Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2013, 13:08

Big Sam on Diame: "It is total confusion. I'm as confused as anyone. We might lose him. I hope we don't." via @julian_bennetts

Czyli jak mówiłem opcja rezerwowa, gdyby inny transfer nie wypalił...

archterror komentarzy: 428729.01.2013, 13:06

Kaczaza@ A Wenger zamiast wziąć przykład z NU to woli ich krytykować za transfery. Śmieszny że aż żałosny momentami ten nasz Boss

FanekAFC komentarzy: 511229.01.2013, 13:01

Jak Wenger nikogo nie kupi to się w****ie, najpierw obiecnki a potem takie śmieszne gadki..

mar12301 komentarzy: 2315529.01.2013, 12:59

Czyli już po napastniku w styczniu...

mallen komentarzy: 2123929.01.2013, 12:58

Wenger: "We have enough quality strikers."

Kaczaza komentarzy: 724929.01.2013, 12:46

Żeby to okienko się nam gorzko nie odbiło..
Patrzcie to:

RelicT komentarzy: 407 newsów: 129.01.2013, 12:39

Nie ma się co napalać ani hejtować. Zaczekajmy do ostatniego dnia, tyle w temacie

mallen komentarzy: 2123929.01.2013, 12:18

"David Villa announces that his wife gave birth to the couple's third child last night, a boy named Luca."

To wszystko jasne, Wenger wysłał tego zioma z Arsenalu po Luca, a nie po jego tatę :D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.01.2013, 12:18

szczerze to jestem raczej przekonany, że ktoś przyjdzie do nas, ale kompletnie nie mam pojęcia kto to mógłby być

Rivaldo
co najlepsze maja tyle napastników, a dojdzie Llorente, i ciągle się jakims intersują. Moze taktyka bramkarz - napastnicy ?

Tracq komentarzy: 4729.01.2013, 12:10

Dokładnie w sumie to nie ma co spekulować, poczekajmy do końca. Ba i Zaha też mieli przyjść a wiemy jak wyszło.

arsenalfann komentarzy: 1024329.01.2013, 12:09

@bobslej
Nagle sprowadzimy Ba? ;)

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 12:09

Barcelona jasno dała do zrozumienia, że nie sprzeda Davida Villi. Mówię jedynie, że nie chcą się go pozbyć, a nie, że był to nasz cel transferowy – przyznał Boss.

To jest mistrzostwo :)

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 12:08

arsenalfann>>> A skąd ta pewność że się nie sprawdził :P Jeszcze dwa dni :)

mar12301 komentarzy: 2315529.01.2013, 12:07

Może trolluje może nie. Zobaczymy 1 lutego.

arsenalfann komentarzy: 1024329.01.2013, 12:05

@ToMo
Yhym. Już w tym okienku ten trolling nie sprawdził się przynajmniej 3 razy.

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 12:05

Tracq>>> Widzę że znasz Wengera :) . Przecież On może tak specjalnie żeby nie zachwiać negocjacji . Tego nie wiemy , możemy się tylko domyślać. Z drugiej strony ktoś pisze że Villa nie naciska. Tylko głupiec by naciskał nie będąc niczego pewnym. Villa naciska, transfer nie dochodzi do skutku i co myślicie że będzie szanowany. Mnie bardziej intryguje że sam nie dementuje plotek :). To jest plus jak na moje.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.01.2013, 12:03

"O zainteresowaniu Artetą..
Nie kupimy go"

"O Cazorli..
Cazorla? Nie znam go!"

Poczekajcie do końca okienka, a potem sobie pohejtujemy i wywalimy Wengera!

arsenalfann komentarzy: 1024329.01.2013, 12:01

Znacie jakieś strony gdzie można pobrać skróty albo jakieś klipy związane z Arsenalem z tego sezonu? Na youtubie jest trochę ale się powtarzają. Robię kolejny film o Arsenalu i potrzebuje fajnych klipów. Jak ktoś coś wie to na pw.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 129.01.2013, 12:00

Wenger to troll, więc spokojnie ;p

Tracq komentarzy: 4729.01.2013, 11:58

@mrsomebody

Starałem się ;)

Myślę, że transfer Villi jest w tym momencie nie do wykonania, bo sam jakoś nie naciska. Zresztą Wenger rozwiał wątpliwości i nie ma co się nastawiać na niego.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.01.2013, 11:58

@boblslej
Wenger na pewno chce napastnika, ALE CZY ZNAJDZIE TAKIEGO Z JAKOŚCIĄ?

