Dwa oblicza Arsenalu i porażka 1:2 w końcówce

Dwa oblicza Arsenalu i porażka 1:2 w końcówce 07.02.2015, 14:44, Michał Koba 3059 komentarzy

North London Derby okazały się być końcem zwycięskiego pochodu Arsenalu. Podopieczni Wengera po niezłej pierwszej części gry, w drugiej już nie istnieli na tle świetnie spisujących się graczy Tottenhamu i dali sobie wpakować dwie bramki.

Kanonierzy w początkowych 45 minutach gry skutecznie realizowali plan nakreślony przez swojego menadżera; przecinali podania rywali i strzelili bramkę po szybkim kontrataku. Jednak na kolejną część meczu wyszli chyba zbyt rozluźnieni, bo gospodarze przeprowadzali skuteczne ataki z każdego sektora boiska i tylko szczęście oraz świetne interwencje Ospiny uchroniły Arsenal od straty większej ilości bramek.

Bohaterem dzisiejszego spotkania bezapelacyjnie został Harry Kane, który dwukrotnie pokonał kolumbijskiego golkipera The Gunners i zapewnił swojej drużynie - trzeba z bólem to przyznać - zasłużone trzy punkty, dzięki którym Tottenham o jedno oczko wyprzedził Arsenal w tabeli Premier League.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin (89’ Akpom), Ramsey – Welbeck (78’ Walcott), Cazorla (68’ Rosicky), Özil - Giroud

Tottenham: Lloris - Walker, Dier, Vertonghen, Rose - Bentaleb, Mason (90’ Paulinho) - Eriksen, Dembele (75’ Chadli), Lamela (90’ Stambouli) - Kane

Od początku meczu obie drużyny grały dość zachowawczo i nie chciały popełnić głupiego błędu, który mógłby kosztować utratę gola.

Dopiero w 5. minucie gracze Arsnenalu pomknęli z kontrą, która jednak nie zakończyła się strzałem. W odpowiedzi natychmiast po drugiej stronie boiska Kane próbował zaskoczyć technicznym strzałem Ospinę i prawie mu się to udało – piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki!

Kilka minut później ponownie było groźnie w polu karnym Arsenalu. Dużo miejsca na lewej stronie miał Rose, ale na całe szczęście dla Kanonierów jego dośrodkowanie wyłapał Ospina.

11. minuta przynosi prowadzenie Arsenalowi! Welbeck w dziecinny sposób ograł na prawym skrzydle Rose’a i płasko zagrał do Girouda. Francuz chyba chciał uderzać, ale jego strzał dotarł do niepilnowanego Özila, który wpakował futbolówkę pod porzeczkę, 0:1!

Tottenham mógł szybko odpowiedzieć! Znów obrońcy The Gunners zostawili zbyt dużo miejsca Rose’owi, który mocno uderzył na bramkę, ale świetnie interweniował kolumbijski bramkarz Arsenalu.

Po wyjściu na prowadzenie podopieczni Wengera wyraźnie skupili się na grze obronnej, bo Spurs raz za razem konstruowali swoje akcje ofensywne. Jedna z nich mogła im przynieść upragnionego gola. Po raz trzeci od początku spotkania Bellerin oraz Welbeck nie potrafili upilnować Rose’a i gdyby nie fakt, że Anglik musiał strzelać z ostrego kąta, mogliśmy być świadkami wyrównującego trafienia.

W 30. minucie swoimi umiejętnościami po raz kolejny musiał popisał się Ospina, który odbił dobre uderzenie z dystansu Masona.

Chwilę później Arsenal znów mógł stracić prowadzenie. Do bezpańskiej piłki na trzynastym metrze dopadł Lamela, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

W 35. minucie Harry Kane bezpardonowo wszedł w nogi Girouda, za co sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.

Na chwilę przed końcem pierwszej połowy tę samą karę – ku swojemu niezadowoleniu - otrzymał Nacho Monreal, a potem w jego ślady poszedł Welbeck, który ostro zaatakował Rose’a.

Do końca nie wydawało się już nic godnego odnotowania i Martin Atkinson zaprosił graczy do szatni.

Od ostrego uderzenia drugą część gry zaczęli Kanonierzy! Szybki kontratak Cazorla zakończył strzałem sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował w tej sytuacji Lloris.

