Czas na derby: Tottenham vs Arsenal

Czas na derby: Tottenham vs Arsenal 13.09.2024, 15:01, Trempa 720 komentarzy

Wracamy do gry w Premier League po przerwie na spotkania reprezentacji. Czwarta seria gier sezonu 2024/25 zabiera nas na oddalony zaledwie 4 mile od własnego podwórka Tottenham Hotspur Stadium, a to oznacza 175 ligowe derby północnego Londynu!

Gospodarze tego spotkania z pewnością nie są zadowoleni ze zdobyczy punktowej w początkowej fazie sezonu. 4 punkty po 3 kolejkach, które dają 10 miejsce w tabeli, wzbudza niedosyt w szeregach klubu aspirującego do TOP4. Remis z beniaminkiem i porażka w ostatnim meczu z Newcastle mimo stworzenia wielu dogodnych sytuacji bramkowych pozostawiła niesmak wśród kibiców Spurs.

Zespół w letnim okienku został wzmocniony kilkoma zawodnikami, a najgłośniejsze transfery to pozyskanie młodego talentu z Leeds – Archiego Gray’a oraz skutecznego w poprzednim sezonie napastnika Bournemouth – Dominica Solanke. Wiele oczekuje się od tego drugiego, jednak Anglik rozegrał jedynie pierwszy mecz sezonu, a z kolejnych dwóch wykluczony był z powodu kontuzji kostki. Przewiduje się, że będzie dostępny do gry przeciwko Arsenalowi. Podobnie jak Micky van de Ven, który opuścił poprzednie spotkanie ze Srokami.

Potwierdzona została natomiast nieobecność Richarlisona. Niewielkie są szanse na występ Bissoumy – reprezentant Mali zszedł z boiska z kontuzją w ostatnim meczu eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Więcej powodów do zmartwień ma Mikel Arteta. Kadra Arsenalu już na początku sezonu została uszczuplona przez kontuzje i zawieszenia, a przed nami wymagające spotkania w Premier League i Lidze Mistrzów. Jednak zespół aspirujący do zdobycia trofeów w we wspomnianych rozgrywkach musi radzić sobie w takich sytuacjach i wracać z tarczą z pola bitwy.

Na ten moment z pewnością w niedzielnym meczu nie wystąpią: Tierney, Tomiyasu, Merino, Odegaard (kontuzje), Rice (czerwona kartka). Możliwe, że Calafiori i Jesus zdążą wykurować się na derby.

Kluczowa jest nieobecność rdzenia linii pomocy. W mediach każdy kanał związany z Arsenalem analizuje potencjalne ustawienie na mecz z Tottenhamem. Kto zastąpi Odegaarda i Rice’a? Nie ruszamy ustawienia, czy może zagramy z Partey’em i Jorginho na ‘double pivot’? A może Saka/Zinchenko/Timber/Nwaneri na prawej ósemce? Ups, nie mamy też Rice’a – Havertz? Trossard? Tego wszystkiego dowiemy się już za dwa dni o godz. 13:45. Mikel Arteta, który właśnie podpisał kontrakt na kolejne 3 lata, ma szansę udowodnić, że dysponuje różnymi wariantami na okoliczność kontuzji, a oddanie Nelsona, Smitha Rowe’a, Nketiaha i Vieiry w letnim okienku transferowym nie odbije się czkawką.

Kanonierzy wygrali dwa ostatnie spotkania na terenie Spurs. W poprzednim sezonie całkowicie zaskoczyli gospodarzy, prowadząc 3-0 po pierwszej połowie i tylko własna nonszalancja doprowadziła do nerwówki w końcówce meczu. Podopieczni Ange Postecoglou będą chcieli przerwać tę passę, ale pamiętajmy o formie wyjazdowej Arsenalu w 2024 roku – zespół nie dał się pokonać we wszystkich dziesięciu meczach (9W, 1R), a w ośmiu z nich zachował czyste konto.

minio7 komentarzy: 314515.09.2024, 15:20

Gabi chlopie, na orliku lepiej koncza takie akcje…

mlody323323 komentarzy: 238915.09.2024, 15:18

Idę parzyć termos melisy bo widzę, że się przyda ...

kylo100 komentarzy: 378215.09.2024, 15:18

Za takie głupie żółty jakies grzywny powinny iść przez klub

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 15:18

Sędzia kangur sprzymierzył się z kogucikami.

Scenaiusz znany, Saliba czerwo kolo 60 minuty i obrona Czestochowy

Szogun komentarzy: 29726 newsów: 315.09.2024, 15:18

Co Oni odwalają?. Rice za taką samą głupotę dostał żółtą teraz Salina.

kamo99111 komentarzy: 733115.09.2024, 15:17

Ha ha i znowu widzę żółtka dla Arsenalu za wszystko... Trossard wychodzi z kontra i nic... Saliba wziął piłkę i już od razu żółtko.

Adamarsenal1 komentarzy: 341115.09.2024, 15:17

Czyli pewnie skończymy jeden mniej :/

enrique komentarzy: 2011615.09.2024, 15:16

Teraz już sami widzicie, dlaczego tak ważne jest mieć zastępstwo dla Ode/Rice'a. Przesuwanie innych zawodników na te pozycje jak w FMie działa tylko i wyłącznie w FMie.

Kiepomen komentarzy: 449715.09.2024, 15:16

White i jego wyjebongo jest tak irytujące... Teraz nas to powinno gola kosztować

sebaarsenal komentarzy: 169715.09.2024, 15:16

Nie no znow nas sedzia jebie. Tu nawet faulu nie bylo.

FilipCz komentarzy: 202915.09.2024, 15:15

Nasi proszą się o gola, nie można w taki sposób grać 90minut. Od początku meczu przedłużanie i lagi do przodu

Garfield_pl komentarzy: 3140415.09.2024, 15:14

@enrique napisał: "A czego sie spodziewaliście? Mozgu i serca zespolu nie ma na boisku."
Dokładnie, tu musimy po prostu zagrać inaczej niż zwykle, ale z głową

Marcel90 komentarzy: 842715.09.2024, 15:13

Sędzia wszystko dziś gwizdze

sonic komentarzy: 82915.09.2024, 15:13

Ciężko będzie

Garfield_pl komentarzy: 3140415.09.2024, 15:13

@minio7 napisał: "Koronkowo rozegrane, kury dzisiaj bez kompeksów i to mnie martwi"
Nie ma się na razie czym martwić, że się rzucą na nas to było pewne, ale trzeba grać uważnie w obronie przede wszystkim

Kiepomen komentarzy: 449715.09.2024, 15:13