Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK

Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK 05.11.2020, 22:08, Łukasz Wandzel 531 komentarzy

Po niedzielnym zwycięstwie z Manchesterem United w Premier League przyszedł czas na trzeci mecz Arsenalu w fazie grupowej Ligi Europy. Kanonierzy na własnym stadionie podejmowali Molde FK. Po niemrawej pierwszej odsłonie spotkania na Emirates Stadium londyńczycy pewnie zaznaczyli swoją przewagę na murawie, wygrywając ostatecznie 4-1. Choć na kolejne zwycięstwo wpływ miał cały zespół, niekwestionowanym graczem meczu po raz kolejny został Joe Willock, który zapracował dla swojej drużyny na 3 bramki, ale zamiast hattricka, musiał zadowolić się jednym trafieniem i dwoma golami samobójczymi rywali.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles (63' Cedric), Mustafi, Luiz, Kolasinac - Willian (63' Saka), Ceballos (80' Elneny), Xhaka (80' Tierney), Pepe - Nketiah, Willock.

Molde: Linde - Wingo, Bjornbak, Gregersen (46' Sinyan), Haugen - Hussain, Eikrem (74' Brynhildsen), Aursnes - Bolly (63' Knudtzon), Omoijuanfo (74' James), Ellingsen.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ustawiali się wysoko i wykorzystywali całą szerokość boiska. Stoperzy operowali futbolówką na połowie przeciwnika, a skrzydłowi rozciągali grę. Nie przekładało się to jednak na tworzone sytuacje podbramkowe. Mimo to nie było wątpliwości, kto kontroluje przebieg spotkania... aż do 22. minuty, kiedy to strzał 25-letniego Norwega zaskoczył wszystkich, a przede wszystkim Bernda Leno. Martin Ellingsen uderzył z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Golkiper Arsenalu nie był ustawiony na czas, żeby udanie interweniować.

Po straconym golu Kanonierzy starali się mocniej naciskać na rywali i przyśpieszyć swoją grę. Wysiłki londyńczyków przyniosły oczekiwany przez nich efekt tuż przed przerwą. Do wyrównania udało się doprowadzić w trakcie doliczonej do pierwszej połowy jednej minuty. Drużyna Molde wykonała rzut rożny, który bardzo szybko przerodził się w zabójczy kontratak gospodarzy. Nketiah dogrywał do Willocka, ale zawodnika Arsenalu powstrzymał Kristoffer Haugen, sam notując przy tym bramkę samobójczą.

Na prowadzenie londyńczycy powinni wyjść krótko po przerwie, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Sead Kolasinac. Dopiero w 62. minucie padła bramka na 2-1 dla gospodarzy i ponownie był to gol samobójczy. Granit Xhaka podciął piłkę do wybiegającego za plecy obrońców Willocka, który prawdopodobnie zamierzał dograć piłkę w głąb pola karnego, ale futbolówkę do własnej bramki skierował Sheriff Sinyan. Kilka minut później przewagę powiększył Nicolas Pepe. Iworyjczyk został dostrzeżony w okolicy 16. metra przez Bukayo Sakę, po czym celnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza.

Przeciwnicy nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Bernda Leno, podczas gdy Arsenal starał się jeszcze o 4. gola. Trudne do opanowania, długie podanie Davida Luiza przyjął w polu karnym Joe Willock, lecz nie na tyle płynnie, by swobodnie oddać strzał. Aktywny przez cały mecz Anglik mógł mówić o sporym pechu, ponieważ miał spory udział przy dwóch bramkach samobójczych, samemu nie mogąc wpisać się na listę strzelców. Dopiero w 88. minucie wysoki pressing Arsenalu sprawił, że Kieran Tierney przechwycił futbolówkę w środku pola, podał ją do Pepe, a ten dograł do wbiegającego w szesnastkę Willocka. Młody pomocnik zwieńczył swój występ, ustalając wynik spotkania, 4-1!

