Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC

Fabiański prowadzi Arsenal do zwycięstwa 2-1 z LFC 16.02.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 2231 komentarzy

Po nieudanych meczach w Premier League, Kanonierzy musieli w końcu odpowiedzieć dobrym rezultatem, by udowodnić kibicom, że nie należy ich jeszcze skreślać. Spotkanie w Pucharze Anglii z Liverpoolem było do tego idealną okazją, bo można było je również potraktować jako zemstę za ostatnią porażkę 1-5. Podopieczni Arsene'a Wengera nie byli dzisiaj dużo lepsi od The Reds, bo mecz był bardzo wyrównany, ale jednak byli bardziej konsekwentni i to pozwoliło im w zwycięstwie 2-1.

Arsene Wenger dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, jednak nie przeszkodziło to w wywalczeniu arcyważnego awansu. Arcyważnego zwłaszcza w kwestii psychologicznej, zwłaszcza że już w środę na Arsenal czeka mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Kanonierzy udowodnili kibicom i przede wszystkim sobie, że wciąż należą do najmocniejszych i to jest właśnie największym pozytywem z dzisiejszego klasyku na Emirates Stadium.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Chamberlain (76. Gibbs), Özil, Podolski (69. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)

Liverpool: Jones - Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho (62. Henderson) - Allen, Gerrard, Coutinho - Sterling, Sturridge, Suarez

Kanonierzy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie i już w pierwszych pięciu minutach Daniel Sturridge dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki. Za pierwszym razem zatrzymał go Łukasz Fabiański, zaś jego druga próba okazała się minimalnie niecelna.

Gra Arsenalu jednak z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej, a podopieczni Arsene'a Wengera coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na boisku. W 11. minucie Yaya Sanogo ciekawym i dość niekonwencjonalnym zagraniem znalazł Aleksa Chamberlaina, ale ten nie potrafił jednak zrobić użytku z tego zagrania, jako że miał za mało miejsca i asystował mu defensor The Reds.

W 17. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie zgasił na klatce piersiowej Yaya Sanogo, który natychmiast posłał potężny strzał z wolej. Piłka została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Liverpoolu, a chwilę później dopadł do niej Alex Chamberlain, który nie dał szans Jonesowi. 1-0!

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal uspokoił grę i nie pozwalał drużynie gości na zbyt wiele. Każda ze stron próbowała od czasu do czasu wyjść z jakimś atakiem, ale obie defensywy nie dopuszczały do tego, by bramkarze musieli interweniować.

W 36. minucie The Reds dali sygnał do ataku. Coutinho wypuścił na wolne pole Joe Allena, jednak Łukasz Fabiański w porę wyszedł z bramki i przechwycił to podanie.

Minutę później z groźnym kontratakiem ruszyli gospodarze. Mesut Özil jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w rezultacie zaprzepaścił dobre podanie od Mathieu Flaminiego.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy groźny i nieoczekiwany strzał oddał Luis Suarez, ale na posterunku czekał świetnie ustawiony Fabiański, który w dobrym stylu zatrzymał Urugwajczyka.

Chwilę później kolejną akcję mieli Kanonierzy. Yaya Sanogo dobrze podał do Chamberlaina, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Przy piłce znowu więc znalazł się Francuz, ale i on został zatrzymany przez defensywę The Reds.

Po 45 minutach Howard Webb zakończył pierwszą połowę, po której Kanonierzy prowadzą z Liverpoolem 1-0.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku ze strony Liverpoolu. Luis Suarez znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i posłał uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale polski golkiper fantastycznie wyczuł intencje Urugwajczyka i zatrzymał go w mistrzowskim stylu.

Kanonierzy odpowiedzieli jednak we wspaniały sposób na tę akcję i podwyższyli prowadzenie! Mesut Özil wypuścił na prawym skrzydle Aleksa Chamberlaina, który zszedł do środka i wyłożył piłkę Lukasowi Podolskiemu. Reprezentant Niemiec nie zwykł mylić się w takich okazjach i pokonał Brada Jonesa. 2-0!

