Derby Londynu: Fulham vs Arsenal
17.10.2025, 18:29, Patryk Bielski
751 komentarzy
Premier League wraca do gry w sobotę, a Arsenal wybiera się na Craven Cottage, by zmierzyć się z Fulham w derbach Londynu. Kanonierzy, po świetnym początku sezonu 2025/26, chcą utrzymać się na szczycie tabeli. Historia spotkań z Fulham jest dla nich korzystna – Cottagers wygrali tylko raz w ostatnich 14 ligowych starciach. Jednak to właśnie na Craven Cottage Arsenal doznał jedynej porażki w ostatnich 18 wyjazdowych derbowych pojedynkach.
Fulham, które obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z ośmioma punktami, liczy na podtrzymanie dobrej passy na własnym boisku. Po remisie z Manchesterem United i zwycięstwach nad Leeds United oraz Brentford, gospodarze będą chcieli uniknąć porażki w czwartym kolejnym meczu u siebie po raz pierwszy od sezonu 2011/12.
Co mówią trenerzy?
Mikel Arteta podkreśla, że mimo kontrolowania gry w zeszłym roku, Arsenal stracił bramkę i musiał walczyć o wynik. - Chcemy poprawić nasze wyniki z ostatnich lat i dać z siebie wszystko. Fulham to dobrze prowadzona drużyna i musimy być w najlepszej formie - mówi Arteta.
Marco Silva zauważa, że jego drużyna była konkurencyjna w ostatnich meczach z Arsenalem, mimo braków kadrowych. - Chcemy pokazać, że potrafimy rywalizować na najwyższym poziomie, nawet bez kilku kluczowych zawodników. Potrzebujemy naszych kibiców, by pokazać jedność i wsparcie - dodaje Silva.
Informacje o składach
Arsenal będzie musiał radzić sobie bez Martina Odegaarda, który doznał kontuzji kolana. Piero Hincapie wraca do treningów po problemach z pachwiną, a Martin Zubimendi i Ben White powinni być gotowi do gry. Noni Madueke, Kai Havertz i Gabriel Jesus nadal leczą urazy kolan. Fulham z kolei będzie musiało radzić sobie bez Sasy Lukica i Antonee Robinsona, a także Rodrigo Muniza. Raul Jimenez, Kenny Tete i Samuel Chukwueze są niepewni występu.
Taktyczne rozważania
Adrian Clarke zastanawia się, czy Marco Silva zdecyduje się na nietypowe ustawienie 3-4-2-1, które zastosował przeciwko Bournemouth. Fulham ma solidną formę na własnym boisku, ale Arsenal będzie musiał być cierpliwy w swoich atakach. Joachim Andersen dominuje w obronie Fulham, więc Kanonierzy powinni unikać wrzutek w pole karne.
Alex Iwobi, były zawodnik Arsenalu, jest jednym z największych zagrożeń dla Kanonierów. Jego kreatywność i umiejętność tworzenia sytuacji mogą sprawić problemy defensywie Arsenalu.
Statystyki i ciekawostki
Arsenal przegrał tylko jedno z ostatnich 17 wyjazdowych spotkań Premier League, wygrywając cztery z ostatnich sześciu. Fulham może przegrać trzeci mecz z rzędu po raz pierwszy od grudnia 2023 roku. Rywale Arsenalu oddali mniej niż sześć cennych strzałów w sześciu kolejnych meczach ligowych. Bukayo Saka zdobył trzy bramki w ostatnich czterech występach przeciwko Fulham, a Gabriel ma na koncie trzy gole przeciwko tej drużynie.
źrodło: Arsenal.com
12 godzin temu 1 komentarzy

