Falstart Arsenalu w LM: Dinamo 2-1 Arsenal

Falstart Arsenalu w LM: Dinamo 2-1 Arsenal 16.09.2015, 21:35, Sebastian Czarnecki 1563 komentarzy

Jak zaczynać nowy sezon w europejskich pucharach, to tylko z przytupem, w arsenalowy sposób. Arsenal tradycyjnie nie potrafił dostarczyć swoim kibicom łatwego i przyjemnego zwycięstwa nad outsiderem, a znowu zaserwował pokaz bezsilności, nieskuteczności i własnej głupoty w akcjach podbramkowych nie tylko swoich, ale i przeciwnika. Czym byłaby w końcu Liga Mistrzów bez corocznej porażki ze zdecydowanie słabszym rywalem?

Kanonierzy całkowicie zlekceważyli swojego przeciwnika na boisku i nie docenili jego siły. Bałkańskie tereny zawsze są nieprzyjemne dla uznanych europejskich firm, toteż do takich meczów zawsze trzeba podchodzić z należytym skupieniem. Arsene Wenger zawinił nie tym, że dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, ale tym, że nie potrafił odpowiednio zmotywować i przygotować swojego zespołu do trudów tego spotkania. Londyńczycy wyszli na murawę, jakoby ten mecz już z góry był wygrany, a teraz skomplikowali sobie sytuację w tabeli i o wyjście z grupy będą musieli się martwić do samego końca.

Dinamo: Eduardo - Pinto, Taravel, Sigali, Pivarić - Ademi, Machado, Antolić - El Soudani, Pjaca, Fernandes

Arsenal: Ospina - Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Cazorla, Arteta - Chamberlain, Özil, Sanchez - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, bez żadnych ryzykownych akcji. Drużyn wolały spokojnie rozpracowywać swojego przeciwnika i podpatrywać jego grę w niektórych aspektach, zamiast bezmyślnie szturmować w pole karne. Pierwszy ostrzegawczy strzał oddał Marko Pjaca, który posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Zaledwie minutę później dobrze wykonany rzut rożny przez Cazorlę mógł przynieść Arsenalowi prowadzenie. Olivier Giroud oddał mocny strzał głową, jednak Eduardo w świetnym stylu interweniował, ofiarnie wybijając piłkę na kolejny korner.

Tempo meczu ponownie się uspokoiło. W kolejnych minutach jedyną rzeczą wartą odnotowania był drugi strzał Marko Pjacy z dystansu. Chorwat i tym razem był daleki od zdobycia gola.

W 18. minucie Alex Chamberlain świetnie odnalazł się z futbolówką w polu karnym Dinama, dzięki czemu był w stanie stworzyć zagrożenie. Anglik dośrodkował na głowę Girouda, który najpierw trafił w słupek, a później nie potrafił dobić piłki w stronę bramki. Kąt był już za wąski.

Jedyna rzecz, którą Dinamo mogło postraszyć Arsenal, były kolejne strzały z dystansu. Tym razem na uderzenie zdecydował się Antolić, ale i on nie potrafił posłać piłki w światło bramki.

Tymczasem w 24. minucie gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę, która rozmontowała całą defensywę Arsenalu. Na wolnej pozycji znalazł się Pivarić, którego strzał co prawda zatrzymał Ospina, ale piłką odbiła się od nogi Chamberlaina i wpadła do bramki. Samobójcze trafienie daje Dinamu prowadzenie.

Kanonierzy nie spodziewali się takiego obrotu spraw, a utracony gol wprowadził w ich szeregach tylko niepotrzebne zdenerwowanie. Londyńczycy co prawda potrafili dwukrotnie przedostać się w pole karne Dinama, ale tam zupełnie nie wiedzieli, co mają robić. Z ataków w ostateczności nic nie wyszło.

40. minuta to kolejny dramat w szeregach Arsenalu. Olivier Giroud za bezmyślny faul na jednym z zawodników Dinama został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Do końca pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrywa w Zagrzebiu z Dinamem 0-1.

Kanonierzy jeszcze nie zdołali się otrząsnąć po nieoczekiwanie straconej bramce, a drugą część meczu mogli rozpocząć w równie fatalny sposób. El Soudani mógł pokonać Ospinę strzałem głową, ale Kolumbijczyk dobrze się zachował, parując piłkę na słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Sigali, ale przestrzelił.

Podopieczni Arsene'a Wengera próbowali dojść do słowa, ale kiedy już udawało im się przedrzeć w pole karne Eduardo, sędzia liniowy podnosił chorągiewkę sygnalizując spalonego.

