Clattenburg: Sędziowie podjęli złą decyzję

Clattenburg: Sędziowie podjęli złą decyzję 03.02.2021, 14:49, Mateusz Kubacki 29 komentarzy

Były sędzia Premier League - Mark Clattenburg - podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wczorajszej potyczki Wolves z Arsenalem i decyzjami sędziów prowadzących to spotkanie. Clattenburg uważany jest za jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie i w czasach swojej kariery sędziowskiej, miał okazję prowadzić najważniejsze piłkarskie widowiska na całym świecie.

Wczorajszego wieczora David Luiz został wyrzucony z boiska tuż przed przerwą po tym, jak faulował Williana Jose w polu karnym. Doprowadziło to ostatecznie do porażki Kanonierów. Były angielski arbiter uważa, że decyzja po dyktowaniu rzutu karnego była słuszna, ale Brazylijczyk powinien obejrzeć nie czerwoną, a żółtą kartkę.

- David Luiz został niesłusznie wyrzucony z boiska po podyktowaniu rzutu karnego. Powinna to być żółta kartka. Obrońca Arsenalu przypadkowo zetknął się z Willianem Jose, który wybiegał na czystą pozycję, co spowodowało upadek napastnika. Nikt nie zaprzecza, że był faul i przyznanie rzutu karnego było słuszną decyzją. Istnieją zasady, które mówią, aby nie karać dwukrotnie drużyny broniącej. Jeśli zawodnik podejmuje próbę odebrania piłki lub faul jest przypadkowy, taki rodzaj zdarzenia skutkuje rzutem karnym i żółtą kartką. Sędzia Craig Pawson oraz obsługujący VAR Jon Moss podjęli złą decyzję - oznajmił Clattenburg.

- Arsenal i David Luiz mogą czuć się skrzywdzeni. Decyzja o wyrzuceniu z boiska Bernda Leno była jednak całkowicie słuszna. To była rozmyślna decyzja o zagraniu piłki ręką poza polem karnym. Zapobiegł tym zdobyciu bramki przez rywali - dodał.

David LuizWolverhampton Wanderers autor: Mateusz Kubacki źrodło: Daily Mail
metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 103.02.2021, 22:03

Po pierwsze tej akcji po której podyktowany został rzut karny nie powinno w ogóle być bo sędzia przedłużył pierwszą część spotkania o 2 minity, a piłka, która rozpoczęła akcję była na 30 metrze połowy Wilków kiedy zaczęła się już 48 minuta. Jeśli chodzi o rzut karny to ok jestem w stanie się z tym pogodzić, ale czerwona kartka to jawne oszustwo. Szkoda, że nie załatwiliśmy wilków w pierwszych 30 minutach bo wtedy nie musielibyśmy się martwić tą akcją z końcówki pierwszej połowy.

Oldgunner3 komentarzy: 961803.02.2021, 21:45

Dobrze facet prawi lecz punktów nam od tych prawd nie przybędzie.

pipolina komentarzy: 32903.02.2021, 19:50

Luiz to same kłopoty sprzedać go!

al_arsen komentarzy: 68503.02.2021, 19:14

Mnie zdziwiło tylko tyle że Luiz jakoś specjalnie nie protestował. Czyli sam czuł że to karny i czerwona kartka.

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 18:16

@Kowal96 napisał: "Arsenal jak zwykle prześladuje pech...."
Raczej niedostateczne trzymanie dyscypliny

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 18:14

Widze. Przedstawil sie pieknie radiosluchaczom

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 18:13

Za cp lysego powie... znaczy zawiesili?

fabregas1987 komentarzy: 2570603.02.2021, 16:47

Jedną rzeczą jest błąd sędziowki i fakt, że zaczynając drugą połowę przy remisie 1:1, 11 na 11 Arsenal spokojnie wygrałby to spotkanie, a inną, że w momencie podyktowania karnego powinno być już 0:3 na Molineux i nawet w dziesiątkę dowieźliby zwycięstwo do końca

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11703.02.2021, 16:47

Jesteśmy dymani przez sędziów najbardziej w tej lidze i takie są fakty. A Pawson już dawno powinien mieć zakaz sędziowania Arsenalu.

