Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2011, 17:01

Arsenal1994----> A jak tam brat po meczu ? :D

Balian komentarzy: 4417.02.2011, 17:01

concrete13 a gdzie np. widzisz u mnie kompelksy, po meczu z Chelsea pisałem, że Barca w dużej mierze zawdzięcza mu sukces, teraz równie dobrze można napisać, że Arsenal w dużej mierze zawdzięcza sukces pomyłce "przyjaciela Mourinho", podobnie jak Inter rok temu, cóż klątwa Ovrebo hehe ;)

Lecz w obu przypadkach to determinacja Barcy i Arsenalu przesądziły o wynikach meczów... bo błędy sędziów były i będą, aż wprowadzą powtórki.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 17:00

Tutaj kolega przed chwila wrzucał :)

Arsenal - święte słowa!

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 17:00

concrete

a kto ma kompleksy ? ja poprostu nie lubie jak ktos obraza Barcelone lub jej kibicow. Ja tez wam Gratuluje meczu bo spotkaly sie druzyny ktore sa naprawde swietne :)

sosek komentarzy: 20017.02.2011, 16:59

Arsenal1994 komentarzy: 749717.02.2011, 16:59

Warto czekać, żyć dla takich chwil! Ta wygrana wszystko odkupuje, nawet to niewybaczalne 4-4 z N'castle.
Możemy przegrać na CN, ale to co dzisiaj/wczoraj czuje jest niewyobrażalne! Nareszcie jesteśmy na ustach całej Europy, teraz oprócz sfrustrowanych kibiców FCB nikt nie powie na nas złego słowa, ba! Na wielu portalach poczułem się jakby był na k.com :P
Pokazaliśmy, że da się wygrać bronią Katalończyków tylko trzeba mieć porównywalną moc w ataku co oni :)
Kocham tą drużynę! :):):):)

Waskitcz komentarzy: 450017.02.2011, 16:59

@Sojusznik nie rozumiem o co ci chodzi, jak na stronie barcy jeżdzą po wszystkich i po wszystkim, a to sedzia do bani, a to song gral za brutalnie, a to bramka nie uznana......sorry stary ale futbol jest gra błędów, wczoraj Arsenal popełnił ich mniej i przynajmniej przez trzy tygodnie mamy będziemy świętować, takie prawo zwycięzców, bo jakby Barca wygrała to twoi koledzy po fachu na nas nie zostawili by słuchej nitki, pisząc np. że Fabregas powinien juz opuścić ten żałosny klub. tak jak w zeszlym roku.

Biggestfan87 komentarzy: 129217.02.2011, 16:58

borrito.tumblr.com/post/3332497492

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 16:58

gunner

Kazdy powinien szanowac rywala. Ale ten kawal nie obraza klubu tylko jego Kibicow. Ano Cieszcie sie zwyciestwem ja wam tego nie zabiore najwazniejsze bylo widowisko :)

Powód wczorajszej formy Messiego

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:57

Kibice wreszcie nie zawiedli i doping był przedni, jako ze jeszcze nie ma filmikow z Barcy to wrzuce ten:
youtube.com/watch?v=mA6ypyfaIXI

Az zalowalem, ze nie moglem tam byc:) I po meczu isc ulicami Londynu z dopingiem :)

concrete13 komentarzy: 869817.02.2011, 16:57

Sojusznik - > jak wygracie za 3 tygodnie po pięknym spotkaniu to wam szczerze pogratuluje..na pewno nie będę miał takich kompleksów jakie Wy macie..

piotrecom komentarzy: 11817.02.2011, 16:57

Ma ktoś dobre zdjecie Szczęsnego jak się cieszy po bramce Arshavina?

Balian komentarzy: 4417.02.2011, 16:56

Fajny mecz, determinacja Arsenalu została nagrodzona, Barca grała jakby miała za przeciwnika jakiś Racing, no i ta pomyłka sędziowska z golem Messiego ustawiła trochę mecz, lecz i tak uważam, że Arsenal wygrał zasłużenie, bo widać było, że chcę o wiele bardziej tego zwycięstwa niż zawodnicy Barcy.

Biggestfan87 komentarzy: 129217.02.2011, 16:56

Od meczu minęło już troche czasu a ja ciągle jestem pod wrażeniem naszej drugiej połowy i świetnego wyniku. Mamy barce na widelcu teraz potwierdźmy klasę na Camp Nou, pokażmy, że Evra jest dzieciakiem nie gracze The Gunners!

Gunner48 komentarzy: 792917.02.2011, 16:55

@Sojusznik
chyba można mieć w sobie troszkę humoru co nie?;)
Wiem, że Tobie nie odpowiadają...ale daj nam się nacieszyć wczorajszym zwycięstwem. Oczywiście szanuję inne zespoły, ale bez przesady.