W 56. minucie Dinamo podwyższyło prowadzenie. Dośrodkowanie Machado z rzutu rożnego trafiło prosto na głowę Juniora Fernandesa, który dobrym strzałem pokonał Ospinę. 2-0 dla mistrzów Chorwacji.

W 64. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Coquelin, Campbell i Walcott zajęli miejsca Artety, Gibbsa i Chamberlaina.

Chwilę później na Arsenal czekał rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji, ale Alexis Sanchez strzelił tuż nad poprzeczką.

W 77. minucie mogło dojść do katastrofy, kiedy to David Ospina ryzykownie wyszedł z bramki, by powstrzymać akcję drużyny rywala. Kolumbijczyk zdołał opanować futbolówkę, zbiegł do linii bocznej i wyprowadził piłkę do gry.

W 79. minucie Arsenal odpowiada bramką. Sanchez obsłużył Walcotta dobrym podaniem, a ten zabójczym wykończeniem pokonał Eduardo. 2-1 dla Dinama.

Kanonierzy zadomowili się w polu karnym gospodarzy na dłużej, ale zupełnie nie potrafili zrobić użytku z futbolówki. Mimo aż pięciu doliczonych minut, londyńczycy nie wykreowali sobie choćby jednej szansy, by doprowadzić do wyrównania. Mało tego, w końcowych minutach sami mogli stracić kolejnego gola, kiedy Gabriel niefortunnie podał na wolne pole do Coricia. David Ospina świetnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Arsenal wróci do Londynu z pustymi rękami.

Dinamo ZagrzebLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2015, 22:58

Shaw..

dissault komentarzy: 326817.09.2015, 22:58

WilSHARE
jutro rano

schnor25 komentarzy: 1854617.09.2015, 22:56

Aduriz mimo wieku regularnie ładuje bramki w tym Athletic Bilbao.

RVP87 komentarzy: 116417.09.2015, 22:49

a ja wam powiem tyle na dobranoc. Paulo Dybala !!! zapamiętajcie to nazwisko, będzie się śniło rywalom Juve po nocach, zobaczycie ;0

FORZA SERIE A!
Arsenal mistrzem angli w tym sezonie!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2015, 22:47

Hasi jak Wenger. Zmiana na obronce i murujemy!

I 1-1

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 22:47

Czerwoną kartka zmieniła cały mecz. Szkoda. Będą co najwyżej dwa zwycięstwa włoskich ekip.

shark31 komentarzy: 601317.09.2015, 22:46

Tez bardzo sie ciesze ze Serie A wraca. Moja ulubiona liga zaraz po angielskiej. Licze jeszcze ze odrodza sie oba kluby z Mediolanu.

RVP87 komentarzy: 116417.09.2015, 22:44

eh Viola, mimo że największy wrog Juve to liczylem na ich zwycięstwo że utrzymają to bo pkt do rankingu :)

sebastix11 komentarzy: 599217.09.2015, 22:42

ale Basel brame strzelilo Ooo El Neny

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 22:30

Augsburg znowu nastraszył rywala. Najpierw Bayern a dziś Bilbao.

RVP87 komentarzy: 116417.09.2015, 22:29

&Maciek możliwe, Anglia bardzo słabo sobie radzi po raz kolejny,

cieszy fakt że Polskie kluby ciułają pkt do rankingu,

no a Włoska piłka powoli wraca gdzie jej miejsce :)

kamilo_oo komentarzy: 2356717.09.2015, 22:29

Aj blisko

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.09.2015, 22:24

Wiecie na jakim programie będzie można obejrzeć Puchar Davisa?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.09.2015, 22:22

Jak dzisiaj zrobię przelew to zostanie zrealizowany jutro rano czy jeszcze dziś?

RVP87 komentarzy: 116417.09.2015, 22:19

mnie cieszy forma Włoskich klubów, a szczególnie Juve,

kamilo_oo komentarzy: 2356717.09.2015, 22:19

8000 kibiców. Nie jest źle ^^

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.09.2015, 22:17

lays
Mnie jako kibica Arsenalu nie usatysfakcjonuje już FA Cup. Dla kibica Liverpoolu może i owszem, bo już też trwa posucha.

Mihex komentarzy: 2360417.09.2015, 22:11

Lech ma zdecydowanie więcej farta jak my wczoraj :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2015, 22:07

mar12301
Bardziej zdziwiony ale nie ukrywam jestem zadowolony bo stawialem na Monaco. Ewentualnie remis :P

No ale jeszcze kolejne 45 minut i wszystko sie moze zmienic.

Kowal96 komentarzy: 1758917.09.2015, 21:56

Widze Tottki dobry tansfer zrobili z tym Koreańczykiem

mar12301 komentarzy: 2313717.09.2015, 21:54

shark31

Tarcza Dobroczynności to takie sobie trofeum, jak na klub o aspiracjach Arsenalu, no ale zawsze.

lays komentarzy: 3987117.09.2015, 21:54

Ja piernicze... 4 trofea!

