Dobry występ Fabiańskiego, Partizan 1-3 Arsenal

Dobry występ Fabiańskiego, Partizan 1-3 Arsenal 28.09.2010, 21:42, Rafal Mazur 708 komentarzy

Po fenomenalnej inauguracji nowego sezonu w Champions League i wygranej nad Sportingiem Braga 6-0, dzisiejszego wieczoru londyński Arsenal wyruszył do Belgradu, by stoczyć walkę z lokalnym Partizanem o kolejne punkty do grupowej tabeli Ligi Mistrzów. Podopieczni Arsene Wengera niezwykle zmobilizowali się przed wtorkowym spotkaniem i zwyciężyli gospodarzy 3-1, a co za tym idzie, pokazali charakter i siłę mentalną po ostatnich, bardzo nieudanych występach w Premier League.

Zobacz skrót tego pojedynku

Francuski menedżer Kanonierów - Arsene Wenger - zdecydował się na kilka kosmetycznych zmian w swoim składzie. Do pierwszej jedenastki powrócili Jack Wilshere i Kieran Gibbs. Między słupkami bramki londyńczyków stanął tym razem Łukasz Fabiański, a na ławce zasiedli Samir Nasri i Gael Clichy.

Dokładnie o godzinie 20:45 niemiecki arbiter - Wolfgang Stark - rozpoczął spotkanie gwizdkiem i tym samym, dał znak do głośnego dopingu wszystkim zgromadzonym kibicom na trybunach.

Po upływie pierwszych 10. minut zawodnicy Arsenalu nie zachwycili swoich sympatyków, a nawet ich nieco rozczarowali. Przeważała gra w środku pola, a okazję na zdobyciu gola otwierającego worek z bramkami mieli tylko gospodarze.

W 15. minucie Andriej Arszawin otrzymał piłkę z głębi pola, minął jednego z rywali, po czym zagrał do ustawionego w polu karnym Jacka Wilshere. Anglik nie bez kłopotów wystawił piłkę rosyjskiemu skrzydłowemu, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zdobyciu pierwszej bramki, podopieczni Wengera widocznie się obudzili, gdyż zaczęli składać dobre, a co najważniejsze, groźne dla przeciwnika akcje. W 23. minucie gry Andriej Arszawin po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji, by podwyższyć wynik meczu. Tym razem po dograniu piłki przez Wilshere'a, Rosjanin spudłował z najbliższej odległości.

Chwilę później swoje szansy na wpisanie się na listę strzelców mieli Tomas Rosicky oraz znów Andriej Arszawin. Obaj jednak nie byli w stanie pokonać golkipera gości, dwukrotnie trafiając prosto w niego.

W 32. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Fabiańskiego. Po mocnym dograniu piłki przez Ivanovica, piłki ręką w 'szesnastce' dotknął Denilson. Sędzia nie miał większych wątpliwości, co do odgwizdania faulu; do piłki podszedł Cleo i strzałem po ziemi pokonał Fabiańskiego, nie dając mu żadnych szans na interwencję.

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsca, więc Wolfgang Stark, po doliczeniu dodatkowej minuty - zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać decydujące o losach spotkania 45 minut.

Zaledwie po upłynięciu kilku sekund, Kanonierzy mocno ruszyli do ataku, oddając groźne strzały w światło bramki gości, montując niebezpieczne kontrataki oraz przeważając w środkowej części boiska.

W 56. minucie Andriej Arszawin posłał znakomite podanie do wychodzącego na czystą pozycję Marouane Chamakha. Przymierzający się do strzału Marokańczyk został brutalnie potraktowany w polu karnym przez Jovanovica, który otrzymawszy czerwony kartonik, został odesłany do szatni. Do piłki na 11. metrze podszedł Arszawin, jednak po mocnym uderzeniu trafił prosto w nogi Stojkovica.

Kolejne minuty nadal nie przynosiły zmiany widniejącego na tablicy rezultatu. Londyńczycy nie prezentowali poziomu gry, do którego nas przyzwyczaili, co znajdowało potwierdzenie w wyniku.

