Dobra passa trwa: Arsenal 3-1 Stoke

Dobra passa trwa: Arsenal 3-1 Stoke 10.12.2016, 17:07, Łukasz Wandzel 1431 komentarzy

Dzisiejszy mecz pokazał, że początek grudnia przyniósł Arsenalowi serię zwycięstw. I to nie byle jakich, bo wywalczonych w niezłym stylu, dostarczającym przyjemny dla oka, ofensywny futbol. Popularni Garncarze nigdy nie byli wygodnym rywalem dla Arsenalu, ponieważ sposób, w jakim grają potrafi napsuć krwi londyńczykom. Także w tym meczu mieliśmy tego obraz, ale koniec końców drużyna Arsene'a Wengera pokazała charakter. Problematyczny rzut karny sprawił, że to The Gunners musieli gonić wynik. Pomimo początkowych kłopotów ze znalezieniem sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce Granta, udało się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Wszystko po to, by w drugiej połowie pokazać charakter zwycięzcy, objąć prowadzenie, następnie je podwyższyć, ustalając wynik spotkania i zgarniając trzy punkty.

Punkty ważne w perspektywie walki o mistrzostwo. Arsenal zwyciężył w 15. kolejce Premier League, a do tej chwili cały czas ogląda plecy innych drużyn, utrzymując się jednocześnie wysoko w tabeli. Wcześniej był zmuszony do gonienia Manchesteru City, który znakomicie wszedł w sezon pod przywództwem Pepa Guardioli. Teraz to samo robi z Chelsea prowadzoną przez Antonio Conte. Piłkarzom a armatką na piersi udaje się nie odstawać od czołówki i regularność może być kluczowa w walce o tytuł. W ostatnich latach zdarzyło się Arsenalowi nawet prowadzić tabeli, lecz w ostatecznym rozrachunku nie wytrzymał presji i pod naporem kontuzji nie zdołał utrzymać formy. Może właśnie styl, w jakim aktualnie prezentuje się w Premier League będzie kluczem do rozwinięcia skrzydeł w dalszej części sezonu.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech — Gabriel, Mustafi (25' Bellerin), Koscielny, Monreal — Xhaka, Coquelin — Walcott, Özil, Chamberlain (69' Iwobi) — Alexis (78' Giroud).

Stoke: Grant — Johnson, Indi, Muniesa — Diouf (72' Crouch), Adam (81' Sobhi), Imbula, Pieters — Shaqiri (86' Ngoy), Allen, Arnautovic.

Gospodarze od początku spotkania znacznie częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak goście w żadnym wypadku nie odstawali od swojego przeciwnika w liczbie kreowanych sytuacji, będących naprawdę groźnymi. Wręcz da się stwierdzić, że to oni dochodzili do takich okazji wcześniej od Arsenalu. Dowodem zagrożenia ze strony The Potters może być bramka, choć wypracowana inaczej niż starali się to zrobić do tej pory, gdyż arbiter Lee Mason dopatrzył się przewinienia w sposobie powstrzymania rywala i wskazał ręką na wapno. Z jedenastu metrów uderzył Charlie Adam, który się nie pomylił i bez kłopotu pokonał Petra Cecha. Arsenal przegrywał po półgodzinie gry i nie wyglądał jak zespół, któremu łatwo przyjdzie odrobić stratę. Nie wyglądał źle, próbował kombinacyjnych akcji, ale przedostanie się przez ciasną obronę gości wiele razy kończyło się fiaskiem. Ostatecznie, obie ekipy schodziły do szatni z widniejącym na tablicy wyników remisem, ponieważ tuż przed przerwą Kanonierzy w końcu znaleźli sposób na przeciwnika. W 42. minucie Alexis posłał sprzed szesnastki piłkę na prawą stronę, tam znajdował się Bellerin, który wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie zetknął się z nią Theo Walcott. Tym samym, Anglik doprowadził do remisu.

Warto dodać, że w trakcie pierwszej połowy, bo w 25. minucie meczu do opuszczenia murawy zmuszony został Shkodran Mustafi. Nie wiadomo jak poważnego urazu nabawił się Niemiec. Stopera kupionego latem za około 40 milionów euro zastąpił Hector Bellerin. Młody prawy obrońca nie zmienił pozycji, lecz po prostu zamienił się z Gabrielem, który przejął obowiązki swojego kolegi na środku obrony.

