Emirates Cup zdobyty! Arsenal 3-2 Celtic

Emirates Cup zdobyty! Arsenal 3-2 Celtic 01.08.2010, 18:18, Szymon Ortyl 371 komentarzy

Dzisiejszy mecz w pierwszym składzie rozpoczęli Jay Emmanuel Thomas, Carlos Vela, oraz Manuel Almunia. Na ławce usiedli za to Maruane Chamakh i Laurent Kościelny, a Łukasz Fabiański znalazł się poza składem meczowym.

Już w 3. minucie po pięknym podaniu od Theo Walcotta piłkę do pustej siatki Celticu wpakował Carlos Vela.

W 16. minucie przed dobrą szansą na podwyższenie rezultatu stanął Maloney, jednak piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Almunii.

5 minut później Gael Clichy popisał się efektownym wślizgiem w polu karnym, którym uratował Arsenal przed prawdopodobną stratą bramki.

W 23. minucie, żółtą kartką za faul na Jacku Wisherze ukarany został Mulgrew. W 28. minucie po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru ustawionego przez zawodników Arsenalu, po czym wzbiła się w powietrze. Manuel Almunia co prawda zdołał wypiąstkować futbolówkę, jednak jakość tego zagrania pozostawia wiele do życzenia.

W 32. minucie bliski szczęścia był Theo Walcott, jednak piłkę po jego strzale na rzut rożny wybił Łukasz Załuska.

Minute później świetnym dryblingiem popisał się Gael Clichy. Francuz podał piłkę do Wilshere'a a ten oddał strzał na bramkę Załuski, jednak Polak ponownie świetne interweniował. Po chwili po podaniu z rzutu rożnego Wilshere wspaniale uderzył z woleja, jednak piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę głową obronił Załuska.

W 42. minucie Jack Wilshere doznał niegroźnej kontuzji, zaatakowany dolną częścią pleców przez jednego z graczy Celticu, jednak kilka chwil później młody Anglik powrócił do gry.

W 44. minucie po dobrym podaniu od Tomasa Rosicky'ego, Bacary Sagna potężnie huknął na bramkę Załuski, który popełnił błąd i piłka po jego rękach wpadła do siatki.

Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą połowę spotkania w pierwszym składzie rozpoczęli Marouane Chamakh oraz Samir Nasri, którzy zastąpili na boisku Thomasa Rosicky'ego i Jay'a.

W 51. minucie po ładnej dwójkowej akcji Marouane Chamakha i Theo Walcotta, gola z 13. metrów zdobył Samir Nasri.

W 61. minucie boisko opuścili Gael Clichy, Bacary Sagna i Carlos Vela. W ich miejsce pojawili się Andriej Arszawin, Emmanuel Eboue i Kieran Gibbs.

W 68. minucie idiotycznie zachował się Jack Wilshere, który po niepotrzebnym dryblingu sfaulował przeciwnika w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Samaras i... przeniósł ją wysoko nad poprzeczką bramki Almunii.

W 73. minucie po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu gola dla Celtów zdobył Murphy.

Minutę później Laurent Koscielny zastąpił na boisku Thomasa Vermaelena.

W 75. minucie bliscy zdobycia bramki byli gracze Celticu, jednak Almunia popisał się piękną paradą i wybił piłkę nad poprzeczkę.

W 78. minucie po pięknym podaniu Arszawina Theo Walcott stanął przed niesamowitym wyborem. Jednak uznał, że podanie piłki do Nasriego, Wilshere'a czy Chamakha będzie zbyt prostym rozwiązaniem i... podał ją wprost pod nogi gracza Celtiku.

W 80. minucie Murphy miał szansę zmniejszenie strat, jednak piłkę na rzut rożny wybił Manuel Almunia.

Minutę później Theo Walcott mógł podwyższyć wynik na 4-1, jednak w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza.

W 82. minucie po dośrodkowaniu Samarasa, piłkę do siatki Arsenalu wpakował David.

