Wengera zdominowali co prawda przeciwnika, ale nie potrafili w pełni wykorzystać swojej przewagi.

Wydawać by się mogło, że po szybko zdobytym golu Arsenal czeka łatwy mecz. Nic bardziej mylnego, Aston Villa walczyła do samego końca i gdyby nie świetna forma Santiego Cazorli, spotkania mogłoby zakończyć się innym wynikiem.

Wyjściowe jedenastki obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Arteta, Diaby - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud.

Aston Villa: Guzan, Lowton, Clark, Baker, Bennett, Westwood, Delph, Agbonlahor, Weimann, N'Zogbia, Benteke.

Kanonierzy od pierwszych minut starali się zdominować grę i już w 4. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Jack Wilshere. Anglik mógł zagrywać do Theo Walcotta, jednak zdecydował się na strzał z ostrego kąta, z którym większych problemów nie miał Brad Guzan.

Już 2 minuty później było 1-0 dla Arsenalu. Akcję w środku pola rozpoczął Wilshere, który zagrał na skrzydło do Santiego Cazorli, ten posłał płaskie dośrodkowanie jednak piłka wróciła pod jego nogi. Za drugim razem Hiszpan zdecydował się na strzał i wyprowadził Kanonierów na prowadzenie.

Po straconej bramce do ataku ruszyli podopieczni Lamberta. W 10. minucie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Gabriel Agbonlahor, ale Wojciech Szczęsny pewnie interweniował.

W następnych minutach obie drużyny wymieniały się ciosami. Najpierw groźnie dośrodkowywał Theo Walcott, ale Olivier Giroud nie zdołał sięgnąć piłki. Chwilę później podobną akcję przeprowadzili The Villans, ale tym razem to Agbonlahor nie zdążył do podania jednego z kolegów.

W 25. minucie dobrą akcję na prawym skrzydle przeprowadził Weimann i zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne N'Zgobii, który popisał się dobrym strzałem, ale na posterunku znalazł się Wojciech Szczęsny.

W 31. minucie po raz kolejny zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Guzana. Po świetnej dwójkowej akcji przeprowadzonej przez Diaby'ego i Girouda pierwszy z Francuzów zagrał do Theo Walcotta, jednak strzał Anglika poszybował nad poprzeczką.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy przebudzili się Kanonierzy. Najpierw po świetnej akcji Cazorli i Girouda Francuz oddał groźny strzał z ostrego kąta. Minutę później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Guzana. Jack Wilshere miał dogodną sytuację do strzelania, jednak postanowił przytrzymać piłkę przy nodze przez co od razu doskoczyło do niego kilku defensorów The Villans. Do końca pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Podobnie jak w pierwszej połowie spotkania, również w drugiej podopieczni Wengera chcieli od początku ruszyć na przeciwnika i stworzyć zagrożenie pod bramką Aston Villi. Tym razem próby Kanonierów zakończyły się kilkoma groźnymi dośrodkowaniami, ale żadne z nich nie zostało zamienione na gola czy chociażby celny strzał na bramkę przeciwnika.

Arsenal starał się przeprowadzać większość swoich akcji skrzydłami, jednak za każdym razem dośrodkowania były nieprecyzyjne. Najbliżej strzelenia drugiego gola był Olivier Giroud, który w 65. minucie minął się o kilka centymetrów z dośrodkowaniem Carla Jenkinsona.

Na nic zdała się coraz większa dominacja i przewaga Kanonierów, gdyż w 68. minucie Andreas Weimann doprowadził do wyrównania. Po źle wykonanym rzucie rożnym podopieczni Lamberta ruszyli z kontrą. Weimann przejął piłkę w połowie boiska, popędził z nią do przodu i oddał strzał, z którym powinien poradzić sobie Wojciech Szczęsny. Polak popełnił jednak błąd i nie był w stanie sparować piłki poza światło bramki.

Po straconej bramce podopieczni Wengera chcieli jak najszybciej ponownie wysunąć się na prowadzenie. Kanonierzy nie mieli jednak pomysłu na grę i większość akcji kończyła się rzutami rożnymi.

W 80. minucie świetną sytuację do strzelenia gola miał po raz kolejny Olivier Giroud. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Francuz oddał strzał głową z jedenastego metra, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

Wreszcie, w 85. minucie Kanonierzy pokazali, że potrafią jeszcze strzelać gole po składnych akcjach. Wszystko zaczęło się w środku pola. Jack Wilshere przyjął piłkę i zagrał ją na lewe skrzydło do Nacho Monreala, ten wbiegł w pole karne i z wielkim spokojem posłał piłkę wprost pod nogi Santiego Cazorli, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Guzana po raz drugi.

Podopiecznym Lamberta zabrakło sił i nie byli oni w stanie zaatakować po straconym golu. W doliczonym czasie gry to Arsenalu utrzymywał się przy piłce i po wielkich mękach zdołał pokonać Aston Villę.