W 54. minucie Mesut Özil oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale Brad Jones tym razem nie dał się pokonać. Chwilę później akcja dla Liverpoolu. Z dystansu strzelał Luis Suarez, ale ponad bramką.

W 58. minucie Lukas Podolski delikatnie zahaczył Luisa Suareza w polu karnym, na co ten padł na ziemię jak rażony piorunem. Howard Webb dał się nabrać i podyktował jedenastkę dla Liverpoolu.

A tę chwilę później na bramkę zamienił Steven Gerrard, pewnie uderzając przy prawym słupku bramki Fabiańskiego. Polak bez szans.

Trzy minuty później drużyna gości mogła nawet doprowadzić do wyrównania. Łukasz Fabiański fantastycznie wyszedł jednak z bramki i powstrzymał Daniela Sturridge'a, ratując skórę swoim kolegom z zespołu. Po raz kolejny!

W 72. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Santiago Cazorla, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego. Hiszpan dostał dobrą piłkę od kolegi z zespołu, jednak... fatalnie spudłował, strzelając na wysokość dziesiątego piętra.

Na kilka minut przed końcem drugiej połowy Liverpool mógł doprowadzić do wyrównania po pierwszym i ostatnim błędzie Fabiańskiego. Polak nieudanie wyszedł do piąstkowania, a Daniel Agger mógł, a nawet powinien skierować piłkę głową do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Liverpool 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie zmierzy się z Evertonem.

FA CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.02.2014, 21:34

Ludzie jesteście serio żałośnie... ból dupy kibiców lfc?

Turysta jest kibice L'pool to wyraża swoje opinie, szkoda tylko w sumie że na k.com, ale mniejsza z tym. I chciałbym zaznaczyć, że to oni są na fali wznoszącej, a raczej rewanż super nam się nie udał, ledwo wywalczone zwycięstwo.

My nie potrafimy wygrać ze słabiutkim United i gram z miesiąca na miesiąc coraz gorzej, a taktyki i transfery(a raczej ich brak) Wengera pogarszają sprawę.

MiksonAFC komentarzy: 4116.02.2014, 21:34

Wejdźcie na Lfc.pl...po prostu brzuch od tych komentarzu ze śmiechu boli

Verminator97 komentarzy: 1490016.02.2014, 21:33

Klama > Przecież było Rosa/Jack. :p Też jestem bardziej za Jackiem bo z Rosą byłoby zbyt ofensywnie. Na szpicy zaryzykowałbym z Sanogo. Mówię całkiem poważnie. Jeśli zagra Giroud to też nie będzie źle. Ale obojętnie, który zagra, a który zacznie na ławie to ten co wyjdzie w podstawie 60 minut, a ten z ławki 30 minut. Przynajmniej tak powinno być w mojej opinii. Chociaż znając Wenger to Giroud zagra i tak pełne 90 minut. I błagam Wengera o skrzydła Podolski i Ox. W razie korzystnego wyniku jak dzisiaj na końcówkę Cazorla za Lukasa. Ciekawe jak wyjdziemy na ten Bayern. Już nie mogę się doczekać środowego meczu. Nawet dobrze, że od jutra szkoła, przynajmniej szybciej mi ten czas zleci. :p Taki żarcik. :)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.02.2014, 21:33

pronik

nie tak szybko, pamiętajmy kto pokonał City rok temu ^^

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.02.2014, 21:33

haha turysta jak ból dupska. Post za postem od zakonczenia meczu.

pronik komentarzy: 517916.02.2014, 21:31

zwyciezca Arsenal/Everton gra z City w 1/2 FACup?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.02.2014, 21:31

vandeful
przecież wszyscy traktują ten obrazek z przymrużeniem oka, a to, że murzyn pomógł białemu, to dla niektórych powód do żartu

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.02.2014, 21:31

sadistica przegladam od dawna - wiedzialem ze sie to pojawi

Nie, nie jestem rasista, ale moze ktos jeszcze to przeglada

Glupio by bylo, gdybysmy nie grali na czas czy to z liverpoolem czy ze stoke czy watfordem.

