Dobry występ Fabiańskiego, Partizan 1-3 Arsenal

Dobry występ Fabiańskiego, Partizan 1-3 Arsenal 28.09.2010, 21:42, Rafal Mazur 708 komentarzy

Po fenomenalnej inauguracji nowego sezonu w Champions League i wygranej nad Sportingiem Braga 6-0, dzisiejszego wieczoru londyński Arsenal wyruszył do Belgradu, by stoczyć walkę z lokalnym Partizanem o kolejne punkty do grupowej tabeli Ligi Mistrzów. Podopieczni Arsene Wengera niezwykle zmobilizowali się przed wtorkowym spotkaniem i zwyciężyli gospodarzy 3-1, a co za tym idzie, pokazali charakter i siłę mentalną po ostatnich, bardzo nieudanych występach w Premier League.

Zobacz skrót tego pojedynku

Francuski menedżer Kanonierów - Arsene Wenger - zdecydował się na kilka kosmetycznych zmian w swoim składzie. Do pierwszej jedenastki powrócili Jack Wilshere i Kieran Gibbs. Między słupkami bramki londyńczyków stanął tym razem Łukasz Fabiański, a na ławce zasiedli Samir Nasri i Gael Clichy.

Dokładnie o godzinie 20:45 niemiecki arbiter - Wolfgang Stark - rozpoczął spotkanie gwizdkiem i tym samym, dał znak do głośnego dopingu wszystkim zgromadzonym kibicom na trybunach.

Po upływie pierwszych 10. minut zawodnicy Arsenalu nie zachwycili swoich sympatyków, a nawet ich nieco rozczarowali. Przeważała gra w środku pola, a okazję na zdobyciu gola otwierającego worek z bramkami mieli tylko gospodarze.

W 15. minucie Andriej Arszawin otrzymał piłkę z głębi pola, minął jednego z rywali, po czym zagrał do ustawionego w polu karnym Jacka Wilshere. Anglik nie bez kłopotów wystawił piłkę rosyjskiemu skrzydłowemu, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zdobyciu pierwszej bramki, podopieczni Wengera widocznie się obudzili, gdyż zaczęli składać dobre, a co najważniejsze, groźne dla przeciwnika akcje. W 23. minucie gry Andriej Arszawin po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji, by podwyższyć wynik meczu. Tym razem po dograniu piłki przez Wilshere'a, Rosjanin spudłował z najbliższej odległości.

Chwilę później swoje szansy na wpisanie się na listę strzelców mieli Tomas Rosicky oraz znów Andriej Arszawin. Obaj jednak nie byli w stanie pokonać golkipera gości, dwukrotnie trafiając prosto w niego.

W 32. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Fabiańskiego. Po mocnym dograniu piłki przez Ivanovica, piłki ręką w 'szesnastce' dotknął Denilson. Sędzia nie miał większych wątpliwości, co do odgwizdania faulu; do piłki podszedł Cleo i strzałem po ziemi pokonał Fabiańskiego, nie dając mu żadnych szans na interwencję.

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsca, więc Wolfgang Stark, po doliczeniu dodatkowej minuty - zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać decydujące o losach spotkania 45 minut.

Zaledwie po upłynięciu kilku sekund, Kanonierzy mocno ruszyli do ataku, oddając groźne strzały w światło bramki gości, montując niebezpieczne kontrataki oraz przeważając w środkowej części boiska.

W 56. minucie Andriej Arszawin posłał znakomite podanie do wychodzącego na czystą pozycję Marouane Chamakha. Przymierzający się do strzału Marokańczyk został brutalnie potraktowany w polu karnym przez Jovanovica, który otrzymawszy czerwony kartonik, został odesłany do szatni. Do piłki na 11. metrze podszedł Arszawin, jednak po mocnym uderzeniu trafił prosto w nogi Stojkovica.

Kolejne minuty nadal nie przynosiły zmiany widniejącego na tablicy rezultatu. Londyńczycy nie prezentowali poziomu gry, do którego nas przyzwyczaili, co znajdowało potwierdzenie w wyniku.

