Falstart Arsenalu w LM: Dinamo 2-1 Arsenal

Falstart Arsenalu w LM: Dinamo 2-1 Arsenal 16.09.2015, 21:35, Sebastian Czarnecki 1563 komentarzy

Jak zaczynać nowy sezon w europejskich pucharach, to tylko z przytupem, w arsenalowy sposób. Arsenal tradycyjnie nie potrafił dostarczyć swoim kibicom łatwego i przyjemnego zwycięstwa nad outsiderem, a znowu zaserwował pokaz bezsilności, nieskuteczności i własnej głupoty w akcjach podbramkowych nie tylko swoich, ale i przeciwnika. Czym byłaby w końcu Liga Mistrzów bez corocznej porażki ze zdecydowanie słabszym rywalem?

Kanonierzy całkowicie zlekceważyli swojego przeciwnika na boisku i nie docenili jego siły. Bałkańskie tereny zawsze są nieprzyjemne dla uznanych europejskich firm, toteż do takich meczów zawsze trzeba podchodzić z należytym skupieniem. Arsene Wenger zawinił nie tym, że dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, ale tym, że nie potrafił odpowiednio zmotywować i przygotować swojego zespołu do trudów tego spotkania. Londyńczycy wyszli na murawę, jakoby ten mecz już z góry był wygrany, a teraz skomplikowali sobie sytuację w tabeli i o wyjście z grupy będą musieli się martwić do samego końca.

Dinamo: Eduardo - Pinto, Taravel, Sigali, Pivarić - Ademi, Machado, Antolić - El Soudani, Pjaca, Fernandes

Arsenal: Ospina - Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Cazorla, Arteta - Chamberlain, Özil, Sanchez - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, bez żadnych ryzykownych akcji. Drużyn wolały spokojnie rozpracowywać swojego przeciwnika i podpatrywać jego grę w niektórych aspektach, zamiast bezmyślnie szturmować w pole karne. Pierwszy ostrzegawczy strzał oddał Marko Pjaca, który posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Zaledwie minutę później dobrze wykonany rzut rożny przez Cazorlę mógł przynieść Arsenalowi prowadzenie. Olivier Giroud oddał mocny strzał głową, jednak Eduardo w świetnym stylu interweniował, ofiarnie wybijając piłkę na kolejny korner.

Tempo meczu ponownie się uspokoiło. W kolejnych minutach jedyną rzeczą wartą odnotowania był drugi strzał Marko Pjacy z dystansu. Chorwat i tym razem był daleki od zdobycia gola.

W 18. minucie Alex Chamberlain świetnie odnalazł się z futbolówką w polu karnym Dinama, dzięki czemu był w stanie stworzyć zagrożenie. Anglik dośrodkował na głowę Girouda, który najpierw trafił w słupek, a później nie potrafił dobić piłki w stronę bramki. Kąt był już za wąski.

Jedyna rzecz, którą Dinamo mogło postraszyć Arsenal, były kolejne strzały z dystansu. Tym razem na uderzenie zdecydował się Antolić, ale i on nie potrafił posłać piłki w światło bramki.

Tymczasem w 24. minucie gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę, która rozmontowała całą defensywę Arsenalu. Na wolnej pozycji znalazł się Pivarić, którego strzał co prawda zatrzymał Ospina, ale piłką odbiła się od nogi Chamberlaina i wpadła do bramki. Samobójcze trafienie daje Dinamu prowadzenie.

Kanonierzy nie spodziewali się takiego obrotu spraw, a utracony gol wprowadził w ich szeregach tylko niepotrzebne zdenerwowanie. Londyńczycy co prawda potrafili dwukrotnie przedostać się w pole karne Dinama, ale tam zupełnie nie wiedzieli, co mają robić. Z ataków w ostateczności nic nie wyszło.

40. minuta to kolejny dramat w szeregach Arsenalu. Olivier Giroud za bezmyślny faul na jednym z zawodników Dinama został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Do końca pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrywa w Zagrzebiu z Dinamem 0-1.

Kanonierzy jeszcze nie zdołali się otrząsnąć po nieoczekiwanie straconej bramce, a drugą część meczu mogli rozpocząć w równie fatalny sposób. El Soudani mógł pokonać Ospinę strzałem głową, ale Kolumbijczyk dobrze się zachował, parując piłkę na słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Sigali, ale przestrzelił.

Podopieczni Arsene'a Wengera próbowali dojść do słowa, ale kiedy już udawało im się przedrzeć w pole karne Eduardo, sędzia liniowy podnosił chorągiewkę sygnalizując spalonego.

W 56. minucie Dinamo podwyższyło prowadzenie. Dośrodkowanie Machado z rzutu rożnego trafiło prosto na głowę Juniora Fernandesa, który dobrym strzałem pokonał Ospinę. 2-0 dla mistrzów Chorwacji.

