Czas na pierwsze 3 punkty, Watford - Arsenal!

Czas na pierwsze 3 punkty, Watford - Arsenal! 26.08.2016, 22:44, Kamil 1197 komentarzy

Wakacje, wakacje i po wakacjach można powiedzieć. Ledwo co zaczął się nowy sezon Premier League, a przed nami ostatnie spotkanie przed pierwszą przerwą reprezentacyjną po Euro 2016. Rywalem Arsenalu będzie tym razem Watford dowodzony przez Waltera Mazzarriego. Początek ciekawie zapowiadającego się spotkania na Vicarage Road już w sobotę o godzinie 16.00 czasu polskiego.

Sezon dla podopiecznych Arsene'a Wengera zaczął się nie najlepiej. Najpierw kompromitująca porażka na Emirates Stadium z Liverpoolem 3-4, a kilka dni później remis na King Power Stadium po bezbarwnym występie. Wielu fanów Arsenalu ma dość obecnego stanu rzeczy i pragnie zwolnienia, bądź odejścia, co lepiej brzmi, Arsene'a Wengera. Sam francuski szkoleniowiec jest pewny siebie, ale można zauważyć w nim lekki niepokój, który spowodował, że do Arsenalu na 99% trafi dwóch nowych zawodników. Lucas Perez oraz przede wszystkim długo wyczekiwany Shkodran Mustafi na dniach powinni zostać zawodnikami Kanonierów.

Bezpośredni bilans spotkań pomiędzy Watfordem a Arsenalem jest bardzo ciekawy. Historia co prawda obdarzyła nas w zaledwie 23 takie pojedynki, ale dosyć ciekawe i niespodziewane wyniki. Prawie zawsze "bogatszy i lepszy" Arsenal wygrał zaledwie 13 razy. Aż 10 zwycięstw odniosła ekipa The Hornets. Warto jednak dodać, że ostatnie zwycięstwo ekipy z Vicarege Road w lidze miało miejsce prawie 30 lat temu. Bądź co bądź trzeba uważać, bo w ciągu sekundy można wymienić przynajmniej kilka zespołów bardziej wygodnych dla Arsenalu.

A jak mają się sprawy z kontuzjami? Jak na The Gunners to w nie najgorszej sytuacji znajduje się Arsene Wenger. Aaron Ramsey oraz Alex Iwobi być może będą dostępni już po najbliższej przerwie na mecze reprezentacji. Gabriel oraz Carl Jenkinson powinni wrócić do gry za około 6 tygodni. Dłuższe urazy leczą więc tylko Danny Welbeck oraz Per Mertesacker. Bardzo cieszyć może powrót do gry trzech podstawowych piłkarzy po Euro 2016. Co oznacza Laurent Koscielny na środku obrony, pokazały dwa jakże odmienne mecze, z Liverpoolem oraz Leicesterem. Mesut Özil wszedł na boisko mistrza Anglii podczas drugiej połowy i w kwadrans stworzył więcej okazji bramkowych niż reszta kolegów razem wzięta. A Olivier Giroud bez wątpienia będzie lekiem na katastrofalne występy Theo Walcotta. Walter Mezzarri nie ma zbyt wielkich problemów. Nie może skorzystać tylko z dwóch zawodników: Brice Dja Djedje oraz Isaac Success. Nie są to jednak pierwszoplanowe postacie.

Ten mecz trzeba wygrać. Jeden punkt to zdecydowanie za mało po dwóch pierwszych spotkaniach. Nie skończyły się jeszcze wakacje, a drużyny z Manchesteru mają 5 punktów przewagi nad podopiecznymi Arsene'a Wengera. Jeżeli francuski trener ma w planach walkę o tytuł mistrzowski to meczu na Vicarage Road nie można nawet zremisować. Ciężki zadanie przed Kanonierami, gdyż drużyna Watfordu na podobne plany na sobotnie popołudnie. Walter Mazzarri wciąż czeka na pierwsze oficjalne zwycięstwo swojej nowej drużyny. A ciężko o lepszą okazję niż wygrana nad teoretycznie lepszym rywalem. Czy podopieczni Arsene'a Wengera zdobędą pierwsze 3 punkty w sezonie 2016/17? A może to gospodarze sprawia niespodziankę?

