Chelsea zdobyła Tarczę Wspólnoty

Chelsea zdobyła Tarczę Wspólnoty 10.08.2009, 09:34, Szymon Ortyl 36 komentarzy

Wczoraj o 16:00 na Wembley, rozpoczął się mecz o Tarczę Wspólnoty. Naprzeciwko siebie stanęli: Mistrz Anglii (Manchester United) oraz tryumfator rozgrywek o Puchar Anglii (Chelsea).

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy, podczas której wszyscy obecni na stadionie wspominali Sir Bobby'ego Robsona. 10 minut po rozpoczęciu meczu, skrzydłowy Manchesteru - Nani po pięknej indywidualnej akcji zdobył bramkę dla Czerwonych Diabłów.

W bramce Chelsea świetnie spisywał się Petr Cech, który niejednokrotnie ratował drużynę po błędach obrońców. Z kolei Ben Foster, który zastąpił w bramce Manchesteru kontuzjowanego Edvina vsn der Sara nie miał najlepszego dnia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kilka chwil po gwizdku sędziego, Chelsea zaatakowała. Po kilku próbach strzałów i podaniach w polu karnym gola "szczupakiem" strzelił Ricardo Carvalho.

Druga bramka dla Chelsea wzbudza ogromne kontrowersje. Ballack uderzył Evrę łokciem w twarz, jednak Francuz zdołał odegrać Rooney'a, więc sędzia zastosował przywilej korzyści. Nie przerwał gry również, gdy Rooney stracił piłkę a gracze Chelsea nie zważając na wijącego się z bólu Evrę popędzili do przodu a Frank Lampard pokonał Bena Fostera.

W samej końcówce spotkania wspaniałe podanie otrzymał Rooney, który nie miał problemu z pokonaniem Cecha, jednak powtórki pokazały, iż w momencie podania Anglik znajdował się na pozycji spalonej.

W meczach o Tarczę Wspólnoty nie rozgrywa się dogrywek, więc po upłynięciu regulaminowych 90 minut, sędzia nakazał rozpocząć konkurs rzutów karnych.

Pierwszego karnego wykonywał Frank Lampard, który nie miał problemów z pokonaniem Fostera. Chwilę później do piłki podszedł Ryan Giggs, jednak jego strzał fenomenalnie obronił Cech. W kolejnej serii zarówno Ballack jak i Fletcher pokonali bramkarzy rywala. 3 gola dla Chelsea strzelił Didier Drogba. Kolejnym wykonawcą karnego był Evra, jednak jego strzał był wręcz żałosny. Cech bez problemów złapał piłkę. W kolejnej serii Salomon Kalou zapewnił zwycięstwo klubowi ze Stamford Bridge.

Chelsea FCManchester UnitedTarcza Wspólnoty autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Valenciaa komentarzy: 3111.08.2009, 11:27

mozna, ale nie wiem czy prawdziwy kibic tak robi;]

janiu14 komentarzy: 119511.08.2009, 09:06

rywale zza miedzy a mimo to gratuluje:) lepsze zwyciestwo The Blues niz manU

Chelsea_forever komentarzy: 3911.08.2009, 08:25

No i ty mi zwracasz uwagę? Pytam się czy jak jet się kibicem to nie można być człowiekiem o zdrowych umysłach?

Valenciaa komentarzy: 3110.08.2009, 21:53

chelsea_forever-- pewnie to mowia kibice, a nie ludzie o zdrowych umyslach.
rywalizacja konczy sie na boisku;]

Chelsea_forever komentarzy: 3910.08.2009, 20:44

nie schodzi na psy. Przebywałem trochę w Anglii. W Londynie tak na niego mówią. Jeśli jakoś Cię uraziłem to przepraszam.

Valenciaa komentarzy: 3110.08.2009, 20:05

arsen258--- chodzi mi o to ze mam szacunek do pilkarzy z innych klubow a nie wyzywam ich tekstami na poziomie podstawowki.

Valenciaa komentarzy: 3110.08.2009, 20:03

chelsea_forever-----medycyna?
i komentarze na poziomie shrek?
polska schodzi na psy

Chelsea_forever komentarzy: 3910.08.2009, 17:53

"że nie chodzi o wygląd" przepraszam za podwójny komentarz.

Chelsea_forever komentarzy: 3910.08.2009, 16:35

Valenciaa ja też Cię lubię. W tym roku będę zdawał na medycynę, więc raczej 8 lat nie jest możliwe! Jeśli nie kapnęłaś się że chodzi o wygląd no to szkoda ;/. Ja za Hugh'a Jackman'a się nie uważam. Pozdrawiam.

Gresiex komentarzy: 72010.08.2009, 16:02

Arsen258 -> dobrze "powiedziane"

waldek_89 komentarzy: 573510.08.2009, 15:55

i dobrze, że pokonali ManU.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97910.08.2009, 15:29

Valenciaa - a ty po co od razu na niego tak naskoczyłeś? To normalne, że bardziej lubi Arsenal niż Manchester, zresztą, nie licząc kibiców Tottenhamu to w meczu Arsenal - Manchester 3/4 Anglii kibicuje Arsenalowi

Valenciaa komentarzy: 3110.08.2009, 15:19

Chelsea_forever--- ile masz lat?8?
niewazne jak pilkarz wyglada ale jak gra, ty pewnie 1/100 ich umiejetnosci nie osiagniesz i pewnie sam lepiej nie wygladasz tylko kryjesz sie w sieci

Valenciaa komentarzy: 3110.08.2009, 15:16

aRamsey---- slaby sezon?
przegrali po walce i brakami w obronie, 100% sytuacji nie wykonczyl berbatov i park, a 2 bramka dla chelsea to juz zal, podobnie jak pierwsza, bo bramkarz w "5" jest nietykalny a drogba wbil sie w niego

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 510.08.2009, 15:10

Może i sędzie mógł przerwać grę, ale Chelsea też ma swój honor.. chyba. Jak ktoś leży na murawie to się piłkę na aut wybija panowie, a nie.. Cieszyć się można, ze słabej postawy ManU i z tego, że Chelsea wygrała tylko dzięki szczęściu i oszustwom.