Stoke Marka Hughesa jak zwykle okazało się być zespołem stwarzającym niemały problem piłkarzom Wengera, ale w drugiej połowie pokazali oni charakter i szybko udowodnili swoją wyższość na boisku. Nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 49. minucie Mesut Özil wpisał się na listę strzelców. Co więcej, dokonał tego głową, przerzucając futbolówkę nad golkiperem gości, otrzymawszy wcześniej znakomite podanie od Chamberlaina, które pozwoliło niemieckiemu pomocnikowi wyprzedzić obrońców. The Gunners po raz kolejny zagrali mecz, w którym bawili się futbolem. W tym czasie goście nie istnieli na murawie, jeśli chodzi o ofensywę. To pozwoliło londyńczykom po prostu grać swoje i dać pokaz umiejętności. Nie mieliśmy do czynienia jedynie z duetem Özil-Alexis, lecz widzieliśmy także czynny udział w kreowanych okazjach przez Oxlade'a-Chamberlaina czy Walcotta, którzy przyczynili się do zwycięstwa własnego zespołu, zdobywając kolejno asystę i gola. Dobre zawody rozegrał także Granit Xhaka, mimo że sprokurował karnego dla rywala. Choć znajdzie się wielu, dla których będzie to jedynie dyskusyjna decyzja sędziego.

Na lekki minus występ Hectora Bellerina. Hiszpan po przerwie musiał się odnaleźć na boisku i pod koniec meczu prezentował się lepiej, lecz na początku, zaraz po pojawieniu się na murawie, odznaczył się niedokładnością w swoich zagraniach. Zaliczył co prawda asystę, ale prezentował się po prostu gorzej niż zazwyczaj. Listę wyróżniających się piłkarzy trzeba zakończyć na młodziutkim Iwobim. Dwudziestolatek wszedł za Chamberlaina i po nieco ponad pięciu minutach ustalił wynik spotkania, strzelając trzeciego gola dla Arsenalu. Miało to miejsce w 75. minucie, kiedy to wykorzystał przywilej korzyści spowodowany próbą powstrzymania Alexisa ze strony gości. Ci jednak nie spodziewali się, że przechwytujący futbolówkę młodzik potrafi być równie groźny i stracili kolejną bramkę. Alex Iwobi popisał się pewnym strzałem i świetnie wykończył akcję.

Jeśli chodzi o słabszy moment gry Arsenalu, nie zwracając uwagi na pierwszą połowę, w której gospodarze nie mogli się przełamać, to własnie końcówka meczu nie należała do najlepszych. Kanonierzy czuli, że komplet punktów mają już w kieszeni i grali na pół gwizdka. Zdarzało im się przekombinować akcję czy wrzucić piłkę w puste pole karne. Do znudzenia wymieniali podania, pomijając przy tym Oliviera Girouda, któremu nie dali pograć głową, więc Francuz, choć przebywał na murawie The Emirates ponad dziesięć minut, nie był widoczny. Wynik się już nie zmienił, a sędzia zagwizdał po raz ostatni. Dzięki temu zwycięstwu Arsenal ciągle nie odstaje stawce, a na czele tabeli wydaje się być ciasno.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
praptak komentarzy: 883811.12.2016, 01:29

mistique

Kiedyś inaczej byś pisał - właśnie o tym mówię.
Teraz zaspakajasz rzeszę czekających na lincz:)
Na dobrą sprawę nie przypominam sobie, bym tu kogoś obraził. Ostatni warn to pobożne życzenie wobec ortodoksów. Wcześniejsze - każdy mógł napisać że ooooo zły praptak bo pisze złe żarty - subiektywna ocenia skoro nikogo nie obraziłem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.12.2016, 01:26

@Ill

Życie nie jest sprawiedliwe ani na k.com, ani w pracy, ani nawet w domu.Ja wiem o co ci ostatnie chodziło, bo to widziałem (i zgadzam się z tobą), ale skoro takie warny nie lecą, to widocznie jest to komuś na rękę, żeby ta osoba dalej na stronce funkcjonowała

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.12.2016, 01:25

Joshua jest super. Zapowiada się świetna walka z Kliczko.

baranek19 komentarzy: 134111.12.2016, 01:24

Joshua jest niesamowity. Ale prawda jest taka,że nie został jeszcze sprawdzony z kimś lepszym. Czekamy na Wembley w kwietniu.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2016, 01:23

A teraz trzeba uważać, bo 4/5, a szkoda by było opuścić takie przyjemne grono

praptak komentarzy: 883811.12.2016, 01:23

MG
Na pewno inaczej. Inteligencja podpowiada Ci że stanowczość i zdrowy egoizm powinny wziąć górę, bo zostaniesz zjedzony.
A wygląda na to, że zależy Ci na wysokim szczeblu, więc uważasz (może podświadomie) że musisz wyzbyć się prawdziwego "ja" (bo jest inne. Jest ;) ).
Ale nie mieszam się w takie sprawy, po prostu usiłuję zauważyć, że początki zmieniają się mocno :) styl pisania itd

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11711.12.2016, 01:23

Joshua prawdziwy Kanonier. Rozstrzelał Molinę aż miło :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.12.2016, 01:21

Mistique

ale ja ich nie oceniam tylko opiniuję. Mógł pisać ale traktujmy każdego tak samo a nie inaczej. Koleś pisał po 100 komentarzy dziennie nie na temat nawet a nie dostał żadnego warna. Ja apelowałem o BANA dla niego a tutaj - cisza spokój. Ludzie jak na festynie mieli polew z gościa.

