Eddie Nketiah bohaterem, Arsenal 2-1 Norwich

Eddie Nketiah bohaterem, Arsenal 2-1 Norwich 24.10.2017, 21:43, Łukasz Wandzel 897 komentarzy

Przez lata Arsene Wenger przyzwyczaił wszystkich kibiców Kanonierów do tego, że Puchar Ligi Angielskiej nie jest jego wymarzonym trofeum. Francuski szkoleniowiec zawsze oszczędza siły swoich najważniejszych graczy, dając pograć w tych rozgrywkach rezerwowym. Natomiast ci postanowili dzisiaj, że potrzebują dodatkowego czasu na murawie i rozstrzygnęli to spotkanie dopiero po 120. minutach.

Odnosząc się poważnie do poziomu gry Arsenalu, można powiedzieć, że był to mecz o dwóch obliczach. Pierwszym, trwającym do 85. minuty, kiedy to gospodarze bezsprzecznie grali bardzo słabą i nudną piłkę, a także drugim, gdy w samej końcówce na murawie zameldował się młodziutki Edward Nketiah, który błyskawicznie uratował swój zespół przed porażką, a później dał mu zwycięstwo.

Arsenal: Macey - Debuchy, Elneny, Holding - Nelson (85' Nketiah), Coquelin, Wilshere (114' Willock), Maitland-Niles (70' Akpom) - Walcott, Iwobi (115' DaSilva) - Giroud.

Norwich City: Gunn - Pinto, Zimmermann, Klose, Husband - Reed (101' Jerome), Trybull - Vrancic (90+4' Wildschut), Maddison (90+4' Hoolahan), Murphy (73' Stiepermann) - Oliveira.

Wyjściowa jedenastka na to spotkanie prawie nie zmieniła się od tej, która występowała ostatnio w Lidze Europy. Nowymi twarzami w stosunku do zeszłego tygodnia byli Matt Macey i Alex Iwobi, z czego ten pierwszy naturalnie odciążył Petra Cecha, a ten drugi pojawił się na murawie kosztem kolejnej szansy dla Chrisa Willocka, zmuszonego do rozpoczęcia meczu na ławce rezerwowych.

Arsenal w pierwszej połowie miał swoje szanse, ale nie grzeszył skutecznością, podobnie jak w meczu z Crveną Zvezdą, gdzie męczył się, aby zdobyć jednobramkowe prowadzenie. Od razu widać, że rezerwowy skład nie jest też tak produktywny jak podstawowi zawodnicy, których oglądamy w Premier League. Zespół Norwich City popisał się skutecznością i zdobył pierwszego gola, uwydatniając słabości londyńczyków. W 34. minucie Murphy dostał świetną piłkę od Maddisona i było już 1-0. Pojedyncze zrywy Kanonierów na nic się nie zdawały, dlatego na pewno nie schodzili oni na przerwę w dobrych nastrojach.

W drugiej połowie The Gunners grali tak samo nudno. Co więcej, starając się powalczyć o wyrównującego gola, zupełnie się odkryli. Paradoksalnie, zamiast zwiększyć liczbę kreowanych przez siebie sytuacji, dawali wiele szans na kontrę zespołowi Norwich. Kanarki mogły niejednokrotnie powiększyć swoją przewagę, ale za każdym razem zawodziły przy wykończeniu.

Budowanie ataków przez ekipę Kanonierów zupełnie nie wychodziło. Liczba piłkarzy w żółto-zielonych strojach we własnym polu karnym nie pozwalała na przedarcie przez blok defensywny gości. Londyńczycy mnóstwo czasu zmarnowali na rozgrywaniu piłki na skrzydłach i niezbyt celnych wrzutkach. Każda próba szybkiej wymiany futbolówki i podania na dobieg kończyła się stratą. Kibice przyjezdnych, z każdą upływającą minutą, coraz bardziej wierzyli, że wspierany przez nich zespół pokona Arsenal.

Tym bardziej nieprawdopodobnym wydaje się gol na 1-1 z 86. minuty, którego strzelił Edward Nketiah! Tak, przydałoby się wspomnieć, że 18-latek DOSŁOWNIE sekundy wcześniej pojawił się na murawie! Co za chwila dla młodego Anglika! Wykorzystał on piłkę zagraną z rzutu rożnego, dodając swoim kolegom motywacji w końcówce. Drużyna z The Emirates sięgnęła po rezerwy swoich sił, a niektórzy po prostu zaczęli biegać... Niestety, i tak nie udało się zakończyć tego spotkania w regulaminowym czasie. Potrzebne było dodatkowe pół godziny gry.