20 minut przed końcem gry kibice londyńskiego Arsenalu mogli wreszcie odetchnąć, głównie za sprawą Marouane Chamakha. Holujący piłkę przy linii bocznej Rosicky, doskonale wrzucił na piąty metr futbolówkę. Do piłki wyskoczył Marokańczyk, który na raty pokonał golkipera przeciwnika. 2-1!

Po chwili Arsene Wenger zdecydował się dokonać dwóch zmian w szeregach swojej drużyny. Na boisku pojawili się Samir Nasri i Carlos Vela, którzy zastąpili zmęczonych Jacka Wilshere'a i zdobywcę drugiej bramki - Chamakha.

W 82. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-1. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Samira Nasri, w odpowiednim miejsce znalazł się Sebastien Squillaci, który wyskoczywszy do piłki, zdobył swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu. Chwilę później zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego i kolejny rzut karny, tym razem za bezpardonowe wejście w nogi przeciwnika Gibbsa. Do strzału przymierzył się Cleo, jednak tym razem genialnie zachował się polski bramkarz, który obronił 'jedenastkę'.

Dosłownie sekundy przed zakończeniem spotkania, Łukasz Fabiański popisał się kolejną znakomitą interwencją, tym razem parując piłkę obok lewego słupka bramki. Po chwili Wolfgang Stark gwizdkiem zakończył mecz, w którym Kanonierzy pokonali Partizan 3-1. Spotkanie nie należało do tych, w których londyńczycy pokazują fantastyczną grę, spektakularne podania i zabójcze kontrataki, jednak najważniejsze jest zwycięstwo, które bardzo cieszy. Miejmy nadzieję, że tą dyspozycję podopieczni Wengera utrzymają do niedzielnej potyczki z Chelsea.

Liga Mistrzów autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Camnow komentarzy: 26828.09.2010, 22:41

fabian rządzu znów może z 5 metrów było!!!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.09.2010, 22:41

Chryste Panie, co w Fabiana dziś wstąpiło? Kapitalna interwencja !

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.09.2010, 22:40

Fabian!!!!!!!!:D

lisek komentarzy: 125128.09.2010, 22:40

brawo łukasz

laskowski19051995 komentarzy: 494528.09.2010, 22:40

Było nerwowo ale udało się :)) Zwycięstwo !!!

kibiccfc komentarzy: 3328.09.2010, 22:39

Koniec;] chelsea 2 : 0 marsylia narazie;p xd

concrete13 komentarzy: 869828.09.2010, 22:39

a tak z innej beczki..biedna Braga..już ma 9 bramek w plecy a żadnej do tej pory nie strzeliła ..

Barteqqqq komentarzy: 104328.09.2010, 22:39

marcel010

1:3 :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.09.2010, 22:39

Braga dostaje u siebie 3-0 z Szachtarem. Chyba trochę przeceniłem ich możliwości.

fabri04 komentarzy: 338528.09.2010, 22:39

bodziob1---> Dla przeciwnika Kanonierów :) A dla nas to już ile tylko sędzia będzie chciał :D

sauerson komentarzy: 47928.09.2010, 22:39

Song dzisiaj knoci akcje za akcją ;| każda akcja ofensywna z udziałem songa konczy sie przejęciem piłki przez Partizan ;P

Barteqqqq komentarzy: 104328.09.2010, 22:38

Fabian nie może wiecznie błędów robić wiadomo że wkońcu zacznie grać , przynajmniej mam taką nadzieję , nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :P

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 228.09.2010, 22:38

Myślę, że jak zagra od tego meczu zaczną się dobre dni dla Fabiana. Liczę na dobry występ przeciwko Chelsea:)

ToKo95 komentarzy: 110028.09.2010, 22:38

@ stefcio15

Wiem :) Dlatego nie pisze komentarzy typu " Wow Fabian, pięknie powinien by nr.1"

Tylko opisuje reakcje większości użytkowników

qnik_dg komentarzy: 21128.09.2010, 22:38

Cammow jeszcze przypomnisz mi moje slowa!

marcel010 komentarzy: 16228.09.2010, 22:38

ile jest ??

titi_henry komentarzy: 357028.09.2010, 22:38

Ja mam nadzieje, ze Fabian po tym meczu wlasnie przelamie bariere psychiczna w swojej glowie i, ze teraz jego interwencje beda bynajmniej wykonywane z wieksza pewnoscia siebie :)