Piotrek95 komentarzy: 970811.12.2016, 01:20

Ależ Molina bał się każdego ciosu, strasznie przerażony był w tej walce, Joshua to jest gladiator, jak mówił kom 113 kg samych mięśni, uderzenie, które może urwać głowe, niesamowity jest anglik

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2016, 01:20

A ja ze swoim pierwszym warnem się nie zgadzam, bo zacytowałem tylko transparent kibiców z Poznania ;)

Brawo Joshua! Nigdy nie byłem fanem boksu, ale jak go zobaczyłem pierwszy raz, to teraz czekam na jego walki

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.12.2016, 01:19

@Ill

widzę, ale oceniać tych warnów nie mam zamiaru bo przecież praptak mógł pierniczyć jak potłuczony o dupie maryny i komuś się cierpliwość skończyła (pewnie Dancerowi)

amadeo komentarzy: 514911.12.2016, 01:19

Ładnie AJ ;) czekam na poważniejszych przeciwników dla niego

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.12.2016, 01:17

No i koniec. Piękny nokaut Anglika.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.12.2016, 01:14

Mistique

Poczytaj sobie jego warny i powiedz, że jest przewrażliwiony. Nie wiem co wtedy pisał ale bez przesady w drugą stronę. Był tu użytkownik, który pisał 100 komentarzy dziennie przez tydzień bez sensu i nie dostał żadnego warna za to ani bana.

praptak komentarzy: 883811.12.2016, 01:14

MG
Myślę, że to nie kwestia gimbusiarstwa, a nawet jeśli - była prawdziwość i świeżość bez syfu.

illpadrino@
niezłe zaskoczenie, bo byłem pewien że automatycznie będę zaatakowany:>

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.12.2016, 01:11

Ja też taki niewinny nie jestem.Miałem 3/5, ale zdjęto mi te punkty po wygranym FA i zakończeniu tej długiej posuchy pucharowej, a parę razy mnie tak poniosło (np po meczu z Monaco na Emirates), że komplet już wtedy powinienem mieć.No, ale jednak nie mam i mieć nie chcę, bo ja nie wyobrażam sobie siedzenia w domu bez odpalenia k.com :P

Praptak to swoją drogą jakiś przewrażliwiony ostatnimi czasy jest.Życie na k.com jak i prawdziwe życie sprawiedliwe nie jest, i nigdy nie będzie.Tak to już jest na tym pięknym świecie :P

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.12.2016, 01:06

Jeszcze sie okaże, że tyle czekania, a walka skończy się w 1. rundzie.

lays komentarzy: 3987111.12.2016, 01:06

Ja byłem przeciez bliski bana podczas tamtego sezonu XD 4 na 5 :D Słynne cisnięcie Gervinho...

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2016, 01:05

No nareszcie walka wieczoru

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.12.2016, 00:57

Praptak

Cóż zrobisz. Ja ostatnio już naliczyłem z dwa warny poważnym userom - o ile można to tak napisać tej strony, które skutkowały banem ale jednak ich nie otrzymali.

A przykładowo ja, który tutaj jestem zdecydowanie dłużej od nich dostanę warna za podobne wypowiedzi.

Patrząc na Twoje Warny wyglądają na takie, które wstawiane były by Cię celowo usunąć ze strony bo to co tutaj się nie raz odwalało na stronie nieraz wołało o BANA a nie o warna a nic się nie działo.

"cóż zrobisz- nic nie zrobisz".

amadeo komentarzy: 514911.12.2016, 00:54

Dla mnie minimalnie lepszy był Chisora, choć najlepszy byłby remis.

Piotrek95 komentarzy: 970811.12.2016, 00:54

No i Whyte wygrał, świetna walka, troche brakło kondycji ale intensywność bardzo wysoka, fajnie się to oglądało,

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11711.12.2016, 00:52

Ależ fenomenalna walka Whyte - Chisora! Dawno takiej bijatyki nie widziałem. Szkoda, że nie było remisu.