17.10.2025, 18:49 14 komentarzy

17.10.2025, 18:29 751 komentarzy

16.10.2025, 21:19 5 komentarzy

11.10.2025, 19:04 0 komentarzy

10.10.2025, 12:14 8 komentarzy

10.10.2025, 11:59 2 komentarzy

07.10.2025, 13:50 21 komentarzy

06.10.2025, 11:57 1676 komentarzy

05.10.2025, 22:50 0 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 5 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Do zapomnienia..
@TlicTlac: Giroud ten którego każdy wyzywał krytykował i mówił że przez niego nie wygraliśmy mistrza o nim mówisz ?
Wymęczyli te 0:1,ale bolą oczy od tej gry ,Gyo flop
Z Gyokeresem jest jak z ferelnym pączkiem. Niby się jarasz, cieszysz, masz go w końcu, gryziesz... I nie ma marmolady.
@Arsenal2004: bo też nwanerwi za wiele nie pokazuje, a skelly lubi zagrać nieodpowiedzialnie
Ta rozpaczliwa obrona jednobramkowego prowadzenia do bólu przypomina mi późnego Wengera xd
Oni nie potrafia piłki nawet przyjąć.
@MutatedBlueberry:
Na czas beda grali w narozniku
@alexis1908: Nie zauważyłeś, że Gyo dziś parę razy mógł strzelać albo chociaż spróbować coś zdziałać samemu to albo przepuszczał piłkę albo szukał podania. Wydaje mi się, że Gyo ma zupełnie inne wytyczne od Artety niżeli miał w Sportingu, gdzie Sporting grał tylko na niego i tam był typowym egzekutorem. Do tego uważam, że chłopak jeszcze się aklimatyzuje, takie typowe 9, które mają strzelać bramki czują często dodatkową presję w takich klubach jak Arsenal. Myśle, że przyjdą w końcu mecze gdzie Gyo zacznie strzelać na potęgę.
Merino, Rice, Zubimendi i Norgaard razem na boisku, Arteta pewnie ma dziś najlepszy dzień w swojej karierze trenerskiej.
Norgaard strzeli gola tera, paczcie
@djmacius napisał: "Gyokeres też potrafi i zagrał już kilka niezłych spotkań (paradoksalnie lepsze grał wtedy, gdy nie strzelał). Ale jak się ogląda z ciągłym nastawieniem, żeby skrytykować każdy pierdnięcie piłkarza, to potem tak jest. Jeszcze rozumiem, gdyby tak robili kibice innych drużyn, żeby trochę się ponaigrywać, ale nie kibice klubu, w którym gra piłkarz, którego warto wspierać."
Problemem jest to, że Arsenal jak na topowy zespół ma/miał ostatnio średnich napastników; Havertz, Gabriel Jesus?
Czy to naprawdę są wysokie wymagania, żeby gość, co pykał 50 bramek - grał lepiej lub chociaż porównywalnie jak ta dwójka?
No sorry, ale ja walkę i przydatność dla drużyny to widziałem u takiego Giroud, Szwed jest póki co tak 2 poziomy niżej niż Giroud w tej "przydatności dla drużyny".
I tak mam nadzieję, że Gyokeres mi zamknie mordę i zacznie więcej strzelać, no ale naprawdę póki co - na to się nie zanosi.
@maniekuw napisał: "co widzę tę powtórkę Saką to mam co raz większe xD, że tam karnego nie było"
Bo nie było.
@pioafc napisał: "Bukayo dzisiaj świetny, ciągnie nas jak prawdziwy kapitan"
Zgadzam się tak od 25 minuty zaczął grać lepiej i lepiej
Zaraz zawali dostane
Nie może się odnaleźć ten Gyokeres,jego mowa ciała też jest kiepska.Nie ma gniewu i pewności siebie
co widzę tę powtórkę Saką to mam co raz większe xD, że tam karnego nie było
Nogaard debiut yees!
Gyo ja już nie mam nawet pretensji o brak bramek. On bardzo ale to bardzo nie dojeżdża czysto piłkarsko
