Emocjonalny rollercoaster! Arsenal 3-2 Swansea

Emocjonalny rollercoaster! Arsenal 3-2 Swansea 15.10.2016, 17:17, Łukasz Wandzel 1672 komentarzy

Premier League powróciło po przerwie reprezentacyjnej w wielkim stylu! Szczególnie sobotnie pojedynki 8. kolejki mogły przyprawić fanów o ból głowy. Najwięksi rywale, znajdujący się wyżej w tabeli od Arsenalu przed dzisiejszymi meczami, pozaliczali wpadki. Manchester City zremisował z Evertonem, a Koguty również zdobyły tylko jeden punkt. Prawdziwy thriller zafundowali kibicom także Kanonierzy, lecz dla londyńczyków to historia ze szczęśliwym zakończeniem. Powinni byli szybko rozstrzygnąć wynik spotkania i pewnie zwyciężyć, a nie obeszło się bez, charakterystycznej dla podopiecznych Arsene'a Wengera, nerwowej końcówki. Dlatego po szalonym boju przeciwko Swansea, Arsenal wyprzedził Tottenham i wskoczył na drugie miejsce zrównując się punktami z drużyną Pepa Guardioli.

Oceń zawodników po meczu z Łabędziami!

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla, Xhaka - Walcott, Özil (82' Gibbs), Iwobi (68' Coquelin) - Alexis (82' Chamberlain).

Swansea: Fabiański - Taylor, Amat, Fernandez, Naughton - Fer, Britton (60' Borja Baston), Cork (70' Ki) - Routledge, Sigurdsson, Barrow (83' Rangel).

Po występach w reprezentacjach The Gunners znów musieli wejść w rytm meczów ligowych i wydawało się, że mecz przeciwko Łabędziom będzie się do tego idealnie nadawał, ponieważ ci nie radzili sobie zbyt dobrze w poprzednich kolejkach plasując się w dole tabeli. Początek meczu zapowiadał, że właśnie tak to będzie wyglądać. Gospodarze założyli obóz przed polem karnym Łukasza Fabiańskiego i tylko szukali okazji do otwarcia wyniku. Problemem były błędy piłkarzy Arsenalu, którym zdarzało się zagrać niecelnie, na czym akcja traciła rację bytu. Przełamanie nastąpiło w 26. minucie za sprawą Theo Walcotta. Poradził sobie on z górną piłką od Bellerina i znajdując się między bramkarzem a obrońcą zdołał jeszcze zdobyć bramkę. Anglik potrzebował nieco ponad pięć minut, aby zmusić polskiego golkipera do wyjęcia futbolówki z siatki po raz drugi. I tym razem Theo zdobył gola praktycznie z najbliższej odległości, ponieważ wykorzystał nieudane wybicie obrońcy przy rzucie rożnym. Przejął piłkę i po sekundzie celebrował już drugie trafienie.

Sielanka Arsenalu nie mogła trwać wiecznie. Choć tak naprawdę mogła, gdyby drużyna z Londynu pozostała skupiona w obronie. W 38. minucie goście wrócili do gry, na co w pełni zezwolił Granit Xhaka. Szwajcar najzwyczajniej w świecie dał sobie odebrać piłkę przed polem karnym Petra Cecha. Na jego nieszczęście błysnął Sigurdsson, który zdjął uśmieszek z twarz fanów Arsenalu. Po przejęciu uderzył z okolicy szesnastego metra i strzelił w róg bramki. Dał tym samym Łabędziom gola kontaktowego, nadzieję na inny przebieg wydarzeń oraz motywację do walki o punkty. Mimo kolejnych prób gości, wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy.

Piłkarze Arsene'a Wengera musieli wyjść na drugą część spotkania zdeterminowani, aby szybko przypieczętować trzy punkty i obyć się bez nerwowej końcówki, ale wyszło jak zwykle. Choć nie zapowiadało się na drżenie o wynik, gdyż już w 57. minucie Özil popisał się wolejem i podwyższył na 3-1. Tym samym podarował sobie prezent urodzinowy. Od tego momentu wydawało się, że londyńczycy mają ten mecz pod kontrolą, a kibice myśleli o hattricku dla Walcotta lub zdobycia czwartego gola przez innego z Kanonierów. Jednak inne plany miał wchodzący z ławki Borja Baston, który w 66. minucie wykorzystał podanie Barrowa z prawej strony i zaliczył kolejne trafienie kontaktowe. Oliwy do ognia dodał Granit Xhaka. Szwajcar popełnił błąd przy pierwszej bramce dla gości, a dodał do tego jeszcze bezmyślny atak od tyłu na nogi rywala za co wyleciał z murawy z czerwoną kartką na koncie. The Gunners musieli radzić sobie w dziesięciu przez ponad 20 minut. Łabędzie starały się o trzecią bramką, ale nie skończyło się na wielu okazjach. Więcej szans w końcówce wypracowali sobie gospodarze. A w samej końcówce Walcott miał jeszcze co najmniej dwie szanse, aby zdobyć swoją trzecią bramkę.

Arbiter w końcu zagwizdał po raz ostatni i zakończył mecz. Każdy fan londyńskiego klubu mógł się już uspokoić, ochłonąć i być pewnym trzech punktów. Niewątpliwie piłkarze Arsenalu zafundowali swoim kibicom wiele wrażeń. Pozytywnych i negatywnych, ponieważ wydarzenia na murawie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Jednak koniec końców szalona kolejka Premier League wyszła Kanonierom na dobre. Tym bardziej, że wyprzedzili Tottenham i znajdują się na drugim miejscu tabeli mając tyle samo punktów co Manchester City. Arsene Wenger na pewno jest z tego powodu szczęśliwy i może się już skupić na przygotowaniu drużyny do środowego meczu Ligi Mistrzów.