Pitu88 komentarzy: 215603.02.2021, 16:47

Ehh, co to zmieni... Jeśli nawet sędzia nie był nam przychylny, to pomogliśmy mu podejmować takie decyzje.

Plomien komentarzy: 11003.02.2021, 16:23

@Forever4: no widzisz tak samo mówił ten jełop że to już trzeci raz Luiz otrzymuje czerwoną kartę więc trzeba mieć z tyłu głowy że się nie nauczył to cyk kolejna karta do kolekcji :D
to jest takie durne myślenie i to mówi sędzia który był sędzią na poziomie premier league toż to obrzydliwe ...

xValorx komentarzy: 38003.02.2021, 16:20

Wystarczyło wykorzystać swoje szanse na początku i odjechać wilkom

kuzguwu komentarzy: 536703.02.2021, 16:11

Tylko co nam z tego teraz po fakcie, polowy już nie dadzą w 11 powtórzyć.

Kowal96 komentarzy: 1758103.02.2021, 16:10

Arsenal jak zwykle prześladuje pech....

Slaviola komentarzy: 1236403.02.2021, 15:54

Znowu Nas okradli!

Złodzieje!!!

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 15:45

@Lysy1111: Pisałem że faul słuszny i karny. Co do czerwonej to co ekspert to inaczej się wypowiadał. Mądrzejszy od nich nie jestem

Lysy1111 komentarzy: 50803.02.2021, 15:30

@bizooon: Wczoraj pisales ze Luiz slusznie dostal czerwona!!!

dolny komentarzy: 265203.02.2021, 15:22

Trochę się sami wydymaliśmy, trochę nas wydymali...

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 15:22

@killer0303: Może sędzia ma płacone od kartek :D w PL

killer0303 komentarzy: 36603.02.2021, 15:19

Sędziowanie to jakaś kpina ostatnio, w tej kolejce dało się to zauważyć szczególnie, Luiz i Bednarek z czerwoną, choć obaj powinni dostać po żółtej tylko.
Niezłe wałki idą

bizooon komentarzy: 681603.02.2021, 15:10

Dramat. W takiej sytuacji centrum decyzyjne składające się z większej ilości ekspertów i decyzja większością głosów - inaczej zawsze będzie zależne od widzimisię dwóch ludzi (głównego i Vara). Dokładane z kilku zdań złożone wyjaśnienie za każdym razem mające podstawę w przepisach jasno spisanych i podanie który artykuł przepisów stosują

LukaModric komentarzy: 67503.02.2021, 15:07

nie bo sędzia nie ponosi odpowiedzialności za błędne decyzje
A powinien ponieważ akurat ta była prosta . faul karny żółta
i robią to co im się podoba nawet.majac var

losnumeros komentarzy: 1315803.02.2021, 15:04

Większość to wie, tylko nie sędziowie w Anglii. Niestety, ale sędziowie wypatrują wyniki i nikt z tym nic nie robi. Zmieni się coś, w tej kwestii w przyszłości?

LukaModric komentarzy: 67503.02.2021, 14:58

@12thierry14: może byli już myslami na przerwie albo jak ja
byłem pewien że mając piłkę w 20sekund nic się.nie wydarzy i byłem już.na szczochu w wc bo co może pójść nie tak ?

12thierry14 komentarzy: 20103.02.2021, 14:56

Nie ma co się skupiać na winieniu sędziego, bo problemem był fakt oddania inicjatywy przeciwnikowi w sytuacji naszej dominacji i końca połowy.
To jest nauczka którą muszą wziąć raz na zawsze, bo ja nie wiem gdzie były ich (nie tylko Luiza) mózgi w tym momencie.

LukaModric komentarzy: 67503.02.2021, 14:56

no i co z tego że możemy czuć się skrzywdzeni
to.nic.nie.zmienia
takie decyzje powinny być przemyślane A nie że sędzia nie lubi afc i ma okazję to ciul dam czerwo zabije mecz
nic mnie tak dawno nie podkuwilo jak wczorajszy mecz zwlaszcza ze juz wszystko było miodzio
nawet pepe strzela gola
dno kuwa dno tacy sędziowie powinni byc w nagrodę wyslani do manaus na deskoterapie