20 minut przed końcem gry kibice londyńskiego Arsenalu mogli wreszcie odetchnąć, głównie za sprawą Marouane Chamakha. Holujący piłkę przy linii bocznej Rosicky, doskonale wrzucił na piąty metr futbolówkę. Do piłki wyskoczył Marokańczyk, który na raty pokonał golkipera przeciwnika. 2-1!

Po chwili Arsene Wenger zdecydował się dokonać dwóch zmian w szeregach swojej drużyny. Na boisku pojawili się Samir Nasri i Carlos Vela, którzy zastąpili zmęczonych Jacka Wilshere'a i zdobywcę drugiej bramki - Chamakha.

W 82. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-1. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Samira Nasri, w odpowiednim miejsce znalazł się Sebastien Squillaci, który wyskoczywszy do piłki, zdobył swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu. Chwilę później zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego i kolejny rzut karny, tym razem za bezpardonowe wejście w nogi przeciwnika Gibbsa. Do strzału przymierzył się Cleo, jednak tym razem genialnie zachował się polski bramkarz, który obronił 'jedenastkę'.

Dosłownie sekundy przed zakończeniem spotkania, Łukasz Fabiański popisał się kolejną znakomitą interwencją, tym razem parując piłkę obok lewego słupka bramki. Po chwili Wolfgang Stark gwizdkiem zakończył mecz, w którym Kanonierzy pokonali Partizan 3-1. Spotkanie nie należało do tych, w których londyńczycy pokazują fantastyczną grę, spektakularne podania i zabójcze kontrataki, jednak najważniejsze jest zwycięstwo, które bardzo cieszy. Miejmy nadzieję, że tą dyspozycję podopieczni Wengera utrzymają do niedzielnej potyczki z Chelsea.

Liga Mistrzów autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7329.09.2010, 21:57

To co ci 'eksperci' pierdzielili xd. czerwien dla gilberto. tottenham prowadzi 1:0

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 629.09.2010, 21:41

Ma ktoś link do gola Bastosa?

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7329.09.2010, 21:32

Van der vaart nie strzelił karnego

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.09.2010, 21:30

Ja piernicze, co za gol Bastosa.. z pierwszej piłki, lewą nogą z 18 metrów. piłka odbiła się od "okienka bramki" po czym z niej wyleciała :P Coś pięknego, kto nie widział, to polecam zobaczyć w jakimś skrócie. Stadiony świata ;)

evelred komentarzy: 369129.09.2010, 21:29

mestalla to trudny teren. w tamtym roku w trochę rezerwowym składzie tam przegraliśmy

Theo44 komentarzy: 427329.09.2010, 21:24

Patryk nie zgadzam sie z Toba! mysle, ze Wielki Klub powinien zaplacic 60 baniek i dorzucic Ville by go sprowadzic...tam gdzie jego miejsce!. Przeciez w Tym klubie graja tylko najlepsi! a powszechnie wiadome, ze Samuel zaczynal kariere na Wspanialym Kamp-now wiec tam jest jego miejsce..

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7329.09.2010, 21:22

VdS ma dziś 40 urodziny xd.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.09.2010, 21:20

Eto'o to słabiak, Zlatan jest 3213 razy lepszy!

Theo44 komentarzy: 427329.09.2010, 21:19

przepraszam, czy Eto to ten sam cienias, kt. Wiejnizklub oddal za darmo...ba...doplacil 40 baniek, kt. wlasnie strzelil 2 bramy Bremie??

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.09.2010, 21:19

Szkoda, że Kuszczak nie gra bo teraz nie mam pretekstu aby oglądać to spotkanie :P

Tak bajdełej to ja bym chętnie Tomasza zobaczył w Arsenalu, serio, serio.

Sylwek na lewej obronie pocina ;D
Nie sądziłem że bedzie grał w pierwszym składzie w Bremie.

@Aaarsenal
Dokładnie. Jeśli powtórzy ten swój "fenomen" w meczy z CFC to i ja zacznę zmieniać zdanie co do Niego!