W 87. minucie kolejną wspaniałą sytuację na podanie zmarnował Theo Walcott, który po raz kolejny nie podniósł głowy przed zagraniem.

W 89. minucie piękną interwencją popisał się Laurent Koscielny, który wręcz ośmieszył Samaarasa wybijając mu piłkę spod nóg!

Kilka sekund później arbiter zakończył spotkanie, Mimo wspaniałej pierwszej połowy Kanonierzy nie potrafili przejąć kontroli nad meczem i pozwolili strzelić sobie 2 bramki. Świetnie a za razem marnie zaprezentował się Theo Walcott, który co prawda zaliczył 2 asysty, lecz zmarnował kilka szans na zdobycie bramki lub też podanie otwierające drogę do bramki. Puchar Emirates Cup wzniósł tymczasowy kapitan Arsenalu - Manuel Almunia.

Oficjalnym bohaterem meczu uznany został Jack Wilshere.

sciebes komentarzy: 121 newsów: 101.08.2010, 18:30

Polska MŚ w żużlu(niech się polscy piłkarz uczą, ponieważ da się) jeszcze Arsenal wygrywa EC i ten dzień to bd super-niedziela!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 701.08.2010, 18:29

Kto traci więcej piłek niż Walcott - ręką w górę... Zaraz, nikt. :P

helzing komentarzy: 327301.08.2010, 18:29

zapoda ktoś link do meczu na polsat futbol?

Gooner250 komentarzy: 132501.08.2010, 18:29

Oglądam na hiszpańskim streamie hehe, komentator jest genialny, dodaje tyle emocji, że po prostu ja nie mogę :d

Przy bramce Sagni, gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool i tak się darł hehe. geniusz.

IronHide_AFC komentarzy: 164201.08.2010, 18:28

howareyou > bo chyba tak będzie, Boss wyrażnie wspomniał tylko o Almunii w wypowiedzi pomeczowej z Milanem ...

XwilshereX komentarzy: 59401.08.2010, 18:27

Chamakh jestna boisku!!!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 701.08.2010, 18:26

@kilerr15
Też mam nadzieję, że wyjdzie Vito, ale w to nie wierzę.

XwilshereX komentarzy: 59401.08.2010, 18:25

Jack przy pierwszej bramce niczym cesc a przy tej poprzecce jak RvP

A Bac wyszedł poza skale spodziewałem się wrzutki a tu strzał i gol

kilerr15 komentarzy: 69801.08.2010, 18:25

pod ktorys newsem ktos chcial zeby Wojtek dzisiaj wyszedl na boisko, z tego co wiem to rezerwowym dzisiaj jest Mannone takze nic z tego

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 701.08.2010, 18:24

Ja chcę Czamaka i Andriuszę na boisku, potem jeszcze poproszę Samira...

Mecz świetny, zachwycają mnie Clichy, Wilshere, Vermaelen i Rosa, Vela i Theo też całkiem całkiem. Frimpong miał lepszy początek, niż koniec połowy, ale to przecież jeszcze dzieciak.

Rafi komentarzy: 128101.08.2010, 18:23

Mecz ogolnie dobry w naszym wykonaniu,tylko ze na tle slabo dysponowanego rywala...I tak jak pisze niski93,troche brakuje skutecznosci...i na poczatku po zdobyciu bramki oddalismy inicjatywe na pewien czas...Ale ogolnie nie jest zle;)GO GO THE GUNNERS!!!

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 101.08.2010, 18:22

Ledwo zdążyłam włączyć transmisję, patrzę,a tu już 1:0. Pięknie chłopcy!
Pięknie Bacary :)

niski93 komentarzy: 581601.08.2010, 18:22

Bardzo ładnie gramy, tylko trochę nieskutecznie, a tak po za tym to Emmanuel Thomas do zmiany, bo chłopakowi bardzo wyraźnie nie wychodzi dzisiejszy mecz.