Camnow komentarzy: 26828.09.2010, 22:37

@sebasz z ust mi wyjołeś :) pzdr

bodziob1 komentarzy: 5528.09.2010, 22:37

fabri04 - > Jak mogą być 2 wapna w jednym meczu dla przeciwnika.. Przypomnij nie dawny pojedynek z kogutami ;pp

Maciekkk10 komentarzy: 258328.09.2010, 22:37

Omg, nie mogę patrzeć na to, co niektórzy piszą.. Fabiański jest mistrzem, bo obronił karnego? To chyba tak samo bramkarz przeciwników, bo obronił strzał Arshy z 11 metrów.. Pozdrawiam.

Barteqqqq komentarzy: 104328.09.2010, 22:37

2 minuty czasu podstawowego :)

kibiccfc komentarzy: 3328.09.2010, 22:37

ej nie przesadzajcie z takim przeciwnikiem to i stary dudek by dobrze bronil ; ) pamietacie mecz z porto ..?

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.09.2010, 22:37

Och już podnieta jak po każdym wygranym meczu.
A po stamford będzie znowu płacz bo jesteście tylko jednomeczowymi kibicami. Jest zwycięstwo jest euforia ,teraz każdego rrozszrpiemy a przychodzi następny i jak co do czego to poniewieranie wszystkiego do okoła. Grtuluję wam.

concrete13 komentarzy: 869828.09.2010, 22:37

jeden karny może wiosny nie czyni ale Fabian będzie się czuł pewniejszy i prasa nie będzie po nim tak jechać

Aaarsenal komentarzy: 305728.09.2010, 22:37

Poczekajmy z tym Fabianem. Jeszcze może zrobić coś "dziwnego". Poczekajmy jeszcze te 4 minutki

Wikx77 komentarzy: 23928.09.2010, 22:36

Szacun dla Fabiana,niech się chłopaczek nie jara tylko bo pomyśli sobie nie wiadomo o czym.Tak czy inaczej gratulacje dla ciebie Fabian.

laskowski19051995 komentarzy: 494528.09.2010, 22:36

Miałem przed meczem wątpliwości co do Fabiańskiego, ale po tym meczu i obronionym karnym zmieniłem o nim zdanie, on jest mistrzem :D

fabri04 komentarzy: 338528.09.2010, 22:35

Za co był podyktowany karny? Jak mogą być 2 wapna w jednym meczu dla przeciwnika...mecz za meczem karny...jej...

Brawo Fabian, może to wielki powrót, a może tylko łut szczęścia...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.09.2010, 22:35

ToKo - bez przesady , jeden karny o niczym nie swiadczy...

Kanonier95 komentarzy: 288228.09.2010, 22:34

coś mi się zdaje ,że to koniec ciamajdy a nareszcie dobry bramkarz , mam nadzieje ,że ten karny podbóduje mu psychikę i będzie coraz lepszy . Oby tylko tak było

Theo44 komentarzy: 427928.09.2010, 22:34

No to juz gorszej wiadomosci byc nie moglo..obroniony karny przez Fabiana. Mamy go meczu z Chelsea wiecej niz pewne!

ToKo95 komentarzy: 110028.09.2010, 22:34

Teraz wszyscy znów będą kochać Fabiana xD

Camnow komentarzy: 26828.09.2010, 22:34

fabian klasa :) dobrze ;) qnik_dg prostak z Ciebie zero i totalne dno dziękuje :D

skarabeusz komentarzy: 22528.09.2010, 22:33

Brawo Fabian. Dobry prognostyk przed meczem na Stanford ;D

laskowski19051995 komentarzy: 494528.09.2010, 22:33

Ale się dzieję :) Brawo Fabian !!!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.09.2010, 22:33

Nie myślałem, że to powiem - Brawo Fabian. Zajarał się ten grzeczny chłopak, ale mimo wszystko cieszę się, że mu się udało.

concrete13 komentarzy: 869828.09.2010, 22:33

Bravo Fabian...a jak się cieszy :)

titi_henry komentarzy: 357028.09.2010, 22:33

No Fabian dzis faktycznei pokazal sie z calkiem niezlej strony :) A i strzal dokladnie taki sam jak Arshavin.

Barteqqqq komentarzy: 104328.09.2010, 22:33