Apropo kobiety:
transfery.info/56623,piekniejsza-strona-futbolu-objawienie-mistrzostw-swiata-2010-larissa-riquelme-obchodzi-dzis-urodziny

ps. Kto nie ma 18 to niech nie wchodzi!:)

Oggy komentarzy: 948925.02.2013, 22:02

Diablica - byłem ciekaw czy to nie stanowi problemu i się dowiedziałem. Thx
Bellers- no i myślisz że złotą piłkę zgarnie Garecik?;P Nie no, gra bardzo dobrze, niestety;/

Yakub97 komentarzy: 574625.02.2013, 22:01

No Chamakh niech pomaga Arsenalowi strzelajac bramki naszym rywalom :P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.02.2013, 22:01

@bellers-trochę mu jeszcze brakuje. Lepszy na pewno jest w nurkowaniu:)

@bartekmlawa

Patrząc na poziom gry Ronaldo w United, to Bale już go przerasta:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.02.2013, 21:55

Chamakh na boisko i niechże się on w końcu na coś przyda:)

Verminator97 komentarzy: 1490025.02.2013, 21:53

No kury do przerwy 1-1 , niech Big Sam wpuści na boisko Chamakha i po Spursach :D

19TOMEK91 komentarzy: 157225.02.2013, 21:51

co jak co, ale Bale ma te wolne ... ale i tak go nie zbyt trawie

bartekmlawa komentarzy: 102425.02.2013, 21:51

Marna podróbka Ronaldo. Nigdy mu nie dorówna.

Diabliica komentarzy: 337825.02.2013, 21:42

Oggy - nie obchodzi mnie życie prywatne ;] dla mnei się liczy to co przedstawiają na boisku. i te teksty mnie nie ruszają, więc próbuj dalej.

kamil_malin komentarzy: 933225.02.2013, 21:41

@ Marzag
Za co żółta kartka? Bez przesady. Dobra decyzja Webba, faul bez kartonika.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511625.02.2013, 21:40

A kto może to po krótce przetłumaczyć? Bo u mnie z angielskim to krucho...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.02.2013, 21:40

Ronaldo też sobie różne orgie organizował, zboczony klub

Oggy komentarzy: 948925.02.2013, 21:40

Dobra sorki, nie wiedziałem ,że się spina zrobi to było pytanie tylko do diablicy :(

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 125.02.2013, 21:39

to powinna byc czerwien dla dembele ;|

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11725.02.2013, 21:39

Można sobie gdybać, "Jaki klub tacy piłkarze", ale trofea to oni zdobywają, nie my

Oggy komentarzy: 948925.02.2013, 21:39

Sir Alex-> mid-day.com/sports/2011/jul/080711-Rio-Ferdinand-sex-scandal-Manchester-United.htm

Ars3n komentarzy: 1235425.02.2013, 21:38

Oggy
zaraz zobaczysz jak tu sie zrobi syf. Wlasnie juz ktos nizej do ciebie napisal.

sledziooo komentarzy: 88025.02.2013, 21:37

Pinguite - dziś Światowy Dzień Masturbacji to co się im dziwisz :P Magia święta

Oggy komentarzy: 948925.02.2013, 21:37

Ars3n- ee no ja nic nie zaczynam tylko zawsze się zastanawiałem czy kobietom nie jest ciężej kibicować MU.

Oggy
po co zaczynasz? jest jako taki spokoj, a zaraz sie tu zleca jeszcze inni kbice.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.02.2013, 21:35

@oggy- jaki subtelny hejcik^^

Oggy komentarzy: 948925.02.2013, 21:33

diablica- jak to jest być kobietą i mieć w zespole znanego podejrzanego o gwałt? Musi być miło... a Rooney i wycieczki do prostytutek przy żonie w ciąży albo Giggs albo Ferdinand... sporo tych sympatycznych panów w Utd.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.02.2013, 21:32

Masz rację, żałosny ;)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.02.2013, 21:32

Kurde, ten Bale to jest kocur. W fpl mi pomaga:) ale wolalbym nie...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.02.2013, 21:31

Mam dobry suchar:
Gadają kibice realu i farsy i jeden mówi do drugiego jaka jest najbardziej nieprzewidywalna liga świata?
Drugi odpowiada : Oczywiście,że hiszpańska przed sezonem nie wiadomo kto zdobędzie mistrza czy farsa czy real.

adix
aha? a znasz taka lige jak ekstraklasa? wiec nie wyjezdzaj tutaj z ''Najbardziej nieprzewidywalna liga swiata.''

Pinguite komentarzy: 1502025.02.2013, 21:29

Dobra już tak nie przeżywajcie! Bo zaraz orgazmu dostaniecie! I potem sprzątać będzie trzeba!

Cesc1994 komentarzy: 447225.02.2013, 21:27

Jezeli juz jest mowa o cieszynkach to moja ulubiona jest z Barcelona po golu na 1:1 ;)

bartek2815 komentarzy: 85425.02.2013, 21:27