Chelsea_forever komentarzy: 3910.08.2009, 15:09

Bez wazeliny. Ale ja też wole patrzeć na mecze Arsenalu. Niż oglądać twarze Shreka czy Ferdinanda, nie mówiąc o Scholsie . Nienawidzić Arsenalu nie mam za co ;P.

crisadus komentarzy: 850710.08.2009, 14:40

Gratulacje dla Chelsea:) Wolę naszych rywali z Londynu niż muły...

kasiacesc komentarzy: 187810.08.2009, 12:45

Nie lubie Chelsea no ale wygrali słusznie mimio ze sedzia mylił sie w dwie strony!!!

blue_spirit komentarzy: 24310.08.2009, 12:10

Sam Ballack powiedział, że sędzie mógł zatrzymać grę, a jak stare porzekadło mówi: nie ma gwizdka, graj! Evra bardzo dobrze sobie zdawał sprawę z tego co robi, leżał bo wiedział, że szykuje się kontra The Blues. Tak na prawdę nawet chyba w twarz nie dostał, a w szyje co najwyżej. Poza tym, Rooney był na spalonym, minimalnym, ale jednak.
Co do fair play to chaotyczne wślizgi Evry, incydent z Bosingwą, kiedy to nawet przysłowiowej piątki nie chciał przybić. No ale u niego to normalne, pamiętamy zadymę z ochroniarzami na Stamford!

KulmanAFC komentarzy: 45010.08.2009, 12:09

Shrek bramkę strzelił ale ze spalonego i to dużego. Sędzia popełnił błąd przy bramce Lamparda, a później puścił Shreka na spalonym, który strzelił bramkę wyszli na czysto ale wiem, że tak na to patrzeć nie można. Nie nawidzę Chelsea ale wygrali słusznie. Tak jak ich nie znoszę tak było mi ich szkoda w meczu z Barcą na Stamford.

Arsenalius komentarzy: 151710.08.2009, 12:01

MU idzie znacznie gorzej.

bergkamp komentarzy: 111010.08.2009, 11:59

Widzę że nauka od "boskiego Mourinho" nie poszła w las. Udało mu się na długie lata wyplenić zasady fair play z piłkarzy Chelsea. Zwycięzców się nie sądzi ale od każdej reguły są wyjątki. Brawo dla CFC za konsekwencję w oszukiwaniu.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56710.08.2009, 11:32

Cesc_Fan > a ja tam bym chciał, żeby ta ofiara zagrała z nami. Kuszczak może nawet Vito i Wojtkowi buty czyścić. Może z Tomaszkiem w bramce MU, Manuel strzeliłby jakąś ładną bramkę.

aRamsey komentarzy: 948610.08.2009, 11:23

coś MU chyba nie będzie w tym sezonie łatwo....

Maciekkk10 komentarzy: 258310.08.2009, 11:14

Manchester ma obecnie problemy z kontuzjami, co jest dla nas bardzo korzystne ;] Vidic ma wrócić najwcześniej za dwa tygodnie, ale znając nasze szczęście, to wróci na mecz z Arsenalem..

Szef komentarzy: 1303510.08.2009, 10:35

no to zobaczymy jak teraz ManU do sezonu ligowego przystapi bo start sezonu maja juz slaby a ich kazda porazke, remis bedzie sie obarczac brakiem Ronaldo

Turasek44 komentarzy: 35510.08.2009, 10:30

Nie wiem czy sie cieszyć czy smucić

Chelsea_forever komentarzy: 3910.08.2009, 10:30

Merowingster " mogli "? Ballack- liczba pojedyncza ;/ Gol Shreka padł ze spalonego więc powinien być remis 1:1.

Merowingster komentarzy: 74610.08.2009, 10:17

****si frajerzy, jak mogli się tak zachować przy drugiej bramce dla nich ;/

WojO komentarzy: 225210.08.2009, 10:03

hehe muły coś nie błyszczą bez swojej gwiazdki

Cesc_Fan komentarzy: 452410.08.2009, 09:56

Szkoda ,że Ferguson nie daje szans na grę Kuszczakowi ,ponieważ jest lepszy niż pupilek
SAFA , Foster . Oby jednak do spotkania z nami nie zmądrzał i nie wystawiał Tomka :P
Niech przeciwko nam zagra Foster ,a zapewne będzie łatwiej zdobywać gole :)

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 210.08.2009, 09:43

Wczoraj widać było braki Manu w obronie no i ich bramkarz to tragedia Foster cienki ten bramkarz, w ogóle nie pewny w karnych też nie zachwycili Evra , nie umie strzelać karnych, widziałem ten mecz i muszę przyznać że mecz był dość równy ale w karnych Manu zawiedli no i bramkarz ich.