Po za tym Wenger kiedyś mówił, że są piłkarze po 30-stce z Quality więc może interesuje się Villą ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.01.2013, 11:56

ej zauwazyliscie ile od groma juve ma obecnie napastnikow na papierze

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:53

mrsomebody>>> To mało ładnych widziałeś :P

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:52

Prawda jest taka że jak faktycznie Villa chce odejść to go puszczą w ostatnim dniu. To może być to o czym mówił Boss. Podbiją troszkę cenę i puszczą . Z niewolnika nie ma pracownika i te głąby z Kutasolonii pewnie o tym wiedzą. Należy zadać sobie pytanie czy Wenger tak na serio go chce?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.01.2013, 11:51

Jaki Thauvin, Emmanuelson czy Villa... TYLKO CAVANI!

arsenalfann komentarzy: 1024329.01.2013, 11:51

Macie nowy news na temat Villi. Dziękuje, dobranoc.

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 11:50

Tracq
Ładna dziewczyna na avku ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 129.01.2013, 11:49

Emmanuelson jest za słaby dla nas ;p

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:49

Arsenal has been rumored to move AC Milan's midfielder Urby Emmanuelson. [Times]

Tracq komentarzy: 4729.01.2013, 11:47

To było pewne ;P

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 11:44

konf już była i wenger powiedział, że barca nie chce sprzedać villi

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:41

NO to jak się urodziło to juz może szukać mieszkanka :)

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:40

Santi Cazorla ‏@19SCazorla
Felicitar a mi amigo @Guaje7Villa por el nacimiento del bebe!! Congratulations to my friend for his new baby!!

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:39

Jamie Sanderson ‏@YoungGunsBlog
Arsenal still keen on French U21 Florian Thauvin, but told Bastia want €6m to sell now. Newcastle have failed with €3m bid.

arsenalfann komentarzy: 1024329.01.2013, 11:37

Spokojnie. Wenger na konferencji powie, że lubi Villę ale żadnego zainteresowania ze strony Arsenalu nie było :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 129.01.2013, 11:37

To może Adriana Lopeza ściągnie ;p

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 11:36

Wie ktos o ktorej konferencja Wengera dzisiaj jest?

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:35

Wg. mnie po tym stwierdzam że nikt nie przyjdzie. Może jakiś młodzik jak Eisfeld. Miejmy nadzieję że Wenger wie co robi.

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 11:33

1.skysports.com/football/news/11661/8451899/Arsenal-manager-Arsene-Wenger-rules-out-moves-for-David-Beckham-and-David-Villa

Dodajcie www.

Nie wiem czy było jak tak to sorry :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 129.01.2013, 11:32

Arsene Wenger is still in the market for new players this week, but neither David Villa nor David Beckham will be joining Arsenal. Skysports

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.01.2013, 11:32

Coutinho juz dzis testy bedzie przechodzil w Liverpoolu

mallen komentarzy: 2123929.01.2013, 11:31

Tottenham Hotspur's Gareth Bale makes INCREDIBLE save:

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yZYAl8HJPSs#!

seba9196 komentarzy: 87429.01.2013, 11:29

Wg mnie Ramsey grając takiego cofniętego śp dobrze reguluje tempo gry. Dużo walczy i nie odpuszcza. Nie widać spadku jakości na tej pozycji, mimo braku Mikela. Oczywiście wolałbym, żeby to on zagrał no ale trzeba dać okazję gry Aaronowi, wtedy kiedy spisuje się porządnie i solidnie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52429.01.2013, 11:28

Dzięki dobrymi spotkaniami Ramsey jest coraz pewniejszy i coraz lepiej radzi sobie na boisku.