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2011, 16:55

Sojusznik----> No co?! Włączycie zraszacze? xD :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:54

sebasz - rzeczywiscie, ale moze to dobrze, ze to jednak Nasri doszedł do tej piłki:) Myslalem, ze nic z tego nie bedzie, kiedy zobaczylem ze obrona jest juz przed nim, ale podanie Samira było świetne a i Arshavin zachowal spokoj, bo strzal wcale nie był łatwy do uderzenia

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 317.02.2011, 16:54

Wczorajszy mecz to coś pięknego! Ten doping na The Emirates- i nie tylko... Cudowna sprawa.

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 16:53

Zero Kultury z waszej strony . Ano Smiejcie sie smiejcie zobaczymy jaki humor do kawałów będzie po rewanżu :)

Gunner_995 komentarzy: 655017.02.2011, 16:53

O to powód wczorajszej formy Messiego :D XD

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.02.2011, 16:52

@stefcio15
Jeszcze wczoraj nie mógł w pełni wykorzystać swojej szybkości bo obrona barcy nie grała tak wysoko z obawy przed nim, ale gdyby przy bramkowej akcji na 2-1 był zamiast Nasriego na skrzydle to by wyszedł sam na sam spokojnie. Tak też powinno być na Camp Nou bo tam będą musieli podejść wysoko - nie będą mieli wyjścia, a bramkowa akcja rok temu właśnie tak się zawiązała.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:51

Szczerze mowiac rozbawil mnie ten zart haha :D Ale rzeczywiscie mogles sie powstrzymac! :D

Waskitcz komentarzy: 450017.02.2011, 16:50

@Sojusznik nie wiesz nie oceniaj;)....jestem troche starszy chyba jednak.....ale pewnie ty wiesz lepiej. A dowcip jak dowcip

Gunner48 komentarzy: 792917.02.2011, 16:50

@Waskitcz
za ten żart, nie dałbym Ci bana ;D
ba! Nawet ostrzeżenia, ale to nie ja o tym decyduję xD

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 16:49

No 12 latku zasłużyłeś za nagrodę za ten kawal !!!

Waskitcz komentarzy: 450017.02.2011, 16:48

Wiem że prawdopodobnie dostane za to jakiegoś bana, ale muszę się z wami podzielić tym dowcipem:D

Przychodzi baba do lekarza: - Panie doktorze, mam pewien krępujący problem. - Słucham? - Moja pochwa wydaje dziwne dźwięki. - Hm... Proszę pokazać. Baba rozbiera się, doktor nachyla się, nasłu****e, a pochwa śpiewa: - Barcelona to mistrzeeem, Barcelona najlepsza jeeest... Wstaje, wraca do biurka. - Panie doktorze i co mi jest? - pyta baba. - Nic szczególnego - odpowiada lekarz. - Każda pizda tak śpiewa

crisfootball41 komentarzy: 87417.02.2011, 16:47

Spalony był, ten filmik oglądałem z 10 razy i ja cały czas widzę spalonego. :p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:47

sebasz - tak jak mowisz, raczej i tak nastawiac sie bedziemy na kontry, chociaz bramki murowac nie bedziemy a juz na ES we wczorajszym meczu Theo pokazywal jaki jest niezbedny w przypadku wlasnie kontry...

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 16:46

zobacz tam filmik i zobaczyszz czy byl czy nie :)

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=35498

Ale mam nadzieje ze jeszcze większe show będzie na Camp Nou ... ręczę za to ręką :) Pozdro dla Prawdziwych !

@Sojusznik
Mogłeś odpuścić sobie to ostatnie zdanie. To tylko rozpocznie na nowo nie potrzebny konflikt ;)
Ja jako kibic Arsenalu uważam, że był akurat spalony...bo piłka odpiła się od Pedro.
Zakończmy ten temat już teraz.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.02.2011, 16:42

@Arsenal1886
Dokładnie, poprę to co napisał stefcio15. Theo od początku. Tam podejdą obroną bardzo bardzo wysoko a gdybyśmy z kontry wyhaczyli bramkę jako pierwsi by był inny mecz.

Sojusznik komentarzy: 52917.02.2011, 16:40

Jako Kibic Barcy uwazam ze mecz byl swietny ! ale .... Niektorzy tutaj mysla ze juz sa dalej... Jest jeszcze Camp Nou panowie ! Jak Pilkarze tak beda olewac Camp Nou jak wy to Arsenal dostanie"baty". ale mecz byl świetny mimo iz Gol Messiego na 2:0 byl prawidłowo zdobyty. Pozdro

Gunner48 komentarzy: 792917.02.2011, 16:40

@Cesku
a no mogliby ;P
Z resztą...papcio Arsene bardziej pomógł piłkarsko Wojtkowi. To moje zdanie.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:35

Arsenal - Barca bedzie nas napierac od 1 minut, wiec Walcott powinien wyjsc w pierwszej "11" ...