Gyokeres trochę biega po tym boisku jak kura bez głowy. A to jego zastawianie się to wygląda aż karykaturalnie. Może z jedną piłkę wygrał w ten sposób. On kompletnie nie jest nauczony grania jako typowa "9" (ściana) przy rozegraniu.
Widać jak Arteta noe ufa ani Nwanieriemu ani Skellemu. Zmiany są zbędne xd
@BizoNxd6: no nie skończył jednej dobrej akcji miał 2 teraz 3 nie wygląda dziś wcale źle no ale zgodzę się on miał strzelać bramki
@Theo10 napisał: "Ciekawe o co chodzi z Norgaardem, że nic nie gra. Tutaj np mógłby wejść na końcowę."
Ma dawać przewagę psychologiczną. Dopóki nikt nie wie jak u nas gra, wystarczą plotki że robi to zajebiście
Bukayo dzisiaj świetny, ciągnie nas jak prawdziwy kapitan
Zmiany bieda, Nvaneri nie zagra już chyba w tym sezonie;)
Teraz Gyok dobrze ,gabi powinien fo skonczyc
Gyokeres serio aż tak źle?
@alexis1908: bez sensu porównanie. Sezon wciąż trwa i jak tak dalej Gyo będzie grał, to ustali miejsca innym. Z taką „skutecznością” on nie będzie w stanie 15 bramek strzelić w lidze w obecnym sezonie.
@AtheneWins: Iwobi to dzis lepiej niż Eze wyglądał xD
@djmacius napisał: "Jeszcze rozumiem, gdyby tak robili kibice innych drużyn, żeby trochę się ponaigrywać, ale nie kibice klubu, w którym gra piłkarz, którego warto wspierać."
Ja nadal chce by mu się udało, ale na ten moment to co on robi to jest coś niesamowitego, nie wiem czy jest bez formy czy tak po prostu gra , ale ile razy on się wywraca ale nie przyjmuje piłki , obrońcy radzą z nim sobie , niestety . Czekam dalej , ale ja mówię jak jest
oho trzeba strzelić Arsenalowi to i 9 min się znalazło dodatkowe XD
@alexis1908 napisał: "@pablofan: no widzisz a teraz jesteśmy na 1"
A to zasługa Gyokeresa??? XD no dziękujemy Ci wybawco
Łysy nawet czasu nie potrafi dobrze doliczyć
Iwobi i te jego niekontrolowane stopacze to świetna sprawa
Ciekawe o co chodzi z Norgaardem, że nic nie gra. Tutaj np mógłby wejść na końcowę.
Chciał doliczyć 90, ale 0 się zacięło.
@pablofan: Fanem tego pana nie byłem, to samo z Sesko. Madre głowy szukają a my możemy sobie marudzić. Dziwi tylko, że chłop strzelał tyle bramek a teraz sie totalnie zaciął. Wiem, że to tylko liga portugalska ale bez przesady, żeby nie ogarnąć klarownej sytuacji. Mi on w wielu akcjach się podoba ale póki co, to tylko zalążek tego co pokazywał wcześniej.
Typowy Iwobi
9 minut xd
Stary dobry Iwobi. Nic się nie zmieniło.
9 min hahahahahaah a jak everton cisnei liverpool to trzeba dac 3 minuty XDDDD
Nie powinnismy sie tak gleboko bronic
@pablofan: no widzisz a teraz jesteśmy na 1
@djmacius napisał: "Gyokeres też potrafi"
Nie , nie potrafi ,
No tak, grajmy tak długo aż padnie fol na 1:1 xd
Oby jakas kontra poszla
9 min ?
@alexis1908: i dwa sezony temu zrobiliśmy drugie miejsce ;)
@silvano95: Gyokeres też potrafi i zagrał już kilka niezłych spotkań (paradoksalnie lepsze grał wtedy, gdy nie strzelał). Ale jak się ogląda z ciągłym nastawieniem, żeby skrytykować każdy pierdnięcie piłkarza, to potem tak jest. Jeszcze rozumiem, gdyby tak robili kibice innych drużyn, żeby trochę się ponaigrywać, ale nie kibice klubu, w którym gra piłkarz, którego warto wspierać.
@djmacius napisał: "Ciekawe, czy gdyby kanonierzy.com istniało 26 lat temu, to Henry po kilku pierwszych meczach, gdy nie strzelał goli, byłby od razu wyklęty i ogłoszony najgorszym transferem stulecia"
Henry potrafił przyjąć piłkę