Liga EuropyMolde FKRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bizooon komentarzy: 681608.11.2020, 09:49

@Perconte: śmieszkujesz, oni ciagle poza obroną mają kadre mocniejszą od nas. Przypominam że byli w TOP4. Ogarną się jeszcze niestety w tym sezonie

Perconte komentarzy: 62407.11.2020, 15:23

Dobrze, że United wygrało. Szkoda żeby taki zasłużony klub spadł z ligi.
A przy okazji zabrali punkty Evertonowi, naszemu rywalowi w walce o top 4.

harry86 komentarzy: 81807.11.2020, 15:18

Bruno powinien wylecieć za sumę swoich faulów.

aaron_maj komentarzy: 182207.11.2020, 15:17

To ze Bruno nie wyleciał dzisiaj z boiska to jest jakiś żart.

bizooon komentarzy: 681607.11.2020, 15:17

Jak bruno noe dostal kartki za to?

Placio komentarzy: 254407.11.2020, 15:16

@NineBiteWolf
Jak rozumiem twój wieczny hejt na Pepe tak odnosząc się do Twojego ostatniego komentarza na temat wychodzenia na pozycje muszę uznać , że chyba nie oglądasz Naszych meczów. Nicolas wielokrotnie pokazywał palcem o prostopadłą piłkę za obronę , cały czas próbuje wbiegać i wychodzić za obronę, to , że nikt mu nie daje tej piłki to nie jego wina. Niech przestanie się tylko kiwać w miejscu ze swoim cieniem bo tego to ja nawet nie mogę zrozumieć.

Craz komentarzy: 354807.11.2020, 15:05

Iwobi jest przesłaby

Smolek komentarzy: 34007.11.2020, 15:04

Teraz dla odmiany Bruno powinien dostac 2 zolta, za faul na Allanie

harry86 komentarzy: 81807.11.2020, 15:02

Nigeryjski Messi na boisku. Już tylko w nim nadzieja na jakiekolwiek punkty Evertonu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.11.2020, 15:01

Po sezonie trzeba sie pozbyc Lace i Pepe. Przestanmy sie oszukiwac, ze Pepe w koncu odpali i zacznie zjadac tę ligę. Alexis przyszedl i byl najlepszy od 1 meczu. Iworyjczyk sobie po prostu nie poradzil. Dobry zawodnik na ławkę za 20 mln. Ale nie jest to wielka gwiazda za ktora zaplacilismy 80 mln.

Sprowadzić w to miejsce jakiegos porzadnego napastnika, albo sprobowac z Edouardem, ktory bedzie dzikiem zapewne. A na skrzydle niech gra na stale Saka, bo zasluguje na to i daje tej druzynie duzo jakosci. Jego zmiennikiem doswiadczony Willian. Po lewej Auba i wprowadzany do skladu Martinelli, a na srodku tak jak mowilem plus ulubieniec Artety.

Bylibysmy sporo na plus w kwestiach pienieznych a i jakosciowo bysmy skoczyli... bo trojka Auba-Laca-Pepe nie dziala tak jak wyglada na papierze

markiz0 komentarzy: 71907.11.2020, 14:59

@Placio: gdzie jest? zajeli 3 miejsce i graja w LM, co jest naszym celem od 4 czy 5 lat. Nie mieszaj slabego United do dobrego Bruno. Nam wlasnie takiego zawodnika brakuje, bo na innych pozycjach jest przyzwoicie.

GallAnonim komentarzy: 44307.11.2020, 14:58

@caliero913 napisał: "przepisy się zmieniły, to że trafiłeś w piłkę nie znaczy, że możesz potem urwać komuś nogę"
No i do urwania nogi tam było bardzo daleko, ostre wejscie, ale czyste. Jeśli bedziemy za takie cos dawac karne, to bedziemy mieli dwa razy wiecej 11.

caliero913 komentarzy: 125407.11.2020, 14:57

Coleman i Bruno do WWE

Perconte komentarzy: 62407.11.2020, 14:57

Varchester

bizooon komentarzy: 681607.11.2020, 14:57

Magłaja odpycha Pickforfa a mułofile z C+ szukaja karnego dla UTD. żenada troche

caliero913 komentarzy: 125407.11.2020, 14:56

@GallAnonim: przepisy się zmieniły, to że trafiłeś w piłkę nie znaczy, że możesz potem urwać komuś nogę

sWinny komentarzy: 772707.11.2020, 14:56

Maguire najwyżej żółtko za ostry wślizg. Na cczerwo nie zasłużył

Loczek komentarzy: 12607.11.2020, 14:55

Ja na przykład nie akceptuję takiego stylu gry jaki prezentuje Bruno, gleba przy każdym kontakcie, a nawet i bez kontaktu. Oby najmniej takich zawodników na boisku. Okey, umiejętności też ma, ale irytuje strasznie taki aktorzyna...