Picard komentarzy: 8117.02.2011, 16:35

@locos

Myślę, że powinieneś się nieco ogarnąć, zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury o naszym napadzie. RvP nie jest klasowym napastnikiem? Człowieku on 3 miesiące temu wrócił po ciężkiej, długiej kontuzji. Nie jest jeszcze w pełnej formie, a strzela 10 bramek w 7 ligowych spotkaniach, nie wspominając o tym jak pożyteczny jest on podczas konstruowania akcji. Jego piłki często nie odbiegają klasą od tych zagrywanych przez Fabsa czy Jacka. Polecam Ci zobaczyć na youtube filmik van Persie top 13 goals. Tam strzela on nie tylko z pół, ale także z ćwierć czy 1/8 okazji. Jestem pewien, że gdy tylko Robin osiągnie pełną dyspozycję będzie w gronie kilku najlepszych napastników świata, a taki Higuain (w ogóle śmieszy mnie to, że uważasz go za rasowego napastnika) to mu będzie mógł buty czyścić.

gunners14 komentarzy: 228417.02.2011, 16:34

Arsha jaka mina xD jakby nie mógł uwierzyć, że strzelił gola! Ahh pięknie, cieszę się baaardzo, po szkole chodziłam dumna jak nie wiem co, wszyscy chłopacy z klasy są za Barcą więc mogłam się z nich trochę pośmiać :p
Rewanż oczywiście będzie ciężki, ale dla mnie i tak kanonierzy dokonali czegoś wspaniałego!
Kocham ten klub !

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.02.2011, 16:33

Obyśmy na mecz rewanżowy mieli taką samą kadrę jak wczoraj ,a do tego by doszli Sagna i Diaby :P Wtedy spokojnie możemy tam uzyskać pozytywny dla nas wynik . Marzy mi się taki skład na Barcę w rewanżu -
Szczęsny
Sagna JD Koscielny Clichy
Cesc Song Wilshere
Arshavin RvP Nasri
Theo powinien wejść na ostatnie 30 minut , jak Barca będzie nas napierać ,ale my to wykorzystamy i skontrujemy ich dzięki Anglikowi :P
Dobrze ,że w Barcelonie nie zagra Pique .
Teraz czas na FA CUP , ligę , finał CC ,a potem znów ligę i nadejdzie czas LM :P
Już się nie mogę doczekać :D
C"MON ARSENAL !!

holyart32 komentarzy: 36117.02.2011, 16:31

Obyśmy nie mieli kontuzji przed kolejnym starciem z barcą

Na rewanż wraca Sagna a co najważniejsze Vermalen jest już bliski powrotu. Nie mówię w kontekście ligi mistrzów ale ogólnie oczywiście gdyby wybiegł na Camp nou to by było super

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 16:29

Nie mamy co myśleć o rewanzu, narazie wazne jest to co tu i teraz! Zagralismy swietny mecz, ktory my kibice zapamietamy na wiele wiele lat! Rewanz latwy nie bedzie, ale ja juz jestem usatysfakcjonowany bo Arsenal pokazal ze jest wielka druzyna.

Cesku komentarzy: 106117.02.2011, 16:27

Gunner48

Gunner48 komentarzy: 792917.02.2011, 16:25

google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5jYkhLwvDVFtANMz4XW2wytxM8fow?docId=8362028
zobaczcie sobie tytuł ;)

szynka410 komentarzy: 3417.02.2011, 16:24

dobra gra całej drużyny a szczególnie szczęsnego i kościelnego,który zatrzymał messiego

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.02.2011, 16:23

@Gunner995
Miazga. Już w TV to makabrycznie wyglądało.

szynka410 komentarzy: 3417.02.2011, 16:23

Gunner48 komentarzy: 792917.02.2011, 16:22

@G995
świetne są te gify ;D
Wczoraj, widząc co wyprawia Chesney aż się uśmiałem ;)

Galaretek komentarzy: 517.02.2011, 16:21

Gratulacje dla Arsenalu. Pierwszy ważny krok, pokazali, że Wenger utworzył w końcu drużynę zdolną rywalizować w Europie z sukcesami.
Nie jestem kibicem Arsenalu, ale pokonanie tej Barcy, wykorzystanie tej jej lutowej zadyszki, podobało się w piłkarskim świecie. Mam nadzieję, że awansują i wpadną na Real(jeśli ten uprzednio pokona Lyon) i będziemy mieć kolejne wielkie widowisko. Mówcie co chcecie, ale myślę, że mecz z Królewskimi wcale by nie był gorszy od wczorajszego.

Cesku---> Własnie chodzę dziś cały dzień i się zastanawiam, jak mały klub z północnego Londynu( przynajmniej w przekonaniu Cules) miał czelność pokonać "wielki" Więcej niż klub? :)

SamirRosicky komentarzy: 285317.02.2011, 16:20

Cesku ->
Może "więcej niż Czawi i spółka"?
Narazie cieszę się jak małpa na prochach, ale wciąż faworytem jest Barcelona. Tak matematycznie daje im 55% szans, a nam 45%. Nasi muszą zagrać tak jak wczoraj, tylko lepiej w obronie w pierwszej połowie. Nie możemy się zamurować, bo to się źle skończy. Dobrze, że wróci Bac, a w Barcelonie zabraknie co najmniej Pique.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30