Wszyscy już opadli z sił, trudno więc było o emocjonujące widowisko. Jednak fakt, że młodziutki Nketiah, niedługo po rozpoczęciu dogrywki, postanowił strzelić jeszcze jednego gola, sprawił, że może to być dla Anglika jeden z niezapomnianych wieczorów. Tego uderzenia głową po rzucie rożnym nie powstydziłby się nie jeden klasowy napastnik. Bohater dzisiejszego starcia usilnie starał się o hat-tricka, ale nie udało mu się wykorzystać swoich szans. Wynik nie uległ już zmianie, co jest równoznaczne z tym, że Arsenal awansował do ćwierćfinału Carabao Cup.

Oceń piłkarzy po meczu z Norwich!

Norwich CityPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237724.10.2017, 23:51

Z tego co słyszałem, to tego gówniaka powinniśmy wymieniać po polsku: nketi-ah

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2017, 23:50

Wiecie co jest najgorsze? :D Ze ten mecz uświadomił nam (przynajmniej mi) że póki co zostajemy z Xhaką w podstawie. Trzymajcie swojego Coqa z dala od tej drużyny

Kysio2607 komentarzy: 1336024.10.2017, 23:49

Zabawnie to wygląda, City grając w LM wystawiają Jesusa, Aguero, z ławki Sane, Walker, United od poczatku z Martialem, Rashfordem, Herrerą, z ławki Matic i Lukaku, a Wenger nawet na ławce nie ma nikogo poważnego :D

zly_kanonier komentarzy: 511124.10.2017, 23:49

@PUMAraz2trzy: Podobno w czwartek o 17 (naszego czasu)

zly_kanonier komentarzy: 511124.10.2017, 23:47

Sarcastic Gooner: "Eddie Nketiah has more goals this season than Alex Oxlade-Chamberlain"

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:46

Sprawdziłem. Już usunęli to z wikipedii i dali zakaz wolnego edytowania artykułu o nim do 27.10 xD "Z powodu wandalizmu" xD

@Kysio2607:

Jednak trzeba przyznać że I tak mocno męczyli się z Wilkami...

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2017, 23:43

@Mihex:

Trudny wybór... chyba w moim przypadku padnie na Eddiego Nketiah :)

Kysio2607 komentarzy: 1336024.10.2017, 23:43

kiepskie te strzały Wilków, a szkoda :P mogli pyknac City, bo Ci z taką ławkę to ten puchar mogą wygrać lajtownie :D

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:42

Przy wyborze MOTM na fb do wyboru są: Eddie Nketiah, Eddie Nketiah, Eddie Nketiah i Eddie Nketiah.

Więcej
What a night for @EddieNketiah9. So happy for him and not surprised at all!

No i oczywiście ojcowie sukcesu się odzywają. Każdy teraz kupony będzie odcinał.
Wstawcie sobie sami lenny face, bo nie mogę.

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:31

Bramkarz bez układu nerwowego. Brać go jak Ospina odejdzie, będzie gościu od faili jak znalazł :D

Kysio2607 komentarzy: 1336024.10.2017, 23:31

I karne w Manchesterze! polecam koneserom!

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2017, 23:30

Mówiłem grać gówniakami? Mówiłem też, żeby nie grać Debuchym, a ten zaliczył całkiem przyzwoity występ. Ale dupa cicho, dzisiaj ogólnie dobry dzień w karierze wróżbity macieja.

Fajnie zagrał Akpom. Zdziwiłem się, że Wenger wpuścił go jako pierwszego (i że w ogóle go wpuścił) bylem/jestem zdania, że gość jest spalony w AFC. Zagral dobrze, ale chyba już dla niego za późno.
Walcott...zawsze go broniłem wklejając jego gównostatystyki. Cieszę się, że Wenger nie widzi go w pierwszym składzie i gość gra (kapitan...bleh) w takich spotkaniach a nie w BPL.

Tak jak przewidywałem - Banterowóz na pełnym gazie, udało się bo gówniak wszedł i strzelił 2 bramki xD a na boisku od groma obecnych
i byłych reprezentantów swoich drużyn narodowych, beka.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.10.2017, 23:30

Dobrze, że młodzi bedą mogli jeszcze pograć w Curacao cup

stahustaszku komentarzy: 66524.10.2017, 23:29

Nketiah, Willock, Nelson, Meitland-Niles, Dasilva, Bielik a nawet Sheaf, Afobe czy Macey to są gracze z których coś może być. Muszą tylko grać na swoich pozycjach... Nelson to nie jest wahadłowy i wydaje mi się że może grać dobrze tylko w momencie jak będzie całkowicie do kreacji gry.