W 64. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Coquelin, Campbell i Walcott zajęli miejsca Artety, Gibbsa i Chamberlaina.

Chwilę później na Arsenal czekał rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji, ale Alexis Sanchez strzelił tuż nad poprzeczką.

W 77. minucie mogło dojść do katastrofy, kiedy to David Ospina ryzykownie wyszedł z bramki, by powstrzymać akcję drużyny rywala. Kolumbijczyk zdołał opanować futbolówkę, zbiegł do linii bocznej i wyprowadził piłkę do gry.

W 79. minucie Arsenal odpowiada bramką. Sanchez obsłużył Walcotta dobrym podaniem, a ten zabójczym wykończeniem pokonał Eduardo. 2-1 dla Dinama.

Kanonierzy zadomowili się w polu karnym gospodarzy na dłużej, ale zupełnie nie potrafili zrobić użytku z futbolówki. Mimo aż pięciu doliczonych minut, londyńczycy nie wykreowali sobie choćby jednej szansy, by doprowadzić do wyrównania. Mało tego, w końcowych minutach sami mogli stracić kolejnego gola, kiedy Gabriel niefortunnie podał na wolne pole do Coricia. David Ospina świetnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Arsenal wróci do Londynu z pustymi rękami.

Dinamo ZagrzebLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360418.09.2015, 10:37

sport.pl/pilka/1,64946,18846819,kanaly-eleven-sports-network-w-nc.html

No nieźle. Ciekawe czy mając Canal+ z innej platformy niż nc+ też da radę to ogarnąć.

Czeczenia komentarzy: 1247518.09.2015, 09:05

Niczym nieuzasadnione obawy. Manchester United po roku bez LM przeszedł do jeszcze większej ofensywy kadrowej i szybko do LM wrócił. Dla gwiazdy Realu, triumfatorowi LM nie robiło to problemu.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.09.2015, 08:59

Żeby skończyć jak Tottenham to ten wcześniej musiałby coś osiągnąć.

ziomek1245 komentarzy: 106718.09.2015, 08:55

simpllemann
Jakby Arsenal nie awansował do LM, to mógłby skończyć jak Tottenham, lub Liverpool. Kibiców by nie stracił, bo sezonowców Arsenalu raczej nie ma, ale zawsze lepiej oglądać jak ulubiona drużyna kończy sezon w pierwszej 4 i gra z Bayernem w LM, a nie z Bordeaux w LE.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.09.2015, 08:45

Jakby Arsenal nie awansował do LM to nic by się dla mnie nie stało. Kibicowałbym Kanonierom w LE. Bo czasem mam wrażenie, że niektórzy kibicują ze względu na występy w Champions League. A jak już ich tam nie będzie to nie warto.

Qarol komentarzy: 1450218.09.2015, 08:40

@Czeczenia

Ja jestem niemal pewny, że taki Oezil by od razu spakował manatki ; p

Głównie tego się boję, kolejnej fali odejść i budowania wszystkiego raz jeszcze od nowa.

ziomek1245 komentarzy: 106718.09.2015, 08:36

Serie A ciuła punkty w LE, a w LM radzi sobie słabo(wiem Juventus w finale, ale sezon wcześniej odpadli z fazy grupowej). Dla nich LE to źródło dodatkowych dochodów i jedyna szansa na sukces, a dla drużyn angielskich LE to prawie mecze sparingowe.

Czeczenia komentarzy: 1247518.09.2015, 08:36

Ale po co pchać się do LM, kiedy nie masz ambicji w niej grać? Pieniądze się zgadzają w lidze.

No i za łatwo ludzie przyzwyczajają się do dobrego. Jestem pewien, że Arsenal zajmując piąte miejsce w lidze zaszokowałbym spore grono fanów. Tylko wiecie co? Bywały już sezony bez AFC w LM i nie stało się nic.

RafaNowa komentarzy: 35618.09.2015, 08:34

Qarol

Może wtedy byśmy lepiej grali w Lidze mistrzów i w PL

Qarol komentarzy: 1450218.09.2015, 08:31

Niby tak, ale jednak ciężko byłoby się regularnie łapać do LM takiemu Arsenalowi, gdyby były tylko trzy miejsca.

Patrząc na ostatnie lata i wyniki to bylibyśmy w Lidze Mistrzów raczej od święta.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.09.2015, 08:27

Qarol
Widocznie Anglia nie zasługuje na tyle drużyn w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów zwłaszcza.

Qarol komentarzy: 1450218.09.2015, 08:23

A olać LM nie można, bo liga angielska potrzebuje punktów. To już naprawdę nie są żarty, bo Serie A goni i ostatnio wygląda w pucharach lepiej.