GallAnonim komentarzy: 44307.11.2020, 14:55

@caliero913 napisał: "Najpierw Keane powinien dostać czerwoną, a teraz Maguire"

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333007.11.2020, 14:48

Wuefista ma na ławce takiego kota jak Cavani a wystaeia do 11 Martiala. Masakra.

Placio komentarzy: 254407.11.2020, 14:43

@markiz0
Gdzie jest to United z Bruno w składzie? Przestań biadolić i doceniaj to co mamy. Jak chcesz chwalić zawodników United to niżej wspomniałem o linku do odpowiedniej strony. Umiejętność docenienia rywali? Przecież bezpośredni mecz przegrali.

Gunerxxx komentarzy: 235107.11.2020, 14:38

Który z użytkowników studiował/je prawo? Chciałbym się coś dopytać w pewnej kwestii.

markiz0 komentarzy: 71907.11.2020, 14:32

Wiele osob tutaj nie jest za grosz obiektywna. Plakaliscie zeby przyszedl Aouar do pary z Parteyem. Bruno niszczy PL od kiedy przyszedl. W 21 meczach ma lacznie 21 goli i asyst. Watpie by Aouar krecil takie liczby po przyjsciu. Wolalbym miec w skladzie Bruno niz Pepe. Brak umiejetnosci docenienia rywali swiadczy o kompleksach i braku dojrzalosci, a nie o wiernosci klubowi. Spokojnie, zmadrzejecie, zrozumiecie. Mi tez przychodzilo to z trudem 10 lat temu.

Patrzys1985 komentarzy: 15907.11.2020, 14:32

@ZielonyLisc: na twoją prośbę przestanę:)

Gunner72 komentarzy: 167807.11.2020, 14:24

@Patrzys1985 napisał: "@markiz0: nie nie lubię chłopców :) twoja dziewczyna to potwierdzi XD"

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1407.11.2020, 14:18

@FabsFAN napisał: "Oby Manutd to utrzymał, zostanie tylko WHU I Barcelona;d" Mówiłem Ci jak to od skończy XD

Alonso komentarzy: 1282407.11.2020, 14:15

Wiadomo było że Everton nie utrzyma się na szczycie, tylko Southampton na mistrza

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1407.11.2020, 14:15

Swoją drogą skończył mi się urlop na fortunie i dzisiaj poszly 2 kupony. Na jednym gol Bruno po kursie 3.10 a na drugim 2/+3.5 póki co też :) zobaczymy jak reszta dzisiaj.

markiz0 komentarzy: 71907.11.2020, 14:14

@Patrzys1985: lubisz chlopcow i ci sie nie podoba czy o co chodzi? troche slabo komentowac wyglad pilkarza, bo juz nie ma sie do czego przyczepic po zdobyciu 2 bramek

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 807.11.2020, 14:13

Lepiej żeby United wygrało, bo wtedy posada Wuefisty będzie niezagrożona.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1407.11.2020, 14:13

Mówiłem wam, że dzisiaj United wygrywa. Evertonu miejsce jest poza TOP8 i tak będzie.

grzegorz1211 komentarzy: 1026907.11.2020, 14:13

@markiz0: Ja wiem czy on taki dobry??

Placio komentarzy: 254407.11.2020, 14:10

@markiz0
Trolli zapraszamy na devilpage

Patrzys1985 komentarzy: 15907.11.2020, 14:10

@markiz0: mi chodzi tylko i wyłącznie o jego wygląd, tak więc hamuj piętą dzieciaku....

markiz0 komentarzy: 71907.11.2020, 14:08

@Patrzys1985: ze taki dobry zawodnik nie gra u nas? boli dupsko?

markiz0 komentarzy: 71907.11.2020, 14:07

Gdybysmy mieli Bruno w skladzie, to moglibysmy bic sie o mistrza, przynajmniej do lutego, bo lawka krotsza niz w LFC/City.

Gunner72 komentarzy: 167807.11.2020, 14:07

Lepiej gdyby Everton dziś wygrał. I tak zaraz się potkną i nie będę dla nas problemem, a ManU może wejsc na wysokie obroty w późniejszej fazie sezonu