Kondi komentarzy: 96417.10.2016, 21:27

Liverpool jest tak zalosny, czy Herrea i Fellaini tak dobrzy?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.10.2016, 21:24

Same straty, niecelne podania i strzały. Poziom polskiej ligi. 5 minut jeszcze im dam, a później wyłączam.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:22

Mnie to przypomina mezcz United - LEicester. Mourarze to mogo wygrac.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.10.2016, 21:21

Ale beznadziejnie grają xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.10.2016, 21:21

Akurat dziś Mourinho ustawił zespół bardzo dobrze. I to bez Maty u Rooneya.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.10.2016, 21:20

FabsFAN
Miał.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.10.2016, 21:19

Jeszcze go w tym meczu nie widziałem.

AlexVanPersie komentarzy: 806417.10.2016, 21:19

Dla mnie temat o wyższości jednej ligi nad drugą jest jednym z najnudniejszych.

W dzisiejszym meczu jakiś remisik albo porażka Live byłyby nam na rękę.

No pokaż Jose, że się do czegoś więcej nadajesz
niz pasać koze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:18

Mane mial dzis chociaz 1 celne podanie :D?

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:17

Ok to zamilcz wreszcie bo pociskasz farmazony jak na farmazoniarza przystało ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.10.2016, 21:15

FabsFAN
To charakteryzuje tylko wielkie postacie. To oni tworzą inscenizację, po której kibice nie mogą zasnąć.
Liverpool przy Kloppie wreszcie dojrzał do wielkich spektakli.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:14

simpllemann
Ok, jestem studentem prawa i rozmawiam tylko z ludzmi powaznymi, dlatego juz sie nie odezwe do Womanizera:D:D

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:14

Kondii
Nie mówie że Barcelona ma słabszy skład tylko że ma chrapke na Hectora, gdyby Roberto był lepszy to Barca nie szukałaby PO
O Cancelo też pytali z Valencii.

Rafson ale co ty porownujesz czlowieku jakąś reprezentacje Węgier?
Powiedz lepiej czemu pomocnicy francuscy z Osasuny czy Eibaru nie pojechali na Euro kosztem Cabaya czy Sissoko.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.10.2016, 21:13

FabsFAN
Ty swojego zdania chyba też dziś nie ogłosiłeś jeszcze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:11

AVP
Zapodaj jeszcze nowych invincibli i moj dzien bedzie spelniony:P

AlexVanPersie komentarzy: 806417.10.2016, 21:11

Zaraz zacznie się kolejny etap Ostatecznego Upadku Mourarza, jaki zapowiadałem na ten sezon.

Jedno tylko wciąż niewiadome: czy pociągnie z sobą w dół także Ibrę?

;)

FFan
Nie ma co czekać do końca meczu ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:10

Wilshare
Tak jak Diego Costa. On tez zawsze najlepeij gra przeciwko silnym zespolom, ciagnie Chelsea, gdy ich "najlepszy" zawodnik znika.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.10.2016, 21:09

Coutinho jaki głodny piłki. Nie zdziwię się, jak dziś coś wyczaruje. Ten facet jest stworzony do rozgrywania wielkich pojedynków.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:09

Womanizer
4 asysty w 5 meczach na PO to slabo?

Kondi komentarzy: 96417.10.2016, 21:09

Womanizer
Rozmowa dotyczyla sily kadrowej angielskich i hiszpanskich druzyn, chyba nie sugerujesz, ze barcelona ma slabsza kadre od arsenalu? :D

Rafson95 komentarzy: 1058717.10.2016, 21:08

Womanizer
A Adam Szalai z Hoffenheim jest lepszy od Diego Costy bo Szalai ładował brameczki na Euro 2016 a Costa przed telewizorem mogl sobie go najwyzej ogladac :))))) Adam Szalai > Diego Costa.
Przecież to jest taka debilna logika że to aż nie przystoi myslącemu czlowiekowi

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.10.2016, 21:07

Rywalizacja w Hiszpanii i Szwajcarii jest chyba jednak inna. Perez mógłby grać u Helwetów, tak jak Shaqiri pewnie też nie powąchałby murawy u byłych mistrzów świata.

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:07

Z Roberto jest taki asior że Barca szuka PO na już i chętnie by zrobili zamiane z nami

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.10.2016, 21:06

Shaqiri nie poradził sobie w Bayernie, a Pedro Leon w Realu więc macie remis :p

Porównywanie szans na dostanie się do reprezentacji Hiszpanii i Szwajcarii swoja drogą nie jest okej.

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:05

Juanfran ma 31 lat, poczekaj 2-3 lata i zobaczymy kto zagra w repce, Hector czy Leon. Ale raczej sie nie doczekasz piłkarzy Eibaru w kadrze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:04

Womanizer
Bellerin anwet nie jest powolywany ostatnio do tej samej kadry.

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:02

Oglądali bo odpadli w eliminacjach a Leon nawet na eliminacje za cienki, ba on nawet w towarzyskich sparingach nie gra więc z czym do ludzi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:02

Czekam na porazke Mourarza i slynny teskt AVP " to poczatek konca Mourinho", ktory widzielismy juz w tym sezonie dziesiatki razy:D

Kondi komentarzy: 96417.10.2016, 21:01

Womanizer
mysle, ze tez wiecej lepszych pilkarzy od pazdana ogladalo ME przed TV

Womanizer komentarzy: 993617.10.2016, 21:00

Jak ten Chat to beton jakiś wcześniej pisał że Pedro Leon > Shaqiri a to Szwajcar strzelał bramki na Euro/Mundialu a Leoś oglądał przed TV

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.10.2016, 21:00