Gra na czas jest elementem taktycznym

vandeful - nie ja wrzucilem obrazek

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.02.2014, 21:31

btw. to podanie Ozila na wybieg do Oxa... genialne. Właśnie jak mamy takich zawodników na skrzydłach to Ozil może w pełni korzystać ze swoich umiejętności, jak ma Santiego i Rosicky'ego obok, to niestety ale traci wiele swoich walorów, zwłaszcza podań na wybieg i gry z kontry, w której Ozil jest bardzo dobry.

Czuje, że jakbyśmy mieli dwóch takich skrzydłowych, to byśmy wiele bramek zdobyli po kontratakach.

Kiepomen komentarzy: 435016.02.2014, 21:29

Jakims skladem gralismy na bayern rok temu ?

Sathiss komentarzy: 195116.02.2014, 21:29

Według mnie też Sturridge'owi należy się szacunek za to

turysta komentarzy: 608916.02.2014, 21:29

Vandal

nie mówię o tym, bardziej chodzi mi o to, że w ostatnim naszym spotkaniu robiliśmy zmiany aby dać odpocząć najlepszym w 60 minucie, to tak a propos rewanżu za 5:1

ból dupy, wiem

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.02.2014, 21:29

klama
policz sobie 3 tygodnie od środy, tylko, że gramy we wtorek rewanż

Vendeful komentarzy: 237016.02.2014, 21:28

master10
nie rozumiem ludzi ktorych to smieszy,facet pomogl naszemu bramkarzowi a tu wszyscy sobie z niego zartuja..

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16816.02.2014, 21:27

turysta
"ten incydent pokazuje tylko, że musieliście uciekać się na końcu do gry na czas..."

Rozumiem, że w przypadku wyniku 2-1 dla Liverpoolu wasi piłkarze szybko wznawialiby grę, żebyśmy mieli szansę zdobyć gola? Super!

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.02.2014, 21:27

Wiecie co, nawet fajnie, nie trzeba wchodzić na strony lfc żeby popatrzeć na ból dupy fanów the reds ^^

Klama komentarzy: 3971 newsów: 216.02.2014, 21:27

Kiedy gramy rewanż z Bayernem - konkretna data.

mar12301 komentarzy: 2315516.02.2014, 21:25

Skład na Bayern raczej bez niespodzianki.

Master

ten incydent pokazuje tylko, że musieliście uciekać się na końcu do gry na czas, a sam rasistowski żart na poziomie polskiego prawaka

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.02.2014, 21:24

Turysta

a jak tam sie gra w ćwierćfinale PA?

songoku95 komentarzy: 2348616.02.2014, 21:24

haxball.com/?roomid=~2d78cc361d08ee5c73241fa6292931bb1e65fccb61b6a28c3eec22eae83136c7e

#gramy

Klama komentarzy: 3971 newsów: 216.02.2014, 21:24

me3mber
jest niedziela, więc ja też siedzę w chacie prawie cały dzień :)

mar12301 komentarzy: 2315516.02.2014, 21:23

Nie wiadomo teraz, jak te problemy osobiste wpłyną na grę Girouda...

Klama komentarzy: 3971 newsów: 216.02.2014, 21:23

Verminator97
Flamini i Wilshere na SPD muszą być - nie widzę innej opcji.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.02.2014, 21:22

Nie wiem czym tu się podniecać. Teraz tak jedziecie po lfc czy turyście, a jak w dupę dostaliśmy 5:1 to wesoło nie było.

Kanyeast
Lfc nie było w stanie nam strzelić gola z gry, bo Fabian zagrał wyśmienicie, ale dużo mieli akcji przez nasze dziury w obronie.