TW_Szczepan komentarzy: 188411.12.2016, 00:52

thesun.co.uk/sport/football/2372687/arsenal-transfer-news-jesse-lingard-targeted-deal-manchester-united-mesut-ozil/

Czytał ktoś najgłupszy news roku?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.12.2016, 00:49

Zaskoczyli mnie. Nie spodziewałem się, że walka potrwa na pełnym dystansie.

praptak komentarzy: 883811.12.2016, 00:49

Spójrzcie sobie w oczy, i stwierdźcie, czy przypadkiem nie jest tak, że się zmieniliście pod wpływem paru dłużej tu będących.

Ojciec stimów był inny, MG był inny itd. To przykre, że "maczość" kasztanów, co po prostu zalogowali się wcześniej, tak wpływa na ludzi.

Ja dostaję warny za byle bzdurę, własne zdanie których było już wiele w każdej sprawie, więc pewnie zaraz mnie nie będzie.

Ale powiem Wam jedno - strona nie jest prowadzona uczciwie i wielu z Was się zmieniło, pod wpływem radykalnego podejścia wcześniejszych userów.

lays, kanonier, MG, mistique, kamilo itd poczytajcie pierwszych swoich 100 komentarzy, różnicę zauważyć równie łatwo jak i zmiany.

Piotrek95 komentarzy: 970811.12.2016, 00:35

Dobra walka, a jaka atmosfera, jak na meczu Bundesligi, świetna gala, a walka wieczoru jeszcze przed nami

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.12.2016, 00:32

Chisora i Whyte powoli już pływają po tym ringu. Ciekawa walka, nie spodziewałem.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 211.12.2016, 00:26

lays
Napawa to optymizmem, ale należy pamiętać, że w sezonie 2007/08 mieliśmy lidera od września do marca, a wtedy przez serię głupich remisów z ogórkami go straciliśmy.

Rafson95 komentarzy: 1058111.12.2016, 00:22

Gunerrsaurus
Jaki fart? Umie to strzela

lays komentarzy: 3987111.12.2016, 00:12

Dewry

Z czego jedna w tym pucharze Myszki Miki i na otwarcie... W pełnym składzie z Ozilami, Sanchezami nie przegralismy :D Bo skład na otwarcie to jakas patologia XD

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2411.12.2016, 00:09

arsenaldirect.arsenal.com/Mens/Accessories/Hats-%26-Caps/Arsenal-Metal-Badge-Snapback/p/N00194

Wie ktos, czy dostane gdzieś w jakimś polskim sklepie internetowym/allegro czy gdziekolwiek taką czapkę?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190811.12.2016, 00:08

No co ty, Ox wypali jeszcze bardziej i pokaże na co go stać

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 211.12.2016, 00:08

Pierwszy raz od sezonu 2007/2008 mamy mniej niż 5 porażek we wszystkich rozgrywkach na tym etapie:
2016/17 - dwie
2008-2016 - w każdym sezonie 5-8
2007/08 - jedna

Ramos znowu fart

Lucas6Z komentarzy: 182211.12.2016, 00:03

Ox jest w bardzo dobrej formie i uważam, że trzeba z tego faktu brać garściami bo to może (odpukać) nie potrwać długo.

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.12.2016, 23:58

Wright jest pod wrażeniem progresu Oxa jak my wszyscy chyba :P

Novazzy komentarzy: 351010.12.2016, 23:57

@simple
Dramat troszke, no ale trzeba kibicowac i czekać na poprawe formy i trochę szcześcia.

Gerwciu komentarzy: 372210.12.2016, 23:48

Walijczyk swego czasu był pierwszym wyborem Wengera i chyba Papcio zaczął dostrzegać, że ma znacznie lepszych piłkarzy.

MarkOvermars komentarzy: 914710.12.2016, 23:46

Simpllemann

Mi się bardzo podoba gra Mustafiego, ładnie wyprowadza piłki do przodu i ustawia się przy spalonych. To w końcu jego pierwszy sezon, jeszcze trochę musi się nauczyć ale dobrze wszedł w zespół

Lucas6Z komentarzy: 182210.12.2016, 23:44

simpll
Myślę, że Gabriel ogarnie, jest w całkiem niezłej dyspozycji jak na siebie i co najważniejsze jest w trybie meczowym dzięki kontuzji Hectora.
Ważne, że nie wypadł Kościelny bo to już luka w naszej obronie nie do szycia.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2016, 23:43

Gunner012
Mniej widoczny niż w meczu z WHU. Popisał sie jednak bardzo ładną asystą do Ozila.

Lucas6Z komentarzy: 182210.12.2016, 23:43