Aaarsenal komentarzy: 305729.09.2010, 20:25

O Fabianie prawda jest taka że wcale nie zagrał jakiegoś megafenomenalnego meczu, w ktorym obronił 5 sytuacji sam na sam. Udało mu sie z karnym, który był po prostu żle wykonany i na koniec meczu popisał sie niezłym refleksem. Jego wczorajszy fenomen polegał na tym że nie popełnł żadnego błędu a nie że wygrał na mecz broniąc kilka setek

KingsofLondon komentarzy: 124029.09.2010, 20:23

Jakby manu przegrało to byłaby świetna wiadomość

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.09.2010, 20:22

Liczę na porażkę United;)

KingsofLondon komentarzy: 124029.09.2010, 20:19

Ale, że Fabiański został zawodnikiem meczu to w szoku jestem :)

KingsofLondon komentarzy: 124029.09.2010, 20:18

Tak jest barca remisuje jak na razie :D ciekawe jak się manu dzisiaj zaprezentuje

kibic_FCB komentarzy: 54429.09.2010, 19:59

GunnersFan9 - bo w przetargu na opiekę medyczną nad piłkarzami Arsenalu najniższa cenę zaoferował Kaszpirowski- ten co leczył przez TV .

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.09.2010, 19:39

stefcio15;- tak czytałem to,ale myślałem,że masz jakieś bardziej wiarygodniejsze info. Zobaczymy co sie wydarzy do niedzieli,ale dla mnie jest coś nie tak.Koleś ma niby lekką kontuzje ścięgna Achillesa a wypada nam na tak długo;/

Kikut123 komentarzy: 124929.09.2010, 19:39

Hiroe ja na nich nie stawiałem spodziewałem sie takiego wyniku, choc jeszcze dużo czasu.

Arsenal1994 komentarzy: 749729.09.2010, 19:37

Eeeeh... no to pięknie :|
Chyba, że Squillaci i Kos zagrają tak jak z Kotami to nie ma się o co obawiać :P

kibic_FCB komentarzy: 54429.09.2010, 19:36

kikut nie napinaj się :)

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7329.09.2010, 19:36

Jak mi farselona zrąbie kupon to sie za bardzo nie wkurze nawet xD

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.09.2010, 19:35

No tu masz , chyba to nawet czytales bo widzialem tam twoja reakcje , jak dla mnie to raczej jasno pokazuje ze Thomas nie ma wiekszych szans na wystep

goonertalk.com/2010/09/28/vermaelen-ruled-out-of-chelsea-game-cesc-has-little-chance/

Arsenal1994 komentarzy: 749729.09.2010, 19:34

No właśnie. Może Wenger właśnie oszczędza Verme na Chelsea i nie dał go we wcześniejszych meczach żeby mu się kontuzja nie nawróciła.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.09.2010, 19:34

Gunners - ktos jaies 3 godziny podsylal link z tym newsem , jak znajde to ci wysle :D

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.09.2010, 19:33

skąd ta pewność,że Vermaelen nie zagra z Chelsea?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.09.2010, 19:29

no niestety fabre, tak to juz jest z Arsenalem , mam nadzieje jednak ze Cescowi sie uda wrocic bo bez niego to naprawde bedzie 2 razy trudniej ugrac chociaz ten 1 pkt.

Kikut123 komentarzy: 124929.09.2010, 19:28

kibic_FCB nie podlizuj sie.

fabregas1987 komentarzy: 2581729.09.2010, 19:28

stefcio15 -->
czyli jak zawsze z kontuzjami, przeciez oboje mieli byc gotowi ... heh ;/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.09.2010, 19:26

kibic - no i co z tego ze Fabian MVP ? Co to ma wspolnego z wynikiem , jak dla mnie wcale Fabian nie zostal MOTM , bo on tylko wybronil karnego i w doliczonym czasie jeszcze cos wyjal ,pozatym nie mial duzo do roboty...

fabregas1987 - dzisiaj juz byla gadka , ktos pisal ze Thomas nie ma na to prawie zadnych szans a u Cesca to mala szansa na to , ze wroci...

kibic_FCB komentarzy: 54429.09.2010, 19:25