W tym ani BPL, ani LM.

Wiem, że trofeum to trofeum i jak się liczy trofea Barcy to są tam jakieś Copa Del Rey itp itd, ale do cholery... Mamy 2 Puchary Anglii i 2 Tarcze Wspolnoty no nie robmy z tego nie wiadomo czego juz. Fajnie, ze udalo sie przelamac, jednak dla takiego klubu jak Arsenal kluczem powinna byc Premier League, a Wenger podczas okienka tego nie pokazał. Teraz dopiero poczatek sezonu, a my sie martwimy juz meczami co 3 dni i rotacja, a ten okres sie dopiero rozpoczal.

mar12301 komentarzy: 2313717.09.2015, 21:53

No to Kanonier204 zadowolony pewnie :P

kamilo_oo komentarzy: 2356717.09.2015, 21:48

Skład Lecha zabójczy dzisiaj, ale trzeba się oszczędzać na ligę...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 21:45

Włoskie kluby dalej nie przestają mnie zaskakiwać.

dissault komentarzy: 326817.09.2015, 21:45

siema ma ktoś jakiś dłuższy skrót z wczorajszego meczu?

shark31 komentarzy: 601317.09.2015, 21:36

lays z trofeami nie przesadzaj. 2 sezony i 4 trofea to calkiem fajny wynik. Teraz trzeba celowac w BPL lub LM powoli.

Mihex komentarzy: 2360417.09.2015, 21:36

O Son nieźle ciśnie. Nasza rezerwowa obrono w COC bój się.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 21:35

Mihex
To i tak dużo patrząc na to, że za rok kończył mu się kontrakt. No i najmłodszy też już nie był.

Mihex komentarzy: 2360417.09.2015, 21:33

Jaki jest najdroższy zawodnik sprzedany przez nas? Z tego co pamiętam nie są to jakieś astronomiczne kwoty. Ba, RvP który odchodził jako król strzelców poszedł za chyba 20 mln.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 21:33

Jakby ktoś nie wiedział to w podstawowym składzie Karabachu gra znany z naszych boisk Dani Quintana.

Szkoda, że już 1:1.

grand92 komentarzy: 793717.09.2015, 21:30

lays

nie no wiesz śmieję się ale coś czego nigdy nie zrozumiem to puszczenie za 30 mln Fabregasa , gość jak dla mnie na tamte czasy był wart conajmniej 60 mln a przy dzisiejszych cenach to można by za niego wziąć jakieś 120 mln

lays komentarzy: 3987117.09.2015, 21:28

grand

Nie no co ty.

Arsenal kiedyś sprzedawał bo musiał. Robił to nawet za grosze by szybicej splacic stadion, a zawodnikom nie miał nic do zaoferowania, nawet pieniedzy bo o trofea nadal ciezko.

Teraz jest inaczej.

grand92 komentarzy: 793717.09.2015, 21:27

lays

pamiętaj że to Arsenal , myślę że 25 mln funtów dla papcia byłoby do zaakceptowania

Mihex komentarzy: 2360417.09.2015, 21:26

Myślałem, że to Live wyszło rezerwami na Bordeaux. Potem zobaczyłem skład kurczaków. To są dopiero rezerwy D:

schnor25 komentarzy: 1854617.09.2015, 21:24

Fenerbahce dostało u siebie z Molde, masakra :d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 21:22

Jeśli takie wyniki by się utrzymały to dzisiaj: Anglia remis i porażka a Włochy dwa zwycięstwa i remis. Niech żyje Premie League.

thegunnersfan4ever komentarzy: 11417.09.2015, 21:21

Jeszcze by tego brakowało żeby znowu gwiazdy zaczęły nas opuszczać.

schnor25 komentarzy: 1854617.09.2015, 21:20

Tak jak mówiłem, Karabach tanio skóry nie sprzedaje.

Czeczenia komentarzy: 1248917.09.2015, 21:18

Ha, przecież sami wiecie czym jest Tottenham.

strug210 komentarzy: 100017.09.2015, 21:17

Co tam panowie na włościach? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2015, 21:17

Malina. :)

lays komentarzy: 3987117.09.2015, 21:16

Nie no z tym Ozilem to przecież nie prawda. Turasy wiecie ile hajsu by musialy wylozyc? Przeciez oni tyle nie maja.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2015, 21:15

DawidAL
Niestety nie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.09.2015, 21:14

Niech Karabach zamuruje bramkę. Niech zrobi cokolwiek by ten wynik dowieźć do końca.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125117.09.2015, 21:14