BTW. Wiecie co dzieje się z Jeffem Reine Adelaide i Bielikiem? W sensie kiedy Bielik ma wrócić po kontuzji. Fajnie jakby się załapał na kilka meczów LE, PL i FA CUP ewentualnie. Lepiej on niż ten bezproduktywny Elneny czy Debuchy których i tak trzeba sprzedać.

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:29

Patrick Timmons? @PatrickTimmons1 7 min.7 minut temu
Więcej
Nketiah scoring 15 seconds into his debut. It?s important not to overreact, but I think it?s safe to say he?s better than prime Henry

:DD

kluivert000 komentarzy: 15024.10.2017, 23:28

Pajace z eleven w przerwie meczu dawali sobie rękę uciąć że city strzeli gola,

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.10.2017, 23:27

Arsenal supporter: Oli, wanna hear a joke?
Giroud: Yeah.
Arsenal supporter: Good cross from Walcott.
Giroud: What? I don't get it...

Dobranoc wszystkim.

praptak komentarzy: 882124.10.2017, 23:27

City w dużej mierze gra pierwszym garniturem.

DexteR_000 komentarzy: 764024.10.2017, 23:27

@Placio
Ja sie nie odzywalem jak pisales o tym mlodziku :D, tylko przemilczalem xd

Ranczomen komentarzy: 1233024.10.2017, 23:25

@Mihex: To by wyjaśniało cieszynki :D

Placio komentarzy: 255524.10.2017, 23:24

@Dexter_000 czy to przypadkiem nie mi miales zwrócić honor ? ;)

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:23

Ok. Nie umiem czytać. Ale jest późno, a ja właśnie oglądałem 120 minut gry Walcotta. Mogę się mylić.

? 84: AFC 0-1 NCFC
? 85: @EddieNketiah9 comes on to chants of ?Who??

FT: AFC 2-1 NCFC

Eddie who? ????

Dobry jest, strzelił przed wejściem na boisko :V

hanzo88h komentarzy: 165924.10.2017, 23:22

Nketiah na ławę, dzisiaj w 30 min zrobił wiecej niż Walcott, Iwobi i model razem wzięci. Walcott bezcześcić opaskę kapitana.

DexteR_000 komentarzy: 764024.10.2017, 23:22

Diam51
40 milionow za dwoch to byl by deal jak z Oxem.

Leehu komentarzy: 1049624.10.2017, 23:22

@pumeks: Zauważyłem że teraz Wilshere szybciej pozbywa się piłki wydaje mi się że to na plus wcześniej za długo ją przetrzymywał i za często był kopany po piszczelach a teraz nie dość że ładnie przyspiesza grę to jeszcze jest mniej narażony na kontuzje.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.10.2017, 23:21

Może się uda Kloppowi wcisnąć Elneny'ego i Walcotta. Niech da 40 milionów za każdego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.10.2017, 23:21

Nketiah zmiana 10/10.Wenger, miałeś nosa

Ranczomen komentarzy: 1233024.10.2017, 23:21

Ta jakość na Aliez wygląda jakbym oglądał mecz z lat 90 :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.10.2017, 23:20

Awans cieszy, zawsze jeden mecz więcej do zagrania dla młodych. Kto wie, może nawet zgarniemy potrójną koronę jak ManU sezon temu ;p
Słabo zaprezentowała się dziś nasza młodzież. Nketiah objawieniem, oby dostawał więcej szans i możemy mieć z niego dużo uciechy.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.10.2017, 23:20

@kamilo_oo: uprzedziles mnie ,dzieki

Kysio2607 komentarzy: 1336024.10.2017, 23:20

link do City, 10 min do karnych ;P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2017, 23:19

Dobrze, że spalone są tylko na połowie rywala, bo inaczej paliłby jeszcze częściej.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.10.2017, 23:19

Pany posiada ktos linka sprawnego do City-Wolves ?

MarkOvermars komentarzy: 913924.10.2017, 23:19

Ktoś policzył spalone Walcotta dzisiaj? 6-8 ?

Ranczomen komentarzy: 1233024.10.2017, 23:18