Watford - Arsenal

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Watford, Vicarage Road

Data: 27 sierpnia, 2016

Sędzia: Kevin Friend

Skład Kanonierzy.com: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Sanchez - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 1-2

WatfordZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
mitmichael komentarzy: 4924327.08.2016, 16:50

No to chyba przełamujemy passe niewygranych meczow gdy ktorys z zawodnikow lub Wenger ma swoj jubileusz :)

paw3u komentarzy: 563027.08.2016, 16:50

Sanchez Ozil i Xhaka najlepsi póki co. Dominacja środka pola. Long passy Xhaki są przecudowne.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549827.08.2016, 16:50

Oho już mistrzostwo rozdają \\o/

Przypominam że gramy bez napastnika.

Przypominam że Watford to kasztany.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.08.2016, 16:50

Alexis im dalej od środka tym groźniejszy. Theo zresztą też. Boki obrony Watfordu rozwalone na miazgę.

Pan X ładne podania, w odbiorach nie miał okazji się wykazać.

mar12301 komentarzy: 2313727.08.2016, 16:50

Przypominam, że gramy ze słabym Watford. :P

fabregas1987 komentarzy: 2581527.08.2016, 16:50

O to chodzi, widać jaką przyjemność sprawia Mesutowi i Alexisowi gra ze sobą ;)
Lucas/Olivier na środek i maszyna zacznie trybić :D

Oldgunner3 komentarzy: 973427.08.2016, 16:49

Właściwie wszyscy grają dobrze bądź b. dobrze,jedynie Monreal trochę odstaje,Bellerin i Ox średnio.Najlepsi Alexis i Xhaka

strug210 komentarzy: 100027.08.2016, 16:49

Radek

We’ve got Ozil. Mesut Ozil. I just don’t think you understand. He’s Arsene Wenger’s man. He’s better than Zidane

enrique komentarzy: 1916027.08.2016, 16:49

Walcott chyba przeczuwa nadchodzącą ławę po powrocie Giroud i przyjściu Pereza, dlatego GRA.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.08.2016, 16:49

WIDZICIE CO ZNACZY KLASOWY GRACZ? Ozil i Sanchez mają to coś. To co ich odróżnia od reszty. I takich trzeba kupować piłkarzy.

Marioht komentarzy: 611427.08.2016, 16:49

Świetna pierwsza połowa!
Xhaka, Ozil, Sanchez najlepsi!

zuczek1987 komentarzy: 640327.08.2016, 16:49

pieknie to zrobili :)

matikanonier komentarzy: 207127.08.2016, 16:49

Taki wynik w typerze dałem. Ale jak jeszcze coś strzelimy to nie będę zły ;)

Herus komentarzy: 148827.08.2016, 16:49

Wiecie co?

IDE PO PIWO! :D

Jest piękna słoneczna pogoda, Arsenal wygrywa 3-0 do przerwy... no i jest weekend! Miód Malina :D

szagi70 komentarzy: 16527.08.2016, 16:49

Xhaka pieknie pile rzuca :)

Mihex komentarzy: 2360427.08.2016, 16:49

Te akcje kombinacyjne Alexisa z Ozilem robiły nam początek sezonu rok temu. Teraz mamy powtórkę z rozrywki.

matek95 komentarzy: 79027.08.2016, 16:49

Xkaha piły daje niezłe :D czekamy na Mustafiego i Lucasa i jedziemy ! :D

Serio jak jeszcze dojdzie Mustafi i Perez to będzie można pograć w piłkę.

tyson880 komentarzy: 1049627.08.2016, 16:49

Kurde. Szkoda, że nie mogę oglądać tego meczu. Mogę jedynie na flashcore śledzić i na k.com. Wynik na razie piękny, tylko gry nie widzę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.08.2016, 16:48

To bylo jak playstation :)

ZielonyLisc komentarzy: 2028527.08.2016, 16:48

Aż trzeba bucha złapać

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.08.2016, 16:48

Z Blackburn kiedyś było 2 albo 3-1 do przerwy a skończyło się 7-1. Niech nawiążą do tego meczu.

sebastix11 komentarzy: 599227.08.2016, 16:48

Xhaka świetny i te jego przerzuty cud miód ultramaryna :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.08.2016, 16:48

Czyżby Walcot przypomniał sobie jak się gra w piłkę?

AlexVanPersie komentarzy: 806427.08.2016, 16:48

Co się dzieje!!!!!

Nowi Invincible nadchodzoooo!!!!!!!

:D

mitmichael komentarzy: 4924327.08.2016, 16:48

Ozil na pewno strzesliwy z tego gola bo jak sam mowił chciałby wiecej strzelac a nie tylko asystowac. Brawo

BizoNxd6 komentarzy: 287927.08.2016, 16:48