Ogólnie nie zagraliśmy wcale dobrze. Jedyne co na + to wreszcie jakieś gole. Ale Jenkinson, Nacho, Poldi in minus dzisiaj. A Arteta z Flamem nie potrafili załtać środka pola i nie potrafili zatrzymać Coutinho czy Gerarrda.

Właśnie ludzie pucujecie się zwycięstwem po słabej grze, gdzie tydzień wcześniej zostaliśmy zmasakrowani.

I właśnie przez takie zachowania, ciężko jest lubić kibiców innych drużyn... trochę obiektywizmu panowie.

pLYTEK komentarzy: 412016.02.2014, 21:22

Co drugi komentarz turysty... i to od paru ładnych godzin. Weźże sobie chłopaku odpocznij od internetu, jak to dla ciebie za wiele to chociaż od kanonierów. Nigdy nie pojmę twojego fenomenu, jak można pisać dziennie 21 postów na forum przeciwnego klubu. Nie lubią cie tam na lfc czy jaki uj.
Bez urazy ziomek, ale co za dużo to i świnia nie zje

Kysio2607 komentarzy: 1336016.02.2014, 21:21

Shinev zamknal rooma ? :(

Me3mber komentarzy: 256116.02.2014, 21:20

@turysta
serio masz tak ubogie życie towarzyskie, że od 3(?) godzin siedzisz na k.com i próbujesz wszystkim "coś" udowodnić? Nie trolluję, nie ironizuję. Po prostu musiałem zapytać.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 116.02.2014, 21:16

Właśnie! Leszczu i Green Grenade powinni zrobić kolabo. Doświadczenie plus młodzieńcza energia i pomysłowość.

hehe nie no jak to powiedział Fokus "Polska to wioska z rapem na wysokim pułapie" ;d

maciekbe komentarzy: 1245816.02.2014, 21:16

@Mico racja, może coś z tego będzie,
sprzedał 50 albumów w jeden dzień na allegro. Tylko pewnie będzie tak że wjadą zaraz jego rodzice i się skończy zabawa :D

Kanyeast komentarzy: 315716.02.2014, 21:15

turysta

graliśmy częściowo drugim składem (Jenkinson, Sanogo, Fabiański, Nacho, Arteta) a Oxlade wrócił niespełna miesiąc temu. LFC wyszło najmnocniejszym składem (poza Mignoletem) a jednak nie byli w stanie strzelic chocby bramki z gry.

Trequartista komentarzy: 536616.02.2014, 21:14

turysta

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 116.02.2014, 21:13

maciekbe
szkoda, że Green nie lubi truskulów :(
ale tak bez kitu on zarabia powoli kasę. można się z niego śmiać, czy cokolwiek ale niedługo te jego przechwałki obrócą się w rzeczywistość. Pewnie będzie ciężej niż w Stanach ale to jest do zrobienia i jak ten dzieciak ma kogoś mądrego kto nim pokieruje właściwie to będzie ten SWAG i HVJZ

turysta komentarzy: 608916.02.2014, 21:11

Master

kibice LFC ;)

idę sobie

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.02.2014, 21:09

mecz byl wyrownany owszem i patelni lfc mialo troche, ale kto to bedzie pamietal za tydzien?

no turysta - Twoje trollowanie z rana nie wyszlo

Choc pol zartem powiedziales o Liverpoolu, to jednak poprzednio mieliscie mecz zycia, a dzisiaj bardzo nieskutecznie.

Walka o lm bedzie ciekawa ;]

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 116.02.2014, 21:03

maciekbe
stary, Green Grenade leci na blokach z rispektem, on wie co to ten słej i lojo ;]

Kowalczyk11
Nie miałem zamiaru Cię atakować, po prostu tak mi się skojarzyło, że aż miałem ochotę się z tym podzielić :P Jak czujesz się jakiś urażony czy coś to przepraszam.

Mariusz28 komentarzy: 495216.02.2014, 21:02