Eddie Nketiah bohaterem, Arsenal 2-1 Norwich

Eddie Nketiah bohaterem, Arsenal 2-1 Norwich 24.10.2017, 21:43, Łukasz Wandzel 897 komentarzy

Przez lata Arsene Wenger przyzwyczaił wszystkich kibiców Kanonierów do tego, że Puchar Ligi Angielskiej nie jest jego wymarzonym trofeum. Francuski szkoleniowiec zawsze oszczędza siły swoich najważniejszych graczy, dając pograć w tych rozgrywkach rezerwowym. Natomiast ci postanowili dzisiaj, że potrzebują dodatkowego czasu na murawie i rozstrzygnęli to spotkanie dopiero po 120. minutach.

Odnosząc się poważnie do poziomu gry Arsenalu, można powiedzieć, że był to mecz o dwóch obliczach. Pierwszym, trwającym do 85. minuty, kiedy to gospodarze bezsprzecznie grali bardzo słabą i nudną piłkę, a także drugim, gdy w samej końcówce na murawie zameldował się młodziutki Edward Nketiah, który błyskawicznie uratował swój zespół przed porażką, a później dał mu zwycięstwo.

Arsenal: Macey - Debuchy, Elneny, Holding - Nelson (85' Nketiah), Coquelin, Wilshere (114' Willock), Maitland-Niles (70' Akpom) - Walcott, Iwobi (115' DaSilva) - Giroud.

Norwich City: Gunn - Pinto, Zimmermann, Klose, Husband - Reed (101' Jerome), Trybull - Vrancic (90+4' Wildschut), Maddison (90+4' Hoolahan), Murphy (73' Stiepermann) - Oliveira.

Wyjściowa jedenastka na to spotkanie prawie nie zmieniła się od tej, która występowała ostatnio w Lidze Europy. Nowymi twarzami w stosunku do zeszłego tygodnia byli Matt Macey i Alex Iwobi, z czego ten pierwszy naturalnie odciążył Petra Cecha, a ten drugi pojawił się na murawie kosztem kolejnej szansy dla Chrisa Willocka, zmuszonego do rozpoczęcia meczu na ławce rezerwowych.

Arsenal w pierwszej połowie miał swoje szanse, ale nie grzeszył skutecznością, podobnie jak w meczu z Crveną Zvezdą, gdzie męczył się, aby zdobyć jednobramkowe prowadzenie. Od razu widać, że rezerwowy skład nie jest też tak produktywny jak podstawowi zawodnicy, których oglądamy w Premier League. Zespół Norwich City popisał się skutecznością i zdobył pierwszego gola, uwydatniając słabości londyńczyków. W 34. minucie Murphy dostał świetną piłkę od Maddisona i było już 1-0. Pojedyncze zrywy Kanonierów na nic się nie zdawały, dlatego na pewno nie schodzili oni na przerwę w dobrych nastrojach.

W drugiej połowie The Gunners grali tak samo nudno. Co więcej, starając się powalczyć o wyrównującego gola, zupełnie się odkryli. Paradoksalnie, zamiast zwiększyć liczbę kreowanych przez siebie sytuacji, dawali wiele szans na kontrę zespołowi Norwich. Kanarki mogły niejednokrotnie powiększyć swoją przewagę, ale za każdym razem zawodziły przy wykończeniu.

Budowanie ataków przez ekipę Kanonierów zupełnie nie wychodziło. Liczba piłkarzy w żółto-zielonych strojach we własnym polu karnym nie pozwalała na przedarcie przez blok defensywny gości. Londyńczycy mnóstwo czasu zmarnowali na rozgrywaniu piłki na skrzydłach i niezbyt celnych wrzutkach. Każda próba szybkiej wymiany futbolówki i podania na dobieg kończyła się stratą. Kibice przyjezdnych, z każdą upływającą minutą, coraz bardziej wierzyli, że wspierany przez nich zespół pokona Arsenal.

Tym bardziej nieprawdopodobnym wydaje się gol na 1-1 z 86. minuty, którego strzelił Edward Nketiah! Tak, przydałoby się wspomnieć, że 18-latek DOSŁOWNIE sekundy wcześniej pojawił się na murawie! Co za chwila dla młodego Anglika! Wykorzystał on piłkę zagraną z rzutu rożnego, dodając swoim kolegom motywacji w końcówce. Drużyna z The Emirates sięgnęła po rezerwy swoich sił, a niektórzy po prostu zaczęli biegać... Niestety, i tak nie udało się zakończyć tego spotkania w regulaminowym czasie. Potrzebne było dodatkowe pół godziny gry.

Wszyscy już opadli z sił, trudno więc było o emocjonujące widowisko. Jednak fakt, że młodziutki Nketiah, niedługo po rozpoczęciu dogrywki, postanowił strzelić jeszcze jednego gola, sprawił, że może to być dla Anglika jeden z niezapomnianych wieczorów. Tego uderzenia głową po rzucie rożnym nie powstydziłby się nie jeden klasowy napastnik. Bohater dzisiejszego starcia usilnie starał się o hat-tricka, ale nie udało mu się wykorzystać swoich szans. Wynik nie uległ już zmianie, co jest równoznaczne z tym, że Arsenal awansował do ćwierćfinału Carabao Cup.

Elastico07 komentarzy: 1255424.10.2017, 23:18

85 minut męczarni,potem juz jakos dało sie to oglądać,dobrze ze wygrali i ze skonczyl sie juz ten mecz bo poziom wkurzenia na walcotta juz dawno przekroczył unijne normy.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.10.2017, 23:18

City

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:18

Nketiah buk.
Reszta słaba xD

praptak komentarzy: 882124.10.2017, 23:18

Facet gra jak stary. Wie kiedy się zastawić, kiedy strzelić 2 bramki. Ma zmysł chłopak

Herus komentarzy: 148824.10.2017, 23:17

bo Walcott sie uczyl grac jak jeszcze nie bylo spalonych... dobrze ze do bramkarza nie podaje zeby zlapal....

Ranczomen komentarzy: 1233024.10.2017, 23:17

Jak ja mam dość Walcotta...

Mihex komentarzy: 2360424.10.2017, 23:17

Walcott nawet na obronie pali :V

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.10.2017, 23:16

Walcott ma więcej spalonych niż Messi i Ronaldo goli.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.10.2017, 23:16

a ten znowu spalił xd

helzing komentarzy: 327324.10.2017, 23:16

Walcott - Mr. offside

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2017, 23:16

Ten Nketiah, jego gra, na prawdę mi się podoba!

Ranczomen komentarzy: 1233024.10.2017, 23:16

Ma młody ciąg na bramkę, ważne że nie boi się strzelać.

pumeks komentarzy: 2080824.10.2017, 23:13

Wilshere ładnie wytrzymał cały mecz dzisiaj.

Jacek1s komentarzy: 764624.10.2017, 23:11

Zasłużył na trzecią bramkę, ale dublet to dla niego równie wielkie osiągnięcie. Na hat-tricki przyjdzie jeszcze czas jak Żwirek pójdzie na emeryturę lub do innej drużyny, a Welbz zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach (wątpię by kiedykolwiek opuścił Arsenal, gdzie jak nie tu dostanie kasę za kopanie piłki jak 13 latek?)

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.10.2017, 23:11

Sędzia nie dał karnego, bo stwierdził, że Arsenal jest wystarczająco pokrzywdzony poprzez obecność Walcotta na boisku.

Herus komentarzy: 148824.10.2017, 23:11

@Mihex: zapomniałem o tym przepisie... :) thx

kamilo_oo komentarzy: 2356724.10.2017, 23:11