Już kilka minut później żółtą kartkę za nieudany wślizg przy końcowej lini boiska otrzymał Laurent Koscielny.

W 56. minucie Arsenal stracił prowadzenie! Po rzucie rożnym jeden z piłkarzy Tottenhamu uderzył głową na bramkę, Ospina końcami palców odbił piłkę, ale ta trafiła do Kane’a, który wpakował ją do siatki, 1:1!

Gospodarze poszli za ciosem! Zakotłowało się pod bramką Arsenalu, raz za razem interweniowali obrońcy Kanonierów do spółki z Ospiną, a jedno z płaskich podań mogło – i powinno – zakończyć się bramką, ale Kane minął się z futbolówką.

Już chwilę później Arsenal mógł świetnie odpowiedzieć! Welbeck uderzył z boku pola karnego, ale kapitalnie piłkę sparował Lloris! Po podyktowanym rzucie rożnym także Koscielny starał się ucieszyć fanów, ale znów dobrze zachował się golkiper Kogutów.

W 64. minucie kolejną niezwykle groźną akcję przeprowadził Tottenham! Bentaleb uderzył sprzed pola karnego, ale piłkę świetnie odbił Ospina. Dopadł do niej jeszcze Kane, który jednak nie potrafił złożyć się do strzału. Jak się za chwilę okazało, ewentualny gol i tak nie byłby uznany, gdyż Anglik znajdował się na pozycji spalonej.

Kilkadziesiąt sekund później Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę: niewidocznego dziś Cazorlę zastąpił Rosicky.

Mecz nabrał szybkiego tempa, ale to gracze Tottenhamu dyktowali warunki i ciągle niepokoili defensywę Arsenalu. Szczególnie aktywni byli Eriksen, Kane oraz Mason.

Jednak Kanonierzy nie zamierzali dawać za wygraną. Bardzo dobre dośrodkowanie Özila trafiło na głowę Girouda, ale Francuz wyraźnie źle złożył się do strzału.

Niedługo potem Pochettino zdjął z boiska Dembele, a wpuścił Chadliego. Także trener Arsenalu zdecydował się na przeprowadzenie korekty w składzie: zmęczonego Welbecka zmienił Walcott, dla którego był to dwusetny występ w koszulce z armatką na piersi.

W 79. minucie Ramsey chciał szybko rozpocząć akcję po faulu, ale przeszkodził mu Mason, za co został ukarany żółtą kartką.

Derby zawsze obfitują w ostre starcia. Nie inaczej było i tym razem; kolejnym ukaranym przez sędziego okazał się Giroud, który niebezpiecznie zaatakował Masona.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kane wyprowadził Tottenham na prowadzenie! Do ostrego dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył młody napastnik Spurs, a Ospina mógł tylko obserwować, jak piłka zatrzumuje się w siatce, 2:1!

Po tej sytuacji opiekun Kogutów zdecydował się na przeprowadzenie zmian: Sambouli zameldował się na boisku w miejsce Lameli, a Paulinho wszedł za Masona.

Arsenal starał się doprowadzić do wyrównania, Coquelina zastąpił Akpom, ale z mizernym skutkiem. Bezradność Kanonierów najlepiej obrazuje sytuacja z 94. minuty, kiedy to zmęczony Ramsey dopuścił się faulu, za który otrzymał żółty kartonik.

Chwilę potem sędzia Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu i Tottenham mógł cieszyć się ze zdobytych trzech punktów.

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Michał Koba źrodło: własne
wojtek1256 komentarzy: 298608.02.2015, 19:05

Ale tylko remis...

zwierz komentarzy: 160508.02.2015, 19:05

Szlag by trafił te końcówki w tej kolejce.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1408.02.2015, 19:03

Wiadomo, 3 miejsce tez spoko, ale jak City dalej będą grali tak jak grają, to przy naszym teoretycznie łatwym terminarzu możemy ich spokojnie wyprzedzić.

sebastix11 komentarzy: 599508.02.2015, 19:02

Carl w tym sezonie pokazuje, że warto go zatrzymać i nie sprzedawać, bardzo poprawił się jeśli chodzi o grę w obronie, nie daje już się kręcić jak młody, widać w tym rękę Big Sama, który ogarnął nam zawodnika w obronie na lata :)

i wrzutki Carla robią wrażenie, żaden nasz boczny obrońca, może poza Monrealem nie potrafi tak dobrze dośrodkować z bocznych rejonów boiska

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 308.02.2015, 19:02

Jak Jarvis to zawalił a mogło być po wszystkim?.

FadeIn komentarzy: 354708.02.2015, 19:01

Ja tam będę się cieszył z 3 miejsca. Obyśm na nim skończyli.

CFC
City
AFC
Soton

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 308.02.2015, 19:00

Pewnie dlatego,że takie ma. To nic takiego strasznego. Na miejscu Ozila wstawiłbym fotkę z Simpsonem z komentem "Znalazłem tatusia" i nikt by wpisu Falcao nie pamiętał.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11708.02.2015, 19:00

Strzał w DDG, ale większość powie, że kapitalna interwencja.

tyson
oooj chciałbym aby tak wyglądała tabela :) west ham szanuję mimo, że derby :)

MrJapJap komentarzy: 26908.02.2015, 18:58

Carl może się ograć podobnie jak Koklę w Chlartonie .

lays komentarzy: 3987108.02.2015, 18:57

I jak tu nie kochać Premier League?

Szkoda, że remisu wczoraj nie było :P Jakby się tak skończyło to mielibyśmy tyle pkt co utd, czyli bysmy nadrobili jednak 1 pkt :D

FadeIn komentarzy: 354708.02.2015, 18:57

Cienki nie jest taki cienki. Naprawdę ograł się w tym WH. Prezentuje się nadzwyczaj dobrze jak na niego ale już miał i u nas przebłyski, że naprawdę jest solidnym prawym obrońcą

FadeIn komentarzy: 354708.02.2015, 18:55

Haha. Falcao za tą zepsutą 100 powinni obciąć tygodniówkę o połowę.

Z City faktycznie. My bad. :-)

Co do zawodników to niestety ale jest wielu graczy wyśmienitych którzy po prostu nie pasują do koncepcji gry. Nie ma chemi między tym graczem a innymi. Tak było z Torresem. W Madrycie wymiatał, w Live jeszcze bardziej wymiatał. W Chelsea się skończyło a Milanu nie liczę bo zagrał tylko 10 spotkań. W repsze nie był najgorszy. Następny to Felajni. NIkt nie odbiera mu umiejętności ale gra w UTD słabo tak jak Di Maryja. Można tak wymieniać i wymieniać.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190008.02.2015, 18:55

Kurde jak ladnie gra to WHU

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.02.2015, 18:55

Van Persie hahaha

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2015, 18:54

Jeszcze 10 min i West Ham znowu w walce o top four !!!

Mihex komentarzy: 2360408.02.2015, 18:53

Krycha dzisiaj bramkę walnął :D Niestety jego Sevilla przegrała, ale gol był przedni :D

belaSS komentarzy: 11708.02.2015, 18:53

Szogun

Że ma oczy jak Simpson

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190008.02.2015, 18:52

Sobpiotr

Ja nie jestem w stanie ich jakoś ustawic w kolejnosci, oni graja chyba na identycznym poziomie

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2015, 18:52

Co wy z tym Fellainim :) nie ma szans, że przejdzie Songa :)

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 308.02.2015, 18:51

Co Falcao na Ozila pisał??

sobpiotr komentarzy: 123708.02.2015, 18:50

No ja z trójki bellerin jenki i debuchy najpozytywniej oceniam jenkiego:p solidny i rowny kontuzje sie go nie imaja

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2015, 18:48

W ogóle, jak patrze na skład ManU, to aż nie do wiary, że takie nazwiska nie walczą o mistrzostwo PL.

RvP Falcao Di Maria Rooney Blind Januzaj... Nawet na ławce siedzi moim zdaniem świetny Mata, a Van Gaal wydawał mi się zawsze jednym z najbardziej ogarniętych trenerów na świecie. Wystarczy zobaczyć, co wyprawiał z reprezentacją Holandii. Na nasze szczęście ta maszyna z plejadą gwiazd się zatarła :) Oby tak do końca sezonu, a po nim Di Maria do nas :D

MrJapJap komentarzy: 26908.02.2015, 18:46